2 buław- gdy nie możesz zdobyć się na działanie

Dwójkę buław (pałek) w Tarocie Snów przedstawia tajemnicza droga wiodąca w górę, na szczycie której widzimy niebieskie i różowe drzwi. Żeby je otworzyć musimy pokonać tę drogę. Na razie siedzimy na dole i co najwyżej zastanawiamy się co zrobić. Działania są, ale jedynie w myślach. Nie przekładają się na praktyczną realizację.

Buławy, które oznaczają ogień, czyli energiczne działanie- tutaj niech nas nie zwiodą. Bo 2 buław to działanie tylko w głowie, a w gestach i czynach widzimy tylko bezczynność. To wyczekiwanie. Przy braku działania pozostanie dalej wyczekiwaniem, ale gdy zdecydujemy się podążyć tą drogą i otworzyć któreś z drzwi- czeka nas prawdziwy wybuch uczuć, doznań, emocji (zależy o co się pytamy). Podążenie drogą wymaga jednak wysiłku i odwagi. Czy się na nią zdobędziemy?

w miłości

jeśli pytamy: co on czuje– to 2 buław może oznaczać, że on zamknął się na okazywanie zainteresowania, czy uczuć, albo nie ma odwagi ich ujawnić. Do tego stopnia, że możesz mieć wrażenie, że nastąpiło ochłodzenie stosunków w relacji. Właściwie to nie wiesz dlaczego. Zastanawiasz się dlaczego on jest taki bierny. Może sprawiła to zbyt duża ilość rozmyślań i dociekań, co spowodowało jego zamknięcie się się na proste odczuwanie sercem. Może coś go blokuje?

Wprawdzie wiesz , bo widzisz, że on gdzieś tam jest, ale czujesz jakby był daleko, a granica, która was dzieli wraz z upływem czasu – zdaje się raz poszerzać a raz zbliżać. Przy czym oddalenie jest częstsze niż chwile zbliżania.

Jednak mimo wszystko jest w 2 buław zainteresowanie z jego strony. Wprawdzie bardzo bierne to zainteresowanie, on się tylko przygląda i to z daleka. Sam nie zapyta o nic, nie dąży też do konfrontacji. Może po cichu wypytywać znajomych o ciebie, bo chciałby o tobie wiedzieć jak najwięcej. Jednak sam dłużej nie porozmawia, nie jest w stanie się przełamać. Może też czekać na jakiś sygnał od ciebie. Może wysyłać ci sprzeczne znaki, że w rezultacie czujesz się pogubiona i sama już nie wiesz, czy on jest zainteresowany znajomością, czy nie.

W sumie, jak dla mnie, to ciężka karta w uczuciach. Bez wątpienia uczy nas cierpliwości. Czasami musisz poczekać, czasami musisz przystanąć. I chociaż chciałabyś szybkiego wyjaśnienia sytuacji- to wszystko układa się tak, że musisz czekać. A życie w takim stanie niepewności i wahań: odważy się – czy się nie odważy, zrobi coś- czy nie zrobi- ostatecznie denerwuje cię i wkurza. Bo życie w niepewności uczuć mało komu odpowiada.

w pracy

Jeśli w pracy dopadnie cię 2 buław to praca mogła przestać cię interesować. Nie masz do niej serca, chęci, po prostu ci się nie chce. Wykonujesz swoje obowiązki rutynowo, bo musisz, ale nie zależy ci już. Może coś ci nie pasuje, a nie powiedziałaś o co chodzi i tyle o tym rozmyślałaś, że w końcu przestało ci zależeć. Aby wyjść z tego stanu zobojętnienia potrzeba podjęcia jakichś działań, określenia się, dokonania wyboru. Jeśli dopadła cię rutyna, czy nuda- to jest to często bardzo trudne. I często te plany pozostają tylko w głowie, niezrealizowane, a my wyczekujemy, że samo jakimś cudem się zadzieje.

Po głowie mogą ci się snuć jakieś plany, ale nie robisz nic, żeby je zrealizować.

Magdalena miała dobry pomysł na biznes. Obmyśliła i rozważyła „za i przeciw”, rozpoznała sytuację, zorientowała się czego potrzebuje, żeby zrealizować swój cel. Jednak nie mogła się zdobyć na jakiekolwiek praktyczne działanie. W rezultacie opowiedziała o swoich planach mężowi i znajomym. W sumie nic to nie dało, a ona jedynie rozproszyła swoją energię na różne rozmowy. Tymczasem pomysł wciąż czeka na realizację. Magdalena ciągle znajduje się na początku tej drogi tak symbolicznie przedstawionej na karcie. Dopóki nie podejmie praktycznych kroków, nie podejmie ryzyka- będzie w punkcie wyjścia. Co najwyżej obmyślając i wynajdując kolejne „za i przeciw” oraz denerwując się, że pomysł ciągle jest niezrealizowany. Taka sytuacja wywołuje przygnębienie, nie mówiąc już o braku spokoju, który ciągle zakłócają myśli z serii: wiem, że muszę i chciałabym, ale się boję.

Na 2 buław są dwie drogi. Nie mamy zatem tylko jednej możliwości, mamy różne opcje wyboru. Jednak warto pamiętać, że zawsze możemy pozostać na dole i z tej perspektywy tylko rozmyślać na którą drogę wkroczymy, a w sumie to i nie wejść na żadną z tych dróg.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarzy na temat $2

 1. Świetne objaśnienie istoty sensu karty 2 buław. Zawsze sprawia mi ona dużo kłopotów w interpretacji….bo może mówić np. o niezdecydowaniu, zastanawianiu się albo o krótkiej podróży. Rodzaj talii zapewne też ma znaczenie we właściwym odczycie całego układu. Mam taki dylemat. Co może oznaczać połączenie kart: Cesarzowa+ 2 buław+ 4 buław w pytaniu o działania mężczyzny wobec kobiety? Wśród pomocy internetowych udało mi się znaleźć informację, że cesarzowa+ 2 buław to udane życie seksualne, a 2 buław+ 4 buław to krótki wyjazd na rodzinną uroczystość typu wesele itp. Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia jak właściwie poskładać w jedną logiczną całość. Droga Pani, czy mi Pani pomoże? Używam talii Legacy of divine tarot by Ciro Marchetti. Pozdrawiam. Magda

 2. Magdaleno: zgadzam się odnośnie interpretacji z udanym życiem seksualnym. Natomiast postawione pytanie o działania Pana względem Kobiety- może oznaczać, że chciałby z nią gdzieś wyjechać, wyjść i miło i aktywnie! spędzić czas. Czy Kobieta jest ładna? Karty mogą wskazywać, że on chciałby się z nią pokazywać (buław- 4 buław), żeby się nią pochwalić (na zasadzie – zobaczcie jaką mam ekstra kobietę).

 3. Dziękuję za odpowiedź. Sama bym tego nie wymyśliła:-) Właściwie to trafiłaś w sedno- Pan proponował Pani spotkanie – wspólne wyjście do kina, restauracji,randkę u niego, miło spędzony czas, dobrą zabawę etc. Co prawda do spotkania nie doszło, ale Pan zapowiedział przyjazd na święta(pracuje zagranicą). Kobieta jest bardzo ładna, atrakcyjna, a w oczach tego mężczyzny wręcz przepiękna. A czy te karty mogą też wskazywać, że Pan chce związku z Panią? Chce z przyjaźni wejść na wyższy szczebel znajomości? Mnie ta 4 buław zmyliła jako chęć stworzenia luxnego związku.

 4. Magdaleno: takie połączenie kart, moim zdaniem, na związek nie wskazuje. Chyba że na taki „luźny związek”, czyli spotkania bez deklaracji, żadnych zobowiązań. Kobieta mu się bardzo podoba, seks i wyjścia (pokazywanie się z nią) publicznie jak najbardziej (będzie się chwalił). Nie widzę natomiast tutaj miłości. Chyba że taki związek-układ, w sumie najczęściej spotykane, no ale to bez miłości.

 5. Dobry wieczór.
  Mam pytanie odnośnie 2 buław… Jest pewien mężczyzna, który raz jakby okazywał zainteresowanie innym razem po prostu wieje chłodem. Zapytałam wiec karty o to co kryje sie pod tymi sprzecznymi znakami i wyszła mi właśnie 2 buław w otoczeniu 4 buław i 10 kielichów. Dodam, ze sie znamy z pracy i zawsze miałam na niego oko.
  Co oznacza w takim razie takie połączenie ?
  Z góry dziękuje jeśli Pani byłaby skłonna poświeci czas na odpowiedz.
  L. J.

 6. a co moze oznaczac Rycerz Monet mag sad 10monet 6monet 7monet 2bulaw ? pytalam wrozke o przeswietlenie zamiarow mojego męza i podala mi taki wynik kart.

 7. A co oznacza 2 buław + 2 mieczy w pytaniu o decyzje na polu uczuciowym i uczucia ?
  Całkowite zamknięcie się, odseparowanie i odcięcie czy o bardzo ciężkim, trudnym niezdecydowaniu, zastanawianiu się, analizowaniu za i przeciw, kalkulowaniu?
  czy może mówić również o dwóch opcjach (osobach), czy bardziej o świecie sprzecznych myśli i odczuć osoby?

  1. Ważna jest kolejność. Powiedziałabym, że to zamknięcie się i odcięcie przy trudnym niezdecydowaniu, zastanawianiu się, analizowaniu za i przeciw, kalkulowaniu. Po tym „szarpaniu się” następuje odcięcie, ale w bólu. Osoba nie jest pewna swojej decyzji i nie czuje ulgi, cały czas „coś” ją boli.
   Bardziej o świecie sprzecznych myśli i odczuć osoby, nie o 2 osobach.

 8. Dziewczyny poradźcie … postawiłam tarota z pytaniem czy jeszcze kiedyś w życiu będzie nas coś łączyło :

  Wyszły takie karty : As buław, dwójka mieczy, DIABEŁ, 9 mieczy, 4buław, 2 buław, zakochani
  Totalnie 3 ostatnie karty namąciły mi w głowie, co o tym sądzicie?

  Dodam, ze 7 lat temu byliśmy razem …..

 9. W pytaniu o uczucia pewnego mężczyzny, który pojawił sie i zniknął po czym znowu sie odezwał wyszły karty głupiec, siła, 2 buław i paź buław. Wydaje mi sie ze on cis cZuje ale trudno mu zwerbalizować te uczucia dobrze myśle ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *