Sąd. Zmiany. Oczyszczenie

Sąd Ostateczny- dzięki tej nazwie ta karta przeważnie nie kojarzy się zbyt dobrze. Sąd Ostateczny w chrześcijaństwie to przecież rozliczenie życia i kara za grzechy. Tymczasem w Tarocie Sąd nie jest wcale taki złowrogi. To bardziej podsumowanie jakiegoś etapu w życiu. I Odrodzenie. Nowa droga, nowy początek. Co ważne, nie jesteś tutaj sama, bo masz opiekę sił wyższych. Pozytywnie i do przodu 🙂

Podsumowanie etapu

Podsumowanie dotyczy zarówno dłuższych etapów w życiu (np. skończenie szkoły), jak i krótszych (np. jednodniowy kurs masażu). W każdym przypadku na koniec pytamy: co mi to dało? Kim jestem dzięki temu, że skończyłem ten kurs, tę szkołę itp. Oceniasz sytuację, w pewien sposób oceniasz też sam siebie, to co udało Ci się dokonać, a co pozostało niezrealizowane.

Każde wydarzenie ma swój początek i zakończenie, które można porównać do małej śmierci. Rozwód, rozstanie, kiedy umiera związek- są również takim zakończeniem. Sąd pokazuje, że pójdziesz dalej, do przodu. Coś umarło, ale Ty nie poddasz się, nie „zaśniesz”.  Bo Sąd to rozpoczęcie nowej drogi.

Każde „umieranie” czyni nas silniejszymi. Więcej rozumiemy, mamy więcej pokory, doświadczenia. Im więcej ciosów przezwyciężymy, a mimo to pójdziemy dalej- tym większą moc mamy w sobie. Ta moc sprawia, że te większe  nieszczęścia pokonujemy, a do małych nie przywiązujemy większej wagi. W życiu nie spotyka nas bowiem nic, z czym sobie nie możemy dać rady. Przekonanie, że jesteś słaba, nieszczęśliwa, że nie dasz rady tego przezwyciężyć- jest tylko w tobie. I  tylko od Ciebie zależy, czy znajdziesz w sobie chęci i siłę do tego by się „odrodzić” i na nowo wkroczyć w życie. Sąd pokazuje, że jesteś w dobrym miejscu, by zacząć od nowa.

Nie trwaj w poczuciu winy, nie obciążaj siebie, bo to nic nie da! Nawet jeśli uważasz, że to Ty popełniłaś błąd. Człowiek ma prawo popełniać błędy, bo nie myli się tylko ten kto nic nie robi. Ważne żeby wyciągnąć wnioski i iść dalej.
W negatywnym znaczeniu karta Sąd może oznaczać, że dręczy Cię takie poczucie winy i osądzanie samej siebie.

 

Porozumienie

To w sumie dobra karta jeśli chodzi o wszelkie relacje w których nie wiadomo „co dalej”.

Magdalena poznała Marka pół roku temu. Specjalnie nigdy się ze sobą nie umawiali, ale spotykali się przypadkiem a to u znajomych, a to w tym samym pubie. Rozmawiali ze sobą, również przez Internet czasami pogadali. Magdalena  wiedziała, że się podoba Markowi, bo powiedziała jej to ich wspólna znajoma, której z kolei zwierzył się jej chłopak (przyjaciel Marka). Marek również  wiedział, że podoba się Magdalenie. Pomijając wysyłane przez nią niewerbalne sygnały typu uśmiech i znaczące spojrzenia  (których mógł jednak, jak to mężczyzna, nie zauważyć) to przecież pierwsza go zagadywała, mówiła komplementy,  albo czasami pierwsza do niego pisała.  Jednak sytuacja „ani drgnęła”. Żadne z nich nie zrobiło tego  pierwszego i wyraźnego kroku.  Nie padły żadne deklaracje, bo ani Magdalena, ani Marek nie mogli się przełamać. Każde z nich chciało, żeby to ta druga osoba się przełamała. Takie zawieszenie było bardzo męczące. I pewnie tak by to trwało w nieskończoność, gdyby nie pewna sytuacja, którą obrazuje karta Sąd. Na jednej ze wspólnych imprez u znajomych do Magdaleny przysiadł się Artur i zaczął z nią flirtować. Marek nie wytrzymał i podszedł do nich, a ponieważ znał Artura to go zaczął „odciągać” od Magdaleny. Wtedy nie wytrzymała Magdalena  i powiedziała Markowi, że zachowuje się jakby był zazdrosny. Zazdrosny o nią. Marek przyznał jej rację i powiedział jej, że od dawna mu się podoba.

Sąd więc wskazuje, że nastąpiło „oczyszczenie” takiej sytuacji. Jedna z osób w końcu się przełamała i odezwała się, pokazała wyraźnie, że jej zależy co doprowadziło  w końcu do porozumienia.

Zmiany!

W związku Sąd oznacza, że konieczne są zmiany, bo dana sytuacja musi ulec przekształceniu. W tym znaczeniu Sąd przypomina trochę inną kartę- Wieżę. Bo Wieża to również zmiany. Jednak jest wielka różnica, a zmiana zmianie nierówna. Zmiany w Wieży są gwałtowne i bolesne. Natomiast w Sądzie możesz się ich spodziewać, nie przychodzą niczym burza i nie trafiają w Ciebie piorunem, że nie możesz się podnieść.

W pracy, sprawach zawodowych Sąd przynosi również zmiany. To nowa praca, albo nowe obowiązki. Jeśli masz problemy – to je w końcu rozwiążesz.

W związkach. Jeśli małżeństwo znajduje się w separacji to prawdopodobnie będzie rozwód. Jeśli jesteście długo pokłóceni i nie widzicie możliwości osiągnięcia porozumienia- to sytuacja tak się ułoży, że konieczne będzie rozwiązanie tej sytuacji np. poprzez ustalenie zupełnie innych reguł, warunków, zasad, które diametralnie zmienią sytuację pomiędzy wami. Albo się rozstaniecie, rozwiedziecie. W każdym razie nastąpi zmiana, która oczyści taką sytuację.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarzy na temat $2

 1. Sytuacja Marioli i Marka kropka w kropkę obrazuje moją ( wylosowałam na nią właśnie kartę Sąd) – z tym, że nie mam już kontaktu z moim „Markiem” 😉

 2. Moniko, dziękuję za takie „potwierdzenie” 🙂 Sąd to oczyszczenie, wyklarowanie sytuacji. A samo „zakończenie”- wiadomo, może już być różne. Tutaj w zasadzie nie opisałam zakończenia.

 3. Witam,spytałam, jaka będzie relacja między mną a nim. on codziennie zaczepia,gadamy (mieszka daleko), kusi i się wycofuje. jestem tym zmęczona. on mówi: małymi krokami do przodu. nie spiesz się. oboje jesteśmy poranieni, po rozwodzie. gadamy o wszystkim. on jest bardziej unikający.mam czasem wrażenie, ze się mną bawi.krok do przodu, kusi, sugeruje i w tył znów. jak reaguję na jego sygnały to on ucieka.pogubiłam się w tym.ile mozna czekać?

  wyszły: rycerz denarów,Cesarz, Sąd.

  interpretuje to na korzyść. fajna, stała relacja. biorąc pod uwagę Sąd na końcu i karty obok to czytam, że sytuacja wyklaruje się jako stała i do przodu.Rycerz i Cesarz jako karty stałości, odpowiedzialności, ale też „bez pośpiechu”. co Ty na to?

  Będę wdzięczna ogromnie za podpowiedź.
  Karty dopiero zaczynają do mnie mówić.

 4. Ania 3: a jakie zadałaś konkretnie pytanie kartom? o niego? Czy o Waszą relację? Z Twojego opisu można wywnioskować, że on się boi poważnie zaangażować. Karty jednak nie pokazują strachu i wycofania. Jeżeli jednak zapytałaś karty o niego- to pokazują, że on wie co robi i świadomie to robi. To nie jest zabawa, rycerz monet jest dość konkretny + jeszcze cesarz- lubi mieć zawsze decydujące zdanie, lubi dominować. Sąd to faktycznie wyjaśnienie- rozstrzygniecie sytuacji. Jak długo to już trwa?

  1. Dziękuję Ci 🙂

   spytałam: jak się potoczy relacja między mną a nim? nie pytam o czas. tak i tarot pokazuje, że nawet jak pytam o kartę dnia to często sytuacja ma miejsce, tylko po czasie.

   poznalismy sie przez moją przyjaciółkę. slyszeliśmy o sobie już dawno, kilka lat temu. oboje nie byliśmy gotowi. ona nie poznała nas ze sobą. powiedziała wtedy: poranicie sie wzajemnie.

   miesiąc temu poznaliśmy sie u niej. pogadaliśmy, szczerze i dobrze. coś zaiskrzyło. on wrócił do siebie. od tego czasu codziennie piszemy, dzwonimy. właściwie przez cały dzień jest kontakt. rozmowy są konkretne, potem flirtujące. omówiliśmy już chyba wszystkie ważne obszary międzyludzkie. i ja się gubię, bo jestesmy już po 40tce. wiemy, o co w życiu chodzi. i on tak się zachowuje, że zaczepia, nęci, zagaduje, potem zimno. ignoruje mnie. czule do mnie mówi, gada między wierszami, jednocześnie mówi „nic na siłę”. i tak sie dzieje przez dzień, godziny, potem cisza, potem znów mnie wywołuje do odpowiedzi. ja nie ukrywam, że mam gotowość do tworzenia stałej relacji. on niby też, ale… właśnie, tak… ale.. tez jestem poraniona. bardzo dużo mnie kosztuje, żeby nie wkręcać się w stare schematy. dwa razy powiedziałam, że się wycofuję więc on, że ok, potem do mnie zagaduje z troską. zdecydowanie sa przekroczone granice koleżeństwa. nie chcę się narzucać. facet jest mądry, ma poczucie humoru. dobrze mi w relacji z nim i świadomie chciałabym iść krok dalej. po czym on wyskakuje z textem „koleżanko”. jak uciekam, on puka. jestem wykończona tą huśtawką. mam ochote uciec na stałę. ale tak długo bałam się odważyć na relację z mężczyzną,ze teraz to byłaby tylko ucieczka * czyli po staremu, z lękiem.

   rozwiazania widzę dwa: albo zakończyć to poznawanie się, albo trwać i fundowac sobie jazdę.

   kiedyś dostałam wróżbę na uczucia i tam była opisana sytuacja na trwałą relację, z możliwym nawet ślubem. wszystko się zgadza, opis Jego, przeszłość. zachowanie, wiek.

   potem, po wielu miesiącach, pokazał się ten rok na uczuci z Kołem, 10 byław (u mnie zawsze podróz pokazuje – on jest z drogi, z daleka) i 7 denarów. że mam byc cierpliwa.

   i teraz postawiłam sobie karty i oto, co wyszło na relację. karty na stałość.

   I się gubię.

   Więc albo tym razem nie pokazało się to, co ma być, albo to jest dla mnie jakaś próba.

   strategicznie postanowiłam sie lekko wycofać i zająć sobą. ale to bez sensu, bo nie chcę grać.

   ale się rozpisałam..

   Dziękuję Ci bardzo. masz rewelacyjnego bloga. bardzo często tu zaglądam. wszystko jest jak trzeba. pozytywnie, rzetelnie. bez straszenia. i co najważniejsze, z sercem i doświadczeniem 🙂

   Co myslisz po tym, co Ci napisałam?

   On ma dwoje dzieci, dojeżdża do nich raz w miesiącu. może ten Cesarz to właśnie ojciec, a Sąd to koniec relacji między nami?

   będe ogromnie wdzięczna za pomoc.

   pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego 🙂

 5. Ania 3.
  Cesarz to nie jest tutaj ojciec, bo spytałaś o relację między Wami. Sąd może oznaczać koniec ale również początek. Oznacza wyjaśnienie sytuacji.
  Czy mówiłaś mu o tym co czujesz, jak odbierasz jego zachowanie? Może nie oceniając jego i jego zachowania spróbuj napisać o tym co Ty czujesz. O tym, że Ty odbierasz jego zachowanie jako zmienne, że nawiązuje kontakt, flirtuje a potem się wycofuje. I że czujesz się źle w takiej sytuacji, że jesteś tym zmęczona. Może On tego nie widzi?
  Napisałaś, że sama się boisz i wycofujesz. Ludzie są naszymi lustrami. On pokazuje Ci na pewno w jakimś stopniu Twój strach i Twoje obawy. Dlatego zajęcie się sobą jest zawsze dobrym rozwiązaniem. Chociaż chyba najtrudniejszym w sytuacji kiedy każda myśl i emocja „uciekają” do tej osoby i sytuacji na którą, jak nam się wydaje 😉 nie mamy wpływu.

  1. Dziękuję Ci. Powiedziałam, jak się czuję. że nie może tak być, ze znam jego dzieci, jestem powiernikiem,czuję niepewność. a z jego strony nic sie nie zmieniło. wciąż pisaliśmy. ustaliliśmy, że on przywiezie mi coś małego, ważnego zza granicy i sie spotkamy. dziś mi napisał, że przywiózł i ze zostawi u znajomych. poczułam niemoc i złość, wstyd, i inne. powiedziałam, ze miał mi to dać osobiście. wiec on, że może tak być i że gdzie i kiedy. więc poczułam, że o to robi z łaski. ja już jestem zmęczona tą hustawką: tak, ale… więc napisałam, ze wycofuję się z naszego flirtu. że zsiadam z tej huśtawki. napisał tylko „Dobranoc”. nie chcę się wkręcać. ale nie zareagował. wycofuje się nie wycofując.Spytałam więc, jaka będzie nasza relacja jutro. wyszły: Cesarzowa, 10 kielichów, 7 denarów. karty dobre. 7 denarów zaleca cierpliwość, 10 kielichów interpretuję jako obecna sytuację. cesarzowa – ze widzi mnie jako atrakcyjną kobietę, nawet możliwe, że partnerkę, ale mam czekać. to dlaczego nie chce powiedzieć tylko zwodzi? pomyślałam, że odpuszczam te relację. taka moje świadoma decyzja. więc w przypadku wcześniejszym Sąd to był koniec relacji.

   Czy zgadzasz się ze mną? Bede wdzięczna za pomoc.

   ps. czy karty moga źle do mnie mówić?

   pozdrawiam serdecznie i dziękuję bardzo 🙂

 6. I dzis sie dowiedzialam, ze zostawil to cos dla mnie u znajomych. Sąd dla mnie-wyjasnienie sytuacji. Na nie.
  Jesli cos sie zmieni napisze. Czy moglabys to po swojemu odczytac te moje ostatnie karty. Dziekuje.

  1. Kontynuacja tematu: kolega znów zaczepia. na zasadzie: nie chcę, ale nie daję Ci odejść. ma się zastanowić nad inną formą kontaktu. Tak sobie myślę, czy ten Sąd nie znaczy, że on nie jest gotowy i tkwi w przeszłości.Bardziej mi ta sytuacja wygląda na 2 buław np. wahanie, krok w przód, dwa w tył.

 7. Witam,
  u mnie sytuacja troszkę skomplikowana.
  Spytałam czego nie mówi mi mąż (co przede mną ukrywa) wyszło:
  ŚWIAT + GŁUPIEC + PAPIEŻYCA
  Natomiast jak spytałam czy ten mężczyzna (nie mąż) jest ze mną szczery, wyszło:
  ŚWIAT + GŁUPIEC + SĄD OSTATECZNY.
  Bardzo proszę o pomoc w interpretacji. Dopiero zaczęłam się interesować tym tematem. Dziękuję.

 8. Witam,
  Oczywiście nie muszę chyba wspominać że dopiero po natrafieniu na Twego bloga wskazówki dawane mi przez Tarota zaczęły mieć sens i w większości przypadków wiem co Tarot chce mi powiedzieć…Mam jedno pytanie: co oznacza Sąd w połączeniu ze Światem a na dokładkę 6 kielichów w odpowiedzi na pytanie: Jaka będzie przyszłość pewnej relacji?
  Sytuacja skomplikowana, on w związku, ślub za kilka miesięcy ale wciąż nie daje spokoju…trochę taki platoniczny romans choć skonsumowany już…czy to oznacza zakończenie i miłe wspomnienia czy wręcz przeciwnie? Często mi to połączenie wychodzi w odpowiedzi na to pytanie, tzn. Sąd i Świat i nie wiem jak to odczytać…z góry dziękuję:)

 9. Ktos postawil mi karty … pytanie bylo ogolne o uczucia, finanse, zdrowie wyszyly mi WIEZA, SAD , 9 DENAROW , KOLO FORTUNY , KAPLANKA … i co ja mam z tym poczac … przeczytalam odpowiednie karty ale czegos mi brakuje …. moze ktos z boku lepiej to zobrazuje. Osoba ktora mi takie karty wyciagla miala tylko moja date urodzenia
  ……. z gory slicznie dziekuje za odczyt 🙂

 10. Cześć,
  u mnie sytuacja troszkę skomplikowana. byliśmy szczęśliwi, trwało to ok 9 lat. niestety on z innego miasta, często do niego jeździłam. on typ skryty, rozsądny, zrównoważony, raczej stały w swoich wyborach. zapewniał mnie o swoich uczuciach do mnie i stałości. nie miałam powodów by nie wierzyć. aż pewnego dnia powiedział, że chce przerwy…. zupełnie nie wiem o co chodzi… podejrzewam, że mogła na całą sytuację mieć wpływ jego matka.
  Spytałam jak rozwinie się nasza relacja i wyszło:
  KSIĘŻYC + KOCHANKOWIE (odwróceni) + ARCYKAPŁAN

  Bardzo proszę o pomoc w interpretacji. Nie wiem czy on wróci, czy sytuacja i jej powody się wyjaśnią?
  Dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *