Król Kielichów (Pucharów). On kocha, ale…

Przyjmuje się, że to dobra karta jeśli chodzi o uczucia. Oznacza, że on cię kocha. I tutaj sytuacja zazwyczaj się wyjaśnia, albo komplikuje. Zależy o co konkretnie pytasz, bo jest  inaczej jeśli Król Kielichów wychodzi na partnera z którym jesteś już w związku, a inaczej na osobę która Ci się podoba, ale nie masz pewności co ona czuje do Ciebie.

Król Kielichów ma często spory problem, żeby się otworzyć. Powody są różne, czasami jest nieśmiały, ale czasami te powody go przerastają, bo pozornie on nie widzi wyjścia z sytuacji. Jeśli pomiędzy wami nie ma żadnych przeszkód formalnych (on wolny i ty wolna) to po czasie obserwacji (krótszym, lub dłuższym) on w końcu wyraża kobiecie swoje uczucia. Jeśli ona też go kocha- to sytuacja jest prosta, stają się parą. I taki związek w Królu Kielichów będzie niezwykle romantycznym, czułym, harmonijnym okresem. Obie osoby będą nastawione na potrzeby partnera, na szczere i serdeczne okazywanie sobie uczuć.

Sytuacja komplikuje się wtedy, gdy On nie wyraża tego co czuje. Z różnych przyczyn. Może być tak, że Król Kielichów jest nieśmiały, albo zamknięty na wyrażanie uczuć, albo ma przeszkody „formalne” np. ona (on) ma już kogoś. Wówczas dusi te uczucia w sobie, starając się je stłamsić. Ale mimo to czuje niepokój i cierpi. Co dokładnie wówczas się dzieje?

On boi się okazać uczucia

Nie okazuje tego co czuje słowami. Chociaż zwykle jest opiekuńczy. Troszczy się o tę kobietę, bo ona zajmuje w jego sercu ważne miejsce. Wzbudza w nim czułość, często budzi jego serce, wywołuje odczucia, które go poruszają wewnętrznie.

wierzę w rozmowy dusz
których ty nie słyszysz

i kiedy nic nie mówię
i kiedy cię nie widzę

wcale nie znaczy
że mnie nie ma z tobą

Rozpatrując „ezoterycznie” często następuje tutaj połączenie energetyczne. Jeśli Ty odwzajemniasz jego uczucia to Wasze dusze „tańczą” razem w podobnych wibracjach. Jednak fizycznie on jest bardzo daleko, a sytuacja rozgrywa się na poziomie podświadomości i energii. Występuje najczęściej zupełny brak kontaktu fizycznego, bo on jest wycofany. Można powiedzieć, że on przyjął postawę oczekującą. Chociaż w zasadzie nie wiadomo na co on czeka. Czeka, bo nie widzi wyjścia z sytuacji.

„nie umiem powiedzieć słowem nie słowem tęsknię (…)” (H. Poświatowska)

Jeśli On pokazuje się w królu Kielichów, a nie wyznał Ci co czuje, to może oznaczać, że przeżywa wewnętrznie a z jakiegoś powodu nie chce się przed Tobą odkryć. Może bać się odrzucenia. Może też mieć inną drogę. Co to oznacza?

On może mieć inną kobietę, której np. już nie kocha, ale z jakiegoś powodu trwa w związku z nią. Czasami się łudzi, że dawne uczucie znowu się ożywi. Czasami jest to przyzwyczajenie, bo jak tu przekreślić wspólnie przeżyte lata dla czegoś co go wprawdzie porusza, ale jest tak niepewne, że rozsądek mówi stanowcze NIE.

Czasami też kobieta w której się zakochał nie jest wolna. Gdy zwycięża w nim rozsądek, czyli  poczucie odpowiedzialności i sprawiedliwości i nie chce wchodzić pomiędzy innych ludzi- wówczas może ukrywać swoje uczucia. Próbować je zwalczyć, stłumić, odsunąć. Bo Król Kielichów nie ryzykuje i nie walczy ze  stanowczością. Najczęściej woli uciekać w pracę, albo znajdować sobie inne zajęcia. Chce zapomnieć. Ale w Królu Kielichów jest to ciężkie. Bo jest to potężne poruszenie czystej miłości, które nie daje tak łatwo o sobie zapomnieć. Odsunięte brutalnie na bok – zostawia ślad.

Uczucie to może również powracać w najmniej spodziewanych momentach i wówczas niespełnienie wywołuje ból, który czasami sprawia wręcz fizyczne cierpienie. I chociaż w marzeniach On widzi swoje życie z Tobą w spełnieniu, to jednak świadomie wie, że macie dwie oddzielne ścieżki.

Uwolnij uczucia!

Czasami jednak Król Kielichów ryzykuje. Ale najczęściej robi to subtelnie, bardzo delikatnie Pomimo świadomości, że te ścieżki są oddzielne- to podejmuje działania. Nie wyjawiając swoich uczuć, albo przybierając je w niejednoznaczne słowa i małe gesty.

Jest tutaj wyjście. Jednak Król Kielichów musi odsunąć rozsądek, przebić mur, którym siebie otacza, odsunąć zasłonę za którą się skrywa. Jeśli to zrobi, to sytuacja się wyjaśni. Uczucie będzie spełnione, albo czasami okazuje się, że wyrażone- samo wygaśnie.

Co można zrobić? Najlepiej jeśli okoliczności są sprzyjające, czyli jakieś spokojne miejsce. A i wino tutaj bardzo się przydaje, bo po winku Królowi Kielichów puszczają blokady. Ale w taki przyjemny sposób, po prostu mówi w końcu co czuje, ale w sposób bardzo spokojny i czuły. Nie sposób go wtedy zranić, czy odtrącić 😉

Król Kielichów, czy to po winku, czy bez winka (ale wówczas musi być bardzo już zdesperowany) powinien najlepiej wyrazić najprościej swoje uczucia. Czyli np. objąć ją i przytulić. Powiedzieć, to co czuje do niej, przy niej. Że  widzi ich razem i że oni jako para to spełnienie jego marzeń i pragnień, że odkąd ją spotkał to wyraźnie poczuł, że potrafi kochać, odczuwać sercem.

Czy warto ryzykować Królowi Kielichów? Warto 🙂 Musi tylko się przełamać. Wyrażenie uczuć przynosi oczyszczenie. Nie będzie się już męczyć. To co wyrażone ma wielką siłę serca, której nie można już zlekceważyć, odsunąć. Zawsze następuje jakaś reakcja. Następuje wyjaśnienie i oczyszczenie. Chowanie w sobie uczuć prowadzi do zadręczania siebie, w którym niesiesz krzyż z cierpienia, który sprawia, że ci ciężko.

Spośród wszystkich królów ten jest najbardziej wrażliwy, emocjonalny. Energia żeńska przejawia się tutaj w jego wrażliwości, miękkości.

Król Kielichów jako

 • Jako rada na pytanie co mam zrobić? Podejmij wyważoną decyzję, dobrze się zastanów co zrobić, pokieruj się uczuciami, posłuchaj co mówi twoje serce, „uwolnij swoje emocje”  i wyraź to co czujesz.
 • Jako zdarzenie: coś cię wzruszy, sprawi przyjemność, ogólnie przyjemne wydarzenie
 • atmosfera: ogólnie przyjmuje się, że spokojna i harmonijna, jednak może być nerwowa, bo  jakieś tłumione odczucie, nie wyrażone, ale odczuwalne, wisi coś w powietrzu i może wybuchnąć, pozorny spokój
 • jeśli pytasz o pracę, czy finanse to nie jest to zbyt pomyślna wróżba i zazwyczaj oznacza tutaj Twoje marzenia np. o lepszej pracy, o znalezieniu pracy, o większych pieniądzach. Takie twoje oczekiwania i marzenia, które  pozostaną  na razie w sferze marzeń. Oznacza, że podchodzisz uczuciowo do tych działań, nawet jeśli jest  to poszukiwanie pracy. Prawdopodobnie kierujesz się emocjami, a nie rozsądkiem.

Negatywne aspekty Króla Kielichów

Ostatnio stawiałam karty Marcie. W Królu Kielichów pojawił się jej były mąż. Wszystkie okoliczności i fakty świadczyły o tym, że on jej nie znosi, ponieważ na co dzień pokazuje się jako „twardziel”, który nie ma dla niej żadnych uczuć i w dodatku robi jej na złość i uprzykrza życie. Jednak taka skrajność w zachowaniu byłego męża powinna obudzić wątpliwości w Marcie. Jak się zachowuje były mąż, jeśli nic nie czuje do byłej żony?(10 lat po rozwodzie).  Obojętnie, albo przyjacielsko.
Natomiast jeśli jednak nadal coś czuje i to ukrywa to będzie robił wszystko, żeby pomyślała, że on nic do niej nie czuje. Nie może znieść, że ona ułożyła sobie życie z kimś innym. Będzie więc jej robił też niestety na złość chcąc udowodnić, nawet sam przed sobą, że ona jest nic nie warta i że „złą kobietą” jest. Ale w sercu nadal ją kocha. I nie umie zapomnieć. Wówczas Król Kielichów to mężczyzna, który kobietę nawet prześladuje, obraża, robi na złość. Wszystko po to, aby skrzętnie ukryć to co czuje. Bo wie, że była żona go już nie kocha. Taki tez może być Król Kielichów. Dużo zależy od pytania, od rozkładu i towarzyszących kart i oczywiście od sytuacji osoby pytającej. W tym przypadku król Kielichów pojawił się min.  obok karty Diabła.

Trudny mężczyzna z tego Kielichowego 😉 I ciężko go rozgryźć. Najczęściej się pojawia w rozkładach jako mężczyzna, którego trzeba zachęcać, żeby wyznał swoje uczucia, bo sam się ukrywa, albo z drugiej strony zmagać się z jego ekstremalnymi emocjami, bo on chce ukryć co czuje. Na pewno skomplikowany, emocjonalny i wrażliwy. Ale w pozytywnym aspekcie to „typ” mężczyzny, który podoba się większości kobiet. Potrafi bowiem idealnie odbierać ich emocje, jest wrażliwy, czuły i opiekuńczy.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarzy na temat $2

 1. Witam,

  Chciałam zapytać jakby Pani zinterpretowała Króla Kielichów w
  pytaniu o zamiary mężczyzny wobec kobiety? Będę wdzięczna za odpowiedź 🙂

  Serdecznie pozdrawiam, Martyna.

 2. Witaj Martyno, zależy co rozumiesz pod słowem „zamiary”- czy się znają, czy nie znają, czy pytasz o to czy ją gdzieś zaprosi, a może pytasz o to czy się jej oświadczy 🙂
  Na pewno On jest zakochany w tej kobiecie. I to bardzo. Onieśmielony, co oznacza, że by chciał coś zrobić, ale to onieśmielenie może być przeszkodą w jasnym wyrażeniu uczuć, czy podjęciu konkretnych kroków. Pozdrawiam serdecznie 🙂

 3. Witam ,
  Bardzo proszę o pomoc. Trzy miesiące temu poznałam mężczyznę jakże innego od tych co znałam do tej pory. Typ intelektualisty ,zanim coś powie to waży słowa człowiek opanowany i cierpliwy. Swietnie się z nim rozmawia, pisze .
  Tylko trudno zobaczyć jakie ma uczucia wobec mnie ,co wiem na pewno to ,że mu się podobam. Od pewnego czasu trzyma nas na dystans a ja nie wiem dlaczego? Jestem żywiołową kobietą a cierpliwość nie jest moją mocną stroną. Jakby Pani mogła zerknąć w swoje karty byłabym wdzięczna. Pozdrawiam

 4. Witam. Dziękuję serdecznie za poprzednią poradę i proszę o jeszcze jedną.Otóż wyciągnęłam cztery karty na pytanie jak potoczy się relacja z pewnym mężczyzną. Wyciągnęłam : walet buław,rycerz buław,10 buław i as buław. Dziwne? Jak by Pani to zinterpretowała i dlaczego akurat same buławy?

 5. Jestem ciekawa czy facet który darzy mnie tym uczuciem będę z nim szczęśliwa. Ja też darzę go uczuciem

 6. Zapytałem kart o przyszłość kwestii uczuć. Wyszedł mi dziwny układ. Jak to się ma do relacji z kobietami. Karty to: Król buław, odwrócony król kielichów i odwrócona Sprawiedliwość. Wydaje mi się to totalnie bez sensu. Ktoś wie, co to może znaczyć? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.

  1. Król buław to działanie, może oznaczać, że nie masz większych problemów z nawiązywaniem znajomości z kobietami (jesteś pewny siebie, rozmowny itd). Albo łatwo Ci przyjdzie nawiązanie znajomości z tą jedną kobietą. Natomiast odwrócony król kielichów pokazuje, że gdy ten kontakt należałoby „pogłębić”, zaangażować się „całym sercem”, a nie tylko ciałem i rozumem, to w sferze emocjonalnej u Ciebie sporo się dzieje. Może być tak, że kobietę poznasz, ale możesz się pogubić w tym co czujesz.
   Sprawiedliwość w pozycji normalnej oznacza, że widzisz sytuację(w tym wypadku analizujesz relację, związek, jakąś kobietę) obiektywnie, spokojnie, bez zbędnych emocji. U Ciebie Sprawiedliwość jest odwrócona i pokazuje, że możesz błędnie interpretować (albo nadinterpretować) zachowanie, słowa itp. kobiety.

 7. Witam,

  Pytalam juz o to w innym temacie ale chcialabym powtorzyc jesli mozna 🙂 jesli w pytaniu co on do mnie czuje pozakuje mi sie krol kielichow? Czy mam to interpretowac jako uczucie ale nieumiejetnosc okazania go?

  Ogolnie w rozkladzie bylo jakby kilka pytan: jaki jest nasz zwiazek – glupiec, co on do mnie czuje – krol kielichow, czy ma inna kobiete – krol monet, jaka bedzie prxyszlosc zwiazku – as kielichow, 10 mieczy.

  Z osobna mniej wiecej wiem co to oznacza, nie umiem tylko tego zinterpretowac jakos calosc. Czy ogolnie to pozytywny rozklad czy jednsk nie bardzo?

  Pozdrawiam 🙂

 8. Witam, czy mogę prosić o interpretacje następującego układu Papież z przełożenia i As Kielichow z Królem Kielichow. Pytanie oczywiście w kontekście uczuć do mężczyzny, którego poznałam, ale z którym nie jestem. Będę bardzo wdzięczna i na pewno się odwdzięczę. Anna

 9. a jak postępować z takim królem? jak go przekonać do działania? idealny opis :). Spotykam się z takim prawie rok i mam przy nim niezłą huśtawkę emocjonalną. krok w przód, krok w tył :(. wiem, że mnie kocha, ale nie jest wolny. w związku wszystko się już wypaliło, ale on się boi zrobić radykalny krok. Niby karty pokazały, że się przełamie i będziemy razem, że trzeba cierpliwości,ale ja do tego czasu chyba się wykończę :(.

  1. Czasami ktoś musi sam podjąć decyzję. Wiem, czekanie jest męczące. Albo uzbroić się w cierpliwość albo odejść, jeżeli masz siłę na to, a pewnie nie.

   1. Dziękuje pięknie za odpowiedź. No nie mam siły, chociaż próbowałam. Wkurza mnie i rozczula jednocześnie. No i nie jest mi obojętny.

 10. A ja chciałabym wiedzieć jaka jest interpretacja Rycerza Kielichów. Czy można liczyć na równie głęboką analizę?
  To sprawa życia i śmierci. Podobno kwiecień ma mi do zaoferowania ogromne zmiany życiowe. Czekam na ten „kielich z miłością „…ale czego można tak naprawdę spodziewać się ?

  Pozdrawiam

 11. Witam. Ja chcialabym zapytac co moze oznaczac dokladniej krol kielochow w odpowiedzi na pytanie, czy mezczyzna, z ktorym sie spotykalam nadal mysli o mnie, o tym co nas laczylo? I nie chodzi tu o pozycje odwrocona. Wiem, ze mysli pozytywnie, ale to jednak chyba nie zaspokaja mojej ciekawosci.:/

 12. Witam!
  Zapytałam kart czy „będziemy parą” i wyszedł mi Król Pucharów. To znaczy, że będziemy, czy to, że nigdy się nie zdecyduje, bo ukrywa swoje uczucia?

 13. Witam co może oznaczać w pytaniu o to czy będziemy razem i o uczucia mężczyzny do kobiety karta król pucharów i cesarz.

 14. Na pytanie czy ja i Artur będziemy razem?- tarot kartami Król Pucharów i Cesarz IV ,natomiast pytanie – Jak się ułoży moje życie uczuciowe? -Rycerz Monet i Głupiec XXII jak można to zinterpretować? Proszę o pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *