Czy słusznie jestem zazdrosna. Rozkład Tarota

Doskonale wiemy, że zazdrość jest niską emocją, negatywną i destrukcyjną. Zwykle chorobliwą. Ale jakże często spotykaną!
Możemy być zazdrośni o cokolwiek. Najczęściej o to, czego sami nie posiadamy, a ktoś inny to ma. Jakiś samochód, dom, super praca, czy ciuch. Może wspaniała rodzina, piękne wakacje. Taką zazdrość łatwo zdefiniować. Nie mamy czegoś i zazdrościmy. Nie ma tutaj wielkiej filozofii.

Jednak istnieje jeszcze zazdrość o partnera. Czasami mamy podstawy, nawet dowody, że nas zdradza. Wówczas jest to zazdrość uzasadniona. Co jednak zrobić, kiedy wyobraźnia podrzuca nam sceny z nim i z inną, a my czujemy zazdrość, chociaż nie mamy żadnej pewności, że jest ona zasadna. Jak możemy sprawdzić, czy mamy rację?

Czy słusznie jestem zazdrosna?

Monika spotykała się z Kubą od kilku miesięcy. Układało im się dobrze, nawet za spokojnie. Jednak pojawił się pewien problem. Kuba utrzymywał kontakt ze swoją byłą dziewczyną. Monika nie uważała się za osobę zbytnio zazdrosną, więc nie miała o to pretensji. Jednak pewnego dnia Kuba poinformował ją, że jego była przyjedzie do niego, ponieważ chce go odwiedzić i zobaczyć jak mieszka. Monika przyjęła to ze spokoje.  Spytała Kubę, czy coś jeszcze czuje do byłej, on zaprzeczył, powiedział, że są tylko znajomymi. Jednak Monika zaczęła się zastanawiać nad tym, dlaczego on z nią utrzymuje kontakt, może jednak coś do niej czuje. Zazdrość przyszła niespodziewanie i rzuciła cień nad ich związkiem. Monika postanowiła sprawdzić to w kartach, zadała pytanie:

czy słusznie jestem zazdrosna o J? (jego byłą)

Rozkład

1. Co Kuba teraz czuje do J.
2. Co Kuba myśli teraz o J.
3. Jakie plany ma Kuba względem J. (czego od niej chce).

4. Rezultat utrzymywania ich znajomości

1. Koło Fortuny. Karta niejednoznaczna, prawdopodobnie sam nie wie, co czuje, jego uczucia są zmienne. Jego uczucia będą zależne od tego, jak będzie przebiegał ich kontakt. Na pewno ona nie jest mu obojętna i jego uczucia mogą się zmienić, w jedną albo drugą stronę.

2. Co myśli. Cesarz pokazuje, że on chciałby być obojętnym. Prawdopodobnie ona go w przeszłości uraziła i on w wyniku zranionej dumy odciął się od niej emocjonalnie i uczuciowo. Jednak zrobił to na siłę. Cesarz pokazuje tutaj, że on nie chce urywać tego kontaktu, że jest on dla niego ważny.

3. Giermek mieczy, mówi, że on dalej będzie podtrzymywał znajomość i nie zamierza jej przerywać

4. Co z tego wyniknie? Rycerz kielichów. Pojawią się emocje, jakieś wspomnienia z nią związane. On może znowu coś do niej poczuć, zauroczyć się nią. Jednak relacja ta pozostanie platoniczna.

Czy przeczucia i obawy Moniki są słuszne? Częściowo tak.

Zobaczmy jeszcze co Monika powinna zrobi w tej sytuacji

Rydwan. Odpuścić rozpamiętywania o przeszłości, nie zagłębiać się w nie i iść do przodu, czyli działać, a nie odsuwać się i cierpieć. Diabeł- pokazuje, żeby skupić się na rzeczach przyziemnych i materialnych w tym związku, związanych z ciałem, a nie na rozmyślaniu i emocjach. Umiarkowanie potwierdza, że takie działanie przyniesie jej spokój.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *