Dlaczego nie mam snów

Są ludzie, którzy niemal każdej nocy doświadczają intensywnych marzeń sennych. Ale są i tacy, którzy są przekonani, że nigdy nie śnią. Wśród nich mamy osoby, które twierdzą, że kiedyś jako dzieci śniły, a potem przestały. Jednak istnieją tacy, którzy mówią, że zupełnie nic im się nie śni i zawsze tak było.

Co oznacza duża ilość snów?

Kiedy  nasze sny zaczynają nas męczyć, zdarza się, że kilka nocy pod rząd mamy ten sam sen w którym spotykają nas same złe rzeczy, to  może to oznaczać,  że w naszym życiu dzieje się coś ważnego lub trudnego.  Chorobom psychicznym, silnym stresom, depresjom towarzyszą często problemy z zasypianiem i snem.

Od czego zależy, co nam się śni?

Zwykle sny pamiętamy tylko w pierwszych chwilach po przebudzeniu. Jeżeli szybko wstaniemy i zajmie nas proza życia, to zwykle je zapominamy. Sny są ulotne. Jednak zdarzają się takie, które zapisują się w naszej pamięci przez kilka godzin. Każdy szczegół, a przede wszystkim emocje wydają się być tak prawdziwe, że mamy wrażenie, jakby wydarzyło się to w realnym życiu. Takich snów lepiej nie lekceważyć. Jeżeli tak mocno je pamiętamy, to oznacza, że to wiadomość od naszej duszy dla nas i warto ją przemyśleć.

Dlaczego nie mam żadnych snów?

Przyczyną może być zbyt krótka ilość godzin sennych. Sny zwykle przychodzą rano. Sztuczne wybudzanie również nie sprzyja zapamiętywaniu snów. Budzik przerywa śnienie, zaburza je i sprawia, że gwałtowne przebudzenie powoduje natychmiastowe zapomnienie snu.
Co jeśli jednak śpisz po 8 godzin, wybudzasz się naturalne, a snów, jak nie było, tak i nie ma. Wówczas przyczyną może być brak kontaktu z duszą.

Co zrobić, aby coś się śniło?

Jeżeli jesteś osobą, która uważa, że nigdy nie śni, możesz wypróbować sposób, dzięki któremu prawie każdy doświadczy snu. Po prostu wstań wcześnie rano. Powinieneś przez minimum 10 minut wykonać jakąś aktywność, np. napić się kawy, wody, umyć zęby, czy poćwiczyć. Potem kładziesz się ponownie spać, mówiąc sobie, że chcesz śnić. Następnie zaśnij i nie używaj budzika. Nie zrywaj się gwałtownie z łóżka po przebudzeniu. Poleż spokojnie chwilę, nie otwieraj oczu i przypominaj sobie swój sen.

Szamani tworzyli „łapacze snów”, które wieszali nad łóżkiem. Pełnią one zarówno funkcję ochronną poprzez „łapanie” koszmarów, jak i pozwalają na łatwiejsze zapamiętywanie naszych marzeń sennych.

Przed położeniem się spać można zażyć zioła albo rośliny, które sprawiają, że mamy wyraziste sny.

Afrykański korzeń (ziele) snów: zwiększa fazę REM.
Lotos błękity – zwiększa pamięć snów.
Amanita Muscaria (Muchomor Czerwony) – zażywanie niewielkiej dawki wieczorem sprawia, że sen staje się głęboki, bardziej intensywny i wyrazisty. Ułatwia zapamiętywanie snów.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *