„Znaczenie kart Tarota”

Tarot skrywa wiele tajemnic, aby je odkryć musimy najpierw poznać znaczenie kart tarota. Przedstawione w tej kategorii karty pozwolą lepiej interpretować konkretne rozkłady oraz zrozumieć znaczenie poszczególnych kart.

Sąd. Zmiany. Oczyszczenie

Sąd. Zmiany. Oczyszczenie

Sąd Ostateczny- dzięki tej nazwie ta karta przeważnie nie kojarzy się zbyt dobrze. Sąd Ostateczny w chrześcijaństwie to przecież rozliczenie życia i kara za grzechy. Tymczasem w Tarocie Sąd nie jest wcale taki złowrogi. To bardziej podsumowanie jakiegoś etapu w życiu. I Odrodzenie. Nowa droga, nowy początek. Co ważne, nie jesteś tutaj sama, bo masz opiekę sił wyższych. Pozytywnie i do przodu :)

Czytaj więcej

AS Monet (Denarów). Wykorzystaj szansę

AS Monet (Denarów). Wykorzystaj szansę

As Monet, podobnie jak i inne Asy w Tarocie, to ogromna szansa na COŚ. Owo COŚ może być związane  z pracą, uczuciami, zdrowiem, finansami. W zasadzie z wszystkim o co zapytałaś :)

Kiedy wykładam Asa Monet, widzę potencjał, że oto coś się zdarzy, co otworzy drogę do realizacji planów, celów.  Ale jak to z szansą bywa, można ją wykorzystać, a można przeoczyć, czy z premedytacją zaprzepaścić. Jednak szansę dostaniesz. Trzeba ją tylko zauważyć i docenić. Oczywiście nie jest to zawsze takie proste.

Czytaj więcej

5 mieczy. Smak porażki, wstydu i zemsty

5 mieczy. Smak porażki, wstydu i zemsty

Czasami zastanawiam się czy 5 mieczy ma jakieś pozytywne strony. Ale niestety. Cały czas należy do tych nielicznych kart, których wolałabym nie widywać w rozkładach. Nie pokazała mi jeszcze nic dobrego. Jednak zauważyłam, że w zależności od pytania i innych kart w rozkładzie- posiada ona różny stopień nasycenia tym co „złe, smutne, bolesne i niedobre”. Czasami może oznaczać potężną zawiść i wredne podstępy, a czasami tylko wskazuje, że ktoś się obraził i czuje do nas urazę.

Czytaj więcej

Wieża. Dlaczego budzi lęk?

Wieża. Dlaczego budzi lęk?

Tarotowa Wieża ma w sobie coś z potężnej twierdzy. Często wysoka, twarda, zamknięta, zabudowana niczym więzienie. A w jego środku nasze przekonania, stare schematy, które boimy się przetransformować. Celowo nie chcemy wchodzić w tę energię Wieży.

No dobrze, powiedzmy, że rzadko kto zdecyduje się na świadome „przewrócenie” sobie życia „do góry nogami”, gwałtowne przekreślenie tego co zdobył, zbudował, nagromadził.  Strach przed taką potężną transformacją jest zbyt duży.

Czytaj więcej

6 mieczy. Nie bój się zmian

6 mieczy. Nie bój się zmian

Jak na miecze to karta przyjazna. Karta brama, która pokazuje nową drogę. W miarę przyjazną uczuciom, pracy, ale wprost genialnie wróżącą wszelkim pomysłom i kreacji twórczej.

Jeśli masz problem i pytasz się czy to rozwiązanie jest dobre ?- to odpowiedź brzmi, że lepiej jeszcze poszukać innego rozwiązania. Poszukaj nowej ścieżki i zbadać inne możliwości.

Odkryjesz coś nowego. Będziesz mogła to zgłębić. Szukasz nowej drogi. Do siebie, lub… do kogoś.

Czytaj więcej

4 buław. Oj dzieje się, dzieje…

4 buław. Oj dzieje się, dzieje…

4 buław to aktywność, życie, oznacza, że „będzie się działo”. Nie ma miejsca na nudę, na bezruch, przeważnie czujesz, że się dzieje.

Nuda i monotonia to nie tutaj.  Jesteśmy gotowi na przyjęcie nowych doznań. Nie obawiamy się zmian. Po prostu poznajesz, działasz, żyjesz. To zapowiedź odkrywania nowych dróg,  obszarów w swoim życiu.

Czytaj więcej

Kochankowie. Przegląd wybranych kart

Kochankowie. Przegląd wybranych kart

 

Kochankowie to karta, którą chętnie widzimy w rozkładach, zwłaszcza tych na uczucia. Jednak nie jest wcale taką szczęśliwą kartą. Wiele zależy od otaczających kart i od… naszej aktualnej sytuacji.

Ogólnie można przyjąć, że oznacza początek, coś cię mocno poruszyło, zaczyna się dziać w sercu, w duszy.

I jeśli karta Kochankowie  dotyczy dwóch osób wolnych- to przeważnie oznacza, że ta miłość będzie spełniona. Uczucie jest tutaj odwzajemnione, czyli on kocha ją, a ona kocha jego.  Może oznaczać również romantyczne zdarzenia, np. to, że się zaręczyłaś, albo wkrótce się zaręczysz, albo wyjdziesz za mąż.

Jednak często pojawia się,  gdy jedna osoba jest zajęta, czyli jest już w związku. Kobieta ma męża i spotyka niespodziewanie  innego mężczyznę, który ją  głęboko porusza. Zazwyczaj ona jego również.  Na tyle, że kobieta zaczyna poważnie zastanawiać się co zrobić. Czy wycofać się, czy może angażować się w nową relację, co wybrać i kogo wybrać. Takie wahania przynoszą duże emocje wewnętrzne, nie są proste.

Czytaj więcej

2 mieczy. Wahasz się, cierpisz

2 mieczy. Wahasz się, cierpisz

Połączenie dwójki i mieczy. Dwójka wskazuje, że mamy dwie (albo więcej) możliwości. Mogą to być dwie opcje, dwie drogi, dwie osoby. Teoretycznie powinniśmy dokonać wyboru. Jednak nie możemy tego zrobić. Dwójka daje niezdecydowanie. W 2 mieczy to niezdecydowanie podszyte jest dodatkowo lękiem. Lęk wypływa z analizowania rozumem, który sprawia, że widzisz różne opcje, drogi, możliwości. Ale za nic w świecie nie wiesz co wybrać i jak postąpić. Takie analizowanie uniemożliwia w tym wypadku poddanie się temu co czujesz. Zagłębiasz się w rozpaczliwych myślach, które w twoim wnętrzu są jak małe i kłujące igiełki, które bardzo bolą. A ich każde ukłucie powoduje stres i nerwowość. Ale ty nie dajesz po sobie nic poznać i mówisz wszystkim, że wszystko jest tak jak powinno.

Większość kart przedstawia kobietę z zawiązanymi oczami, albo patrzącą gdzies w przestrzeń zamglonym i niewidzącym wzrokiem. Bo ona nie widzi tego co dzieje się wokół niej. Nie widzi nie dlatego, że jest chora, czy niewidoma, ale dlatego, że tak postanowiła. Przepaska na oczach uniemożliwia jej widzenie, ale ona się temu poddaje. Nie walczy, nie zrzuca tej opaski. Jej spojrzenie  jest nieobecne.

Czytaj więcej

Rycerz monet (denarów). Poważny facet

Rycerz monet (denarów). Poważny facet

Raczej nie spotkasz go na dyskotece, zabawie, imprezie. No chyba, że przyszedł tam ze swoją kobietą, ale wtedy nawet do ciebie nie zagada ;)  Usiądzie sobie i przyrośnie do krzesła wpatrzony w swoją dziewczynę, czy żonę.  Bo on nie tańczy, ewentualnie jak musi to zatańczy ze swoją kobietą.  Przy niej nigdy nie zrobi czegoś, co nie wypada. Bo to gentelman, który przynajmniej zewnętrznie ceni sobie pozory. Klasycznie, elegancko ubrany odpowiednio do sytuacji, choć niekoniecznie z gustem i fantazją.

Czytaj więcej