„Znaczenie kart Tarota”

Tarot skrywa wiele tajemnic, aby je odkryć musimy najpierw poznać znaczenie kart tarota. Przedstawione w tej kategorii karty pozwolą lepiej interpretować konkretne rozkłady oraz zrozumieć znaczenie poszczególnych kart.

Osiem monet (denarów)

Osiem monet (denarów)

Ósemka monet. Praca, wysiłek i rozsądek. Uczucia? Zapomnij. To nie ta karta :)

Nie w głowie masz teraz romantyczne porywy serca. Praca, obowiązki, praca, obowiązki. Niekoniecznie zawodowe. Skupiasz się na realnym porządkowaniu, ulepszaniu, co ma przynieść korzyści finansowe albo inne zyski. Ważne, żeby były konkretne i widoczne.

Czytaj więcej

10 monet. Prosto do szczęścia

10 monet. Prosto do szczęścia

Karta 10 monet (denarów) odnosi się do materii, do ciała, tego co w życiu realne, konkretne. Żadnego „bujania w obłokach”, niejasności, dwuznaczności. Taka prosta droga do szczęścia. Kiedy sami wiemy czego chcemy, jak to osiągnąć i wyrazić oraz kiedy spotykają nas rzeczy przyjemne. Dostajemy prezenty, zarówno w formie materialnej jak i słownej (komplementy).

Czytaj więcej

9 monet. Mam wszystko, tylko mnie kochaj

9 monet. Mam wszystko, tylko mnie kochaj

Pozytywna karta. Określana jako karta sukcesu życiowego. Jednak często ten sukces życiowy, rozumiany jest w aspekcie materialnym i oznacza zapatrzenie w to co „zewnętrzne”. W jakość, komfort życia. Często kosztem zaniedbania tego, co mamy „w środku”, czyli zagłuszaniem potrzeb duszy.

Czytaj więcej

2 monet. Zdecyduj się

2 monet. Zdecyduj się

Karta mówi o niezdecydowaniu. Masz dwie albo nawet kilka opcji i nie wiesz co wybrać. Oznacza, że dobrze podjąć jakąś decyzję. Nie uciekać, nie bać się! Nawet jeśli niesie ze sobą ryzyko.

Czytaj więcej

7 denarów (monet). Boże daj mi cierpliwość…

7 denarów (monet). Boże daj mi cierpliwość…

Zatrzymujesz się. Nawet jeśli tego nie chcesz. Blokady, przeszkody, cały świat zdaje się pokazywać, że masz czekać. 7 monet to trochę jak jazda autostopem.  Nie masz pojęcia kiedy przyjedzie samochód, nie wiesz czy w ogóle przyjedzie. To po prostu czekanie. Pytanie brzmi: jak czekasz? Czy wykorzystujesz ten czas, żeby żyć, czy może czujesz się „martwa”, bo nie dostajesz tego czego chcesz.

Czytaj więcej

6 buław. Jaki smak ma zwycięstwo?

6 buław. Jaki smak ma zwycięstwo?

6 buław zwana jest kartą sukcesu. Sukces to osiągnięcie założonego celu: materialnego, duchowego. Dlatego 6 buław to zwycięstwo. Karta przedstawia najczęściej wyprostowaną postać z podniesioną głową. Czyżby karta doskonała? Niekoniecznie…

Czytaj więcej

Sprawiedliwość. Rozsądne decyzje

Sprawiedliwość. Rozsądne decyzje

Dosyć marzeń, nie czujesz, logicznie analizujesz i podejmujesz przemyślaną decyzję. Tak w skrócie można opisać kartę Sprawiedliwość. Karta w której nie znajdziesz ani odrobiny romantyzmu. Karta chłodna, do bólu racjonalna. Karta działania, która przynosi zawsze wyjaśnienie, rozwiązanie sytuacji, która staje się klarowna.  Często pokazuje, że skrywane tajemnice, które ci ciążą, wyjdą na jaw.

Sprawiedliwość to również karta karmy. W  znaczeniu:  to co wcześniej  „posiałaś”- teraz zbierzesz. Narobiłaś błędów, skrzywdziłaś kogoś? Przyjdzie czas, że odezwie się sprawiedliwość.

Czytaj więcej

Ósemka kielichów. Pora odejść ?

http://minetarotjournal.blogspot.com

http://minetarotjournal.blogspot.com

Kielichy odnoszą się do uczuć i emocji. Nie ma jednak w tej karcie działania, tutaj zastanawiasz się: czy mam to zrobić, co będzie jak to zrobię, a co będzie jak nie zrobię.

Ósemka kielichów to skrajne emocje, wewnętrzne konflikty i rozterki. Często sygnalizuje rozstanie. Chcesz rozstać się z czymś (kimś) co wzbudza w tobie skrajne emocje i powoduje konflikt wewnętrzny.

W twojej głowie pojawiają się myśli: dłużej tego nie wytrzymam, muszę coś zrobić, muszę podjąć jakąś decyzję, coś co wyjaśni sytuację i spowoduje, że się uspokoję.

Słowa kluczowe: odejście, rozstanie, pogubienie, samotność, rozterki.

 

 

Czytaj więcej

Piątka denarów (monet). Czego (kogo) ci brakuje?

Piątka denarów (monet). Czego (kogo) ci brakuje?

To jedna ze smutniejszych kart w Tarocie. Osoba na karcie pogrążona jest w smutku i oczekiwaniu. Dominującym odczuciem jest tutaj poczucie braku. Brak może oznaczać każdą dziedzinę życia (w zależności od tego o co pytamy). Brakuje nam kogoś, czegoś. Możemy o to prosić, lecz najczęściej (w tej karcie) nie mamy siły, ani odwagi, by prosić głośno. 5 monet emanuje chłodem, zarówno tym uczuciowym jak i fizycznym. To zima w relacjach i chłód w ciele, które prosi o ciepło i o ogrzanie.

Czytaj więcej