Królowa Kielichów. Wrażliwość i poświęcenie

Królowa Kielichów to istota bardzo subtelna. Emanuje spokojem i wrażliwością. Słaba kobieta, czy po prostu prawdziwa kobieta? Tutaj zdania są podzielone. Jedni traktują ją z pogardą mówiąc, że jest słaba, podczas gdy  inni doceniają jej wrażliwość. A prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku. Zarówno zbytnia wrażliwość i uległość, jak również chęć dominacji i „twardość”– nie są przecież idealne.

Królową Kielichów możesz pomylić z Kapłanką. Obie sprawiają wrażenie nieśmiałych, delikatnych, rozmarzonych. Ale podczas gdy Kapłanka wydaje się tajemnicza i niedostępna- to Królowa Kielichów jest ciepłą i serdeczną osobą. Obie wszystko głęboko przeżywają, ale Kapłanka jest bardziej nieprzenikniona dla innych, natomiast Królowa Kielichów może mieć wahania emocji, nastrojów (radość, smutek) i to przeważnie okazuje np. popłacze się, a ucieszona – szczerze roześmieje. Kapłanka zachowuje dość długo  „kamienną twarz” dla innych osób , nawet gdy w jej wnętrzu wrze i kipi.

głęboko odczuwa

Królowa Kielichów postrzegana jest jako bezbronna. Taka, która potrzebuje opieki. Wzbudza w innych taką potrzebę. Faktycznie często nie radzi sobie z tzw. życiowymi sprawami, tam gdzie trzeba wykazać się rozsądkiem, czy twardo postawić na swoim. Ona nie umie być twarda, nieustępliwa, wykłócać się o swoje racje.

Potrafi za to otwierać innych na miłość. Jak to robi? Sama ma w sobie tyle miłości, że emanuje nią. Ludzie czują tę energię i otwierają się na nią, albo Kielichowa stopniowo topi ich lód.

Jest bardzo delikatna, subtelna. Masz wrażenie, że ona zupełnie sobie nie radzi. Jakby żyła w innym, swoim świecie wypełnionym marzeniami i emocjami. Dlatego nawet nie potrafisz powiedzieć jej złego słowa, bo wiesz, że ona zaleje się łzami.

Królowa Kielichów to najbardziej odczuwająca z wszystkich królowych. Pod tym względem żadna inna nie może się z nią równać.

nieco pogubiona w życiu

To bardzo łagodna istota. Nie atakuje innych, nie potrafi się nawet obronić, ani walczyć o swoje racje.

Potrafi zarówno wylewać swoje uczucia, jak i całkowicie się zamknąć, jeśli boi się zranienia. Wówczas cierpi w samotności. Przeżywa głęboko dosłownie wszystko. Każde słowo, spojrzenie, zdarzenie zdaje się mieć dla niej znaczenie. Często rozpamiętuje to co usłyszała, zobaczyła, przeżyła. Obdarzona bardzo bogatą wyobraźnią. Potrafi „śnić na jawie”. Dlatego może się pogubić w zderzeniu z twardą rzeczywistością.

ma swój świat

Żyje w z zgodzie ze swoim wewnętrznym światem. Chcesz się do niego dostać? Nie tak prędko 😉 Ona musi poczuć, że ją rozumiesz i zaufać. Wtedy chętnie pokaże ci swój bogaty świat. I możesz się zdziwić ile odcieni mogą mieć odczucia i jak głębokie może być życie wewnętrzne.

Natomiast jeśli Ci nie zaufa, to bojąc się śmieszności- nie otworzy ci tej furtki. Ważne jest dla niej porozumienie na poziomie dusz. Trafnie rozpoznaje bratnią duszę. Więc nie oszukasz jej słowami. Jeśli będziesz mówił co innego, a czuł co innego- ona to od razu wyłapie. Ponieważ cechuje ją empatia, która pozwala odczytywać to co czują inni ludzie, nawet wtedy, gdy oni się nie odzywają. Wystarczy, że są obok, a ona ich odczuwa. Dlatego może kogoś polubić, albo odtrącić, pozornie bez żadnej przyczyny. Jednak dla niej najważniejsze są odczucia i to przez ich pryzmat postrzega otaczający świat i ludzi. Dlatego nie warto jej kłamać, ani udawać kogoś innego. Jeśli udajesz twardziela, a jesteś wrażliwy- to ona i tak to odkryje. I obdarzy cię ciepłem uczuć. Bo ona docenia wrażliwość. Natomiast obawia się wszelkiej bezwzględności, tego co twarde, nieprzejednane i okrutne.

Pragnie tworzyć harmonijne relacje z ludźmi. Bardzo o to dba. Ludzie są dla niej ważni, nikomu zazwyczaj nie odmawia pomocy.

„Musisz pokochać mnie mocniej, żebym się nie mógł w głęboką wodę rzucić” (E. Stachura)

Nie patrzy przy tym na zysk, czy jej się opłaci, co z tego będzie miała. Sam fakt, że może kogoś wesprzeć, pomóc, wysłuchać, jest dla niej wystarczający.

Ale z drugiej strony potrafi się uzależnić od drugiej osoby i „kocha za dwoje”. Staje się bluszczem, który za wszelką cenę chce dogodzić mężczyźnie, często więc rezygnuje z siebie. Poświęca się dla niego. To on staje się dla niej najważniejszą i często jedyną osobą w życiu, staje się jej „całym światem”, a ona dla miłości jest w stanie wszystko zrobić i poświęcić. Więc każda myśl o tym, że on odejdzie, albo nawet to, że on pójdzie sam na imprezę- przyprawia ją o strach, zazdrość i nerwowość. Dlatego Królowa Kielichów bywa niekiedy bardzo zaborcza jeśli chodzi o uczucia. Chciałaby mieć „wyłączność na niego”.

wszystko wybacza

W miłości: niezależnie czy ma lat 15, czy 50– zawsze będzie sprawiała wrażenie naiwnej. Dlaczego? Bo wszystko wybaczy. Tak mocno kocha, że nie wyobraża sobie życia bez niego. Ona nie lubi być sama. Woli więc wybaczyć, ale mieć przy sobie mężczyznę, który się o nią zatroszczy, będzie przy niej. Wprawdzie zdradzona wyleje morze łez, będzie niesłychanie cierpieć, ale koniec końców mu wybaczy. Jest przy tym wpływowa, co oznacza, że ulega wpływom innych osób. Łatwo jej narzucić swoje zdanie.

spotkałeś Królową Kielichów?

To prawdziwa zagadka dla mężczyzn. Typowy analityczny mężczyzna kierujący się lewą półkulą, nie jest w stanie jej zrozumieć 😉 Co nie oznacza, że ona go nie pociąga, czy fascynuje 🙂 Jest wszak zupełnie inna. Jest delikatna i bardzo kobieca. Najczęściej eteryczna, bardzo subtelna.
Jest nieśmiała, nie wykonuje 1 kroku i mężczyzna musi ją zdobywać. Czuje więc potrzebę zaopiekowania się nią. Czuje się przy niej mężczyzną.

Dlatego jeśli wpadła ci w oko Królowa Kielichów to:

 • ty musisz ją zdobyć, bo ona jest nieśmiała
 • postępuj delikatnie i powoli
 • seks na pierwszej randce z królową Kielichów- to nie jest dobry pomysł. W tej materii ona wyznaje, że najpierw połączenie dusz, a potem dopiero ciał (i dusz), bo to jest dla niej związane.
 • jeśli ona zdecyduje się na spotkania z tobą, to znaczy, że oczekuje czegoś więcej niż kilku spotkań. Angażuje się całym sercem. Jest bardzo oddana. Jeśli spróbujesz odejść, będzie cierpiała i nie da się porzucić bez słowa. Będzie domagała się wyjaśnień. Nie zaakceptuje, że to był „przelotny romans”, czy pomyłka.

wszyscy ją lubią?

Królowa Kielichów jest lubiana. Nie dość że sama nie wchodzi w konflikty to jeszcze sama łagodzi zazwyczaj wszystkie spory i niejasności. Stara się, żeby wokół panowała dobra, przyjazna atmosfera. W negatywnej ona  bardzo źle się czuje. Dlatego jeśli chodzi o pracę to na liście jej priorytetów jest przede wszystkim dobra atmosfera. W złośliwej, ostrej rywalizacji będzie się czuła fatalnie. I albo się załamie psychicznie, albo zdesperowana odejdzie.

mężczyzna w Królowej Kielichów

Uwaga, w karcie Królowa Kielichów może pojawić się również mężczyzna. Wprawdzie niewielu ich, ale się zdarzają. Będzie miał artystyczną duszę. Ogromnie wrażliwy, czuły  i delikatny. I nieśmiały. Wymaga opieki ze strony kobiety. Wsparcia i pomocy w załatwianiu praktycznych spraw. Bardzo uczuciowy, sentymentalny, przywiązujący się do kobiety, szukający w niej wsparcia.

Królowa Kielichów jeśli pytasz o

 • Zdarzenia: zakochasz się, często oznacza że zakochasz się od pierwszego wejrzenia

ktoś ci pomoże, albo ty pomożesz komuś, tak od serca nie patrząc na zysk,

zdarzenie, które poruszy twoje serce (możesz usłyszeć, albo zobaczyć coś, co sprawi, ze przepełni cię radość, szczęście, czułość)

 • Jej/jego zdolności: może oznaczać wszelkie zdolności artystyczne, ezoteryczne (również wróżenie), uduchowienie, bardzo bogata wyobraźnia i intuicja
 • Miejsce: będzie to miejsce spokojne, może być przytulne, nastrojowe, romantyczne, ciche. Takie w którym dobrze się będziesz czuć.

W zasadzie nie ma tylko samych Królowych Kielichów, Buław, Mieczy, Monet. Te ich charakterystyczne cechy ukazują się w dostosowaniu do określonej dziedziny życia, a nawet chwili. Królowa Kielichów w pracy może być szefową, która potrafi pracować, a gdy się zakocha, to może dla mężczyzny stracić głowę i całkowicie się pogubić. Pytajmy więc kart o określoną sytuację stosując precyzyjne pytania, co pozwoli uzyskać konkretną odpowiedź.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarzy na temat $2

 1. Witam,od niedawna zaczelam przygode z tarotem ale mam problem z interpretacja kart ,zrobilam rozklad na trzy karty a pytanie brzmialo co w jego sercu do mnie 6 kielichow,co ogolnie czuje kiedy o mnie mysli kaplanka,jego ukryte marzenia i pragnienia zwiazane ze mna krol denarow ,dodam ze niejestesmy para .Bardzo prosze o interpretacje.Dodam jeszcze ze obydwoje jestesmy w zwiazkach malzenskich.Cieplutko pozdrawiam

  1. Witaj Karino. Napiszę Ci co ja poczułam, bo zobaczyłam dosyć wyraźnie tę sytuację. 6 kielichów- co w jego sercu: bardzo poruszasz jego serce, on nie może nad tym zapanować, bo 6 kielichów pokazuje, że albo on tęsknił za takimi emocjami/uczuciami jakie odczuwa gdy Ciebie widzi, albo przypomniasz mu o jego tęsknotach z przeszłości. Prawdopodobnie je wyparł ze świadomości, że szukał kiedyś takiej kobiety, a Ty mu to przypominasz swoją obecnością (jest to kwestia wibracji i energetyki, nie musisz nic szczególnego mówic, czy robić, bo on to po prostu czuje, tak jak ty mocno czujesz jego energię). Przy 6 kielichów „to” często działa bowiem w dwie strony.
   Co o Tobie myśli- Kapłanka. Jesteś dla niego kobietą niedostepną. Nie ma znaczenia, czy on wie, że jesteś mężatką, czy nie wie, bo to też każdy wyczuje energetycznie. Jesteś niedostępna, ale… go pociągasz. On może nie wiedzieć, że Ty coś do niego czujesz (chociaż czuje, że coś jest na rzeczy), ale na pewno (jesli widzi Cię w Kapłance)- on nie ma żadnej pewności.
   Jego ukryte marzenia i pragnienia związane z Tobą- król denarów- świadczą o tym, że on bardzo pragnie Cię bliżej poznać. Konkretnie przekonać się co on czuje, o co w tym chodzi i co ty czujesz. Bo on teraz ma trochę mętlik w sercu i w głowie. Odczuwa, jest poruszony w Twojej obecności, ale w głowie coś mu mówi: nie wolno, bo ona nie daje mi konkretnych znaków, które by potwierdziły, że ona chce czegoś wiecej.
   Niestety sfera odczuć, spojrzeń i gestów to czasami za mało, znacznie za mało. I nigdy nie będzie działała tak samo jak zwerbalizowane komunikaty, czyli wyrażenie na głos drugiej osobie tego co myślimy i czujemy. O czym też przekonałam się niedawno (tj że przeczucia są na dłuższą metę męczące, a słowa przynoszą oczyszczenie i wyklarowanie sytuacji i że warto wyrażać to co się czuje na głos, nawet gdy jest to strasznie trudne). Gdy wyrażamy to co sami czujemy (bez oceniania kogoś), gdy mówimy np: w twojej obecności odczuwam (to i to), jesteś dla mnie (to i to), myślę o tobie (to i to), a NIE mówimy (ty jesteś taki i taki..) – to naprawdę mamy do tego prawo, i zawsze przyniesie nam to ulgę. Dużo można by o tym pisać. Zastanów się Karino, czy nie lepiej wyrazić mu co czujesz, nie mówię o czynieniu wyznań w stulu: kocham cię, pożądam itp. To by przyniosło takie wzajemne oczyszczenie, że albo by zaiskrzyło, albo naturalnie wypaliło po takich wyjaśnieniach.

 2. Witaj :), bardzo podoba mi sie opis karty Krolowej Kielichow, troche mnie przypomina :).
  Przepraszam, ze odejde od tematu, nie wiem, gdzie nalezaloby napisac, ale bardzo zalezy mi na kontakcie z Toba poza blogiem, zapewniam, ze nie chodzi mi o prosbe postawienia kart. Nie chce pisac o tym na blogu.
  Pozdrawiam Cie serdecznie.

 3. Witaj,
  czy mozesz mi pomoc zinterpretowac te karte przy pytaniu: jak przedstawua sie obecnie moja sytuacja w miejscu pracy?
  Bede wdzieczna za pomoc d
  dziekuje 😉

 4. Witam. Mam pytanie. Wziąłem do ręki karty tarota mojej mamy, która nie żyje od pół roku. Nigdy wcześniej nie zajmowałem się sprawami duchowymi. Te karty zaczęły parzyć mnie w dłonie. Nigdy wcześniej nie czułem czegoś podobnego. Nie było to uczucie nieprzyjemne i stąd moje pytanie. Czy to jest dobry znak czy powinienem podziękować i odłożyć? Dodam, że pierwsza karta, którą wylosowałem to Królowa Kielichów i w 100% odpowiada mojemu charakterowi. Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

  1. Witaj, karty Tarota pamiętają na pewno energię Twojej mamy. Mogą być przekaźnikiem i w ten sposób mama mogła Ci dać znak, że jest obok. Królowa Kielichów, moim zdaniem, to potwierdziła i w tej sytuacji raczej sygnifikuje Twoją mamę 🙂

 5. Witaj.

  Proszę Cię czy dobrze interpretuje te karty.
  Znajomość roczna z przerwą dwu miesięczną. Niedawno napisał do mnie ,,ktoś mi bliski” przeprosił ,że nie pisał ale myślał ze u mnie coś się zmieniło bo nie pisałam… Zrobiłam
  rozkład .Co dana osoba wnosi do tej znajomości wyszedł Rydwan rozumiem że to karta ruchu .Pan często się pojawia w moim życiu i znika ponieważ bardzo dużo wyjeżdża .Co myśli wyszła śmierć czyli zakończenie.Być może myślał że to koniec tej znajomości lub koniec milczenia ponieważ znów mamy kontakt ze sobą.Trzecia karta co czuje do mnie Królowa kielichów ciepłe uczucia być może jestem w jego sercu ?
  Karta jaki jest na zewnątrz dwójka kielichów mogłabym powiedzieć że pod tą kartą kryje się on tego co nie pokazuje jest bardzo wrażliwy ale na zewnątrz to zakłada maskę dopiero po rozmowie zdejmuje ją więc mam trudność z tą kartą u niego.Podsumowanie Umiarkowanie czyli rownowaga być może będziemy mieć kontakt teraz ze sobą harmonijny?Bardzo Cię proszę czy dobrze odczytałam karty.Pozdrawiam Kasia

 6. Witaj.
  Proszę Cię abyś zerknęła na tą interpretację moją czy dobrze ją odczytałam. Postawiłam karty na znajomego z którym znam się prawie ponad rok.Od dwóch miesięcy była pomiędzy nami cisza.Znajomy się odezwał i napisał ,że przeprasza za to ze milczał ale myślał ,że jeżeli tak długo się nie odzywam to znaczy ,że się u mnie wszystko pozmieniało.Pierwszą kartę wyciągnęłam i to był Rydwan pytanie brzmi co pan wnosi do tej znajomości karta ruchu dodam ,że ten pan dużo podróżuje.Więc jak przyjeżdża to jest go dużo.Druga karta co myśli i tu wyszła karta Smierci to jakby się potwierdzało co napisał czyli koniec znajomości.Lub po tym ,że napisał kontakt odnowiony ,że koniec takiego myślenia.Trzecia karta co czuje do mnie Krolowa Pucharów są to delikatne uczucia ma mnie gdzieś głęboko w sercu ale nie odnosi się do nich są tylko jego.Czwarta karta jaki jest na zewnątrz tu mi wyszła dwójka kielichów powinien okazywać ciepło sympatię ale ja go znam i on jest taki w środku a na zewnątrz tego nie pokazuje,może to pokaże jak się spotkamy po tej przerwie.I ostatnia karta wspólna Umiarkowanie intepretuję to jako harmonia czyli kontakt obustronny . Będę wdzięczna za wskazówki.Dziękuję i pozdrawiam.K

 7. Witam

  W rozkładzie na styczeń na pytanie :
  cele które uda mi się osiągnąć? wyszła mi królowa kielichów czy to oznacza, że tak właśnie jestem postrzegana przez ludzi?

  1. Niezupełnie. To byłoby pytanie: jak jestem/będę postrzegana przez ludzi. Oznacza cele, które uda Ci się osiągnąć- czyli będą to wszelkie wartości w sferze duchowej i uczuciowej, takie jak głęboka wrażliwość w odbiorze świata, delikatność, uczuciowość, empatia, głęboka intuicja, również rozwój czy powodzenie związane z twórczością.

 8. Witaj,
  od niedawna interesuję się Tarotem, tak naprawdę od dawna, ale odwlekałam to co nieuniknione.
  Zrobiłam rozkład na 7 kart, jestem na rozstaju dróg, jestem mężatką, ale pojawił się drugi mężczyzna, który bardzo na mnie działa (tylko rozmawiamy). Karta 1 – Mag (o), Karty 2,3,4 – As Mieczy, Sąd (o), Królowa Kielichów, karty 5,6,7 wyszły mi – 5 Kielichów (o), Paź Kielichów (o), 5 Buław. Czuję tu smutek i bezsensowne nierealne cele. Proszę pomóż mi w interpretacji, robię to naprawdę od niedawna.
  DZiękuję…

 9. Witam, proszę o pomoc, dopiero uczę się Tarota.
  Postawiłam rozkład na 7 kart, pytanie dotyczyło mężczyzny, innego niż mój mąż.
  Oto co wyszło:
  1. Mag (o)
  2. As Mieczy
  3. Sąd (o)
  4. Królowa Kielichów
  5. 5 Kielichów (o)
  6. Paź Kielichów (o)
  7. 5 Buław

  Z góry dziękuję…

 10. Witam, będe wdzięczna za interpretacje w rozkladzie partnerskim u męża w uczuciach do mnie wyszła krolowa kieluchow -czy to miłośc do mnie czy jest inna kobieta ktorą on kocha lub kotoś w nim zakochany (z kim ma dobrą relacje). Reszta wyszła ok przyszlość ok. Będe wdzieczna za interpretację

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *