Czy on mi wybaczy? Wybaczanie w Tarocie

Każdy miał w życiu taką sytuację, że powiedział: nigdy jej/jemu tego nie wybaczę!  I bywa różnie, bo są osoby, które potrafią szybko wybaczyć, ale też i takie, które  nie potrafią wybaczyć przez całe życie. Na pewno je znasz. Nie mogą się przełamać. Zauważyłaś, że najczęściej są smutne, rozgoryczone i ile mają w sobie gniewu?  Trudno tak żyć. A jeśli to ty kogoś skrzywdziłaś, zrobiłaś coś czym poczuł się bardzo dotknięty i usłyszałaś: tego Ci nie wybaczę!
Czy można sprawdzić w kartach tarota czy on/ona ci wybaczy? Owszem, można.

Pytasz: czy on/ona mi wybaczy? Są karty, które pokazują, że przebaczy i takie, które pokażą, że nie wybaczy.

Umiarkowanie: trochę to potrwa, ale przebaczy, dojdziecie do porozumienia i powinno ono być  stabilne, bez zbędnego emocjonowania się.

Sąd: przemyśli, wyciągnie wnioski  i wybaczy.
Głupiec: wybaczy, ale nie będzie chciał kontynuować znajomości

Gwiazda: wybaczenie z serca, puszczenie negatywnych emocji przyniesie szczęście, ukojenie i dużą ulgę.

Słońce: nie pozostanie cień wątpliwości, że on ci wybaczył. Nie rozpamiętuje, nie wraca do tego co go zabolało, skrzywdziło. Odnalazł w sobie siłę, żeby przebaczyć i … dobrze mu z tym.

As kielichów: wybaczenie „prosto” z serca, czyli bez rozmyślania po co i na co. Jest wielka potrzeba wybaczenia i ona po prostu płynie.

As Monet: to również przebaczenie. Oznacza, że osoba, która chce się „pogodzić” okaże to również w konkretny sposób, np. słowami, kwiatami, albo napisze.

6 kielichów: przeważą dobre wspomnienia i emocje, nad tymi negatywnymi. To co miłe okaże się mieć większą siłę oddziaływania, wywołuje w nim sentyment, tęsknotę i czułość. Może stwierdzić, że wspomnienia są tak ważne, że nie umie się od nich odciąć i dlatego lepiej jest wybaczyć. Nie jest w stanie odczuwać gniewu, czy złości.

10 kielichów: potrzeba harmonijnych relacji jest silniejsza niż trwanie w gniewie i złości. Poczucie i pragnienie spokoju i harmonii sprawi, że on nie będzie w stanie zbyt długo się gniewać.

6 mieczy: nowa droga, odcięcie się od przeszłości i próba odnalezienia nowej drogi do zgody. Może to trochę potrwać.

Karty, które mówią, że On nie wybaczy, a przynajmniej na razie nie wybaczy

5 mieczy: walczy sam ze sobą, chce się jakoś zemścić, odegrać, to „ząb za ząb, oko za oko”.

Król mieczy: rozpamiętuje w głowie swoją „krzywdę”, znajduje argumenty „za” i „przeciw” tobie i temu jak postąpiłaś, z tym że przeważają te „przeciw” tobie.

Cesarz: ciągle zaślepiony w dumie, nie jest w stanie wyjść poza swoje ego i spojrzeć na sytuację i ciebie z innej perspektywy, przełamanie się to dla niego okazanie słabości.

Diabeł: jest w emocjach, zły, może działać gwałtownie i podstępnie, szukać zemsty za wszelką cenę.

5 buław: jest przekonany, że to on ma rację i chce jej bronić i ją udowodnić. Buntuje się, nastawiony bojowo, a przy tym niesamowicie uparty. Może dążyć do konfrontacji w której będzie chciał udowodnić, że to on ma rację.

9 buław: na razie nie przebaczy, zachowa dystans i będzie obserwował ciebie i sytuację.

10 buław: jest zmęczony, rozżalony i przytłoczony cała sprawą. Nie ma siły na jakiekolwiek działanie zmierzające do rozwiązania sytuacji. Dopiero gdy otrząśnie się z tego bólu to może ci przebaczyć.

7 mieczy: nie ma ochoty przebaczyć. Jest zły i planuje się odegrać, żeby sprawiedliwości „stało się zadość”.

8 mieczy: cały czas pogrążony jest w negatywnym myśleniu, dostrzega tylko „czarne strony” danej sytuacji, nie umie się zdystansować. Czuje lęk, nie widzi wyjścia z sytuacji. W takim stanie nie może i nie umie dostrzec, że przebaczenie przyniosłoby mu ulgę.

9 mieczy: pogrążony w bólu, oddalony, przestraszony, schował się za murem, izoluje się. W głowie ma tysiące czarnych myśli, nieustannie analizuje (rozumem) to co się stało i ciągle go to boli. Czuje się skrzywdzony.

2 mieczy: zamknął się w bólu, czuje się skrzywdzony, nie widzi ani jednej pozytywnej strony w całym wydarzeniu i nie chce zobaczyć. Woli cierpieć, odkłada działanie na bliżej nieokreślony czas, nie ma siły i chęci na podejmowanie jakichkolwiek kroków. Wycofany, skupiony na tym, żeby jak najmniej, albo w ogóle nie czuć. Nie umie wybaczyć, czuje ból i pustkę. Nie wie co ma zrobić, nie widzi wyjścia z tej sytuacji.

4 mieczy: na razie nie wybaczy, odsuwa to na bok, nabiera dystansu do sprawy, może mówić: pomyślę co z tym zrobić później, teraz jeszcze nie wiem.

wybaczanie jest trudne!

Warto wybaczać, bo trwanie w gniewie nas osłabia i nic nie daje oprócz karmienia własnej dumy. A jakże potem często jest za późno, albo o wiele trudniej wybaczyć, gdy tej osoby już nie ma.

Im bardziej godzi w nasze przekonania, w naszą dumę – tym trudniej zdobyć nam się na przebaczenie. Nie można przebaczyć całkowicie i natychmiastowo. Wybaczanie to proces, który czasami trwa wiele miesięcy. Ważne jest żeby nie zamykać się w swoim poczuciu skrzywdzenia i zrozumieć, że brak wybaczenia osłabia nas samych. Co powoduje? Zamknięcie się w swoim świecie bólu i poczucia skrzywdzenia, co może prowadzić do wycofania, wyizolowania się z życia, spowodować depresję. Możesz również pogrążyć się w nieustającym gniewie, czym najbardziej krzywdzisz samą siebie. Brak wybaczenia prowadzi do ciągłego rozpamiętywania swojej „krzywdy” , co może prowadzić do obsesji na tym punkcie. Osoba skrzywdzona, która nie wybacza, chce rewanżu i próbuje się mścić. W każdym przypadku staje się zgorzkniała, żyje w ciągłym napięciu, co prowadzi prostą drogą do różnych chorób. Jeśli chowasz do kogoś urazę dłuższy czas (a niektórzy potrafią robić tak wiele lat!) to taki stan wywołuje  w tobie poczucie winy (tak długo go  nienawidzę, za to co mi zrobił, że ostatecznie sama siebie za to nienawidzę!).

więc wybaczaj dla siebie

Nie żyj przeszłością, wyciągnij z niej lekcję dla siebie i spróbuj spojrzeć na to z innej perspektywy, z boku. To już było, wydarzyło się i nie zmienisz tego. Ważne jest to co teraz. Masz wybór tkwić w bólu i gniewie (co wpłynie negatywnie na Twoją przyszłość), albo wybaczyć i rozpocząć nowe życie bez chowania urazy i nienawiści (co przyciągnie pozytywne zdarzenia w przyszłości do twojego życia). Porzuć swoje negatywne odczucia, wyjdź z roli ofiary. Zmień swoją świadomość, aby otworzyć swoje serce.

 

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarze na temat $2

  1. Dzień dobry,
    Mogłabym prosić Panią o zinterpretowanie kart na pytanie czy on ją jeszcze kocha? Chodzi o mężczyznę, który jest z kobietą ale nie wiem czy coś do niej jeszcze czuje.

    Umiarkowanie, 8 kielichów, As mieczy

    Z góry bardzo dziękuję:)

  2. Alicjo, As Mieczy nie jest pomyślną kartą w miłości i w połączeniu z 8 kielichów może świadczyć o tym, że On myśli o tym, żeby odejść. Umiarkowanie wskazuje, że większą rolę odgrywa tutaj przyzwyczajenie, niż głębokie uczucie. Czy Oni długo są razem?

    1. Dziękuję za interpretację. Też tak w sumie sądziłam. Są ze sobą od 4 lat i wydaje mi się że chce od niej odejść, a jest z nią z przyzwyczajenia, ale uczucie się już wypaliło. A w 8 kielichów mam wrażenie że on tęskni za kimś albo czymś innym, za innym życiem z inną osobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *