Księżyc. Twoje tęsknoty i marzenia

Księżyc– na karcie widzimy noc, wyjące wilki, ciemność. Przeciwieństwo Słońca. Księżyc to dla mnie tęsknota tak ogromna, że czuję jak rozlewa się po całym ciele. Nie pozwala cieszyć się życiem, niepokoi i smuci.

Za czym tęsknię? Nie umiem tego dokładnie nazwać słowami. Księżyc porusza we mnie te struny w duszy, których wolałabym za często nie dotykać. Zdaję sobie sprawę, że przestaję żyć tu i teraz i uciekam w swój świat. To rzeczywistość tęsknot i marzeń. Można go określić jednym trafnym słowem- iluzja. Świat wewnętrzny tak bardzo misterny (żeby nie nazwać brzydko skomplikowany) budowany szereg lat, że sama nie mogę go w żaden sposób ogarnąć.

W dodatku Księżyc jest niezwykle skryty, jak tęskni to płacze w tajemnicy. Najczęściej nocami, a świadkiem jego cierpienia jest jedynie… poduszka.

czy może tęsknisz za dzieciństwem?

Bo wydaje Ci się, że wtedy wszystko było prostsze. Nie musiałaś martwić się o rodzinę. Czy może tęsknisz za domem rodzinnym, gdzie jako dziecko byłaś jego istotną częścią. Za zapachem domowego ciasta? Za swoim pokojem, podwórkiem, ogrodem?

a może tęsknisz za powrotem do Domu?

Bo pamiętasz w duszy swój Prawdziwy Dom. A może miałaś wypadki, które sprawiły, że mogłaś tam powrócić na chwilę. I chociaż wcale nie chciałaś, to jednak musiałaś wrócić na Ziemię, bo nie wypełniłaś swojego celu. A teraz odwiedzasz czasami to miejsce, najczęściej tylko w snach, chociaż codziennie tęsknisz za powrotem wypatrując świateł i znaków wskazujących, że to niedługo. …

czy tęsknisz za kimś?

Ktoś odszedł, wyjechał daleko. Nie możecie się spotkać. Nie pisze za często, albo wcale nie dzwoni. A przecież tyle was łączyło. Macie tyle wspólnych wspomnień… Chociaż wiesz, że to nie ma już znaczenia, bo marzenia, które kiedyś was połączyły- i tak pozostaną niezrealizowane to jednak wciąż marzysz co by było gdyby… I znowu ta tęsknota. Sprawia, że myślami wciąż wracasz do niego. Zastanawiasz się jak sobie ułożył życie, co robi codziennie i czy jest szczęśliwy.

 

czy tęsknisz za osobami, które dawno odeszły ?

Za dziadkiem, który zawsze miał dla Ciebie czas. Zabierał cię na długie spacery i nigdy się nie denerwował. Zawsze czekał i uśmiechał się.

Za babcią, która spełniała Twoje wszystkie zachcianki. Nie umiała ci niczego odmówić, a ty umiałaś to wykorzystać 🙂

Tęsknisz, bo dusza zachowała ciepło wspomnień. Wiesz, że to było dawno, że byłaś dzieckiem, że to przeszłość, którą miło Ci czasami wspominać.

Ale jest też tęsknota wyjątkowo bolesna. Sprawiająca, że tracisz oddech, ze budzisz się w nocy zlana łzami, bo tak bardzo pragniesz, żeby on znowu był z Tobą i przy Tobie. To niespodziewana strata bliskiej osoby, z którą nawet nie mogliśmy się pożegnać. Nie, nie wyjechała choćby i na koniec świata, ale po prostu odeszła, zmarła tragicznie.

Ale Księżycowa tęsknota jest często wyolbrzymiona. Zapomina, że życie trwa tu i teraz, a nie w przeszłości i w przyszłości. Jeśli już jej się poddamy- to trudno nad nią zapanować. To wejście w inny świat, którego nie można pojąć rozumem, ani „normalnymi zmysłami”. To drobiazgowe analizowanie szczegółów, które prowadzi do zamazanego obrazu w jakim postrzegamy naszą rzeczywistość. Ciałem jesteśmy na Ziemi, ale duchem i myślami błądzimy w innych rzeczywistościach- tworząc tam swoje obrazy.

od tęsknoty tak blisko do marzeń

Czy masz marzenia? Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jakie są Twoje marzenia ?

O czym więc marzysz?

ksiezyctbW białym świetle Księżyca przyjemnie jest marzyć. Atmosfera niezwykłości, wyjątkowości, która oddala wszystkie problemy. Czujesz się jak w filmie, w którym możesz reżyserować poszczególne sceny. W wyobraźni roztaczasz nierealne scenerie, fantazjujesz o kimś, lub o czymś, chociaż tak naprawdę wiesz, że taki związek, układ, praca- nie ma szans.

Księżycowe marzenia i fantazje to nic innego jak bogata wyobraźnia, która często fałszuje obraz rzeczywistości. Jakiś gest, spojrzenie– odbieramy przekonani, że znaczy więcej niż jest realnie. Jeśli damy się ponieść fantazjom i przeniesiemy je do życia- możemy się srogo zawieść. Okaże się, że księżycowe marzenia nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Jak sobie z nimi radzić? Lepiej mieć świadomość, że czasami odbieramy i czujemy więcej niż wskazuje na to rozsądek. Z taką świadomością najlepiej poczekać na konkretne znaki i potwierdzenia. Czytelne słowa, jasne komunikaty słowne, czy pisemne, jednoznaczne gesty. Wtedy dopiero możemy mieć pewność, że nasze przeczucia mają konkretne odbicie w rzeczywistości. Inaczej przeniesiemy fantazje do realnego świata.

W księżycowych marzeniach prym wiodą kobiety 😉 Jakże często budują sobie marzenia na podstawie jednego spojrzenia, czy jednego komplementu, który usłyszały od mężczyzny. Tymczasem okazuje się, że on nic nie czuje, a relację traktował po koleżeńsku, albo chciał być uprzejmy. Kobiece przeczucia, domniemania– bywają niebotyczną fantazją dla mężczyzn. Przyznaję kobietom, że czasami mają rację, ale wówczas nie potrzeba czekać na potwierdzenie pół roku, czy rok, bo jeśli jemu zależy, to na pewno to okaże. Nie ma sensu budowanie księżycowych fantazji. Patrząc racjonalnie, to lepiej się obudzić jak najszybciej z tego stanu.

Chociaż z drugiej strony to dość przyjemne zajęcie 😉

Zawsze jednak warto pamiętać, że

Księżycowe marzenia w Tarocie są oderwane od rzeczywistości. Nie mają szansy na spełnienie. Traktujmy je lepiej jak piękne bajki 🙂

 

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarzy na temat $2

  1. Odwrócony Księżyc to zazwyczaj iluzja, z której nie zdajemy sobie sprawy. Żyjemy złudzeniami, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Wówczas nawet gdy inne osoby nam pokazują i mówią jak jest, usiłując „obudzić” i pokazać prawdę- to ich nie słuchamy. Nic do nas nie dociera.
   Takie znaczenie może mieć też oczywiście Księżyc w prostej pozycji, ale to już zależy od konkretnego rozkładu, trzeba całościowo spojrzeć.
   Odwrócony Księżyc to juz na pewno iluzja, z której nie zdajemy sobie sprawy.

   1. robiłam rozkład na realizację pomysłu i wszystkie karty wyszły raczej pozytywne – rycerz mieczy, dziewięć kielichów, moc, wieża, królowa buław, rycerz monet – a na końcu jako efekt końcowy działań Księżyc – nie wiem jak to zinterpretować , czy to wszystko na koniec stanie się iluzją ?

 1. Wszystko w tym tarocie wydaje się być dwuznaczne, nie tylko ta karta, nigdy tego nie ogarnę… No bo jak na pytanie „czy on o mnie myśli?” wychodzi Księżyc, to znaczy, że on za mną tęskni, chociaż wie, że nie możemy być razem, czy może wręcz przeciwnie, może to ja nie powinnam mieć złudzeń…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *