Malachit-miłość i spokój

Malachit emanuje bardzo silną, kojącą i łagodną energią. Doskonale nadaje się do rytuałów na miłość i wyciszenie. Silnie powiązany ze światem roślin i zwierząt, harmonizuje z naturą, jego żywiołem jest ziemia, a planetą Wenus.
Występuje w różnych kolorach, jednak bezsprzecznie najbardziej popularną odmianą są malachity w kolorze głębokiej zieleni.


Malachit jako talizman

Łączy nas z naturą i wszystkim, w czym się ona przejawia. Sprawi, że silniej odczujemy połączenie z roślinami, ziemią, wiatrem, słońcem.
Chroni przed urokami, nieszczęściami. Wystarczy nosić go przy sobie, aby działał niczym tarcza odbijająca negatywną energię. Ostrzega nas również przed ewentualnym niebezpieczeństwem, w obliczu którego może pęknąć.

Zabezpiecza nas przed negatywną energią toksycznych ludzi w naszym otoczeniu. Kamień odbije złe wibracje i pomoże zachować nam spokój w takich sytuacjach. Wspomaga nas energetycznie, jeżeli przeżywamy trudny okres w życiu. Sprawia, że ciężkie sytuacje przechodzimy łatwiej i bez bólu.

Idealny dla osób cierpiących na bezsenność, ponieważ przynosi spokój i ułatwia dobry sen.

Harmonizuje z czakrą serca wzmacniając proces bezwarunkowej miłości oraz zdolność do jej odczuwania i przeżywania. Warto więc medytować z nim, zwłaszcza na łonie natury. Idealnie działa, jeżeli przeżyłaś miłosne rozczarowanie. Malachit pomoże ci wyciszyć smutek oraz negatywne emocje i szybciej uzdrowić swoje serce.

Jest amuletem pożądanym w czasie podróży, ponieważ chroni bagaż przed zagubieniem, a także niweluje lęki np. przed lataniem samolotem. Zapewnia bezpieczeństwo i szczęśliwe dotarcie do celu.

Używany jako amulet „biznesowy” sprzyja nawiązywaniu dobrych kontaktów zawodowych, zwiększeniu zysków oraz ułatwia podejmowanie właściwych decyzji. Dobrze działa przy zmianie pracy. Jego zielony kolor sprzyja uziemianiu oraz kontaktach z energią pieniędzy.

Malachit w litoterapii

Dobroczynnie działa na układ krwionośny i serce (zarówno to fizyczne, jak i energetyczne). W pierwszym wyrównuje jego rytm, w drugim je otwiera na bezwarunkową miłość.

Kojąco wpływa na bóle menstruacyjne, porodowe i reumatyczne. Poprawia pamięć, ułatwia koncentrację, a także pomaga w oczyszczaniu wątroby.

Wykazuje właściwości bakteriobójcze, dlatego wykonywano z niego różne naczynia, a spożywanie i picie z nich pokarmów sprzyjało układowi pokarmowemu i polepszało trawienie.

Jak oczyszczać malachit

Kamień oczyszczamy pod bieżąca zimną wodą, nie używając mydła ani innych detergentów, które mu szkodzą. Unikamy wystawiania go na wysokie temperatury, dlatego najlepiej ładować go światłem Księżyca. Można go też zakopać w ziemi, otaczając gałązkami, kwiatami, czy liśćmi, pozwalając, aby przyroda naładowała go pozytywną energią.
Dobre efekty przynosi również okadzanie malachitu w dymie z białej szałwii albo palo santo.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *