Umiarkowanie (Równowaga). Zwolnij

http://marianoleonardi.deviantart.com

Gdyby szaleństwo mogło trwać wiecznie a nasze życie przypominało pędzący pociąg. Trwałoby dużo krócej i byłoby niebezpieczne. Niektórzy nie potrafią wyhamować. Pędzą i pędzą bez wytchnienia. Często się w tym zatracają. Zapędzają w pracę (pracoholizm), w alkohol (alkoholizm), seks (seksoholizm). Na końcu każdego szaleństwa pojawia się chwila ciszy. Kiedy pytamy sami siebie: dlaczego? Czy to miało sens? Czy to dało nam szczęście? Ta chwila wytchnienia, odpoczynku, zwolnienia- to właśnie Umiarkowanie.


Ale u większości z nas szaleństwo nie trwa za długo. Po szaleństwach przychodzi często czas spokoju. Pora na refleksję. Na wytchnienie. Wtedy pytamy: czego właściwie chcę, co jest dla mnie ważne. Często żałujemy tego co się wydarzyło. Co ja zrobiłam, to było głupie, idiotyczne, szalone, niemądre.

Błędy przeszłości. Lubimy używać tego zwrotu.
-ja to jednak byłam głupia
-jak ja mogłam tak robić
Nie warto żałować. Stało się. Jedyne co warto, to wyciągnąć wnioski. Gdybyś nie była taką ”idiotką”, to pewnie nie zrozumiałabyś ważnej rzeczy. Tej najważniejszej. Czego nie chcesz, a czego chcesz. Czego potrzebujesz, a co jest zbędne. Co lubisz, a czego nie znosisz. Tego jaka jesteś.

co się wydarzy?

Umiarkowanie oznacza brak gwałtownych, niebezpiecznych zdarzeń. Będzie spokojnie i rozważnie. Często pokazuje właśnie tę chwilę wytchnienia po szaleństwach. Kiedy chcemy odpocząć, potrzebujemy wytchnienia, czasu na przemyślenia.

jeżeli masz jakiś cel i pytasz czy go osiągniesz– to owszem. jednak kluczową rolą jest tutaj opanowanie i zachowanie spokoju, żadnego wariactwa.

Czy zdam egzamin? Zdasz, ale musisz się solidnie pouczyć.

Czy dostanę pracę? Tak, chociaż może być kilka etapów i możesz długo czekać na odpowiedź. Warunek-na rozmowie masz zachować spokój.

Umiarkowanie w uczuciach

Cóż…

Jeżeli pytamy o kogoś nowego– to brak namiętności, ognia, chemii i motylków. W najgorszym przypadku obojętność.
Jeżeli o stały związek– to oznacza również brak namiętności. Jednak pokazuje pewną stabilizację w związku. Może być ciepło, nie za zimno, a ognia i tak brak.

 

http://wrozka-elleni.bloog.pl
http://wrozka-elleni.bloog.pl

jaki on (ona) jest?

Pokazuje na osobę wyciszoną, zgodną, która nie wyraża pochopnych opinii. Dosyć refleksyjną, nie dająca się zbyt szybko poddać emocjom. Starannie dobiera słowa. Potrafi zachować „pokerową twarz”. Nie wiadomo co myśli, trudno zobaczyć u niej emocje. Konkretna i szczera. Nie stosuje podstępów.
Dla innych osób może to być denerwujące. Ciężko ją bowiem sprowokować. Nastawiona pozytywnie do świata.

odwrócone Umiarkowanie

oznacza zupełnie coś przeciwnego. Brak spokoju, równowagi wewnętrznej. Osoba może zachowywać się skrajnie. Być miła, dobra, czuła, a za jakiś czas zaczyna atakować i drążyć (-a dlaczego tak powiedziałaś, -dlaczego ty mi to zrobiłaś?). Czasami powód ataków jest tak błahy, że nie rozumiesz o co w ogóle chodzi.

Strzeż się mężczyzny z „odwróconą” Równowagą. A najlepiej uciekaj od niego jak najszybciej.

Zamiast spokoju będziesz miała karuzelę w sercu i w myślach. Będziesz się cały czas zastanawiać: co ja zrobiłam nie tak. A już najgorzej jeżeli się w nim zakochasz. Będziesz go błagać o wybaczenie, klękać i całować po rękach. A on jak ta skała. Niewzruszony.  Żadna twoja skrucha nie będzie wystarczająca. Wszystko się od niego odbije. każde słowo i każdy gest trafią w próżnię. Będzie święcie przekonany o twojej winie swojej krzywdzie. On będzie chciał, żebyś czuła się winna więc będzie powtarzał jak zacięta płyta: jak mogłaś mi to zrobić. albo bawisz się mną, dlaczego mnie tak traktujesz?
To facet, który się „czepia”  i rozdmuchuje wszystko do granic możliwości. W rezultacie zaburzy ci poczucie wartości, poczujesz się niewiele warta, głupia i niekobieca. Nie zaznasz z nim poczucia bezpieczeństwa tylko pogrążysz się w nieustającej niepewności. Powodem może być wszystko:- źle się spojrzałaś, za wolno mu odpisałaś, on poczuł się zazdrosny.

Jeżeli chodzi o sytuacje- to odwrócona Równowaga oznacza brak spokoju, chaos, to, że czyjeś oczekiwania są nierealne, albo że twoje plany są trudne do zrealizowania (wręcz nierealne i niekompatybilne z możliwościami). Nie potrafisz spokojnie i realnie ocenić danej sytuacji.

Umiarkowanie i umiarkowanie odwrócone. Dwie różne kobiety.  Idealny obraz ujęty w piosence. Tylko którą wybrać? Czarownicę i kocicę, czy tę łagodną i spokojną? Nie jest to takie oczywiste 😀

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarze na temat $2

  1. Mam umiarkowanie w rozkładzie, ale nie do końca rozumiem. Pytanie brzmi czy wyleczę się z poprzedniego związku
    Wyrocznia- Cesarz czyli to co było i jaką władzę miał nade mną mój były partner
    Zagrożenia- Pustelnik czyli nadchodzi czas samotności
    Rada- Umiarkowanie i nie wiem jak to odczytać. Czy jako wyzwaniw czy konsekwencje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *