Jak obudzić kundalini

Kundalini jest energią życiową, którą posiada każdy z nas. Jednak w większości ludzi pozostaje uśpiona. Oznacza to, że nie do końca wykorzystujemy  swoje możliwości oraz nie postrzegamy w pełni otaczającego świata. Czy warto ją aktywować, jak to robić i jak wygląda życie z obudzoną kundalini?

Co to jest kundalini

Kundalini jest umiejscowiona u podstawy kręgosłupa (czakra Muladhara). Podczas jej aktywowania energia podnosi się i niczym wąż wije się spiralnie wzdłuż kręgosłupa w górę. Wyróżniamy trzy główne kanały energetyczne w ciele: Sushumna, Ida (żeński) i Pingala (męski). Energia przechodzi przez poszczególne czakry i je rozbudza, męska i żeńska krzyżują się, co powoduje, że wzrasta ona, budząc w nas nieaktywne obszary. Zmieniamy się, a nasze życie staje się bardziej twórcze i harmonijne.

Jak obudzić kundalini

Aktywowanie kundalini nie jest proste. Najbardziej bezpieczne jest zrobić to naturalnie, a to zwykle oznacza sporo naszego wysiłku i dyscypliny. Wszelkie szybkie i mechaniczne sposoby niosą ze sobą ryzyko, że nie będziemy na nią przygotowani.

Na bezpieczne sposoby aktywowania kundalini składa się:

  •  praca z oddechem – a konkretnie kontrola nad nim. Nieprawidłowe oddychanie przynosi blokady, stres, które powodują, że energia nie przepływa swobodnie. Istnieje wiele technik oddechowych, których ćwiczenie jest niezbędne, aby energia mogła bez przeszkód płynąć w naszym ciele.
  •  joga kundalini – to rodzaj jogi na kierunkowany na aktywowanie kundalini. Regularna praktyka powoduje otwarcie meridianów (kanałów energetycznych) w naszym ciele.
  •  medytacja – inne myślenie, spokój, ale także przepływ energii.
  • styl życia – na który wpływ ma to, co robisz, jak myślisz i co jesz. Wegetarianizm podwyższy twoje wibracje, a śmieciowe jedzenie je obniżów. W stwierdzeniu „jesteś tym, co jesz” jest sporo prawdy. Oglądanie i słuchanie tego, co podwyższa wibracje, czyli muzyka, filmy, co powoduje, że czujemy zachwyt, a nie smutek, czy obrzydzenie.
  • eliminacja stresu – blokuje cię on na wszystkich poziomach, fizycznym i energetycznym, a także jest przyczyną wielu chorób. Bycie rozluźnionym to wielkie wyzwanie w naszych czasach i wymaga zmiany sposobu myślenia oraz wewnętrznej metamorfozy. Natomiast przy silnym stresie, który i tak czasami nas dopadnie, konieczna staje się umiejętność „odstresowania” i puszczania negatywnych emocji, tak żeby nie odkładały się w ciele.
  •  tantra, masaż tantryczny – rozluźni twoje ciało, uwolni je z blokad, aktywuje czakry i meridiany, pobudzi przepływ energii
  •  śpiewanie lub słuchanie mantr i dźwięków o częstotliwości poruszającej czakry
  •  wizualizacja

Jak wygląda przebudzenie kundalini?

Istnieją pewne różnice w rozpoznaniu przebudzonej kundalini. U niektórych aktywuje się ona powoli, u innych gwałtownie, wówczas odczucia są dużo intensywniejsze. Jednak istnieją wspólne cechy, po których poznasz, że tego doświadczasz.

Są to: silne odczuwanie energii, szczególnie poprzez pulsowanie, ciepło, a nawet uczucie gorąca.

Po co aktywować kundalini?

Wzrost świadomości duchowej. Możesz przeczytać nieskończoną liczbę książek, mnóstwo warsztatów, a twoja duchowość dalej będzie na poziomie ego. Z przebudzoną kundalini będziesz po prostu odczuwać ją całą sobą. Połączenie ze wszechświatem nabiera innego wymiaru, stajesz się jednością, jego częścią. Zmienia się poziom odczuwania, przy jednoczesnym poczuciu harmonii, zadowolenia i szczęścia.

Twoja intuicja wzrasta, a umysł pracuje wydajniej, poprawia się zdolność koncentracji, a w miejsce napięcia pojawia się wszechogarniający spokój. Odczujesz wzrost siły życiowej i kreatywności. Pojawią się nowe pomysły, odkryjesz drzemiące w tobie zdolności.

Samoświadomość wzrasta, co prowadzi do życia na innym poziomie, gdzie wszystko nabiera sensu, a sprawy niezrozumiałe stają się oczywiste.

Zmienia się świat wokół nas i ludzie, relacje nabierają głębi, wzmacniają nas, a te, które były toksyczne, same się oddalają.

Zwiększy się zdolność do odczuwania rozkoszy, również w aspekcie seksualnym. Dzięki głębokiemu odczuwaniu energii, będziesz umiała nią kierować.

Czy obudzenie kundalini jest bezpieczne?

Istnieje wiele opinii, od bardzo pozytywnych, po krytyczne. Odpowiednio obudzona kundalini jest bezpieczna. Oznacza to, że nie powinniśmy aktywować jej za szybko i nienaturalnie, i tylko wtedy, jeśli jesteśmy na to gotowi. Wówczas w pełni będziemy mogli cieszyć się obudzoną kundalini.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *