Koło Fortuny. Powroty i zmiany


Koło Fortuny. Jeśli czujesz się bezpiecznie, myślisz, że masz komfortowe i poukładane życie. Och… jest tak spokojnie… A tu nagle, z wielkim hukiem, jedno wydarzenie sprawia, że wszystko zmienia się o 180 stopni. Gdzie się podziało Twoje życie? I o co chodzi? Po co spotykają nas takie wydarzenia, które jak trąby powietrzne burzą nasz porządek?

Koło Fortuny zwiastuje wydarzenia, przed którymi nie sposób uciec, na które nie mamy wpływu. Określane często jako ślepy los, przeznaczenie. Czasami wydaje nam się, że mamy wpływ na zdarzenia. Możemy afirmować, wizualizować, dzięki czemu faktycznie zmieniamy, czy kształtujemy naszą rzeczywistość. Ale istnieją tez sprawy, które spadają na nas nie wiadomo dlaczego i skąd. Są jak nagłe burze, których pioruny trafiają prosto w nas, albo jak potężna wichura, która niszczy nam momentalnie, w jednej chwili, to co z takim mozołem budowaliśmy. Niekoniecznie na gorsze, po prostu radykalnie zmienia sytuację.

Jak dokładnie może wyglądać zdarzenie inicjowane Kołem Fortuny?

Załóżmy, że zakładamy firmę, która dobrze się rozwija. Mamy dużo klientów i sporo pieniędzy. Wszystko układa się doskonale od samego początku. Nagle po roku, nagle i niespodziewanie dla nas, bo przecież już zdążyliśmy się przyzwyczaić do prosperity- zmieniają się przepisy, albo klienci z dnia na dzień odchodzą, jakby się zmówili, a nowych jakoś nie możemy zdobyć. Tak właśnie działa Koło Fortuny. Nagle, niespodziewanie zupełnie odwraca kierunek w którym sobie podążaliśmy.

Bo może też być odwrotnie. Zakładamy firmę i nam nic nie idzie. Chociaż się reklamujemy, to zero klientów. Cisza i posucha. Brakuje nam już pieniędzy, zastanawiamy się z czego opłacić ZUS, czy zapłacić podatki- aż tu nagle, znienacka, pojawia się jeden klient, ale wystarczający:) Nasza sytuacja diametralnie się odmienia.

Inny przykład…

Małżeństwo z wieloletnim stażem, mają dzieci, urządzony dom itp. Prowadzą spokojne, ustabilizowane życie, w którym dokładnie mogą przewidzieć, że on rano jak zwykle zapyta ją czy zrobić jej kawę, a ona o tej samej porze- zapyta go o której dzisiaj wróci do domu. A potem odwiozą dzieci do szkoły i każde zajmie się swoją pracą. Codzienność, spokój i przewidywalność. Stabilizacja taka, że chyba lepiej już się znać nie można. Odczytują wzajemnie swoje myśli, pragnienia, nawet nie muszą się widzieć, żeby odczuwać swój nastrój. Jednym słowem- nie ma żadnych większych problemów.

Może też być… nudno. Brak zmian, monotonia, znudzenie sobą, przywiązanie, ale brak miłości.

A tu nagle pojawia się ta trzecia. On spotyka w pracy kobietę. To, załóżmy na to, klientka, która przychodzi i początkowo dyskutuje z nim na różne tematy, przy okazji podziwiając jego wiedzę i fachowość. Każdy facet to lubi- więc on rośnie w oczach. Któregoś dnia ta kobieta-klientka proponuje mu kawę. On ją polubił, poza tym jest wrażliwy, nie chce jej sprawiać przykrości więc nie odmawia. Idą sobie na kawę, a potem na drugą, trzecią, a potem idą dalej…. On wprawdzie się nie zakocha, bo przecież kocha żonę. Z tej miłości- mówi jej o całym romansie. O właśnie, zafundował sobie i żonie Koło Fortuny. Załóżmy, że żona jest tolerancyjna i mu wybaczy. Ale Koło Fortuny i tak zadziała, bo ich życie się zmieni. Wbrew pozorom, niekoniecznie na gorsze, bo może nabrać nowego smaku, a oni mogą bardziej doceniać i dbać o swój związek, który przestanie być przewidywalny i nudny.

 

Koło Fortuny symbolizuje nasze życie. Wydaje nam się, że podążamy do przodu, tymczasem zataczamy koło i powracamy do punktu wyjścia. Czym bowiem, jak nie kołem życia są narodziny, a czym jest śmierć? A potem ponowne narodziny i tak dalej… To przecież takie duże koło na które składa się wiele naszych pojedynczych żyć.

A w naszym małym jednym wcieleniu? Również powracamy do spraw sprzed lat, często są to ci sami ludzie, którzy pojawiają się ponownie, tylko w innych odsłonach i uczą nas nowych sytuacji. Zwłaszcza jeśli sobie z czymś nie poradziliśmy, spychając to do podświadomości.

Mogą to być nasze własne lęki i obawy, które uświadomione zrobią miejsce na zmierzenie się z nowymi doznaniami. Zepchnięte- powracają, często w zaskakujących okolicznościach. Nie odpuszczają, tak jakby powtarzały: No, dalej, zmierz się w końcu ze mną. Nie uciekaj!

Czy zastanawiałaś się kiedyś ile razy i dlaczego spotykasz ciągle podobnych ludzi i podobne doświadczenia (nie muszą być to wielkie sprawy) ?

kolo_tsMoże miałaś w dzieciństwie ojca, który był opanowany, rozsądny i … zimny jak lód. Nie okazywał żadnych uczuć, nie brał na kolana, nie przytulał, nie bawił się, bo był zbyt zapracowany. Masz do niego żal. Wydaje Ci się, ze tylko do niego. Więc dlaczego ciągle spotykasz takich mężczyzn. Chłodnych, niedostępnych i nie potrafiących wyrażać uczuć? I najgorsze, dlaczego oni Ci się w ogóle podobają ??? Pomijając wszystkie teorie psychologiczne, oparte na teorii, że kobieta dobiera sobie partnera życiowego, który jest albo kopią jej ojca, albo zupełnym przeciwieństwem- to skupię się na Kole Fortuny, które mówi tutaj, że skoro nie zaakceptowałaś tego ojca, to będzie się pojawiał i pojawiał (w kolejnych mężczyznach) abyś miała szansę go zrozumieć, wybaczyć mu i pogodzić się z przeszłością. Czyli po prostu przeżyć swoje rozczarowanie i ból.

Rodzimy się na Ziemi, żeby ciągle doświadczać. Tylko zbieranie doświadczeń zapewnia nam ciągły rozwój. Bolesne zdarzenia i traumy otwierają na nowe postrzeganie świata, ból duszy pobudza do refleksji nad sensem życia. Radosne wydarzenia wzmacniają nasze wibracje i dodają nam energii życiowej.

Reasumując. Wyciągając Koło Fortuny widzę głównie dwie opcje. Pierwszą jest owa „trąba powietrzna”, która mnie ogłuszy, że spytam: Nooo Boże, dlaczego znowu? A druga to pojawienie się osoby, czy zdarzenia, które jest jak deja vu, że ze zdziwieniem stwierdzę jaka ona jest podobna do mojej koleżanki, której już tyle lat nie widziałam, normalnie jak jej kopia 😉

Koło Fortuny zawsze ma na celu nami potrząsnąć, obudzić nas ze słodkiego i przewidywalnego snu. Pokazuje, że życie to przeżywanie doświadczeń, zarówno tych dobrych jak i bolesnych. Ale one wszystkie zmieniają nasze życie i nas uczą.

Pojawiające się Koło Fortuny sygnalizuje odmianę. Czy na lepsze? To w jakim kierunku potoczy się nasz los- zależy od sąsiadujących kart. Sama karta Koło Fortuny może oznaczać „zdaj się na los”, na to co przyniesie, bo nie masz na to wpływu. I tak się wydarzy 🙂

Nie mamy bowiem wpływu na zdarzenia, które przynosi nam Koło Fortuny. Nie ma możliwości ucieczki, obrony. Trzeba je przyjąć na klatę i doświadczyć. I pójść dalej. Bo życie to przecież jedno toczące się koło i ciągłe zmiany.

Na początku przygody z Tarotem, wyciągając Koło Fortuny byłam przestraszona, pytałam I co się stanie??? Teraz wyciągając tę kartę uśmiecham się i pytam: Co mi znowu życie pokażesz?

„Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się.” (Aldous Huxley)

 

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarzy na temat $2

 1. A jak rozumieć koło fortuny takiej sekwencji: cesarzowa, koło fortuny, 3 kielichy w pytaniu o to, jak potoczą sie dalsze losy znajmości damsko-męskiej. Dodam może, ze na chwilę obecną osoby te nie mają ze sobą kontaktu. Czy koło fortuny może śwadczym o tym że zajdzie coś, co spowoduje odnowienie relacji?

  Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpopwiedź

  1. Dokładnie jak piszesz. Koło fortuny może wskazywać na jakieś wydarzenie, które zmieni sytuację. Skoro teraz osoby nie mają ze sobą kontaktu to prawdopodobnie nastąpi zmiana, która spowoduje, że kontakt nawiążą. Koło fortuny wskazuje na jakieś niespodziewane zdarzenie, a 3 kielichów, że ten kontakt będzie radosny i żywy. Czy relacja zostanie odnowiona na dłuższy czas? Tego nie można stwierdzić z jednej karty. Może to być jednorazowe spotkanie. Pozdrawiam serdecznie 🙂

 2. tak sobie myślę teraz.. gdyby na początku zamiast cesarzowej stał cesarz to odczyt rozkładu zmienił by się diamentralnie? bo w przypadku cesarzowej wnioskuję, że pani się podobała/podoba nadal Panu, więc w wyniku jakiegoś zdarzenia będzie być może chciał się z nią hmm.. dobrze zabawić. A cesarz? no właśnie, jakbyś odczytała taki rozkład gdy zamiast cesarzowej był na tym miejscu cesarz w połączeniu z kołem fortuny?

  pozdrawiam 🙂

  1. Tak, Cesarz zmienia sytuację. Tutaj mężczyzna lubi byc „panem sytuacji”, porządzić i zarządzić, uważa, że ma rację i trudno go przekonac do swojego zdania. Mógł się też obrazić, a w cesarzu objawia się to urażoną dumą. 3 kielichów wskazuje na jakąs sytuację, która zmieni jego sposób postrzegania i sprawi, że „rozluźni” się, spojrzy z dystansem na tamtą sprawę, czy da się po prostu przeprosić 😉

 3. A co wyniknie ze związku, w którym Koło Fortuny jest na piwrwszym planie a potem Cesarzowa i jako trzeci Cesarz? Czy można by tę sytuację nazwać związkiem karmicznym? Suma tych kart daje Gwiazdę a rezultat Świat.

 4. Witam,

  zapytałam karty o czas, kiedy coś się wydarzy (uczuciowo).ponieważ określanie czasu jest trudne, spytałam o okolicznosci. i dostałam 5 mieczy (często pokazuje mi operację), Koło i 8 buław.
  zinterpretowałam to tak, ze najpierw będzie operacja, a potem szybko (8 buław) zmieni się sytuacja uczuciowa pytającego (w tej chwili osoba jest samotna). na lepsze, bo i koło zmienia sytuację, i buławy odczytywane bywają w sferze uczuć ciepło i „miłościwie.
  co Pani na to? będe wdzięczna za podpowiedź, bo mam zagwozdkę.w miarę możliwości zweryfikuję.

  pozdrawiam serdecznie

 5. Operacja- mogłaby być, ale przy Kole fortuny i 8 buław- jest to raczej niespodziewane wydarzenie. A operacje raczej się planuje…tak mi się wydaje… Może to oznaczać jakiś wypadek, niekoniecznie poważny.

  1. Weryfikuję: 5 mieczy pokazała operację rodzica, ze smiertelną chorobą. diagnoza spadła na rodzinę jak grom z jasnego nieba.więc niespodziewana wydarzenie, osoba operowana własciwie czeka już na zgon. w tym przypadku karty wg mnie nie odpowiedziały na pytanie, tylko pokazały co sie wydarzy ważniejszego. Co o tym myslisz?
   Czy może to interpretowac tak, ze jak rodzic odejdzie (Koło) to pytająca osoba szybko spotka miłość? (8 buław). nurtuje mnie ten rozkład bardzo.

 6. Kochana, chciałabym zapytać Ciebie o to koło fotuny w kwestii uczuć w połączeniu z innymi kartami. Jestem trochę w „kropce”.
  Na pytanie: co meżczyzna czuje do kobiety, jakimi uczuciami ją darzy, wyszło z przełożenia: KOŁO+ KRÓL BUŁAW+ 3 BUŁAW.
  Natomiast wyciągnięte z talii karty to: 6 mieczy+kapłanka+ rycerz kielichów.
  Czy to KOŁO znaczy, że skupiony jest bardziej na pracy i jego uczucia są zmienne? A jak to połączyć z tym królem buław i 3 buław? To znajomość odświeżona po 2 latach. Czy 6 mieczy w tym drugim układzie mówi o odcięciu się od stanu zakochania, zaangażowania czy raczej o postępie w rozwoju uczuć? Nie wiem jak to ugryźć i rozgryźć. Z góry bardzo dziękuję za rozwianie wątpliwości.

 7. Magdaleno: nie widzę z tych kart, żeby On skupiał się na pracy. Raczej sporo myśli, takich „napiętych”, nie potrafi się wyciszyć, skrywa to co myśli i czuje, aż sam ze sobą nie może wytrzymać (i ze swoimi myślami).
  Koło, król buław i 3 buław mówią o zmiennym zachowaniu, tak jakby raz gorliwie działał, pokazywał , ze mu na Niej zależy, a innym skrywał.
  Koło mówi o zmianach, o gwałtownych zmianach na co też wskazuje rycerz mieczy (zmieniające się myśli i wahania emocji), kapłanka (ze to się dzieje w nim, nie ujawnia tego) i rycerz kielichów (tutaj okazuje, że mu zależy).
  Należałoby się zastanowić, czy Pan na pewno wie czego chce i skąd w nim tyle wątpliwości i wahań ?

  1. Dziękuję pięknie za wyjaśnienie. Zachowanie mężczyzny jest dokładnie takie jak opisałaś powyżej, czyli zmienne. A te wątpliwości i wahania, jak śmiem przypuszczać wynikają z faktu, iz nie wie na czym dokładnie stoi – czy kobieta byłaby nim zainteresowana jako mężczyzną do związku. On może się obawiać czy Ona z kimś się nie spotyka już. Oboje sa singlami, ale nie stronią od luźnych relacji i randek z płcią przeciwną. Myślę, że w takiej sytuacji- kiedy Pan kumuluje w sobie tyle emocji i jednak mu zależy, to Pani powinna dać sygnał, przejąć inicjatywę, by poczuł się akceptowany i pewny siebie.

 8. A jak Pani widzi karty na pytanie: jak się potoczy relacja (on i ona w tym roku) : 5 buław + koło fortuny + śmierć ?

 9. jak moge zinterpretowac karty na pytanie kiedys znajde partnera :
  cesarz , kolo fortuny , paz kielichow?

 10. Jak mam interpretowac karte kolo fortuny i papiez, (doszedl) na pytanie w jakiej branzy znajde prace? z gory dziekuje za odpowiedź

 11. Witam
  Zapytałam karty o mojego byłego chłopaka z którym kilka dni wcześniej zerwałam. On ciągle zabiegany cały czas w pracy coraz mniej czasu dla mnie. Czy rozstanie jest przyczyną ciągłego braku czasu przez ambicje zawodowe czy może znalazła się inna kobieta. proszę o pomoc w interpretacji: 7 mieczy, 10 mieczy, królowa monet i koło fortuny

 12. Witam
  poprosiłam karty w sprawie mojego byłego chłopaka z którym rozstałam się kilka dni wcześniej. Ostatnio zmienił pracę i ciągle brakuje mu czasu w dodatku chce wyjechać do innego miasta za lepszą opcja pracy. Zostawił mnie z powodu ambicji zawodowej czy być może znalazła się inna kobieta. Karty to: 7 mieczy, 10mieczy, królowa monet, koło fortuny.
  Z góry dziękuje za odpowiedz.

 13. Czy ja też mogę Cię prosić o interpretację? Miałam 3 karty: kochankowie, fortuna (czy to to samo co koło fortuny?) i wisielec. Znam kogos od m-ca, wszystko wydawało się takie piękne a on nagle zamilkł. Nie wiem jak dokładnie powiązać te karty ze sobą i je odczytać.

 14. Jeżeli w rozkładzie przy pozycji co przede mną ukrywa wyszło mi Koło, Cesarz i Kapłanka to słusznie to interpretuję podejrzewając, że mnie zdradza i ukrywa inna kobietę?

 15. Witam …jestem z kims, kto dzis jasno powiedzial iz bede tylko najlepsza kolezanka dla niego, bo nie czuje tego czegos. Zadalan pytanie odnosnie tej osoby co bedzie dalej z tym uczuciem. Wylosowalam karty
  Wieza
  Cesarzowa, mag
  Sprawiedliwosc, arcykaplan, kolo fortuny
  Nie sa odwrocone, prosze o interpretacje co to oznacza, jak mam to odczytac?

 16. A co może oznaczać taka sekwencja: 10 mieczy, królowa denarów, koło fortuny? Pytanie dotyczyło mojego związku, chłopak mnie zostawił z dnia na dzień, więc stąd te 10 mieczy. A co mogą oznaczać pozostałe karty? Czy koło fortuny może oznaczać, że nasze drogi się jeszcze zejdą?

 17. Witam
  W przyszłości luźnego i bez zobowiązań związku wyszło mi: 6 pucharów, rycerz buław, koło fortuny. Nie bardzo wiem jak to zinterpretować… Czy na coś lepszego niż jest w tej chwili?
  Pozdrawiam 🙂

 18. a bardzo prosze mi powiedziec co mowia lacznie karty 2 razy kolo foruny i kochankowie wiem tylko ze czekam na partnera tylko nie wiem jak jeszcze dlugo

 19. Czy to możliwe, że karty nie odpowiadają na zadane pytanie, ale uznają, że jest coś ważniejszego?
  Źle się czuję. Psychicznie i fizycznie. Jutro rozmowa o pracę, a ja nie mam siły. Zapytałam karty co jest i co mogę zrobić dla siebie. One na to król monet, koło fortuny i sąd. Nic nie rozumiem w kwestii samopoczucia. Może one o pracy (też dobrze), kiedy ja pytam o zdrowie?

 20. Dzień dobry.
  Jak należy Interpretować rozkład gwiazda, koło fortuny, cesarz do pytania co i kiedy wydarzy się w mojej relacji z partnerem? Czy kolejność kart ma znaczenie? Czy pierwsza odnosi się do tego co było, chociaż pytałam o przyszłość związku?
  Bardzo dziękuję za odpowiedź.

 21. Dzień dobry.
  Jak można interpretować rozkład gwiazda, koło fortuny, cesarz dotyczący pytania co i kiedy wydarzy się w relacji z moim partnerem? Czy kolejność kart ma znaczenie? Czy pierwsza z nich odnosi się do przeszłości, chociaż pytałam o przyszłość związku?
  Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

 22. Obecnie koło fortuny kojarzy mi się z koronawirusem, który nagle przyszedł i zasiał zniszczenie… 🙁 Oby tylko koło znów się odwróciło.

  1. Tak, szybko, bezwzględnie zmienił rzeczywistość, przewrócił ją „do góry nogami”. Ale koło fortuny jest zmienne i szybko może nastąpić zmiana, zarówno na lepsze, jak i na gorsze…

 23. Witam
  A co może oznaczać sen w którym szlam ulica po zmroku tasowalam.w rękach tarota i nagle spadły mi 2 karty koło fortuny , i Księżyc w prostej pozycji . Resta kart mi się rozsypała tak ,że nie widziałam co to za karty . Obudzilam się zanim je pozbierałam.
  Pozdrawiam

  1. Ważne są Koło Fortuny (zdublowane) oraz ten Księżyc. W interpretacji Tarota mogłoby to oznaczać marzenia o zmianach (podwójna karta oznacza podkreślenie zmian). Natomiast jest to sen więc bardzo ważne są Twoje odczucia towarzyszące całej sytuacji we śnie.

 24. A co z pytaniem
  Czy relacja się odnowi ( czy jest szansa być razem)? 3 karty
  1 Karta odwrócony pustelnik
  2. Karta Sąd Prosty
  3 Karta Koło fortuny proste

 25. Witam mam pytanie jeśli dwoje ludzi na chwilę obecną są w związku po małych turbulencjach dałbyś sobie szansę na to by dalej być ze sobą to jak odczytać karty gdy pytamy o ich relacje na przyszłość i pokazuje się nam 8 kielichów i koło fortuny ta pierwsza karta mówi nam chyba o rozstaniu a Koło fortuny chyba to potwierdza Bo jeśli teraz jest związek to na przyszłość tego związku może już nie być czy dobrze myślę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *