Depresja w Tarocie, czyli 5 kielichów

5 kielichów (pucharów). Nie lubię tej karty, nie lubię gdy pojawia się w rozkładach. Rozbity, czy przechylony kielich, z którego wypływa gorycz i smutek.

Od razu widać głęboką depresję wywołaną wstrząsem psychicznym. Przygnębiające patrzenie w jeden punkt, totalną rozpacz. W dodatku rozpamiętywanie przeszłości.

gdy on odchodzi, bo cię porzucił

i nie widzisz sensu życia bez niego. Wspominasz to co było, a to jeszcze bardziej wzmaga rozpacz. Tutaj nawet nie ma sił, by płakać. Totalne osłupienie. Nie chce się żyć. Bo i po co?

Przeważnie wychodzi w rozkładach, gdy zostałaś porzucona przez faceta. Mówi, że było- minęło. Chłopak, mąż, partner- odszedł. Zostawił cię, a ty nie umiesz sobie z tym poradzić. Kochasz dalej.

on się zmienił

Oprócz rozstania, porzucenia, które sprawia niesamowity ból– widzę tutaj inny aspekt. Facet nie odszedł, ale zmienił się. Może z czasem okazał się inny, niż przed ślubem. Może wraca pijany, a może przestał kochać. A może tylko  Cię nie rozumie. A może jedno i drugie. (Tak na marginesie to rzadko który mężczyzna zrozumiałby kobietę znajdująca się w  5 kielichów). A Ty ciągle czekasz. Na porozumienie, na miłość, na czułość.  Nie widzisz rozwiązania tej sytuacji. Przecież nie można kogoś zmusić do miłości. Skupiasz się na wspomnieniach. To w nich znajdujesz pocieszenie.

A przecież zawsze jest jakieś wyjście. Trzeba tylko je dostrzec i dopuścić taką myśl do siebie.

w pracy

5 kielichów  można też odnieść do innych sytuacji życiowych. Gdy pojawia się w pytaniu o pracę oznacza totalną porażkę. Czujesz się zupełnie niedoceniona, a może straciłaś pracę…  Nie wiesz co robić. Skupiasz się na rozpamiętywaniu. Może coś nie tak zrobiłaś, a może za mało się starałaś. Nawet nie myślisz o zmianie pracy na inną.

Jeśli rozpoczęłaś nową pracę to czujesz się w niej źle. Odczuwasz duże napięcie psychiczne, zdenerwowanie, jesteś rozczarowana, bo nie tak ją sobie wyobrażałaś. Może wspominasz poprzednią pracę, w której lepiej się czułaś.

5 kielichów to takie uwiązanie sznurem z przeszłością i „klapki na oczach”.  Żeby dalej żyć najlepiej przeciąć ten sznur i zerwać klapki.

Wierząc, że to co cię nie z5kilichow-2abije- to cię wzmocni. Użalanie się nad sobą nic nie da.

O ile zdołasz dojrzeć w porę to światełko, albo jakąś pomocną dłoń.

Jestem twoim lustrem

widzę gdy płaczesz

odcinam ból

zobacz ile masz dróg

z których każda lepsza od poprzedniej

Popłyń ze mną…

A poniżej  utwór w klimacie tej karty…

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarzy na temat $2

 1. Witam Panią
  nie chciałabym tutaj słodzić, podobno nie ma przypadków więc trafiłam tutaj czytam od kilku dni – i naprawdę super, profesjonalnie trafia do mnie to co Pani pisze. Ponieważ nadal jakieś karty sprawiają mi kłopot w interpretacji będę tu zaglądać, życzę sukcesów, czekam na kolejne wpisy. Pozdrawiam ciepło 🙂

  1. Witaj, tak właśnie jest- nie ma przypadków 🙂 Dziękuję za miłe słowa i bardzo cieszę się, że trafia do Ciebie to co piszę. Jeśli chodzi o interpretacje rozkładów, to zapraszam Cię na forum http://www.ezoterica.net do działu „Ćwiczenia z Tarotem”. Pozdrawiam serdecznie 🙂

 2. Dzień dobry:) Chciałabym zapytać co może oznaczać 5 kielichów na pytanie czego ktoś chce/oczekuje od drugiej osoby? Przyznam, że zupełnie nie mogę zrozumieć jak należałoby ją interpretować w takiej sytuacji.

 3. Czy w połączeniu z 8 kielichami i 7 bulawami pokazuje zlosc i zniechęcenie czyjaś osoba czy moze depresje i smutek wraz z tęsknota ? Pytanie było co on do mnie czuje i dodam ze sie trochę znamy i w pewnym sensie juz przestałam sie narzucać i traktuje go oschle. Czy w te karty pokazują ze pomimo ze tyle dla niego zrobiłam on nie czuje nic i ma mnie w 4 literach ? Proszę o wyjaśnienie, bardzo proszę Panią !

  1. Nie złości się na Ciebie. Tutaj walczy sam ze sobą, może mieć wyrzuty sumienia, chcieć jakoś „naprawić” sytuację(8 kielichów) i stąd ta walka. Nie potrafi się przełamać, otworzyć się i zrobić tego co by chciał. Nie jest to obojętność.

   1. Dziękuje bardzo za odpowiedz. Przydalo sie spojrzenie obiektywne bo ja wszystko widzę w czarnych barwach. Pozdrawiam Panią serdecznie.

 4. A jak interpretować kartę 5 kielichów w odpowiedzi na pytanie : czy powinnismy sie jako malzenstwo zdecydować na cos ( to cos określone konkretnie) ważnego?

 5. Jak odczytać kartę pięciu kielichów w pytaniu czy para powinna zdecydować sie na dziecko w obecnej chwili?! Dziękuje za odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *