Wpływ Księżyca na rytuały

Powodzenie rytuału zależy w dużej mierze od odpowiednio dobranej fazy Księżyca. Magiczne działania zawsze dobieramy do tych księżycowych. Chociaż najsilniejsza jest oczywiście pełnia i nów, to w pozostałe dni również możemy czarować.

Rytuały na pełnię Księżyca

W opisie niektórych rytuałów zaznaczone jest, żeby koniecznie wykonywać je podczas pełni. Są to działania mające na celu przywołanie obfitości i pomyślności  do naszego życia. Mają one przyciągnąć czy wspomóc miłość, zdrowie, sukces, czy dostatek materialny.

Pełnia wzmacnia rytuały mające spełniać nasze marzenia, pomagać w  tworzeniu nowych rzeczy, czyli również znalezieniu nowej pracy,  przyciągnięciu pieniędzy, czy zajściu w ciążę.

Podczas pełni wykonujemy również rytuały, które mają nas wspierać w tym co już osiągnęliśmy, na przykład  jeżeli mamy nową pracę i chcemy zapewnić sobie w niej powodzenie, czy zwyczajnie pragniemy mieć więcej pieniędzy.

Rytuały na nów Księżyca

W czasie nowiu Księżyca prawie nie widać. To czas kiedy zacznie on stopniowo rosnąć, stan  początku, czegoś nowego. Dlatego podczas tej fazy księżycowej odprawiamy rytuały związane z naszymi planami. Jeżeli myślimy o rozpoczęciu czegoś nowego, to nów jest idealny do rytuałów, które te działania wspierają.

Wszelkie rytuały uwalniające, czyli odcinania (od osób i rzeczy, których już nie chcemy w swoim życiu), czy oczyszczania (z negatywnych energii, jak też złych nałogów, czy  toksyn) przeprowadzamy właśnie podczas nowiu. To idealna pora na oczyszczenie domu, czy swojej aury. Wspomagamy się białymi i czarnymi świeczkami oraz kadzidłami takimi jak biała szałwia, piołun,  czy palo santo.

Jeżeli chcesz łatwiej odciąć się , czy oczyścić energię koniecznie zrób to podczas nowiu. Oczyść przestrzeń białą szałwią, zapal białą albo czarną świecę wypowiadając swoją intencję. Przez kilka minut skup się na niej, a potem weź oczyszczającą kąpiel w ciepłej wodzie z solą morską. Wizualizuj przy tym, że twój problem odchodzi, a energia wokół ciebie staje się coraz jaśniejsza, czystsza i lekka.

Czy Księżyc ma wpływ na rytuały miłosne

Pełnia jest idealna na rytuały przywołujące miłość do naszego życia. W rytuałach księżycowej pełni wspomagamy się różowymi i czerwonymi świeczkami oraz kadzidłami różanymi, lawendowymi i jaśminowymi.

Podczas nowiu natomiast odcinamy się od energii osób, które odeszły z naszego życia, po rozstaniu, od wszelkich „miłości” o których chcemy zapomnieć, sprawić, żeby „ulotniły się” jak najszybciej z naszego życia.

W wielu kulturach Księżyc miał wielkie znaczenie. Wznoszono do niego prośby wierząc, że się spełnią. Również dzisiaj możemy tak zrobić. Księżyc jednak powinien być widoczny. Patrząc się bezpośrednio na niego mówimy 3 razy: Księżycu  (Matko Luno) proszę cię o (tutaj wypowiadamy swoją prośbę) np. o pomoc w znalezieniu nowej pracy, miłości, więcej pieniędzy,  uwolnienie od choroby. Wypowiadamy jednorazowo tylko jedną prośbę.

Nie wykonujemy nigdy rytuałów podczas zaćmień Księżyca i Słońca.

 

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *