Zwątpienie. 2 i 8 mieczy

Łatwo jest zwątpić. W siebie, w drugiego człowieka. Mechanizm powstawania wątpliwości działa zawsze tak samo. Nie wiesz czy twoja decyzja, albo to co robisz ma sens. Czasami wystarczy jedno słowo osoby na której ci zależy, albo nawet takiej, której nie znasz, która nie postąpi, albo nie powie czegoś zgodnego z twoimi oczekiwaniami, albo cię oceni czy skrytykuje,  a ty  zaczynasz wątpić. W siebie. Nie wiesz co dalej robić, pytasz sama siebie: czy mam rację, czy dobrze czuję, postępuję, czy to na pewno właściwy wybór?  Taką sytuację obrazują w szczególności dwie karty 2 mieczy i 8 mieczy.

Kiedy wychodzą w rozkładach to możesz mieć pewność, że osoba o którą pytasz ma wątpliwości.

eight-of-swords-002Jeśli pytasz co on czuje do ciebie: to boi się nawet odezwać, nie wierzy że ma szanse, albo nie wierzy, że może wam się udać, na pewno sporo rozmyśla i sprawia mu to ból. Wszystko to zebrane razem powoduje, że on się odsuwa, nie okazuje swoich uczuć i emocji.

Jeśli pytasz o siebie:  to sama nie wiesz co zrobić, nawet nie wiesz co myśleć. Masz tyle obaw, że najczęściej czekasz, podczas gdy  twoje wnętrze wypełnione jest skrajnymi emocjami. I najczęściej smutkiem i bólem. Gdy czujesz ograniczenia i nie jesteś w stanie zdobyć się na żaden krok. Jakbyś miała zawiązane i przesłonięte oczy, zamknięte usta, które muszą milczeć. Emocje biorą się z tego, że czujesz, że powinnaś się wyrazić. Jednak coś cię blokuje.

Każda sytuacja, nawet banalna, codzienna, ale wywołująca niezrozumienie, może stać się powodem tego, że zwątpimy w siebie, w drugiego człowieka, w życie, w miłość.

Spiętrzone emocje mogą również spowodowac zwątpienie

W 2 mieczy masz problem z podjęciem decyzji. Jednak dostrzegasz wszystkie ”za i przeciw”. Jest Ci ciężko, bo wątpliwości, które pochodzą z roztrząsania wszystkiego rozumem, przesłaniają ci to, co mówi intuicja oraz odczucia.

Powodem zwątpienia jest strach, albo tłumienie uczuć. Jednak jest to dwójka, więc możesz z tego wyjść, bo masz dwie drogi. Jedna prowadzi dalej, jest wyjściem do świata i ludzi, znalezieniem rozwiązania, podjęciem decyzji i konkretnych kroków, natomiast druga droga prowadzi w zagłębianie się w sobie, roztrząsanie (najczęściej w samotności) swoich obaw, zagłębianie się w swoim bólu i odnajdywaniem ciągle nowych wątpliwości.

W takiej sytuacji, jeśli nie uporasz się ze swoimi wątpliwościami, nie znajdziesz rozwiązania problemu i SIŁY w sobie, to możesz przejść w 8 mieczy. 8 mieczy to klatka z której wydostać się ciężko. Zwątpiłaś do tego stopnia, że straciłaś siły.

W 8 mieczy tego wyjścia nie dostrzegasz. Jesteś oddalona, wyizolowana, wyobcowana, samotna… Zamknięta w szklanej kuli i w dodatku oderwana od ziemi, czyli bez poczucia oparcia w sobie i w świecie.

może nieco drastyczny ten teledysk, ale klimat 8 mieczy oddaje- ten krzyk ! (0:40) 😛

co można zrobić ze zwątpieniem?

Najlepiej im nie ulegać. Jeśli przychodzą, nie zagłębiać się w nie. Nie analizować. Nie chować w sobie żalu i pytań. Wyrażać emocje i swoje zdanie (oczywiście w sposób opanowany i mówiąc o sobie).

Ale jeśli już przyjda i Cię dopadną to:

  •  Nie rezygnuj! Jeśli miałaś wyznaczony cel, to przypomnij go sobie, przypomnij sobie jak bardzo chciałaś to mieć, tego doświadczyć, czy coś osiągnąć.
  • Nie wątp w siebie, bo wówczas inni ludzi ci to pokażą i udowodnią
  • Nie zamykaj się w sobie i rozmawiaj z innymi, porozmawiaj z bliską osobą o tym co cię trapi
  • Zajmij się czymś konkretnym (byle nie analizować, rozmyślać i zagłębiać się w rozgroczynie i wątpliwościach)
  • Nie bierz tabletek, czy innych „sztucznych” uspokajaczy typu alkohol, które zagłuszają zwątpienie. Takie zagłuszanie nic nie da, pomaga na chwilę, potem wraca silniej!
  • Nie zaniedbuj codziennych obowiązków. Kontynuuj zajęcia, postraj się nie zmieniać planów. Często jest tak, gdy nachodzą nas wątpliwości to nic się nie chce, nie chce się wychodzić z domu, rozmawiać, spotykać ze znajomymi.

Uczucie zwątpienia najszybciej przekłada się na ciało, które traci energię. Nie chce ci się ruszać! Tutaj możesz wybrać dwie drogi:

1. Rozruszaj ciało, bądź aktywny, a zwątpienie powinno minąć.

2. Jest trudniejsza. Polega na tym, że wchodzisz w ten stan. Na początku jest to ciężkie. To bycie sam na sam ze swoimi słabościami, wątpliwościami. Potraktuj tutaj  zwątpienie jako chwilę w której możesz nawiązać kontakt ze sobą i ze swoimi uczuciami. Nie wypieraj tego co przyjdzie, a zaakceptuj, mówiąc: taka właśnie jestem, tak właśnie czuję. Potem zastanów się, czy chcesz to zmienić, a jeśli tak to co możesz zrobić i postaraj się to wcielić w życie.

„Jeśli uważasz, że coś potrafisz to masz rację, jeśli uważasz, że czegoś nie potrafisz to także masz rację” (Henry Ford)

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *