Spalanie lnu – rytuał na uroki

Wierzono, że spadające na nas nieszczęścia mogą pochodzić od uroków, czyli złorzeczeń zadanych nam przez wrogie nam  osoby.  Istniało wiele sposobów niwelujących takie złe czary. Jednym z najstarszych i najpopularniejszych było spalanie lnu. Obecnie coraz więcej osób sięga po stare rytuały szeptuch, które do tej pory ściągają w ten sposób uroki z ludzi.

Więcej „Spalanie lnu – rytuał na uroki”

Złamane serce? Odetnij połączenia energetyczne

Niektórzy z nas tak już mają, że potrafią silnie połączyć się  z innymi ludźmi. Normalne, że martwisz się dziećmi, czy przejmujesz mężem, bądź rodzicami. Problem zaczyna się wtedy, gdy zaczynasz silnie odczuwać emocje i uczucia znajomych, czy nawet obcych osób. Koleżankę w pracy boli głowa i ciebie też po chwili zaczyna? Kolega martwi się, bo mama zachorowała, a ty też zaczynasz czuć jego żal… Znasz takie sytuacje? Jesteśmy połączeni energetycznie z innymi ludźmi. Nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego spawy, to łączą nas „sznurki” energetyczne. To poprzez nie potrafimy odczuć kogoś emocje. Im silniejsze uczucia nas łączą, tym mocniejsze są te połączenia.

Więcej „Złamane serce? Odetnij połączenia energetyczne”

Pióra w magii

Magia powiązana jest z naturą, żywiołami wody, powietrza, ognia i ziemi. Pióra wykorzystywane są do robienia amuletów, miotełek z piór,  drabin czarownic, łapaczy snów. Stanowią doskonałe narzędzie do oczyszczania aury oraz są pomocne w wielu rytuałach.

Więcej „Pióra w magii”

Co zrobić z niechcianymi magicznymi przedmiotami?

Każdy kto zajmuje się wróżeniem czy  magią wie, że magiczne przedmioty również mogą się popsuć. Pęknięte kamienie, niekompletne talie tarota (a więc bezużyteczne), talizmany, które brzydko wyglądają, popsute bransoletki, czy takie, których już nosić nie chcemy.

Co robimy z niechcianymi przedmiotami? Najczęściej wyrzucamy, dajemy komuś, kto chce je przyjąć, sprzedajemy. Podobnie jest z magicznymi przedmiotami. Z jednym wyjątkiem. Nie wyrzucamy ich byle gdzie i nie pozbywamy byle jak.

Więcej „Co zrobić z niechcianymi magicznymi przedmiotami?”

15 sierpnia święto ziół

Zioła pełnią istotną rolę w magii. Każdy mag, czy wiedźma doskonale wie jaką mają moc i potrafią je umiejętnie używać w swoich czarodziejskich praktykach.  Zbieranie ich, suszenie, a następnie spalanie w postaci kadzidła, wzmacnia siłę naszych rytuałów odprawianych w poszczególnych intencjach. Dlatego warto zaopatrzyć się latem w samodzielnie nazbierane zioła, aby nasza magia była potężniejsza i skuteczna.

Więcej „15 sierpnia święto ziół”

Jak zmarli szukają z nami kontaktu

Zwykle nie myślimy o śmierci.  Jakieś pytania pojawiają się zwykle wtedy, gdy odchodzi bliska nam osoba. Najczęściej zastanawiamy się czy istnieje życie po śmierci, a może śmierć to koniec wszystkiego? Czy bliski nas widzi, słyszy, czy odszedł gdzieś dalej, a jeśli tak- to gdzie? Czy jest szczęśliwy, jak się czuje?

Czasami osoby, które nigdy nie słyszały i nie widziały rzeczy nadprzyrodzonych, dostają wyraźne znaki, że ktoś (coś) szuka z nimi kontaktu z „zaświatów’. Na początku nie mogą w to uwierzyć. Zadają pytania: czy to możliwe, że on (ona) są w domu ? Czy zmarły chce mi coś przekazać i czy szuka kontaktu ze mną? Co mam teraz zrobić? Jak mogę pomóc zmarłej osobie?

Więcej „Jak zmarli szukają z nami kontaktu”