Peridot kamień radości

Peridot zwany jest też oliwinem. Ten wyjątkowy kamień występuje tylko w jednym kolorze soczystej zieleni, która przypomina barwę limonki.

Peridot a duchowość

Energia tego kamienia jest wyjątkowa, ponieważ niesie głównie wibracje radości. Podczas gdy większość kamieni ma właściwości ochronne, wyciszające, łączy z ziemią albo wysokimi energiami, to peridot niesie po prostu zabawę. Nic dziwnego, że nazywa się go kamieniem wróżek. Tak jak one lubi ruch, radość i swawolę.

Dlatego peridot umożliwia nawiązanie połączenia ze światem leśnych duszków (wróżki, elfy), co z kolei dostroi nas do wibracji roślin i zwierząt. Będzie więc idealnym kamieniem dla tych, którzy zajmują się ogrodem, czy po prostu lubią przebywać wśród natury.

Peridot a magia

Noszony na szyi lub na lewej ręce jako bransoletka, służy jako amulet przeciwko czarom i magii, chroni też przed złymi duchami.
Doskonale nadaje się do rytuałów i manifestacji obfitości we wszystkich dziedzinach życia: materialnych, zdrowotnych oraz miłości.
Peridot służy do nawiązania kontaktu z archaniołem Rafaelem oraz Hanielem.


Jego energia przypomina zachowanie dziecka, które potrafi cieszyć się z małych rzeczy i przyjmować świat takim, jaki jest, bez zbytniego analizowania. Dlatego peridot dobrze sprawdzi się, gdy nawiązujemy kontakt z naszym wewnętrznym dzieckiem.
Peridot uczy nas, jak dawać bezwarunkową miłość i jak ją otrzymywać. Jego jasnozielony kolor powiązany jest z czakrą serca i emanuje uzdrawiającą zieloną energią wprost do naszych serc. Jeżeli chcesz otworzyć serce, pozbyć się zazdrości, bądź wybaczyć, to połóż peridot właśnie na czakrze serca.

Peridot a uzdrawianie psychiczne

Kamień ten ma właściwości, które uzdrawiająco wpłyną na naszą psychikę.
Połóż go nad splotem słonecznym, jeśli chcesz się rozluźnić oraz pozbyć napięć nerwowych. Zapewnisz sobie w ten sposób równowagę emocjonalną, co przyczyni się do wzmocnienia układu odpornościowego. Sprawi również, że twoje myślenie i zachowanie będzie wypływało tylko z twojego wnętrza, a nie z lęku przed rozczarowaniem innych ludzi.

Kreatywność, więcej pomysłów, to tylko niektóre z zalet, które uruchomi w nas peridot.
Jeżeli mamy introwertyczną naturę i nie mamy ochoty przebywać wśród ludzi, to oliwin nam to ułatwi i sprawi, że poczujemy się dobrze w towarzystwie innych osób. Pomoże nam też w pracy grupowej ułatwiając współpracę z innymi ludźmi.

Właściwości lecznicze

Peridot stosowany jest w litoterapii przy problemach z depresją, stanami lękowymi, ogólnie wszelkimi zaburzeniami psychicznymi. Pomaga leczyć wątrobę, choroby jelit. Podobno położony na brzuchu kobiety, która rodzi, uśmierza bóle porodowe. Eliksiry sporządzone z peridotem wzmacniają organizm, a nawet uzdrawiają serce.
Bez wątpienia peridot będzie sprzyjał w regeneracji ciała i umysłu, i przyniesie nam lepsze samopoczucie.
Jeżeli rzuciliśmy jakiś nałóg np. papierosy, to peridot sprawdzi się w tym trudnym okresie. Ułatwia on bowiem proces wyjścia z nałogu.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *