Kochankowie. Przegląd wybranych kart

 

Kochankowie to karta, którą chętnie widzimy w rozkładach, zwłaszcza tych na uczucia. Jednak nie jest wcale taką szczęśliwą kartą. Wiele zależy od otaczających kart i od… naszej aktualnej sytuacji.

Ogólnie można przyjąć, że oznacza początek, coś cię mocno poruszyło, zaczyna się dziać w sercu, w duszy.

I jeśli karta Kochankowie  dotyczy dwóch osób wolnych- to przeważnie oznacza, że ta miłość będzie spełniona. Uczucie jest tutaj odwzajemnione, czyli on kocha ją, a ona kocha jego.  Może oznaczać również romantyczne zdarzenia, np. to, że się zaręczyłaś, albo wkrótce się zaręczysz, albo wyjdziesz za mąż.

Jednak często pojawia się,  gdy jedna osoba jest zajęta, czyli jest już w związku. Kobieta ma męża i spotyka niespodziewanie  innego mężczyznę, który ją  głęboko porusza. Zazwyczaj ona jego również.  Na tyle, że kobieta zaczyna poważnie zastanawiać się co zrobić. Czy wycofać się, czy może angażować się w nową relację, co wybrać i kogo wybrać. Takie wahania przynoszą duże emocje wewnętrzne, nie są proste.

W zasadzie we wszystkich taliach karta Kochankowie przedstawia dwie charakterystyczne sytuacje.  Wróżąc zawsze odnosimy odpowiedź do swojej talii i tego co widzimy na naszej karcie. Zazwyczaj są to dwie sytuacje:

  • Kochankowie zostali przedstawieni jako para połączona w miłosnym i czułym uścisku (wówczas można przyjąć, że jest to spełniona miłość), czyli karta mówi o wielkim i spełnionym uczuciu (para jest połączona fizycznie i duchowo). Może być tak, że oboje są wolni i wóczas po prostu naturalnie i bez rozterek angażują się w romantyczne uniesienia. Albo może być tak, że jeśli kobieta jest w związku, a jeśli widzimy na karcie połączoną parę- to możemy przypuszczać, że  kobieta wybrała (chociaż czasami bywa tak, że wybrała na poziomie myśli, albo serca, ale  na poziomie fizycznym jest jeszcze w związku). Jest jednak gotowa i zdecydowana angażować się w nowy związek.
  • Na karcie widnieją  3 osoby, z których jedna jest już w związku, ale gdzieś na horyzoncie pojawia się ten trzeci, który ją bardzo pociąga. Ona się waha, powinna dokonać wyboru. Czy pójść za głosem serca, czy zdać się na głos rozsądku?  Nie może i nie umie na razie tutaj podjąć decyzji.

 

W talii Native American Tarot widać wyraźnie jedną kobietę i dwóch mężczyzn. Kobieta dokładnie znajduje się pomiędzy nimi, jej wzrok nie jest skierowany na żadnego z nich. Ona jeszcze nie wie co ma zrobić, może odsuwać decyzje, ale konieczność rozstrzygnięcia „wisi” w powietrzu i kobieta będzie musiała wybrać.

Native American Tarot by Laura Tuan
Native American Tarot by Laura Tuan

Podobną sytuację (ale nie do końca!) odnajdziemy w karcie z talii Vikings Tarot. Tutaj widać wyraźnie, że kobieta jest związana z mężczyzną (trzymają się z rękę). Nie patrzą się na siebie, co wskazuje, że jest to „związek dla związku”, czyli letni już bardzo, albo nawet taki, który się wypalił, a łączy ich w zasadzie już tylko umowa. Twarz kobiety zwrócona jest w kierunku tego drugiego mężczyzny. Tutaj bez wątpienia mamy sytuację, gdy w życie kobiety wkracza drugi mężczyzna, a ona jest nim bardzo zainteresowana. Nie umie jeszcze opuścić partnera (trzymają się za ręce), ale nie czuje z nim głebokiej więzi (odwrócona twarz i ciało w inną stronę).

Vikings Tarot
Vikings Tarot

W  Wildwood Tarot  widzimy parę. Z pewnością nie ma tutaj miejsca na wątpliwości, bo kobieta jest połączona z mężczyzną, mają związane dłonie czerwoną tasiemką, patrzą się na siebie , a prawe ręce trzymają na sercach, co jednoznacznie potwierdza, że ich uczucia pochodzą prosto z serca.

WildWood Tarot
WildWood Tarot

Niezwykle przydatną i ciekawą talią miłosną jest Lover’s Path Tarot , która przedstawia pary najsłynniejszych kochanków znanych z historii, legend, mitologii czy  z literatury.  Na karcie Kochankowie widzimy Tristiana i Izoldę. Słynną opowieść o szalonej miłości tych dwojga wszyscy znają, ale  jak ma się ona do karty Kochankowie? Tristian i Izolda przestali panować nad swoimi zmysłami. Wprawdzie w książce „winny” jest temu miłosny napój, jednak generalnie nie potrzebujemy przecież żadnych magicznych napojów, by przestać myśleć i poddać się namiętności 😉 Izolda miała zostać (i została)  żoną innego.  Czyli miłość pełna trudności i zakazana. Bardzo namiętna, gwałtowna. Izolda i Tristian wiele ryzykują, nie sa w stanie zapanować nad swoimi uczuciami.  Izolda zdradza męża (kocha Tristiana). Są tutaj potajemne spotkania, jest poświęcenie. Izolda dla uczucia  jest w stanie wyrzec się wygodnego życia i zaszczytów.

Lover's Path Tarot
Lover’s Path Tarot

 

Ciekawie karta Kochankowie została przedstawiona w  Tarocie  Ludy Lescot. Autorka opisuje tę kartę w taki sposób: „Krew daje początek namiętności. Dusza daje początek życzliwości. Miłość jest okrutna, ale kiedy jest prawdziwa, nie umkniesz jej.”(Ludy Lescot)

Na karcie mamy więc  3 osoby. Widac tutaj wielkie pożądanie, namiętność. Kobieta nie oparła się namiętności, nie zdołała odsunąć  uczuć i uciekła.

Tarot Ludy Lescot
Tarot Ludy Lescot

 

 

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Jeden komentarz na temat $2

  1. Karta Kochanków to raczej pokazuje mi rozterki i wybory niż miłość. Wypada mi także na artystyczną działalność. Miłości tam nie widzę 🙂 pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *