10 kielichów (pucharów)

Każdy marzy o szczęściu. Chciałby żyć w równowadze i harmonii. Staramy się wierzyć, że nasze życie się polepszy. Odnajdziemy prawdziwą miłość, pracę, satysfakcję, zdrowie, założymy rodzinę. Szukamy nadziei w innych ludziach, którzy nas wspierają mówiąc: zobaczysz, będzie dobrze. I chcemy im wierzyć. Często w kartach szukamy potwierdzenia, że los się odmieni na lepsze…

Kartą nadziei i szczęścia jest właśnie 10 kielichów. Każdemu jej życzę w każdej dziedzinie: uczuciach, pracy, zdrowiu,  pasjach, marzeniach.

 Mówi o spełnieniu.

jednak czy zawsze 10 kielichów oznacza polepszenie sytuacji i idealne zmiany?

10_kiel_tbNiestety nie. Przekonałam się o tym, kiedy wybierając tę kartę a pytając o uczucie, które już istniało- myślałam, że chociaż teraz nie jest dobrze, to przecież będzie idealnie. Wszak to cudowna 10 kielichów– pełnia szczęścia i miłości. I to ją właśnie wybrałam spośród tylu innych możliwości 🙂 Ale o dziwo- nie było dobrze 🙁  Dlaczego? Otóż jeśli pytamy się o trwającą już relację w której nie za dobrze się układa, to 10 kielichów pokazuje, że lepiej już być nie może i nie będzie. Wszystko już mamy, zdobyliśmy, osiągnęliśmy.

Natomiast inaczej przedstawia się sytuacja, gdy pytamy o to co będzie. Np. dopiero kogoś poznaliśmy i pytamy się czy mamy szansę na fajny związek. Jeśli pokaże się 10 kielichów– to oznacza, że brama jest otwarta. Czeka nas pełnia szczęścia, nawet założenie rodziny. Jednym słowem rajska idylla. Wystarczy spojrzeć na 10 kielichów z Tarota Snów i Boskiego. Mama, tata, dzieci, w dodatku jeszcze pies. Wszyscy się uśmiechają, obejmują, błogo sobie przysypiają. Takie prawdziwe szczęście. Trzeba mu tylko czasami trochę pomóc i stworzyć odpowiednie warunki.

taki jeden przykład…

Po wróżbę przychodzi samotna kobieta, panna. Ma już „swoje lata”, ale wciąż czeka na prawdziwą miłość. Wiele razy się zraziła, bo ciągle okazywało się, że to nie ten. Ale wciąż czeka i ma nadzieję. Pyta: W moim życiu pojawił się Pan Marek. Jest rozwodnikiem, kilka razy rozmawialiśmy, zaprosił mnie do kina. Nie wiem czy iść, bo tyle razy już się zawiodłam, że nie ufam mężczyznom. Uważam, że każdy mnie wykorzystuje, próbując wyciągnąć pieniądze, że zwraca uwagę na moją pozycję zawodową, a nie na mnie. Czy mogę mu zaufać? Nie mam już ochoty ciągle zaczynać od nowa i próbować…

W rozkładzie na końcu (na przyszłość) widać 10 kielichów. Jak najbardziej powinna próbować! Jeśli postara się, przełamie swoją niechęć i zwątpienie to związek okaże się bardzo szczęśliwy. Najprawdopodobniej założy rodzinę, będą dzieci (dziecko). 10 kielichów oznacza tutaj prawdziwą miłość przez duże M. Stabilną i spełnioną. Karta pokazuje, że znalazła w końcu odpowiedniego, idealnego partnera.

a jeśli osoba pyta o pracę?

Jeśli karta wskazuje obecną sytuację to nic więcej nie osiągnie i sytuacja się nie zmieni. Jeśli natomiast 10 pucharów symbolizuje przyszłość– to oznacza, że znajdziesz nową i wymarzoną pracę w której się spełnisz. A jeśli nie zmienisz pracy- to czekają Cię zmiany, dzięki którym będziesz tam szczęśliwa i spełniona. Może oznaczać awans, podwyżkę, polepszenie atmosfery. Na pewno zmiany na lepsze.

Ale zależy też kto pyta. Jeśli wypada w rozkładzie kobiety, która jest kochanką i chciałaby wiedzieć, czy mąż zostawi dla niej żonę– to raczej nie zostawi żony, a wręcz przeciwnie- szybko wróci do rodziny. Karta daje znak, że lepiej się wycofać z takiego układu, żeby potem za bardzo nie cierpieć.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarzy na temat $2

 1. Witaj.
  Dawno mnie tu nie było a tu tyle dobrych ,przydatnych wpisów cieszę się że tyle pracy w to włożyłaś i odniosłaś sukces:) Gratuluje i życzę dalszych sukcesów.
  Aniu zwracam się do Ciebie o podpowiedz czy dobrze z intepretowałam karty.Zadałam pytanie czego oczekuje ode mnie mój niedawno poznany mężczyzna wyszło mi rycerz mieczy,10 pucharów,cesarzowa .Zaangażowania się w miłość ?tak intuicyjnie to by chciał mnie widzieć jako żonę?czy dobrze to intepretuje? jednak sobie najtrudniej stawiać karty…proszę o podpowiedz.Pozdrawiam.

 2. Witaj, dziękuję, miło mi, że zaglądasz tutaj i że napisałaś 😀
  Ma spore oczekiwania, widzę tutaj 3 obszary: 1. intelekt i porozumienie w tym obszarze (Rycerz Mieczy) poprzez wspólne rozmowy, również w połączeniu z pozostałymi kartami może wskazywać, że oczekuje od Ciebie deklaracji słownych 2. 10 pucharów i cesarzowa faktycznie mogą wskazywać rodzinę, w każdym razie widzi Wasz związek „długoterminowo”, jako wspólne budowanie takiego spełnionego i stabilnego związku (10 kielichów), trochę ma idealistyczne te wyobrażenia. Myślę też, że on wie czego by chciał. Myślę, że oczekuje też od Ciebie zaangażowania (Cesarzowa to kobieta aktywna, wykazująca inicjatywę, pewna siebie i konsekwentna i oczywiście bardzo kobieca).
  Piszesz, że żona- hmm… to raczej by było w odpowiedzi na pytanie: jak mnie postrzega/widzi. Bo fakt, że czegoś ktoś oczekuje- oznacza, że by tego chciał, ale niekoniecznie musi tak być w rzeczywistości;) Bo oczekiwania to coś innego niż realne postrzeganie kogoś w określony sposób. Tak to rozumiem 🙂 Pozdrawiam

 3. Witaj.
  Bardzo dziękuję za interpretację Twoją. Która bardzo mi pomogła. Widzisz ja sparzona w poprzednim związku boję się wchodzić w nową relację. Na początku znajomości powiedziałam mu że w ,,bajki” już nie wierzę chyba go trochę wystraszyłam?. Jest też ostrożny w tej naszej relacji chodz dobrze nam się rozmawia lubimy ze sobą przebywać i jest między nami chemia.Ale dobrze jest wiedzieć co druga strona oczekuje. Bardzo Ci jeszcze raz dziękuję i gratuluje super strony! będę stałą bywalczynią:) Pozdrawiam.

 4. Caterina: napisałaś: „Na początku znajomości powiedziałam mu że w ,,bajki” już nie wierzę chyba go trochę wystraszyłam?”. Oj mocne słowa. Nic dziwnego, że jest ostrożny, dobrze że się nie zraził. I tak w zasadzie, to przeniosłaś uczucia z tamtego związku na nową relację. Tak jakby mówić, że wszyscy mężczyźni to świnie i dranie 😉
  A przecież każdy człowiek jest inny, z każdym układa się inaczej. Dlatego warto pozbyć się tych starych wzorców, uprzedzeń, poczucia skrzywdzenia, czyli tego co było. Właśnie po to, żeby na każdego nowo poznanego mężczyznę/kobietę nie przenosić cech byłego partnera i jednak patrzeć z tą wiarą. Bo bez niej to wchodzimy w nową relację/związek w zasadzie z uczepioną tą 3 osobą z przeszłości. Pozdrawiam serdecznie

 5. Witaj. Cieszę się ,że pozwoliłaś sobie na mój komentarz. Rzeczywiście masz 100% rację .Nie wystraszyłam go, a on powoli otwiera me serce. Aniu proszę Cię rzuć swoim profesjonalnym okiem na ten rozkład, i napisz mi czy dobrze go odczytuje?
  Rozkład znalazłam w necie .
  Karta 1,2,3,4,5,6 mówi co jest 1 karta 3 mieczy,2 Pustelnik,3 Sąd , 4As Pucharów, 5 Słońce,6 Gwiazda.
  Moja interpretacja 1 karta zranienie emocjonalne które dało samotność. Przyszedł Sąd czyli szansa na nowy start porzucenie przyszłości i pozbycie tego co było. As kielichów początek miłości tak zn . zauroczenie sobą, Słońce radość rozwój znajomości, Gwiazda zawsze kojarzy mi się z miłością.
  Karta 7-4 kielichów , 8 Król Kielichów , 9 Paz Kielichów to karty co u mnie. Interpretacja 4 kielichów wątpliwość ,wahanie i tak na początku czułam Król Kielichów dojrzałość emocjonalna ,Paz Kielichów romantyczne uczucie i tak odbieram.
  Karta 10, 4 buław ,11- 10 Mieczy ,11 Kochankowie . Karty jego .Interpretacja 4 buław romans ,zabawa.10 mieczy tu odbieram tak jak 10-tki koniec jakiegoś cyklu i początek nowego ,podobnie jak ja miał złe doświadczenia w przeszłym związku musiały odejść obciążenia emocjonalne z przeszłości i otworzył się co daje jemu kartę Kochanków czyli zakochanie.
  13 karta co ja do niego czuje wyszła 6 Pucharów tak jak napisałaś przeniosłam uczucia z tamtego związku na tą relację.14 karta co on do mnie czuje 2 pucharów czyli się zakochał .15 karta czy chce być z nim po mojej stronie Mag czyli karta twórcza,16 po jego stronie wyszła Siła czyli tak chce być ze mną. Karty 17,18,19,20 to przyszłość związku i tak wyszło 8 buław czyli szybie działanie np. smsy ,szybki rozwój wydarzeń, Giermek mieczy deklaracje ,mądrość oparta na doświadczeniach, Smierć jakiś cykl dobiegł końca może niektóre rzeczy trzeba przeformułować .I ostatnia karta As mieczy ,że czeka nas wyzwanie które jest przed nami i potrzeba z naszej strony sporo wysiłku aby otworzyły się przed nami nowe możliwości żeby dać szanse na sukces. Może to będzie ,że będziemy chcieli zamieszkać razem?
  Obydwoje jesteśmy po przejściach , ostrożni ale otwieramy się na naszą znajomość jemu przyszło łatwiej z uczuciami bo mi powiedział ,że się zakochał ja czuje do niego uczucie ale muszę się pozbyć przeszłości bo ono mi przeszkadza . Proszę o komentarz mam nadzieję ,że się nie gniewasz? ale tak jak wcześniej pisałam sobie karty stawiać jest najtrudniej .Pozdrawiam.

 6. Caterino, 3 mieczy,2 Pustelnik,3 Sąd , 4As Pucharów, 5 Słońce,6 Gwiazda- tez tak uważam. Tylko pytanie co jest i 3 mieczy i Pustelnika odczytałaś jako przeszłość. Może tak być oczywiście, ale w tym wypadku oznacza, że nie odcięłaś się jeszcze od przeszłości i gdzieś tam w sobie, może jak wspominasz przeszłość czujesz jeszcze głęboki ból (3 mieczy) i samotność (Pustelnik). Rana jeszcze się nie zabliźniła i może krwawić, postaraj się ją zamknąć.
  Karta 7-4 kielichów , 8 Król Kielichów , 9 Paz Kielichów to karty co u mnie. Dużo kielichów, wskazują, że jesteś bardzo zauroczona i możesz też idealizować jego, czyli przypisywać mu cechy, które chciałabyś żeby miał, taki idealny obraz malujesz. A nie ma przeciez ludzi idealnych, bez wad. 4 kielichów-oczekiwanie na to co będzie. Ogólnie te kielichy pokazują, że dużo odczuwasz, twoje emocje, lecz jednak możesz mało „działać” jeśli chodzi o konkretne czyny, słowa itp. Również mogą oznaczać Twoje wahania, niezdecydowanie, wątpliwości.
  Karta 10, 4 buław ,11- 10 Mieczy ,11 Kochankowie . Karty jego. On jest bardziej zaangażowany w słowach i czynach. Tak, zakochał się (Kochankowie).
  13 karta co ja do niego czuje wyszła 6 Pucharów tak jak napisałaś przeniosłam uczucia z tamtego związku na tą relację. Tutaj myślę tak samo. Tak, przeniosłaś przeszłość do nowej relacji, możesz wspominać i porównywać (nawet nieświadomie). To jest częste. Dlatego należy obserwować siebie, to jak reagujesz na to co on powiedział/zrobił. Jeśli poczujesz się urażona (twoim zdaniem) i zareagujesz emocjonalnie (obrażanie się, pretensje) to taka reakcja wypływa tylko z osobistych doświadczeń z przeszłości, odzywają się stare wzorce, schematy, bolesne doświadczenia. Zwykle wystarczy to co się dzieje „zbadać”, czyli powiązać z daną sytuacją z przeszłości, by się od tego uwolnić, żeby tego nie łączyć, żeby to co było „niefajne” nie wpływało na to co nowe i teraz. To jest trudne, ale warto 😀
  14 karta co on do mnie czuje 2 pucharów czyli się zakochał . Tak zakochał się.
  15 karta czy chce być z nim po mojej stronie Mag czyli karta twórcza,16 po jego stronie wyszła Siła czyli tak chce być ze mną. On chce, Ty chcesz się jeszcze przekonać, Mag to doświadczanie.
  Karty 17,18,19,20 to przyszłość związku i tak wyszło 8 buław czyli szybie działanie np. smsy ,szybki rozwój wydarzeń- TAK JEST, będzie szybko 🙂
  Giermek mieczy deklaracje ,mądrość oparta na doświadczeniach- może też pokazywać jakieś nieporozumienia związane ze słowami, ale niewielkie.
  Smierć jakiś cykl dobiegł końca może niektóre rzeczy trzeba przeformułować . Na pewno transformacja i to głęboka.
  I ostatnia karta As mieczy ,że czeka nas wyzwanie które jest przed nami i potrzeba z naszej strony sporo wysiłku aby otworzyły się przed nami nowe możliwości żeby dać szanse na sukces. As mieczy to początek związku, może też wskazywać na ochłodzenie w związku w uczuciach, jasne „przejrzenie” na oczy, utratę złudzeń (jeśli takie były). Na pewno wyzwanie. Zamieszkania razem nie wiązałabym z Asem Mieczy.
  Życzę Ci dużo miłości, zapomnienia o tym co było. Po prostu żyj i ciesz się każdą chwilą i tym co jest 😀

 7. Witaj.Bardzo Ci kochana dziękuję ,za obszerny obraz sytuacji i interpretacje kart .Cieszę się ,że Jesteś z nami i pomagasz nam.Zyczę Ci wszystkiego dobrego i gorąco Cię pozdrawiam.Jescze raz dziękuję ,za pomoc dla mnie ważną,czekałam na wiadomość od Ciebie.Masz rację cieszę się tym co mam i na razie nie wybiegam w przyszlość ,pracuje nad sobą chodz to nie jest łatwe.

 8. Witam Cię,
  bardzo chętnie zaglądam na Twojego bloga i czytam ciekawe interpretacje. jestem na początku tarotowej przygody.
  zadałam pytanie, jakie odczucia ma wobec mnie był partner. wiele lat mnie ranił. teraz wydaje się, że coś się zmieniło.
  wyszły mi karty: 4 pucharów, 3 mieczy, 10 pucharów. zinterpretowałam to tak: nie jest zadowolony i kieruje się tym, co było w przeszłości, zastanawia się. ma ochote mnie znowu zranić, ale… i tu mnie zadziwia 10 kieli. bo odbieram ją jako karte szczęścia i rodzinnego spełnienia. mamy razem dziecko, więc ten kontakt jeszcze jakis czas będzie.jak odczytać połączenie 3 mieczy i 10 kielichów? będę wdzięczna za podpowiedź. nie mam pomysłu 🙁 Dziękuje 🙂

 9. Witaj , dziękuję za komentarz 😀
  Odczytałam to trochę inaczej, bo 4 pucharów jest na początku i moim zdaniem wskazuje, że on teraz dużo rozmyśla o tym, że Cię zranił w przeszłości (połączenie 4 pucharów na początku i 3 mieczy pośrodku) , faktycznie nie jest zadowolony (tutaj się zgodzę :D), ale 10 pucharów (na końcu) wskazuje, że będzie chciał to „naprawić”.
  Ważna tutaj jest kolejność tych kart, bo gdyby 10 pucharów była na początku, interpretacja byłaby inna.

  1. Dziękuję Ci 🙂

   wrócę z weryfikacją. masz rację, że kolejnośc kart jest ważna. ale jestem na początku drogi i po prostu o tym zapomniałam 🙁

   chcę dodać, ze bardzo podoba mi się Twój blog. to skarbnica wiedzy. widać, że jest „dopieszczony”. i widać też, ze masz intuicję do kart. nie piszesz o standardowych znaczeniach, tak jak mówią książki, tylko interretujesz je po swojemu. to cenne, szczególnie dla kogoś, kto się dopiero uczy.

   pozdrawiam serdecznie:)

 10. Zapytam jeszcze (w ramach ćwiczeń): jakiś czas temu miałam stawiane karty na uczucia do konca roku. i wyszła mi dwójka kieli na końcu. wróżący zinterpretował to tak, że nie mogła wypaść lepsza karta i że spotkam mężczyznę, z którym stworze związek oparty na Miłości, wzajemnej atrakcyjnosci, wzajemnym szacunku i zaufaniu. i teraz, jak ćwicze się w stawianiu kart, spytałam, czy znam tego mężczyznę i czy wróżba się wypełni do końca roku. wyszły: 2 pucharów, Król Pucharów i Królowa Pucharów. interpretuję to, ze tak. jakie jest Twoje zdanie?

  dziękuję i pozdrawiam:)

 11. 2 kielichów w połączeniu z Królem Pucharów i Królową Pucharów- bardzo dobrze wróżą w pytaniu o miłość. Na pewno wzajemne porozumienie (król i królowa pucharów), uczucie, atrakcyjność też.
  Zadałaś dwa pytania: czy go znasz i czy wrozba się spełni i położylas raz trzy karty? Hmmm, trudno mi coś powiedzieć, bo to stworzyło niejasną sytuację- lepiej zawsze zadać jedno pytanie i odpowiedź, a potem drugie pytanie- karty- odpowiedź. Bo jak zadasz dwa pytania i położysz jeden rozkład, to jak teraz stwierdzić na które odpowiedziały karty?

 12. Dzień dobry:) A czy mogłaby mi Pani, powiedzieć co może oznaczać 10 pucharów w pytaniu o uczucia w sytuacji, gdy dwie osoby mają się ku sobie i to wyraźnie, ale nie są jeszcze razem? Ostatnio 10 pucharów pojawia mi się w rozkładzie kiedy pytam o uczucia pewnego pana do mojej koleżanki i nie za bardzo wiem, w jaki sposób mam to rozumieć skoro to dopiero taki początkowy etap znajomości.

 13. Witaj, 10 pucharów na początku znajomości w pytaniu: co on do niej czuje- to bardzo dobry znak. Oznacza, że on widzi w niej partnerkę na dalsze życie ( a nie tylko na jedno albo kilka spotkań), myśli poważnie, kocha i nie ma żadnych wątpliwości, że spotkał swoją wymarzoną kobietę.

 14. W pytaniu o prawdziwe intencje pana do pani wychodzi 6 pucharów diabeł 10 pucharów. Jak to odczytać?

 15. witam, mam pytanie, może ktoś coś podpowie… zrobiłam sobie rozkład na talenty, numerologiczny, choć akurat numerologia budzi we mnie mieszane odczucia. I teraz takie pytanie, bo na pozycji 7, ezoteryka, magia właśnie itp. pojawiła mi się w pozycji prostej 10 kielichów. I właśnie, niby wszystko super, ale czy na pewno? Czy może, jako początkująca, mam tarota, zrobię parę rozkładów, i się skończy „zabawa”? Korzystałam z talii Mystical Tarot, wydanej w tym roku przez Lo Scarabeo, wzorowanej na RW, ale takiej bizantyjskiej w klimacie, nie wszystko jest identyczne, np. Głupiec nie ma róży, a na 10 kielichów nie ma tęczy 🙂 proszę o jakieś sugestie 🙂

 16. Kocham pewnego mężczyznę, zaopiekował się mną kiedy moje życie się zawaliło. Niestety przez pewne wydarzenia on się do mnie teraz nie odzywa (wie, że przez to, że się nie odzywa cierpię i że bardzo Go kocham(co podobno Go przeraża, że można się w kimś tak zakochać)). Na pytanie czy jeszcze kiedyś się do mnie odezwie wyszły mi Błazen, 7 pałek i właśnie 10 kielichów i nie wiem jak to odczytać 🙁 Bardzo proszę o pomoc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *