Jak wzmocnić czakrę korony

Czakra korony (Sahasrara) to siódma i ostatnia czakra, która mieści się na czubku głowy. Dokładnie w miejscu, gdzie król nosi koronę. Ma kolor jasnofioletowy, biały lub złoty.
Jest ona łącznikiem, który niczym kanał, zapewnia nam bezpośrednią komunikację z boskością, a nasza świadomość wzrasta.
Jeżeli jest zablokowana lub zamknięta, wówczas tracimy kontakt z duchowością.
Czakra korony położona jest przy głowie, dlatego powiązana jest z pracą mózgu, szyszynki, odpowiada za pamięć oraz inteligencję.


Jak objawiają się problemy z czakrą korony?

Blokady czakry korony powodują, że stajemy się nieszczęśliwi. Nie do końca wiemy, dlaczego tak jest, ale ogarnia nas poczucie pustki, bezcelowości i sensu istnienia. Powoduje to często problemy na tle psychicznym, typu poczucie wyobcowania, uleganie negatywnym emocjom, czy nawet różne zaburzenia lękowe.

Nie czujemy miłości do siebie i do świata, czasami nasze uczucia i emocje ulegają „zamrożeniu”, a my sami stajemy się niczym zombi. A skoro nic nie ma sensu, to nasze życie również wydaje się bezcelowe. Mamy problemy z zasypianiem i snem oraz pamięcią.
Boimy się śmierci oraz nieufnie podchodzimy do spraw duchowych.

Jak wzmocnić czakrę korony

Otaczaj się fioletowym i białym, noś ubrania w tym kolorze.
Pal fioletowe, białe i srebrne świece.
Medytuj z takimi kamieniami jak ametyst, kryształ górski, noś je przy sobie jako biżuterię, porozkładaj je w domu, tak, by je codziennie widzieć.


Słuchaj spokojnej wyciszającej muzyki, dobrze działa również cisza.
Praktykuj jogę, są pozycje, które wzmacniają, czy odblokują czakrę korony.
Oprócz czynników zewnętrznych ważny jest sposób, w jaki żyjesz. Osiągnięcie stanu harmonii, znajomość swojego ciała oraz psychiki, jak również wyciszenie emocji, oraz wzmocnienie uważności, są podstawą, by ta czakra została w ogóle otwarta.
Ważną rolę pełnią tutaj medytacje.
Odblokowanie czakry korony nie następuje szybko i wymaga od nas czasu i starań.

Dobrze działająca czakra korony

Czakra korony sprawi, że nawiążesz relację ze swoją duszą oraz otaczającym cię wszechświatem. Poczujesz, że życie ma głębszy sens oraz miłość do innych i do siebie. Współodczuwanie będzie na tyle silne, że będziesz w stanie przebaczać sobie oraz ludziom, bez nieustannego grzebania się w przeszłości.

Zmieni się sposób, w jaki będziesz odbierać otaczający świat, ponieważ wypełni cię spokój, który będzie autentyczny i wypływający z głębi ciebie. Zaczniesz doceniać drobne rzeczy, gesty oraz żyć „tu i teraz”.
Dobra pamięć i wysoka inteligencja to również wielkie zalety dobrze pracującej czakry korony.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *