Karta Śmierć i jej jasna strona

Zwykle karta Śmierć w Tarocie wygląda na kartę mroczną i złą. Kosa, kości, szkielety, groby, cmentarze, ciemne kolory. Jednak są talie, gdzie Śmierć wygląda przyjemnie. Karty te oddają bardziej kwestię przemiany jaka następuje w życiu i zapowiadają zmiany. Coś umiera a rodzi się coś nowego. Śmierć nie jest końcem ale nowym początkiem. Zmiana boli, ale w rezultacie przynosi nowe życie, nowe spojrzenie i podejście. Karta Śmierć jako punkt zwrotny w życiu. To nie jest nałożenie zbroi czy maski i odgradzanie się od tego co boli. To dopuszczenie do siebie cierpienia, przeżycie go i odrodzenie się.

Transformacja spowodowała, że podchodzisz do życia inaczej. Masz inne spojrzenie na daną sytuację, inaczej oceniasz pewne sprawy. Zyskałaś życiową mądrość. Śmierć to pokazuje. Pokazuje, że wyciągnęłaś wnioski. I raczej nie popełnisz już drugi raz tego samego błędu. W każdym razie szybciej zobaczysz zagrożenia, to, że ktoś jest podobny, czy że dana sytuacja ci nie odpowiada. I możesz wtedy powiedzieć: STOP! Nie chcę, wysiadam, do widzenia!
Możesz też znowu wejść w tę sytuację. Tylko, że już świadomie i odpowiedzialnie.

Sama karta Śmierć to mądrość zdobyta przez bolesne doświadczenie życiowe. Cierpienie spowodowało zmiany wewnętrzne. Najczęstszą przyczyną cierpienia wywołanego stratą jest śmierć bliskiej osoby (dlatego karta budzi przerażenie). Również inne traumatyczne wydarzenia w życiu.

To prawda, że karta Śmierć często oznacza bolesne rozstanie po wielu latach związku, rozwód. W każdym przypadku przechodzimy je wyjątkowo boleśnie, co w rezultacie przyczynia się do zmian wewnętrznych. Stajemy się innymi ludźmi. To nic innego jak przemiana. Jak gąsienica w motyla, albo taki feniks, który odradza się na nowo. O ile nie zamkniemy się w poczuciu własnej krzywdy i bólu i nie rozpamiętujemy latami doznanych cierpień powtarzając jak bardzo nas ktoś zranił i że nigdy tego nie wybaczymy i nie zapomnimy.

To zamknięcie jednych drzwi. Na dobre. Dopóki były otwarte albo nawet uchylone, nie mogłaś iść dalej. Zaglądałaś przez nie, podglądałaś, żyłaś tym, że może, że kiedyś coś, ktoś. Teraz sytuacja się wyjaśniła. Drzwi zostały zamknięte. I to najczęściej z hukiem. Wiec mogło zaboleć. Masz wprawdzie jeszcze dziurkę od klucza do podglądania, ale już teraz wiesz i poczułaś, że nie ma to najmniejszego sensu. Pora definitywnie zamknąć przeszłość. Zostawić to co niewygodne i upierdliwe. Wyciągnąć wnioski i otworzyć w końcu nowe drzwi.

Róża i motyl, który był kiedyś gąsienicą. Transformacja gąsienicy w pięknego motyla, który ma skrzydła i może latać. Na karcie nie ma żadnych kości, czaszek, grobów, kruków.

http://elizabethseer.com
http://elizabethseer.com

Lord of Shadows/Death

Przejście z cienia do światła. Cieniem jest przeszłość, która trzyma w tym co stare, w zobowiązaniach, w zależnościach, które powinny „umrzeć”.

Studnia symbolizuje siłę energii życiowej. Pan Cienia trzyma gałązkę cisu, który jest symbolem śmierci i zmartwychwstania, zwycięstwa życia nad śmiercią.

Odcięcie przeszłości i zwolnienie ze starych i przestarzałych  zobowiązań, kreowanie pozytywnych zmian i życie na nowych zasadach.

https://www.llewellyn.com/blog
https://www.llewellyn.com/blog

 

Kolory na karcie zupełnie nietypowe dla tarotowej Śmierci. Mityczny Feniks spalał się na popiół a potem odradzał się. Głębokie cierpienie może sprawić, że czujemy, że wszystko co ważne umarło i że nic nie ma już sensu. Możemy przestać czuć i stać się zombie. Jednak zawsze mamy możliwość wyjścia z tego stanu, żeby niczym feniks narodzić się na nowo. Z nową mądrością i nową siłą wewnętrzną.

 

http://www.shadowscapes.com
http://www.shadowscapes.com

 

 

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarze na temat $2

 1. Pytalam dzis tarota o intencje kolezanki wobec mnie i naszej znajomosci, wyszly: 2 mieczy i 5 bulaw. Nie jestem pewna czy dobrze odczytuje… kolezanka nie do konca sie odkrywa, jej intencja moga byc dwuznaczne. Mam problem z 5 bulaw, czy to moze oznaczac jakas walke, jej wewnetrzny konflikt? Czy moglabym mi Pani pomoc, nie bardzo wiem jak polaczyc te dwie karty?
  Pozdrawiam serdecznie
  Aneta

  1. Aneta: wygląda jakby koleżanka miała o coś żal i nie wybaczyła tego, czuje się skrzywdzona. Czy to wewnętrzny konflikt? Mota się czy jawnie wyrazić swój żal i złość, czy nie okazać tego co czuje i co myśli. A myśli nie są pozytywne, połączenie 2 mieczy (ogromny żal i poczucie zranienia) + 5 buław (walka) nie pozostawiają złudzeń, jeśli chodzi o intencje to może to być: zemsta za coś (odegranie się).

 2. Proszę o interpretację rozkładu kart w pytaniu o związek.
  Wyszła śmierć, cesarzowa i któraś karta kielichów /nie pamiętam która/.
  Jak taki rozkład można zinterpretować?

 3. Witam Panią.bardzo proszę o pomoc w interpretacji karty śmietci w nast.rozkładzie
  Czy zostanę poddana operacji :
  5 bulaw.Cesarz.Śmierć .
  Bardzo zależy mi na Pani pomocy
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *