Rycerz Kielichów (pucharów). Pojawia się i znika

Słowa, słowa i słowa. Dużo czułych słów. Przysłowiowe „lanie wody”. Bo Rycerz Kielichów czaruje słowami. Niestały, często pojawia się i znika, albo znika nagle na dobre.

Rycerz Kielichów w uczuciach

Gdzieś pomiędzy Giermkiem Kielichów a Królem Kielichów. Paź to platoniczne zauroczenie, król to już poważniejsza relacja, natomiast rycerz często oznacza zakochanie. Twoje albo drugiej osoby. Jeszcze nie związek. Rycerz Kielichów sygnifikuje osobę młodą, raczej mężczyznę o delikatnym wyglądzie (do 35 roku życia).

Rycerz Kielichów kocha być zakochany. Zakochania nie mylimy z miłością 🙂 Rycerz Kielichów lubi uwodzić zarówno słowami jak i poprzez gesty. To ten typ, co mówi kobiecie komplementy, patrzy czule w oczy i za rękę też potrzyma. Potrafi być namiętny, jednak przed seksem lubi często pogadać, a jeśli pije- to napić się.  Suliga pisze, że: „Rycerz Kielichów nazywany jest często Rycerzem Skorpiona. Karta oznacza rozmaite po­wikłania psychiczne i niemożność wyrwania się z okowów wyobraźni lub perwersji seksualnej.”

Chociaż sam się do tego nie przyzna (głupi to on nie jest), to jednak nie jest zbytnio monogamiczny. Ma jeszcze inne kobiety z którymi utrzymuje kontakty i z którymi dobrze się dogaduje. Z jedną pogada, z inną pójdzie na imprezę, a jeszcze z inną do łóżka. Spotkaliście się miesiąc temu, potem kontakt był sporadyczny i głównie SMS-owy. Spotkaliście się drugi raz, pytasz go czy się z kimś spotkał przez ten czas, a on odpowie: Nie, tylko na ciebie czekałem. Oczywiście tak nie było. Z jednej strony on nie chce ci robić przykrości, a z drugiej on doskonale wie co i jak powiedzieć, żebyś poczuła się wyjątkowa. I to wykorzystuje. Dlatego słowa kielichowego należy przecedzić i jeszcze podzielić. Nie brać bezkrytycznie, wierząc, że skoro on coś mówi, to jest to prawda. Jeżeli znasz takiego mężczyznę, a w dodatku jest emocjonalny, czuły i mówi to co chcesz usłyszeć- to trafiłaś na Rycerza Kielichów.

http://hollow-moon-art.deviantart.com
http://hollow-moon-art.deviantart.com

Rycerz Kielichów a inni rycerze

On się często zakochuje, co nie oznacza, że nie kocha. Czasami mu się to zdarza. Jednak częściej pouwodzi, zauroczy i odpłynie. Inni rycerze również. Jaka jest różnica? Robią to w inny sposób.

 • Rycerz Buław działa gwałtownie, rzadko prawi komplementy i okazuje czułość. Nie jest delikatny ani zbyt taktowny, czy wrażliwy.
 • Rycerz Mieczy sporo mówi, ale zdobywa kobietę w sposób rozważny i bynajmniej nie romantyczny (on ma plan), nie kieruje się emocjami.
 • Rycerz Monet działa konkretnie i praktycznie poprzez czyny (zaproszenie do restauracji, kupi prezent) i nie jest romantyczny.

Wspólną cechą wszystkich tarotowych rycerzy jest działanie. Oni nie siedzą bezczynnie, nie czekają na gwiazdkę z nieba, ale podejmują działania.

to tylko słowa

Jego słowa często są piękne i miłe dla ucha i potrafią zawrócić w głowie. Jednak bywają krótkotrwałe i ulotne. Jeżeli coś mówi, to nie zawsze jest to przemyślane. Obietnice? Najczęściej bez pokrycia i puste.
On działa pod wpływem emocji. Bywa chwiejny jak chorągiewka na wietrze. Potrafi zasypać cię smsami co chwilę, dzwonić i mówić piękne słowa. Jednak za kilka dni równie dobrze może mu „przejść” i milczy jak zaklęty. Zastanawiasz się czemu przepadł bez wieści, może coś mu się stało, bo to przecież niemożliwe żeby tak z dnia na dzień zamilknął. Owszem, to jest możliwe. On jest nieco powierzchowny, reaguje bardzo emocjonalnie i daje się porwać emocjom. Emocje jak wiadomo są chwiejne. Dlatego z dnia na dzień może mu się „odwidzieć” i swojego kapryśnego księcia już więcej nie zobaczysz i nie usłyszysz. Prawdopodobnie zdobywa inną księżniczkę. A tobie pozostaną tylko wspomnienia i tęsknota.
Jeżeli pytasz co czeka cię w najbliższym czasie w sferze uczuć, a pojawi się Rycerz Kielichów- to wróży on, że pojawi się mężczyzna, który zawróci ci w głowie.

Czy znajomość będzie trwała? To zależy od sąsiednich kart. Sam Rycerz Kielichów tego nie gwarantuje. Rycerz Pucharów zapowiada jedynie zdarzenie i osobę, która się pojawi. Zawsze oznacza, że na początku znajomości będzie bardzo, bardzo miło.

internetowy Rycerz Kielichów

Rycerz Kielichów pojawia się również w kontaktach wirtualnych. To „typ” internetowego Don Juana,  mężczyzny, który pięknie pisze, zaskakują cię jego komplementy. Z reguły spotyka się z wieloma kobietami równocześnie, chociaż się do tego nie przyzna. Czasami nagle znika. Nie… To niekoniecznie oznacza, że ty coś powiedziałaś czy zrobiłaś. On po prostu czasowo skoncentrował się na innej kobiecie. Może wrócić.

Kiedyś koleżanka mi powiedziała, że nie lubi jak mężczyźni, których poznaje wirtualnie mówią komplementy i przesadnie adorują, bo ma wrażenie, że robią tak z każdą kobietą. I zwykle tak jest.  I nie jest to jakieś nietypowe. Jednak zadziwiające jest to, że kobieta myśli, że jest wyjątkowa i jedyna. Dlatego jeżeli kogoś poznałaś i wychodzi Rycerz Kielichów- to daj się adorować i uwodzić, jednak bez śmiertelnej powagi i snucia planów na przyszłość. Tutaj lepiej zgodnie z zasadą: a co tam, żyje się raz;)

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarze na temat $2

 1. Taa, wszystko co złe i związane z seksem to odrazu skorpion. xD Nie prawda, bo poznałam wielu panów i są wspaniali i stali w uczuciach . To 100% pan ryba.. oni są zachwiane uczuciowo, zdradzają , uciekają, skaczą z kwiatka na kwiatek i do końca nie wiedzą czego chcą. Skorpiony są spoko, a ze słyną ze są dobre ogry w seksie, to nie ich problem że mają takie branie u kobiet, gdy by kobitka nie chciała to by nie uległa za szybko.. ale w dzisiejszych czasach są tak w męskiej energii, ze to one same się pchają na facetów , że samiec zgłupiał i zaczyna wiać xD
  A ogólnie rycerz kielichów kojarzy mi się ugodowo, ktoś wychodzi na przeciw z pełnym kielichem aby wyznać uczucia. Ma dobre zamiary , mimo ze ma jeszcze mało doświadczenia, bo to jednak młody ogier :-)) a co z tego wyjdzie odpowiedzą kolejne karty.
  Na pytanie : czy wyjdę jeszcze za mąż i będę szczęśliwa.
  Wypadł rycerz pucharów, król pucharów,i król monet.. No i weź tu bądź mądry i pisz wiersze xD same samce mi się pojawili. xD

 2. Dzień dobry,

  Bardzo prosze o pomoc w interpretacji rycerza kielichów jako karty dnia. Bardzo często wraca do mnie a ciężo mi ja zintetpretować.

  Pozdrawiam

 3. Witam, postawiłam kartom dość typowe pytanie „jaki on jest?”. Nie jest to osoba, z którą łączy nas romantyczny związek, bardziej to on jest mną zainteresowany, ja natomiast na razie zachowuję ostrożność. Wyszedł Świat, Rycerz Kielichów i Diabeł, dokładnie w tej kolejności. Jak mam to zinterpretować? Bo że niezbyt pozytywnie, tego się akurat domyślam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *