Śmierć w Tarocie. Tylko zmiany, czy coś więcej ?

Karta Śmierć w Tarocie nie wygląda przyjemnie. To przerażająca postać, często szkielet, to węże, noc i pustka.

Zapewne dlatego w każdej książce, czy portalu opisującym karty Tarota możemy zaraz na początku przeczytać: nie bójcie się karty Śmierć, bo ona nie oznacza śmierci, ale diametralną zmianę 🙂

następny proszę

W kartach Tarota Śmierć faktycznie często mówi o jakiejś odmianie. Ktoś zmieni zdanie, jakiś etap w życiu się zakończy, a zacznie nowy. Zmiana może przynieść stratę, na pewno nie będzie łatwa i prosta. Często oznacza, że przechodzimy transformację. Spotkaliśmy kogoś, albo przeżyliśmy jakieś doświadczenie, które diametralnie zmieniło nasze zdanie na pewną sprawę i spowodowało, że zaszły w nas głębokie zmiany.

Zmiany związane z kartą śmierć są konieczne, nieuchronne i nie można zmienić ich biegu. One już się dzieją, zazwyczaj w Twojej psychice, nie da rady ich pominąć. Proces transformacji przebiega i działa na ciebie. Często w tej karcie dojrzewamy do tego, aby zakończyć np. pracę i zacząć nową. Żeby zakończyć jeden związek i np. rozpocząć nowy. Często nie mamy wyjścia, ale jesteśmy wewnętrznie gotowi na zmianę. Chociaż możemy się obawiać.

Warto zwrócić jednak uwagę obok jakich kart (karty) pojawiła się Śmierć. W takiej bowiem czekają nas zmiany. W sąsiedztwie karty Wieża, albo Diabeł może oznaczać bardzo gwałtowną „przemianę”

Bo nie bójmy się tego powiedzieć, ze karta Śmierć może oznaczać również śmierć w dosłownym tego słowa znaczeniu.

„Życie to tylko chwila, kochanie
Nie zatrzymasz jej…”

Kilka lat temu stawiałam sobie karty tarota na uczucia. Wybierałam wtedy dwie karty. Wyciągam raz a tutaj:  śmierć i wieża.. Myślę sobie: to niemożliwe…. I przyznam się, że próbowałam wtedy chyba z 4 razy tego dnia uparcie pytając o to samo, ale za każdym razem wychodziło niezmiennie:  śmierć + wieża.  Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że karty tarota są bardzo mądre i uparte.  Otóż, gdy czeka Cię niebezpieczeństwo, a Ty pytasz sobie o to czy ktoś tam zadzwoni, czy inne błahe sprawy- to Tarot przede wszystkim będzie cię ostrzegał. Tak jakby nie widział tych innych pytań, które uparcie zadajesz. I gdy pojawiają się takie karty, które zamiast odpowiadać na Twoje pytanie- mówią zupełnie o czym innym- to trzeba uważać. Bo to nie jest przypadek.

Ja oczywiście je zlekceważyłam, byłam nawet rozczarowana, że tarot zamiast odpowiedzieć na moje pytanie ciągle pokazuje mi coś innego. Ale wieczorem miałam niespodziewanie wypadek. W łazience ulotnił się gaz, a że z gazem miałam pierwszy raz do czynienia- to oczywiście straciłam przytomność, najzwyczajniej  zatrułam się. Zdążyłam nawet pożegnać się z życiem i  przywitać po tamtej stronie z opiekunem duchowym 🙂  Jednak w ostatniej chwili zostałam uratowana. Reanimacja i dochodzenie do siebie były jednak dość długie i bardzo nieprzyjemne. Zrozumiałam, że nie należy sobie lekceważyć jeśli komunikat wysyłany przez Tarota się powtarza, a Śmierć + Wieża może oznaczać śmiertelny i nagły wypadek.

 

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarze na temat $2

 1. Na pytanie o obecną pracę: śmierć + diabeł. Dołożyłam kartę czy zmiany będą pozytywne: sprawiedliwość. Jak zinterpretować w tym kontekście sprawiedliwość? Nie można powiedzieć czy będą to zmiany na lepsze – spotka mnie to, na co zasłużyłam? Proszę bardzo o pomoc.

  1. Wczoraj miałem powódź na stacji wszystko wysiadło dziś przyszedł mms od wróżki po środku kochankowie cesarzowa, na dole śmierć( w formie szkieleta w płaszczu i kosą) u góry paź mieczy po boach rycerz dekarów po drugim boku wisielec. I po bokach są karty wieża boga, Diabeł, sąd ostateczny, świat. Jak ktoś trochę się zna to proszę pomóc z tymi znaczeniami

  2. Wczoraj miałem powódź na stacji wszystko wysiadło dziś przyszedł mms od wróżki po środku kochankowie cesarzowa, na dole śmierć( w formie szkieleta w płaszczu i kosą) u góry paź mieczy po bokach rycerz dekarów po drugim boku wisielec. I po bokach są karty wieża boga, Diabeł, sąd ostateczny, świat. Jak ktoś trochę się zna to proszę pomóc z tymi znaczeniami

 2. Dzień dobry,
  mam problem. Byłam dzisiaj w sklepie ezoterycznym i Pani ( bardzo miła kobieta) rozrysowała mi schemat który zawierał numery kart tarota. Schemat był na podstawie mojej daty urodzenia oraz mojego partnera. Ten schemat zawierał coś około 5 kart ale najważniejsze były 3 pierwsze czyli jakby etapy związku i 2 kartą była karta śmierci. Pani powiedział mi że ten nie wrócimy do siebie z byłym chłopakiem bo mamy tą kartę. Ja 4 tyg temu byłam u wróżki i jej wyszło że powinnam walczyć o ten związek bo wychodzą najlepsze dla nas karty. Ja teraz nie rozumiem czy karta śmierci oznacza definitywny koniec i nie warto walczyć o tego partnera ?
  Z wyrazami szacunku
  Karolina

 3. Witaj Karolino,
  karta śmierci może oznaczać definitywny koniec, ale nie zawsze, bo może też oznaczać całkowitą zmianę.
  A „powalczyć” zawsze warto jeśli Ci zależy na chłopaku, niezależnie od tego czy jest tam karta śmierć ani od tego co powiedziała Ci wróżka.

 4. Witam.
  Postawilam dzis karty Tarota ,które wyszły mi w takiej konstelacji :
  Śmierć,rydwan,gwiazda.
  Jak można je zinterpretować ?

 5. Witam.
  Karty Tarota postwily sie w takiej konstelacji;smierc,rydwan,gwiazada…..Nie mam pojecia jak je odczytac…nie ukrywam ,ze karta smierci zasiala we mnie niepewnosc i i pewny strach..

  Pozdrawiam.

 6. Witam,
  mam ogromny problem i pytanko, ponieważ dopiero co zaczynam z kartami…
  Zadałam kartom pytanie: czy on mnie kocha i czy będziemy ze sobą? Wyszło mi: śmierć+sąd+siła jak mam to odczytać? Dodam, że on nie ma jeszcze rozwodu, a mnie ex męczy, żebym do niego wróciła, tylko ja nastawiłam się na tego jeszcze nie rozwiedzionego… A nie wiem czy on mnie kocha prawdziwie i czy chce być ze mną, ponieważ póki co nie jesteśmy razem… Nie wiem co mam robić 🙁 proszę o interpretację
  Pozdrawiam serdecznie

 7. Witam kolejny raz,
  Pisałam wczoraj odnośnie „mojego jeszcze nie rozwiedzionego” już sama nie wiem jak wszystko rozszyfrować, jak to odbierać… dzisiaj postawiłam znowu kartom to samo pytanie czy mnie kocha i czy będę z nim w związku? i tym razem wyszło mi: Mag + Świat + Słońce…
  Wiem i rozumiem to, że on ma teraz ciężki czas, tylko on nie potrafi o tym rozmawiać, woli milczeć i też przez to może się póki co rozstaliśmy??? a ja siedzę i myślę, czy to wszystko co wcześniej mi mówił, jest prawdą, czy kłamstwem, czy kochał mnie? czy kocha nadal? czy będziemy jeszcze ze sobą jak upora się ze swoimi problemami? a jeśli odezwie się w momencie jak zdecyduję się powrócić do ex? tak mi ciężko… Bardzo proszę o jakąś interpretację, może podpowiedź, bo naprawdę już sama nie wiem co mam robić i jak mam myśleć o tym wszystkim 🙁
  Pozdrawiam

 8. Karina: to jest złożone pytanie. To czy kocha to jedno. A to czy będziecie w związku to drugie. Nie muszą wystąpić równolegle 😀 Zadawaj proste pytania, jak najprostsze, wówczas łatwiej je zinterpretujesz.

 9. Dziękuję bardzo za podpowiedź.
  Zastanawiam się nad jeszcze jedną kwestią – czy wróżenie z kart za pomocą Internetu, online, działa w taki sam sposób jakbym rozłożyła karty w realu? Wszelkie wróżby typu „wylosuj kartę tarota” lub „wylosuj kartę dnia” itp. Czy jest jakaś różnica pomiędzy wróżbą (zadaniem pytania kartom) poprzez Internet, a zadaniem pytania kartom w realu, tak namacalnie przed sobą?

  1. Moim zdaniem, lepiej rozkładać w realu niż losować przez Internet. Jeżeli masz przed sobą talię (albo wróżka)- to wybierasz karty podświadomie. Natomiast online jest to zawsze jakiś program, czyli maszyna i tutaj dobór rozkładu może być przypadkowy.

  2. Witaj ,Karino.Widze ze masz twardy orzech do zgryzienia ,no coz na ogol takie zwiazki sa trudne ,ale jesli chcesz to moge postawic Tobie karty lecz musialabys podac mi wiecej szcczegolow dotyczacych twojego ex w tym przypadku nie wiem czy chlopaka czy meza ,oraz pana w ktorym jestes zakochana ,wasze daty urodzenia byly by bardzo przydatne ,i moze mogla bys podac wiecej szcczegolow o calej zaistnialej sytuacji.Pozdrawiam.

 10. Proszę o pomoc w zrozumieniu. Trzy karty: śmierć, moc, królowa. Pytanie: czy ta kobieta jest zagrożeniem? Mojego związku, relacji. Dodam, że mój przyjaciel (od 2 lat) poznał Panią i chyba jest jakaś euforia. Zmieniło się jego zachowanie wobec mnie. Dziękuję za pomoc.

 11. Witam, na pytanie jaka czeka nas przyszłość wyszło śmierć, wieża i mag. Jak to rozumieć? Obecnie nie jesteśmy razem, choć jest między nami uczucie on jest bardzo skryty, nieśmiały i boi się miłości. Byliśmy razem przez jakiś czas, ale podjęłam decyzję, że lepiej nie nazywać nas parą w takim stanie rzeczy, że go z życia nie „wyganiam”, ma szansę, ale na innych zasadach póki co, bo ja nie chcę cierpieć. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.

 12. Jestem bardzo ciekawa, czy otrzymam odpowiedź na swój komentarz, bo widzę, że od dawna jest cisza 🙂 Kilka dni temu wsiąknęłam w tę stronę i uważnie studiuję wpisy. Czuję niedosyt 😉 Zastanawiam się, na ile często się zdarza, że karty pokazują to, co chce się widzieć?
  Czy mogłabym prosić o pomoc w interpretacji kart? Zależy mi na pewnym mężczyźnie, teraz nie jesteśmy razem i w zasadzie nie wiem, co będzie dalej. Zapytałam o przyszłość relacji, pokazała się śmierć i diabeł. Doszłam do wniosku, że nastąpi gwałtowna zmiana w naszych kontaktach. Zastanawiałam się, czy będzie to pozytywna zmiana i pokazał się świat oraz głupiec. Czy oznacza to, że zaczniemy od nowa i będą to pozytywne zmiany?
  Pozdrawiam!

 13. Witam. Podczas rozkładania kart na serce (chyba) miałem 3 karty i pamiętam 2 z nich – głupiec oraz śmierć – co takie zestawienie może oznaczać? Śmierć zawszę wchodzi mi ,,na sercu” przy wielu rozdaniach.

 14. Ja chciałabym wiedzieć czy Michał i Ja będziemy mieli dziecko o które się staramy i jak ułoży się najbliższy okres naszego życia. Pozdrawiam Beata. Moja data urodzenia 27.06.1977 a Michała 25.09.1980

 15. Witam,
  Mam dylemat: czy będę z TYM Mężczyzną na stałe (a znamy się kilka lat) – wyciągnęłam więc kartę ŚMIERĆ. Pomyślałam więc, że owszem, będziemy razem. Ale zadałam sobie drugie pytanie: czy będziemy razem szczęśliwi – a tu trudno uwierzyć: znowu pojawiła się karta ŚMIERĆ. Teraz więc już nie mam pojęcia co to oznaczać może??
  Proszę o pomoc we właściwiej interpretacji – i z góry dziękuję:)
  Małgorzata

 16. A co jesli wczesniej jest rydwan przed smiercia I jeszcze na poczatku krolowa mieczy?… wciaz mam problem z interpretacja kart dworskich.

  1. No i dobrze, bo jeżeli kontaktu nie było i nie ma, a wychodzi śmierć, to często oznacza zupełne odwrócenie sytuacji, czyli w tym wypadku nastąpi kontakt.

 17. Mi również padł świat, gwiazda i śmierć. Jestem osobą początkującą, ale w trakcie tasowania odwróciła mi się karta diabeł. Co to może oznaczać?

 18. odwrócona karta przy tasowaniu, która wypada, ale nieodwrócona i w taki sposób, że widać obrazek- taką kartę należy uwzględnić przy interpretacji rozkładu i w kontekście innych kart. Diabeł wskazuje na trudności, przeszkody, może wskazywać, ze inne osoby (czy osoba) będzie się wtrącać i przeszkadzać np. snując intrygi. Równie dobrze może wskazywać, że pojawią się jakieś gwałtowne, niespodziewane sytuacje, które pokrzyżują plany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *