5 mieczy. Smak porażki, wstydu i zemsty

Czasami zastanawiam się czy 5 mieczy ma jakieś pozytywne strony. Ale niestety. Cały czas należy do tych nielicznych kart, których wolałabym nie widywać w rozkładach. Nie pokazała mi jeszcze nic dobrego. Jednak zauważyłam, że w zależności od pytania i innych kart w rozkładzie- posiada ona różny stopień nasycenia tym co „złe, smutne, bolesne i niedobre”. Czasami może oznaczać potężną zawiść i wredne podstępy, a czasami tylko wskazuje, że ktoś się obraził i czuje do nas urazę.

W pierwszym jak i w drugim wypadku właściwie nie mamy wpływu na tę osobę i całą sytuację. Stało się. Ktoś tam pała nienawiścią, zieje ogniem, czarno o nas myśli, atakuje słowami, albo tylko siedzi śmiertelnie obrażony, czy z urażonym „ego”.  Jeśli nie oskarża, knuje intryg, wyzywa itp. to sobie tylko zapewne milczy. W jednym i drugim wypadku to on sam wybral takie rozwiązanie i  stworzył sobie swoje wizje i trwa w nich na własne życzenie. Nie chce przebaczyć, czy wyjść ze swojej strefy w której się odizolował.

Gdy pytamy o sytuacje i osoby?

Zarówno jedne jak i drugie w 5 mieczy są… kiepskie.

Jak pytam o jakieś miejsce, atmosferę itp. i wypada 5 mieczy to wolę już tam nie iść. Wiem, że będzie mniej, lub bardziej okropnie (w zależności od sąsiednich kart w rozkładzie). Ludzie mogą być złośliwi w słowach i czynach. Na pewno nie będą otwarci, mogą obserwować cię nieufnie z boku. Sami nie zbliżą się do ciebie, a nawet nie pozwolą tobie  zbliżyć się do siebie. Mogą stanowić zamkniętą hermetycznie grupę oddzieloną tak grubym murem niechęci, że nawet z młotkiem się przez nią nie przebijesz.

Na imprezie jedzenie może być niesmaczne, a muzyka zupełnie z „innej bajki”. Nie będzie luzu i spontaniczności, a smutek i niepewność wisi w powietrzu. To również miejsca w których od progu wyczuwa się „ciężkie energie”. Tak, są takie „ciemne” miejsca, w których aż nie ma czym oddychać. Po jakimś czasie boli cię głowa i czujesz się zmęczona i rozdrażniona. Prawdopodobnie w tych miejscach spotykają się ludzie, którzy odreagowują swoje emocje, zostawiając swój ból, złość, nerwowość, agresję. Energia się kumuluje, nie zostaje oczyszczona.

Generalnie 5 mieczy oznacza: nie uda ci się! PORAŻKA

A dalej sobie dopisz co chcesz i o co pytasz:

 • nie zdasz egzaminu, albo nie dostaniesz oceny o którą pytasz
 • nie dostaniesz awansu, albo zwolnią cię z pracy
 • nie skontaktujesz się z nim, on nie zadzwoni, nie napisze, będzie milczał, nie odpowie
 • tak, ona/on nie życzy ci dobrze, knuje za plecami i rozsiewa plotki, planuje zemstę

W pracy: rywalizacja, plotki, po trupach do celu

Też nieciekawie. Rywalizacja, ale podstępna. Może oznaczać tzw. „wyścig szczurów”. Ukryte intencje, zero otwartości, brak szczerości. Wzajemne urazy, spychania, oskarżanie i „kopanie dołów”. Nie znajdziemy tam przyjaciela. Praca idzie ciężko, wszystko wydaje się okupione zbyt wielkim wysiłkiem i ilością pracy. I w dodatku nie jesteśmy zadowoleni z wyników.

5 mieczy pokazała mi też kiedyś sytuację  mojej znajomej- Marzeny.

Marzena pracowała w biurze od 10 lat jako asystentka szefa (nazwijmy go Marek). Prezes Marek był podobno zawsze sympatyczny, dlatego często sobie swobodnie rozmawiali, a nawet się przyjaźnili.  Pewnego dnia okazało się, że Marek (oczywiście niespodziewanie) sprawdził jej całego laptopa, a szczególnie konto na fb, gdzie dokładnie przeczytał, a następnie  ściągnął i wydrukował całą jej prywatną korespondencję. W firmie wolno było korzystać z fb, a on zrobił to z ciekawości. Niestety okazało się, że  wyczytał tam wiele sekretów Marzeny. Oczywiście z satysfakcją powiedział jej o wszystkim. I nie odczuwał z tego powodu żadnego wstydu, czy skrępowania. Znając jej prywatne sprawy, mógł nią już manipulować i kontrolować każdy ruch, również w sprawach prywatnych. I tak zrobił.

To 5 mieczy w najgorszym wydaniu. Zaplanowana w każdym punkcie i okrutna strategia, zakładająca przemyślane upokorzenie drugiej osoby, żeby spełnić własne cele i założenia. Pokazała jedną ze stron 5 mieczy: jesteś bez szans, bo osoba, która chce cię skrzywdzić ma przewagę!  I nic nie zrobisz. Osoba ta nie cofnie się przed szantażem, jest zdecydowana użyć wszystkich dostępnych środków, aby tylko być „górą” w sporze, czy relacji.

Bo 5 mieczy to silny, przebiegły i wytrwały przeciwnik, stosujący niedozwolone metody działania. Nie można z nim zwyciężyć.

Dlatego jeśli pytasz, czy skorzystać z usług danej firmy, czy nawiązać z kimś współpracę i jako efekt wychodzi 5 mieczy- to lepiej się zastanowić, bo szkoda nerwów, a firma/osoba może być po prostu nieuczciwa i nie wywiązać się z obietnic, umów. Jasne, są wprawdzie prawnicy, ale po co szarpać sobie nerwy 😉

Związki i relacje z ludźmi

Często w 5 mieczy doskonale wiemy, że on/ona nas nie lubi, nie polubi, obraził(a) się. Wyczuwamy to! Czasami nie wiemy tylko o co jej/jemu poszło, ale jego obrazę widać na kilometr.

Osoba w 5 mieczy: czuje się skrzywdzona przez nas. I zamyka się w sobie. Czy faktycznie zdołaliśmy ją skrzywdzić? Niekoniecznie. Jak to możliwe? Ludzie oczekują, że będziemy się zachowywać zgodnie z ich wyobrażeniami. Myślą, że tyle nam dali, zrobili coś dla nas, powiedzieli, zrobili „pierwszy krok”, że musimy się odwzajemnić. Oczekują, że odpowiemy na jakieś sygnały, zareagujemy czynnie, okażemy wdzięczność, a nawet miłość. Gdy nie postępujemy zgodnie z ich oczekiwaniami to często o tym nie mówią. Przybierają maski i pancerze różnej grubości. Czują się dotknięci, urażeni. Mówią sobie: „już nigdy jej nie pomogę”, czy „już nigdy jej nie okażę tego co czuję”.

Czego on/ona ode mnie  oczekuje? Często  o to pytamy. I jak wówczas interpretować 5 mieczy.

On czuje się zlekceważony, zawstydzony, niepewny, odrzucony. I dlatego tutaj mogą być dwa wyjścia.

 • Pierwsze to takie, że spodziewa się, że zadasz mu ból, cios, nie spełnisz jego oczekiwań. On się boi. Również obawia się odrzucenia, że nie jest wystarczająco „dobry” dla ciebie, że go wyśmiejesz, zlekceważysz, pominiesz. Zamyka się w sobie, nie okazuje co czuje, myśli, czego pragnie.
 • Drugie wyjście jest takie, że go zraniłaś i on teraz planuje jak się odegrać (zemsta)

Słowa związane z 5 mieczy: MANIPULACJA, STRATA, PODSTĘP, OBRAZA, ZEMSTA, PLOTKI, INTRYGI, WSTYD, PRZEGRANA, PORAŻKA, ZLEKCEWAŻENIE, INTRYGI, KRZYWDZENIE Z ZIMNĄ KRWIĄ, NIESPRAWIEDLIWOŚĆ, KLĘSKA, GORYCZ

 

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarzy na temat $2

 1. Dzień dobry:)
  Bardzo często zaglądam na Pani stronę. Nie umiem tego racjonalnie wytłumaczyć, ale tylko Pani opisy kart są dla mnie wiarygodne. Ja niestety mam wielkie problemy z odczytaniem tego co karty mają mi do opowiedzenia. Ostatnio pojawiła się w moim życiu sytuacja, z którą nie mogę zupełnie dać sobie rady. Stoję w miejscu i zupełnie nie wiem jak ruszyć do przodu. Czy mogłabym prosić Panią o pomoc i postawienie kart?Jeśli nie to zrozumiem. Jeśli jednak zdecydowałaby mi się Pani pomóc to szczegóły sprawy podam na maila, ponieważ bardzo wstydzę się ją opisać publicznie. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za wspaniałe opisy kart.

 2. Dzień dobry Pani,
  Jestem pod wrażeniem Pani interpretacji kart. Na żadnej stronie nie widziałam aż tak realistycznie opisanych jak u Pani. Miałabym wielką prośbę. Czy postawiła mi Pani karty? Mam pytanie odnośnie uczuć. Otóż chciałabym się dowiedzieć czy jest szansa abym była z chłopakiem, którego kocham? On kiedyś kochał mnie, ale teraz jest z inną, a ja bym chciała być z nim teraz… Czy on mnie jeszcze kocha? Czy chciałby być teraz ze mną? Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

 3. Przeczytałam maila od Pani:) jest mi bardzo miło, że zechciała Pani do mnie napisać i bardzo za to dziękuję.

 4. Ja jednak nic nie łapię ani z Pani wyjasnień ani nikogo innego. Jestem tępa. Zapytałam karty w jaki sposób On załatwi ze mną sprawę długu, jest mi winny pieniądze od lat: 9 kielichów + 5 mieczy + 9 denarów. I gdyby nie te 5 mieczy to pewnie już bym sie cieszyła, że wiem,że potrafię odczytać. Czy może mi Pani podpowiedzieć co ten rozkład mówi mi? Serdecznie dziękuję.

  1. Uważam, że nie odzyska Pani tych pieniędzy. Ten Pan nie poczuwa sie w jakimkolwiek stopniu do odpowiedzialności oddania Pani tych pieniędzy. On je ma i się z tego „cieszy”, a Pani „przegrała”…

   1. Dziękuję za odpowiedż. Sytuacja się zmieniła, bo pisałam do niego e-maile /to mój były szwagier/ i dopominałam sie aby się ze mną rozliczył jak obiecał: 'koza ja ci wszystko zwrócę, pomóz mi’. Jest w tej chwili biznesmenem całą geba i ma swoich radców prawnych i złożyli na mnie skargę do prokuratury za nękanie. Prokurator oddalił, to poszli do sądu, sąd też odrzucił i dalej wzywana jestem na policję, bo dalej piszę i żadam zwrotu… W tej chwili stało się coś strasznego On połamał sobie kręgosłup o czym powiedział mi jego mecenas, jest już po operacji, ja jestem przerażona…… I znowu zapytałam karty czy On zwróci mi pieniądze i wyszło tak: 3 pałki + Rycerz denarów + słońce. On mnie strasznie skrzywdził, trudno tu opisac wszystko, poniżył i zadrwił, a ja prosiłam Pana Boga o pomoc o karę dla niego i stało się. Jestem przerażona.

 5. witam po raz kolejny 🙂
  mam takie pytanie dotyczące 5 mieczy , czy w zestawieniu z dobrymi kartami tzn np w ciągu kart as buław, król buław, kochankowie, świat i 7 buław a na koncu właśnie 5 mieczy w pytaniu o uczucia i odczucia faceta na konkretne spotkanie ta piatka może oznaczać to że jest mu przykro z tego powodu że to spotkanie się już kończy ? że jest mu smutno i jest przygnębiony że już odchodzę i nie będzie mnie kilka dni ? bo powiem tak że ta piatka zawsze mi wychodzi na końcu praktycznie na każde spotkanie , więc nie wiem jak to interpretować
  pozdrawiam serdecznie

 6. Joanno, tak, może tak być w pytaniu o konkretne spotkanie i w takim zestawieniu kart. Jednak tak logicznie myśląc- to trochę dziwne, że ktoś czuje taki ból na koniec spotkania (randki), gdy ma możliwość umówić się na następną. Bo chyba tak jest?

  Dlatego wg mnie to 5 mieczy może tutaj oznaczać, że ma jakieś wątpliwości, albo może jakieś zdarzenie, które miało miejsce podczas tego spotkania, przypomniało mu coś co wywołało w nim taki ból, niepokój (tzw bolesne wspomnienia). Jednak nie pokazał tego, nie mówił o tym.

  To było jedno spotkanie czy na kilka spotkań tak Ci wyszło z tą 5 mieczy na końcu? Może przeanalizuj sobie całe spotkanie, to jak się zachowywał, nie tyle wnikając w to co mówił, ale co Ty czułaś na początku w trakcie i na koniec spotkania.
  Pozdrawiam 🙂

 7. Serdecznie dziekuję za odpowiedz 🙂
  problem w tym że nie spotykamy się randkowo , tylko zawodowo, nie jesteśmy parą ,znamy sie juz 4 lata i ta znajomość się ciągle zacieśnia, kiedy spotykamy się rozmawiamy o wszystkim tylko nie o pracy 🙂 co robiliśmy w niedzielę, że boli nas głowa że cos tam 🙂 itd a potem na szybkiego kończymy projekty i umawiamy się na kolejne spotkania, coś wisi w powietrzu zawsze na tych spotkaniach bo czasem jest tak że trudno się skupić , wiem że nie jestem mu tak całkiem obca, mamy po 40 lat i cięzkie związki za sobą, chciałam zajrzeć w głąb jego serca 🙂 i ciągle wyciągam takie karty, zawsze na koniec spotkania jest taki niedosyt że to już koniec i znowu trzeba czekać kilka dni na kolejne spotkania więc mam nadzieje że te 5 mieczy to własnie to 🙂

 8. Co jeśli 5-tka mieczy pojawi się w klasycznym 5-kartowym rozkładzie w pozycji nr.3 „ukryte wpływy”? Pytałam o małżeństwo, sens jego kontynuowana, szanse przetrwania związku. Czy wskazuje na porażkę, brak sensu, koniec, czy może raczej sugeruje, że źle i zbyt negatywnie oceniam męża, niesłusznie posądzam go o złe zamiary czy brak szczerości?

  Dodam, ze w pozycji nr.2 „obecne wpływy” pojawiła się dwójka mieczy (może nie chcę widzieć prawdy, nie potrafię podjąć decyzji, trwam w nieszczęśliwym związku?), pozycja nr.4 „rada” – 10-tka mieczy (czyżby należało wszystko zakończyć?), nr.5 „przyszłość” – Gwiazda.
  Przychodzą mi do głowy dwie interpretacje, jedna to brak nadziei, nie ma sensu tego ciągnąć i potem będzie lepiej (Gwiazda), lub może karty sugerują raczej zmianę pewnego negatywnego nastawienia, bardziej pozytywne podejście do męża i koniec „złego” etapu w naszym związku? Która z tych interpretacji wydaje Ci się bardziej prawdopodobna? Będę bardzo wdzięczna za Twoją opinię.

 9. Z przyjemnoscia tu zajrzalam , ale strona tak bardzo
  nieczytelna , ze czlowiek sie po prostu zastanawia i domysla
  tresci.
  Konkretnie chodzi o przejrzystosc tla.
  Napisalam szczerze.
  Pozdrawiam.

 10. Witam Panią,

  Z wielką przyjemnością czytam Pani bloga.
  Interpretacja kart w Pani wydaniu jest przejrzysta i bliska mojemu sercu.
  Dopiero od niedawna, kiedy udało mi się odnaleźć ten cudowny blog nauczyłam się odkrywać znaczenie kart na nowo – poczułam je całą sobą i dzięki temu moje interpretacje są trafniejsze i nie przychodzą mi już z taką trudnością. – Dziękuje za to 😉
  A propos 5 mieczy, dla mnie nigdy ta karta nie była i nie jest zbyt łaskawa, ale z drugiej strony nauczyła mnie jak radzić sobie ze smakiem porażki, wstydu, zażenowania – przegrania czegoś o co walczyłam. Najczęściej pojawia się w rozkładach z Kołem fortuny i często w relacjach damsko męskich. Mam jednak wrażenie, że ujawnia się ona tylko na poziomie duchowym(moich wewnętrznych przekonaniach) -„napisałam do niego, a tu cisza – odpisał mi w 2-óch słowach.
  Ale ze mnie kretynka, pewnie to dlatego ze się za bardzo narzucałam, albo powiedziałam coś nie tak, ale wstyd” ….jest to też przegrana z tą drugą .

 11. Dzien dobry. Czy moze mi Pani pomoc, jestem na poczatku drogi z tarotem na pytanie czy on mnie kocha wyszly mi takie karty paz mieczy, wisielec, slonce i gdyby nie to slonce sprawa byla by prosta ale teraz to tak nie do konca wiem. Dziekuje serdecznie za odp:).

 12. Uwielbiam Pani interpretacje. 🙂
  Tak chciałam dodać od siebie, że mnie karta 5 mieczy pokazuje blokady na poziomie komunikacji. Dwie osoby chcą ze sobą rozmawiać, chcą się zaprzyjaźnić, a nie umieją, boją się. Mają kompletną blokadę i w ogóle się do siebie nie odzywają.

 13. Zadałam pytanie jak mogę sobie poradzić z kryzysem w pracy, jeszcze nie nastąpi więc chciałam wiedzieć jak radzić sobie gdy się pojawi. Bo na pewno będzie, przeczuwam to. Wyciągnęłam papieża, 5 mieczy i gwiazdę. No towarzystwo papież i gwiazda jest silne na pewno nie złagodzą 5 mieczy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *