Jak medytować z tarotem

Dla większości osób tarot to zbiór kart służących do wróżenia. Jednak żeby dobrze wróżyć, trzeba karty poczuć. Medytacja jest najlepszym sposobem na to, żeby nawiązać mocne połączenie z kartami.
Wielu osobom wydaje się to zbędne, skomplikowane, czasochłonne. Nie mają ochoty na medytację z kartami. Natomiast mają chęci na wróżenie.
Czy bez medytacji nie da się poznać kart tarota?

Owszem. Masz do wyboru kilka opcji.

 • Przeczytać i zapamiętać wiele opisów kart z różnych książek i karty interpretować„na głowę”. Najgorszy z możliwych sposobów, ale zawsze jakiś.
 • Drugi. Zapoznać się z przesłaniem poszczególnych kart a następnie medytować z kartami i je poczuć. Wtedy żadne książki nie będą ci już potrzebne.
 • Istnieje też trzeci sposób. Najlepszy. To wrodzony dar. Karty „przychodzą” same. Zjawiają się w twoim życiu, a kiedy widzisz je pierwszy raz, to masz wrażenie, że same do ciebie mówią. Słyszysz w głowie znaczenia, słowa, widzisz obrazy.

Jakie karty do medytacji?

Medytować możesz z każdymi kartami. Łatwiej zacząć medytację z kartami, które nie są zbyt szczegółowe. Im bogatsza symbolika- tym trudniej ją zapamiętać i odtworzyć jej obraz z zamkniętymi oczami.
Nie polecam medytacji z mrocznymi kartami tarota. Ani na początku, ani później.
Najlepiej zacząć od medytacji z Wielkimi Arkanami. Z mniejszymi również można, jednak niektóre z nich są ciężkie (choćby takie 5).

Jak medytować z tarotem?

Sposoby medytacji z kartami tarota są różne. Wszystkie wymagają wyciszenia.

1. Karty można losować albo wybierać. Zrób jak czujesz. Jednak jeżeli wylosujesz kartę i poczujesz, że nie masz ochoty z nią medytować- to lepiej wybierz inną kartę.
2. Pozycja w jakiej medytujesz jest dowolna, jednak zalecane są proste plecy.
3. Czas medytacji nie jest ściśle określony. Możesz poświęcić na medytację 5 minut, a możesz kilka godzin. Wszystko zależy tutaj od ciebie. Jednak na początku nie są wskazane zbyt długie sesje i w zupełności wystarczy 10-15 minut, a potem można je stopniowo wydłużać.
4. Możesz medytować w ciszy, możesz również przy muzyce. Sama dobierz muzykę, która kojarzy ci się z daną kartą. Mogą to być mantry, jak również muzyka relaksacyjna czy instrumentalna.
5. Po medytacji zapisz skojarzenia, narysuj wszystkie symbole, które pojawiły się podczas medytacji. Nawet te, które wydają ci się zupełnie absurdalne.

Patrzenie na kartę
1. Połóż przed sobą kartę. Wycisz się, oddychaj głęboko. Patrz na kartę. Nie myśl. Na początku patrz na całą kartę, potem na każdy szczegół widoczny na karcie. Kiedy uznasz, że już dobrze pamiętasz obraz- zamknij oczy. Próbuj teraz w wyobraźni odtworzyć sobie dana kartę. Kiedy uznasz, że więcej nie jesteś w stanie sobie przypomnieć, przez chwilę utrzymaj swoja wizję a następnie zacznij stopniowo, kawałek po kawałku, ją „rozbierać”. Każdy kawałek odkładaj poza kartę, dopóki nie zostanie sama czysta i pusta karta. Przez jakiś czas utrzymaj w sobie ten „pusty” obraz i zwróć uwagę na informacje, które teraz mogą się pojawić. Mogą być zaskakujące. Są to twoje osobiste skojarzenia związane z daną kartą, które warto zapisać.

Wchodzenie w kartę
2. Często stosowany sposób. Wyciszamy się, patrzymy na kartę. Możemy ją również położyć na czoło (trzecie oko). I wyobrażamy sobie, że znajdują się na niej drzwi. Następnie wchodzimy w „miejsce” postaci na karcie, albo sami wnikamy w kartę jako „my” i spotykamy postać w karty i nawiązujemy z nią rozmowę. Oczywiście nie na każdej karcie znajduje się postać. Jeżeli jest to jakieś miejsce to wchodzimy w kartę jako „my” i zwiedzamy dane miejsce. Kończąc medytację z kartą, trzeba pamiętać, żeby z niej wyjść. Znowu wizualizujemy drzwi przez które wyjdziemy. Oczywiście mentalnie, jednak to wystarczy, żeby zamknąć medytację.

Każda praktyka, a medytacja z kartami do takich należy, wymaga czasu. Im częściej będziesz medytować- tym lepsze efekty uzyskasz. Rezultaty mogą pojawić się już na początku medytacji, jednak częste ćwiczenia są potrzebne.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarzy na temat $2

 1. witam.

  Bardzo prosze o pomoc przy odczytaniu sensu tego ukladu. Chyba za mało mam doswiadczenia zeby coś wiecej z tego zrozumiec. 3 tyg temu skonczył sie moj zwiazek. Od tego czasu coraz z dnia na dzien coraz bardziej tesknie za byłym partnerem. postawiłam wiec rozkład ale chyba nie umiem go do konca odczytac…

  Co jest miedzy nami obecnie?
  Wylosowane karty to: kochankowie, 10 kielichow, 8 mieczy

  potem pytałam o nasze obecne emocje i koło mnie wyszło:
  3 mieczy, krol palek, rownowaga, 2 monet, rydwan, 8 palek.

  koło byłego mojego partnera:
  5 mieczy, as monet, 4 mieczy.

  Potem postawiłam drugi rozkład partnerski z pytaniami:
  jak moj partner mnie widzi? krol mieczy
  jaki jest jego cel w tym zwiazku? 3mieczy
  co on wnosi w ten zwiazek: 5 mieczy
  Jaka jest przyszłosc naszego zwiazku? Gwiazda

  Na pytanie czy mnie kocha wyszła Wieza

  Jak ja podchodze do tego zwiazku: 6kielichów

  Co tarot radzi: wisielec,rydwan i 7 monet

  Mam nadzieje ze mi pani pomoze w interpretacji bo myslałam o tym zeby sie do niego odezwac(od 3 tyg nie mamy kontaktu ) i sprobowac odbudowac relacje, ale ilosc tych wszystkich mieczy w pytaniach o jego mysli troche mnie przeraziła. Bardzo prosze o pomoc

 2. Klaudio. On dużo myśli, jednak w chwili, gdy stawiałaś karty, to on raczej nie był gotowy na kontakt. Raczej wspomina. Wg. mnie tarot radzi, żeby poczekać, i nie podejmować za szybko żadnych działań.

  1. dziekuje serdecznie za odpowiedz 🙂 przeczytałam ją dopiero niedawno, z byłym partnerem nie mam kontaktu, poszłam z zyciem do przodu co nie zmienia faktu ze nadal za nim czasem tesknie. kilka dni temu nawet ponownie wyciagnełam karty na tą znajomosc.

   koło mnie wyszły: 3 miecze, 8mieczy i rycerz monet
   kolo mojego partnera: rycerz kielichow, 10 mieczy, rydwan, 9 monet i 7 mieczy.

   zapytałam tarota co jest miedzy nami obecnie wyszła Równowaga i 9 kielichów
   zapytałam o cel mojego bylego w znajomosci ze mna: 7 mieczy

   Mam wrazenie ze karty pokazuja ze tu chyba juz nie ma co ratowac, aczkolwiek ta rownowaga i 9 kielichow, jak i gwiazda z poprzedniego rozkladu wprawiaja mnie w pewne zmieszanie, bo to w sumie dosc dobre karty na zwiazek, prawda?

   pozdrawiam i serdecznie dziekuje za odzew:)

 3. Witam serdecznie ,
  Nie wiem czy blog jest dalej prowadzony ,ale nic nie stracę pisząc .
  Wiem,że dużo osbó Panią pyta o pomoc w interpretacji kart i ja też bym chciała zaciągnąć porady bo to sprawa osobista więc inaczej mogę ją spostrzegać .
  Osoba o którą pytałam wrosła w moje serce jak drzewo z korzeniami .
  Pytałam jak mnie widzi i wylosowałam kartę GWIAZDY .
  Następnie pytałam o jego uczucia o przyszłość tego co do mnie czuję wylosowałam:
  2 KIELICHY ,SPRAWIEDLIWOŚĆ I ŚMIERĆ ,dobrałam jeszcze jedną kartę i wyszedł RYDWAN.
  Jeżeli jeszcze Pani prowadzi tego bloga proszę o szczerą odpowiedz .Dziękuję za Pani bloga i życzę pomyślności ….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *