Jak wybrać swój osobisty kamień

Kamienie oddziałują na nas pozytywnie poprzez swoją energię. Mogą ją wzmacniać, chronić, znosić blokady. Często pytacie: „jaki kamień będzie dla mnie dobry? Jest przecież tyle różnych minerałów, skąd mam wiedzieć, który wybrać, czym się kierować?

Najczęstszy sposób wyboru kamienia

Jednym z popularnych sposobów jest wybór kamienia poprzez kierowanie się datą urodzenia. Poszczególnym znakom zodiaku przypisuje się konkretne kamienie głosząc np., że szmaragd  będzie najlepszy dla byka, a  chalcedon dla bliźniąt. Tymczasem jest to czysty marketing, który ma niewiele wspólnego z najlepszym sposobem doboru kamienia. Nie polecam kierowania się takimi bardzo uproszczonymi opisami, które z góry zakładają co jest dla ciebie najlepsze.

A gdy kamień cię przyciąga…

Przy wyborze kamienia najważniejsza jest intuicja i odczucia. Niekoniecznie czytaj znaczenia poszczególnych kamieni wierząc, że dajmy na to, kwarc różowy przyciągnie do ciebie miłość. Daj się poprowadzić swojemu wewnętrznemu głosowi, który sam ci podpowie, który kamień wybrać. Jeżeli nie czujesz i nie widzisz energii najprostszym sposobem będzie sprawdzenie, który kamień najbardziej ci się podoba. Taki, który przyciąga twój wzrok na dłużej. Masz ochotę wziąć go w ręce i zwyczajnie pobyć w jego towarzystwie.

W zależności od tego w jakim momencie życia się znajdujesz będą przyciągać cię inne kamienie.

Jola wybrała się pierwszy raz na targi kamieni. Minerałów było mnóstwo. Tak wiele, że nie mogła się zdecydować na żaden kryształ. Tak naprawdę to podobał jej się tylko jeden. Błyszczący i niebieski. Wracała do niego kilka razy, ale kamień był drogi więc ostatecznie go nie kupiła. Całą noc jej się śnił, wręcz wołał do niej. Obudziła się rano i natychmiast pobiegła na giełdę i kupiła ten kamień.

Jeżeli czujesz energię to  weź kamienie do ręki i poczuj czy emanują ciepłem, może zimnem. Oba odczucia są dobre i mówią o tym, że kamień na ciebie działa.

Pułapka przyciągania?

Spotkałam się też z tym, że przyciągają nas te kamienie, które z nami rezonują we wspólnych wibracjach. I tak, osoby uduchowione często wybierają intuicyjnie ametysty czy labradoryty. Natomiast ludzie bardziej osadzeni w materii przyciągają zupełnie inne kryształy. Wówczas wybór takiego kamienia wzmocni to z czym rezonuje twoja energia. Czyli jeśli jesteś mocno uduchowiona to np. ametyst sprawi, że będziesz jeszcze bardziej uduchowiona.

Jak wiadomo najlepsza jest równowaga. Jeżeli chcesz coś wzmacniać i zwiększać to wybierz kamień, który cię przyciąga. Jeżeli potrzebna ci równowaga albo potrzebujesz coś odblokować, to zwróć uwagę na kamień, który cię… odpycha.

Wybór kamieni według schematu

Możesz działać wg.  schematu, czyli jaki kamień na co działa. Potrzebujesz otworzyć swoją energię seksualną? Wybierz rubin, czerwony jaspis czy karneol. Z pewnością cię nie przyciągną jak te fioletowe kamienie, ale dadzą ci to, czego brakuje.

Tutaj możesz kierować się ich kolorami. Każda barwa zwykle odpowiada konkretnej czakrze. I tak za czakrę podstawy przyjmuje się kamienie ciemno czerwone i czarne: turmalin, kwarc dymny, hematyt,

Czakrę sakralną kamienie pomarańczowe np. karneol,

Czakrę splotu słonecznego to kamienie żółte np. bursztyn, tygrysie oko, cytryn, kalcyt żółty,

Czakra serca to kamienie różowe i jasno zielone np. kwarc różowy, rodochronit,  rodonit,

Czakra gardła kamienie niebieskie np.  turkus, chalcedon, lapis lazuli, angelit, azuryt, agat, akwamaryn, turkus,

Czakra trzeciego oka kamienie fioletowe np.  ametyst , sodalit, szafir,

Czakra korony kamienie przejrzyste np. kryształ górski, labradoryt, kwarc z rutylem.

Ten sposób nie jest zły ! I jest dobry dla ludzi, którzy nie czują przyciągania kamieni, czy totalnie  się na nich nie znają i wszystkie minerały podobają im się tak samo.

Masz już swój kamień. Co z nim robić?

Kamienie naturalne, czy szlifowane tzw. bębniaki nosimy przy sobie. W kieszeni, w torebce, stawiamy przy łóżku, wkładamy pod poduszkę. Nie muszą one być nieużywane, czy ze sklepu. Inaczej z biżuterią z kamieniami, która najlepiej jak jest nowa. Stare pierścionki, wisiorki, kolczyki, które były noszone przez inne osoby w przeszłości, mogły wchłonąć ich energię, która może nie działać na nas korzystnie.

Cena i wielkość nie mają tutaj znaczenia

Im więcej czasu spędzisz z kryształami, medytując, trzymając je, patrząc, układając- tym mocniej będziesz je czuła. I nigdy nie kieruj się przy wyborze kamienia ceną czyli tzw. wartością rynkową, myśląc, ze im więcej zapłacisz, tym moc kamienia będzie większa. Większego znaczenia nie ma też wielkość kryształu.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *