Król mieczy w filmie

W niektórych bohaterach filmowych odnajdujemy  cechy tarotowych postaci. Nie jest to dziwne, bo przecież Tarot mówi o życiu.

I okazuje się, człowiek zawsze będzie reagował i zachowywał się podobnie. Może być introwertykiem, ekstrawertykiem, odpowiedzialnym, albo całkowicie niepoważnym.  W zasadzie  warunki ekonomiczne, konwenanse, obyczaje ciągle się zmieniają. Stanowią tło, niezbyt istotne przy rozpatrywaniu cech osobowości człowieka. Kiedyś mężczyzna miał wątpliwości czy może wyznać miłość kobiecie, bo dzielił ich np. status społeczny, a dzisiaj  znajduje sobie inne przeszkody. W zasadzie to ten sam mężczyzna, który analizuje rozumem serce, bojąc się okazywać to co czuje. Bo  jest  zamknięty w sobie i ostrożny, ma lęk przed bliskością, czy  boi się odrzucenia.

Oczywiście analogii można doszukiwać się w wielu filmach, czy książkach, ale dzisiaj napiszę o  Królu Mieczy. I w dodatku  tylko o jednym 🙂  Dlaczego? Bo miesiąc temu obejrzałam „Dumę i uprzedzenie”  i Matthew Macfadyen jako Darcy  zapadł mi głęboko w myśli, a przede wszystkim w duszę.  Dostrzegam w nim Króla Mieczy, bo jest:

  • Introwertykiem (trudny, skomplikowany, niełatwy do odkrycia),
  • Zamknięty, nieufny i ostrożny (Lizzy nawet nie domyśla się, że on ją kocha, a faktycznie on świata poza nią nie widzi)
  • Nie okazuje, że się zakochał. Do tego stopnia skrywa swoją miłość, że jak w końcu wyznaje Lizzy, że ją kocha, to ona jest zaszokowana (nie domyślała się tego)
  • Bardzo inteligentny
  • Dużo myśli i analizuje uczucie, próbuje je odsunąć tłumacząc sobie racjonalnie, że nie ma ono przyszłości
  • Opanowany, poważny, nie działa spontanicznie, przywiązuje dużą wagę do tego co wypada, a czego nie wypada, sztywny (ilekroć widzi Lizzy niesamowicie się cały „napina”)
  • Niedostępny, wokół siebie buduje mur, pozwala się zbliżyć do siebie tylko sprawdzonym osobom, a przed nieznajomymi nie tylko się nie otworzy, ale również nie rozmawia z nimi
  •  Stwarza pozory zarozumiałego i obojętnego, chłodnego (tak jest odbierany przez innych). Ma zamknięte serce, nie potrafi okazywać miłości, ucieka od swoich uczuć i siebie znajdując spełnienie w innych rzeczach, działaniach

Typ mężczyzny, który  jak pokocha,  to niezwykle głęboko. Zrównoważony, wrażliwy, nie interesują go pozory, nie zdradza i nie oszukuje.  Odpowiedzialny, słowny, stanowczy i opiekuńczy.

A Wy macie swoją ulubioną, filmową postać w typie  Króla Mieczy? 🙂

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *