Jak wzmocnić czakrę splotu słonecznego

Czakra splotu słonecznego (Manipura) umiejscowiona jest tuż nad pępkiem,
Jej żywiołem jest ogień, kolorem żółty i złoty. Splot słoneczny to bardzo ważne miejsce, centrum energii, z którego czerpiemy siły życiowe.

O czakrze splotu słonecznego

Emanuje czystym żółtym kolorem. Odpowiada za równowagę emocjonalną, witalność, poczucie własnej wartości i odwagę do realizacji planów.
Czakra ta związana jest z takimi częściami ciała jak: układ trawienny, zwłaszcza żołądek, wątroba, trzustka, przemiana materii.

Jak poznam, że czakra sakralna jest osłabiona lub zablokowana

Mają ją osoby niepewne siebie, które cały czas oczekują na akceptację i poparcie dla tego co mówią i robią. Uzależnione w pewien sposób od opinii otoczenia. Zagubione i szukające poparcia wśród innych ludzi. Potrzebują ich słów, które potwierdzą, że to, co mówią i robią, jest właściwe.

Osoby rozchwiane emocjonalnie. Często miewają zmiany nastroju, od euforii poprzez stany lękowe, czy depresyjne. Nie mają siły do życia, nic im się nie chce. Nawet gdy mają pomysł i zaczynają nowe przedsięwzięcie, to brakuje im siły i ochoty, by je zakończyć i rezygnują.
Ich kontakt z otoczeniem jest słaby, nieustannie przejmują się opiniami innych osób, są niepewne i zagubione, albo odwrotnie, stają się władcze, agresywne i nieustępliwe, nie potrafią iść na kompromis. Silny egoizm sprawia, że nie interesuje ich opinia innych, bo same wszystko wiedzą i robią najlepiej.

Gdy coś idzie nie tak, jak zaplanowałaś, to wpadasz w złość i ciężko ci się uspokoić.

Możesz cierpieć na takie choroby jak: chroniczne zmęczenie, alergie, wrzody żołądka, cukrzyca.

Po co wzmacniać czakrę splotu słonecznego

Twoje życie staje się harmonijne, dzięki dobrym relacjom z otoczeniem, jesteś osobą szanowaną i lubianą. Spełniasz się w pracy, czujesz satysfakcję w życiu prywatnym i zawodowym. Nie boisz się nowych wyzwań, a życie tu i teraz przychodzi ci lekko i radośnie. Jesteś asertywna, nie masz najmniejszego problemu z wyrażaniem własnego zdania i stanowczą odmową jeżeli coś ci nie pasuje.

Sposoby na wzmocnienie czakry splotu słonecznego

Spaceruj w słońcu, starając się wdychać całym ciałem jego promienie.

Otaczaj się żółtym, ubierz się w ten kolor, jedz owoce w tym kolorze.


Spraw sobie złotą biżuterię, albo ozdoby w kolorze żółtym.

Znajdź sobie kamienie w tej barwie, np. świetny będzie cytryn, tygrysie oko, bursztyn. Noś je przy sobie, układaj na ciele, bądź medytuj z nimi.

Aromaterapia olejkami naturalnymi takimi jak: cytrynowy, lawenda, bergamotka, doskonale wpływa na wzmocnienie czakry splotu słonecznego.

Włącz sobie rytmiczną muzykę, np. marszową i postaraj się w nią wczuć całą sobą.

Zapal żółtą świecę i wpatruj się w nią. Również ognisko zadziała tutaj podobnie.

Medytacja sprawi, że wzmocnisz czakrę splotu słonecznego. Wystarczy, że wyprostujesz kręgosłup, wyciszysz się i zaczniesz spokojnie oddychać. Idealnym miejscem będzie tutaj plaża. Możesz położyć się na żółtym piasku, zamknąć oczy, skierować twarz ku słońcu i z każdym wdechem wyobrażaj sobie, że wchłaniasz czyste, żółte światło słoneczne wprost do czakry splotu. Staje się ona coraz większa, przypomina kulę żółtego światła, która rozbłyska niczym słońce złotymi promieniami. Poczuj, jak rozpływa się ona swobodnie przez całe twoje ciało.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *