Wątek wróżki i tarota w filmie „Osiecka”

Ona jest w stabilnym, szczęśliwym związku małżeńskim, ma małe dziecko, dom. Poznaje mężczyznę dla którego traci głowę. Romans kwitnie. Zastanawia się czy odejść, przekreślić swoje życie i zacząć od początku. Dla nowej miłości. Sytuacja dobrze znana wróżkom pojawia się w 10 odcinku serialu „Osiecka”

Więcej „Wątek wróżki i tarota w filmie „Osiecka””

O Kartach Tarota słów kilka

No proszę, kto by się spodziewał, że: „według badań ponad 60% Polaków wierzy we wróżby,  a co 7 odwiedził wróżkę (…)” . O ile to prawda 😀

Bo w sumie większość za nic w życiu się nie przyzna, że wierzy.

A film obiektywnie przedstawia dwie strony wróżenia z kart. Bo Tarot ciągle budzi sporo kontrowersji. Może być dla nas niebezpieczny. Prawda.

Więcej „O Kartach Tarota słów kilka”

Sprawiedliwość w tańcu

Znalazłam taką oto „perełkę” w sieci, bardzo mi się spodobała więc  pomyślałam, że się z Wami podzielę. Pomijając już sam taniec, bo nie o tym na tym blogu, to niesamowite jak w tym tańcu oddana jest energia karty „Sprawiedliwość”.

Takie małe „ćwiczenie”. Gdyby ktoś miał jakiś problem z „poczuciem” karty Sprawiedliwość to proponuje wczuć się w tę muzykę i taniec.

Więcej „Sprawiedliwość w tańcu”

Król mieczy w filmie

W niektórych bohaterach filmowych odnajdujemy  cechy tarotowych postaci. Nie jest to dziwne, bo przecież Tarot mówi o życiu.

I okazuje się, człowiek zawsze będzie reagował i zachowywał się podobnie. Może być introwertykiem, ekstrawertykiem, odpowiedzialnym, albo całkowicie niepoważnym.  W zasadzie  warunki ekonomiczne, konwenanse, obyczaje ciągle się zmieniają. Stanowią tło, niezbyt istotne przy rozpatrywaniu cech osobowości człowieka. Kiedyś mężczyzna miał wątpliwości czy może wyznać miłość kobiecie, bo dzielił ich np. status społeczny, a dzisiaj  znajduje sobie inne przeszkody. W zasadzie to ten sam mężczyzna, który analizuje rozumem serce, bojąc się okazywać to co czuje. Bo  jest  zamknięty w sobie i ostrożny, ma lęk przed bliskością, czy  boi się odrzucenia.

Oczywiście analogii można doszukiwać się w wielu filmach, czy książkach, ale dzisiaj napiszę o  Królu Mieczy. I w dodatku  tylko o jednym 🙂  Dlaczego? Bo miesiąc temu obejrzałam „Dumę i uprzedzenie”  i Matthew Macfadyen jako Darcy  zapadł mi głęboko w myśli, a przede wszystkim w duszę.  Dostrzegam w nim Króla Mieczy, bo jest:

Więcej „Król mieczy w filmie”