Giermek Kielichów (Paź Pucharów). „Miłość to nie pluszowy miś”?

Giermek Kielichów (pucharów), zwany też paziem-  to dla mnie jedna z bardziej subtelnych energii w kartach. Delikatność, wrażliwość, uduchowienie. Ten wszechobecny turkus emanujący z karty i młody wiek osoby (giermek) mówią wszystko co istotne.

Jeśli pytamy o uczucie: to będzie ono bardzo delikatne, zauroczenie, wzdychanie, raczej w sferze ducha niż konkretne. To najczęściej początek wielkiego i  romantycznego uczucia. Taki „pluszowy miś” 🙂  Na konkrety najprawdopodobniej przyjdzie czas trochę później.

Osoba w Giermku Kielichów: jeśli pytamy o wiek to jest to młoda osoba (często nastolatek, nawet dziecko). Często naiwnie podchodzące do życia. Niedoświadczone.  Giermek Kielichów ma w sobie niewinność dziecka. W Tarocie Mitycznym na tej karcie jest Narcyz, w którym zakochiwały się wszystkie kobiety i mężczyźni. On sam nie był świadomy swojej urody, lecz gdy spojrzał w swoje odbicie w wodzie- zakochał się w nim.

A jeśli wypada na starsza osobę– to jest to osoba młoda duchem, ale nie mylmy tego z dziecinnością. Po prostu zachowała w sobie świeżość i radość życia, a przede wszystkim zachowała wrażliwość. Zazwyczaj bardzo empatyczna, silnie odbiera świat i ludzi. W życiu kieruje się sercem i uczuciami. Łatwo ją zranić, ponieważ jest bardzo delikatna. To często osoba zajmująca się sztuką, albo czynnie (zawód), albo z pasji. Tutaj może pojawić się muzyk, malarz, poeta, tancerz. Wszyscy ci panowie i te panie, które odczuwają głęboko i to wyrażają poprzez siebie, czy też poprzez swoją twórczość.

2013-08-04 20.21.32Częściej mężczyzna postrzega w tej karcie kobietę, niż kobieta mężczyznę. Widząc w kobiecie Giermka Kielichów widzi ją jako istotę trochę nie z tego świata 🙂 I jest nią zauroczony. Jej marzycielską, delikatną i kobiecą naturą. Patrzy się na nią trochę jak na zjawisko, jak na piękny obraz, ale jednocześnie odczuwa dużą  potrzebę zaopiekowania się nią, trochę jakby była  niewinnym dzieckiem wymagającym silnego i opiekuńczego męskiego ramienia. Najczęsciej wygląda to bardzo niewinnie:  wyjątkowo ochoczo otwiera jej drzwi i ją w nich  przepuszcza, podaje płaszcz, z wielkim zapałem pyta się czy jej w czymś nie pomóc.  W sumie takie zwykłe sytuacje, ale widać, że to ją wyróżnia spośród innych kobiet, a poza tym się w nią wpatruje. Często potrafi się na nią zapatrzeć w dosłownym tego słowa znaczeniu. Oczywiście nie ma takiej możliwości, żeby kobieta nie zauważyła tego. Przy czym zasada jest prosta: im bardziej on jej się podoba- tym ona szybciej i więcej widzi. I odwrotnie: jesli on jej się wcale nie podoba to może dośc poźno zorientować się, że wzbudziła aż takie duże zainteresowanie, nawet gdy  osoby patrzące z boku widzą to bardzo wyraźnie.

jak to widać?

Magdalena i Michał spotkali się na wyjeździe integracyjnym, każdy był z innego miasta (oddziału), wcześniej się nie znali. Zobaczyli się pierwszy raz gdy Magdalena szła do recepcji, a Michał wchodził po schodach. Na jej widok delikatnie się uśmiechnął, potem przystanął i patrzył się na nią jak schodziła z góry. Potem starał się z nią porozmawiać, jednak nie udało mu się nawiązać dłuższej rozmowy. Cały czas się na nią patrzył właśnie „w taki sposób”, z zachwytem , który natychmiast zauważyły wszystkie koleżanki wokół. Wieczorem była dyskoteka. Ponieważ w firmie była zdecydowana większość kobiet- to tańczyły same. Michał przyszedł, usiadł przy stoliku i przez dwie godziny obserwował tańcząca Magdalenę. Nie odrywał wzroku. Między innymi taką  sytuację doskonale obrazuje właśnie Giermek Kielichów.

Jeśli mężczyzna jest bardziej skryty, czy nieśmiały to nie będzie się tak cały czas wpatrywał, może zerkać, może to robić czasami, ale zawsze to widać 🙂 Widzą to inni,  a najlepiej „łapią” to koleżanki, które wyczuwają od razu jego zainteresowanie.

Jak widać Giermek Kielichów to bardzo miła karta. Jedyne co może nas w niej zaniepokoić to fakt, że mężczyzna choć wprawdzie zauroczony- to może obawiać się dalszego kroku. Potraktować kobietę jak istotę na którą sobie patrzy i którą się pozachwyca, ale nie spieszy się wcale  wyjść z dalszą inicjatywą. I możesz tak czekać nawet kilka miesięcy, bo do tańca przecież cię nie poprosi (bo on nie tańczy), a na propozycję spotkania się też się nie zdecyduje, bo go onieśmielasz.

Giermek Kielichów w pracy: może oznaczać, że zaczęliśmy dopiero pracę i nie czujemy się w niej pewnie i zdecydowanie. Nie wiemy za bardzo jak się zachować. Jesteśmy onieśmieleni.

A jeśli jest to stała praca to jeśli pytamy: co mnie spotka w pracy- Giermek Kielichów może oznaczać bardzo miłe wydarzenie, które nam się spodoba. Jakaś radosna wiadomość, miłe chwile nas czekają.

Zdarzenia i okoliczności: Giermkowie w Tarocie często oznaczają doświadczenie lub  że napotkamy szansę do wykorzystania.  Giermek Kielichów oznacza coś miłego, mogą to być miłe słowa, komplementy, które usłyszymy na swój temat. Możemy zostać mile zaskoczeni jakąś informacją, albo prezentem. Giermek Kielichów może oznaczać również, że kogoś zachwycimy swoim wyglądem, czy osobowością. Ktoś kogo znamy i ma do nas żal- w Giermku Kielichów nam wybaczy.

Na koniec kilka słów wyjaśnienia o kartach w Tarocie tzw. figurach. Nie ma osoby, która byłaby cały czas w energii karty królowej, króla, rycerza (czyli tzw. figur). Jedna i ta sama osoba może zachowywać się inaczej w zależności od okoliczności, czy sytuacji, raz jak Giermek Kielichów, a innym razem jak Giermek Buław.

Mężczyzna (zazwyczaj w pracy) może być zdecydowanym Królem Mieczy, który racjonalnie, analitycznie i z pewnością siebie podchodzi do pracowników i spraw zawodowych, podczas gdy ten sam mężczyzna poza pracą i w kontaktach z kobietami (albo z wybraną kobietą)  może zachowywać się jak Giermek Kielichów (nieśmiało i wrażliwie).

Dlatego tak ważne jest precyzyjne formułowanie pytań do kart. Dlatego nie pytajmy: jaki on jest, tylko np.: jak on się zachowa w danej (konkretnej) sytuacji np. na tej randce, albo gdy mnie zobaczy pierwszy raz w realu (bo do tej pory znaliście się tylko wirtualnie).

Oczywiście ogólne pytania można jak najbardziej  zadawać jeśli mamy już duże doświadczenie z Tarotem.  Jeśli się uczymy, albo zaczynamy- po prostu łatwiej nam będzie gdy pytania będą precyzyjne.

 

 

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarzy na temat $2

   1. Witaj :). Jestem pod ogromnym wrazeniem w jaki sposob opisalas rowniez i te karte. Ta karta przyniosla mi faktycznie niespodzianke. Bardzo spodobaly mi sie 2 piosenki, ktore zamiescilas przy opisach kart. Jedna przy karcie Papieza, druga przy Diable. W zwiazku z czym poprosilam pewna osobe, aby sprobowala mi zgrac ta muzyke jako mp3 do sluchania na co dzien. Troche to trwalo, az tu wlasnie tego dnia, kiedy wyjelam Giermka Kielichow, dostalam te piosenki , nawet w wiekszym wydaniu, niz poprosilam. Taki mily gest :).

    1. Jesli pozwolisz, zapytam.
     Jesli w pytaniu: „Co ktos o kims mysli” wypada: Giermek Kielichow, 2 kielichy, Ksiezyc, czy nalezy przyjac, ze ta osoba spodobala sie, ale ktos to ukrywa i na cichym wzdychaniu sie zakonczy? 🙂

 1. Tak, tutaj karty giermek kielichów i 2 kielichy się potwierdzają i ładnie wróżą jakieś zauroczenie, pokazują, że ktoś poruszył w kimś serce. Księżyc, tak jak napisałaś wskazuje, że ta osoba nie ujawnia tego i skrycie marzy i przeżywa swoje zauroczenie- dośc duże trzeba przyznać, bo g. kielichów i 2 kielichów to potężna dawka uczuć. Czy na wzdychaniu się zakończy? Niekoniecznie:) Trzeba mieć nadzieję, przecież często od wzdychania przechodzi się w uczuciach do konkretów. Chyba, że jedna strona, albo druga jest „uwiązana” w jakimś innym związku, wówczas na „wzdychaniu” może się zakończyć, zależy jak silnie rozwinie się uczucie.

 2. Hej, zapytałam kart, czy spędzę Sylwestra w domu sama, czy gdzieś wyjdę. Wypadły mi 3 karty: 5 mieczy, paź kielichów i wieża. Czyli raczej porażka i siedzę sama…? 🙁

 3. Witaj.
  Chyba natrafiłam na dobrą strone, bo widzę ze opisy kart są niezwykle trafne 🙂
  Ja jestem początkująca w ezo ogólnie i tak ostatnio wyciągnęłam sobie karty na pewna osobe.
  karty symbolizują chłopaka jako pazia kielichow i opis w sumie sie zgadza. Pierwszy raz mam do czynienia z tak wrazliwym chlopakiem (18 lat ma).

  Przygląda się godzinami, wpatruje ale nic nie robi. Ucieka przede mna, chyba, ze okaze akceptacje, usmiech.. to zostaje w poblizu w czyims towarzystwie. Jak zerkam na niego to znajomi sie do niego usmiechaja. Mnie tarot symbolizuje jako krolowa buław, chociaż urodzilam sie juz w pannie..
  Zauwazyłam ze chlopak mnie nasladuje we wszystkim, przejął moj sposob bycia, mowienia, elementy ubioru i wyglądu…
  kiedy ja wchodze w zwiazek to i on
  ostatnio zobaczylam ze jest w zwiazku z dziewczyna ktora do zludzenia przypomina MNIE..
  a byla inna, teraz tak sie zmienila odkad jest z nim.

  Co myslec o tym ? nigdy do mnie nie zagadał, a jak podałam mu coś to się zestresował strasznie , az mi go zal troche.. myslisz ze we mnie widzi jakas idolke, czy moze cos czuje? ponoc paz pucharow ma w zwyczaju nasladowac ludzi ( wyczytalam na innej stronie ).
  A moze cos innego ? 🙂 pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *