Jak wybrać karty tarota

Ewa zdecydowała, że chce zacząć uczyć się kart tarota. Jednak ilość talii w internecie i w sklepach sprawiła, że nie umiała nic wybrać. Setki talii (wśród nich bazujące na książkach, historii, kotach, bajkach, czy mitologii) sprawiły, że nie wiedziała czy zdecydować się na karty, które są najbardziej znane, czy takie, które jej się podobały, czy może karty, które widziała u wróżki… Jak wybrać swoją własną talię?

Więcej „Jak wybrać karty tarota”

Mój znak zodiaku do mnie nie pasuje

Nie ma osoby, która nie znałaby swojego znaku zodiaku. Często słyszę od ludzi, że jednak nie utożsamiają się z nim, co więcej,  w ogóle on do niech nie pasuje. Kobieta jest bykiem, a zachowuje się jak bliźniak, a np. mężczyzna lew, który powinien być odważny i błyszczeć wśród ludzi jest skryty i nieśmiały. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego twój znak zodiaku do ciebie nie pasuje.

Więcej „Mój znak zodiaku do mnie nie pasuje”

Jak zachować spokój i przestać się bać

Emocje możemy podzielić na wysokie i niskie. Najwyżej emanuje miłość, a najniżej strach. Ostatnie dwa lata spowodowały, że wielu ludzi żyje w wielkim lęku. Najpierw w obawie o zdrowie (covid), a teraz doszedł strach przed wojną. Powoduje on, że nasze dolne czakry zamykają się i nie pracują tak jak powinny. Zanika poczucie bezpieczeństwa i spokój. Brakuje nam życiowej energii, czujemy bezsilność.  Co możemy zrobić żeby zminimalizować ten lęk?

Więcej „Jak zachować spokój i przestać się bać”

Kolory i ich energie

Każdy z nas ma swoje upodobania do konkretnych kolorów. Koloroterapia jest jedną z niekonwencjonalnych metod leczenia. Sami w bardzo prosty sposób możemy sobie pomóc ubierając się ze świadomością jak działa każdy kolor. Przykładowo czarny strój sprawi, że będziemy chłonąć energie z otoczenia, natomiast biały idealnie ją odbije. Dlatego jogini chętnie ubierają się w biel, która podnosi energię.

Więcej „Kolory i ich energie”

Manifestacja konkretnej osoby

Manifestowanie polega na połączeniu siły myśli i uczuć. Wszystko co wydarza się w twoim życiu wykreowałaś sama. Otaczająca cię rzeczywistość jest odpowiedzią na to co myślisz o sobie, o ludziach. Może wydawać się proste założenie, że jeśli zmienisz swoje przekonania, myśli, a co za tym idzie słowa i odczucia, to świat wokół ciebie się zmieni. Faktycznie tak się stanie. Jednak kluczową sprawą jest tutaj trudność w dokonaniu zmian w sobie. Nie jest łatwo zmienić siebie, a jeszcze trudniejsze zdaje się wzbudzanie w sobie właściwych odczuć, które doprowadzą do tych zmian.

Więcej „Manifestacja konkretnej osoby”

Czym jest trzecie oko

Trzecie oko to inaczej oko wewnętrzne, czyli takie, dzięki któremu możemy postrzegać świat duchowy. Mieści się pomiędzy brwiami, tam gdzie Hindusi malują kropkę.  Zazwyczaj ludzie nie dostrzegają nic nadzwyczajnego w tym miejscu więc trudno im uwierzyć, że może tam być jakieś niewidzialne „oko” . Jednak ono istnieje i może być zamknięte albo otwarte.

Więcej „Czym jest trzecie oko”