Król Buław. Męski ideał?

Król Buław (Pałek, Kijów). Często wypada w rozkładach na miłość.  Dlaczego?  To proste. Król Buław to często idealny i wymarzony mężczyzna dla większości kobiet. Nic więc dziwnego, że tyle razy wypada  nam w kartach.

Oprócz atrakcyjnego mężczyzny może oznaczać, że czeka nas miłe wydarzenie,  pozytywna realizacja planów, może wpadniemy na jakiś rewelacyjny pomysł.  Jednak najczęściej wskazuje na mężczyznę.

jak go poznasz?

Nie jest od ciebie sporo młodszy, ale też nie jest sporo starszy. Najczęściej  w zbliżonym wieku. Na pewno będziesz postrzegać go jako atrakcyjnego  mężczyznę.  Często jest już żonaty, zajęty. Pierwsze co o nim pomyślisz to to, że jest męski. Na pewno nie zobaczysz w nim syna, kolegi, przyjaciela, ojca, ale mężczyznę. I to takiego koło którego nie umiesz przejść obojętnie. Od razu wyczuwasz jego pewność siebie, której nie sposób nie zauważyć. Pewność siebie w gestach, w postawie ciała. Wyprostowany, głowa na wprost, albo lekko uniesiona, nie unika kontaktu wzrokowego.Jeśli mu się spodobasz– szybko to wyczujesz.

Ognista strona króla Buław może się często objawiać również jako męska siła, popularnie nazywana macho, czy twardziel. Oczywiście nie będzie biegał jak w filmach  z pistoletem, ścigać bandytów i co chwilę przeklinać.

Ale:

-jest dojrzały, często silny fizycznie i psychicznie

-wie co mówi i nie boi się tego co mówi

-patrzy prosto w oczy, czym zniewala ale i  onieśmiela

W działaniu Króla Buław można wyróżnić dwie postawy. Pierwsza to „działacz”, który gdy czuje, że chce- to konsekwentnie  działa.  Ale jest tez druga twarz króla Buław, w której wchodzi w pozycję szefa i wówczas czeka aż ty będziesz „działać”.  Obydwie jednak cechuje pewność siebie i spora „męska siła”.

gdy spotykasz króla Buław „działacza”

Czasami ta ognista strona króla Buław może się objawiać jako temperament i energia w uwodzeniu kobiet. Ale Król Buław niekoniecznie  podrywa w stylu „południowców” . Jego temeprament widać, bo  jest pewny siebie, szczery. Ale nie tak oczywisty i prosty w działaniu opartym na schemacie podobasz mi się to działam i sypię komplementami. Raczej  mówię  całym ciałem bez fałszywego wstydu, czy nieśmiałości  wysyłając  tobie komunikat:  chcę cię poznać!

Jeśli to jakieś spotkanie, kurs itp. to on zrobi wszystko, aby być koło ciebie. Nie będzie przy tym zbytnio kombinował, ani rozważał godzinami czy wypada, czy nie wypada i jak ty zareagujesz, czy co pomyślą inni. Robi swoje.  On nie wzdycha potajemnie, nie śni na jawie, nie ukrywa tego co czuje, tak żebyś, broń Boże, przypadkiem   nie domyśliła się, że on coś poczuł do ciebie i że mu się podobasz. Dlatego Król Buław może szybko zaproponować Ci spotkanie, weźmie od Ciebie numer telefonu, czy maila.

Jak napisze maila to prosto i jasno, że nie będziesz miała wątpliwości i nie będziesz się zastanawiała:  O co właściwie mu chodzi??? Tekst w stylu króla Buław może brzmieć: „Zrobiłaś na mnie duże wrażenie, uważam, że jesteś cudowną kobietą. Chciałbym Cię bliżej poznać. Proponuję kawę w Stokrotce. Kiedy możemy się spotkać?  Czy pasuje Ci poniedziałek godz. 18”.

Prawda, że konkretnie ? 😉

A tekst zupełnie nie w stylu króla Buław to kiedy on odzywa się po miesiącu: „Wiesz, ostatnio myślałem o tej imprezie u Zosi, gdzie się spotkaliśmy. Uważam, że pięknie wyglądałaś w tej czerwonej sukience w białe grochy i zastanawiam się co mogły oznaczać twoje słowa: dobrze mi się z Tobą rozmawia”. Czytasz i nie wierzysz. Dawałaś czytelne  sygnały, nawet powiedziałaś mu, że ma ładny głos, a on odzywa się po miesiącu (kiedy juz poczułaś się totalnie zlekceważona)  i w dodatku pisze   o sukience. O co mu chodzi???

No tak- to z pewnością nie jest Król Buław.

2013-08-28 06.35.22Król Buław w Tarocie pokazuje mężczyznę, który niczym ogień rozpala wszystko wokół. A już na pewno rozpala Ciebie. Inspiruje do działania. Jest przy tym widoczny i pewny siebie. Zdecydowanie wygłasza swoje poglądy. Często próbuje narzucić innym swoje zdanie. Pewność siebie powoduje, że kobiety łatwo mu ulegają. Jego szczerość potrafi zwalić z nóg. Czasami jak coś powie, to nie wiadomo jak zareagować. A mówi zarówno komplementy jak i „prawdę prosto z mostu”. Nie jest zbyt delikatny, subtelność to nie jego działka.

Gdyby interpretować go w aspekcie  animy i animusa, czy energii jin i jang- to król Buław to 100% męska energia. Osadzony mocno w dolnych czakrach, w energii ziemi. On nie „buja w obłokach”, nie marzy, nie wzdycha po nocach, tylko działa. A jak nie działa to też  nie wzdycha.

czy można mu się oprzeć?

Bardzo działa na twoje zmysły. Więc często przy nim czujesz się onieśmielona, zdenerwowana, zachowujesz się inaczej, nawet nie poznajesz siebie, bo tracisz przy nim swoją pewność siebie i głos masz jakiś cichszy niż do tej pory. Zazwyczaj  masz swoje zdanie, a przy nim najczęściej  potrafisz tylko potakiwać głową.

Może onieśmielać kobiety. Ale mało która jest w stanie mu się oprzeć. On emanuje męską siłą, która przyciąga kobiety jak magnes. Oczywiście nie wszystkie. Tylko te które nie lubią mężczyzn skrytych, tajemniczych, zbyt wrażliwych. Król Buław to szczególnie  ideał tych kobiet, które maja np. Marsa w Baranie, albo we Lwie. Wówczas ten typ będzie je pociągał, a wręcz zniewalał. Będzie im imponował.

Król Buław ma ognisty temperament. Wkraczając w twoje życie wniesie świeży powiew działania. Będzie się ciągle coś działo, na pewno nie będzie nudno. Król Buław zaskoczy cię niespodziankami, szczerością słów, bezpretensjonalnością i stanowczością, której tak trudno się oprzeć więc wcześniej czy później ulegniesz jego sile. Nawet gdy uważasz się za samodzielną i silną. Wprawdzie nie wszystkie kobiety pociąga taki pewny siebie mężczyzna, ale nie ma chyba takiej na której jego pewność siebie nie zrobiłaby wrażenia.  Nawet jeśli nie będzie zainteresowana Królem Buław to doceni jego odwagę.

Król Buław w pozycji szefa

Często dosłownie jest tym szefem.  Nie ma problemów z wydawaniem poleceń.  Będzie jasno komunikował swoje oczekiwania. Często inspiruje do działania. Sam jest aktywny, ma sporo różnych wizji i pomysłów.   Nawet jeśli nie jest Twoim męskim  ideałem- to będzie miał na Ciebie wpływ. On narzuca swoje zdanie, nie lubi gdy ktoś uważa inaczej. Jest przy tym bardzo pewny siebie.

Gorzej jak ci się taki spodoba.  Wówczas jeśli szefa sygnifikuje król Buław to ten szef często pokazuje postawę: Owszem  wiem, że jestem super więc nie muszę się starać, bo i tak dostanę to czego chcę. Wiem, ze ci się podobam, to  poczekam sobie aż ty zadziałasz.

Król Buław w pozycji szefa czasami tez oznacza mężczyznę żonatego, już zajętego. Ma on wszystkie cechy Króla Buław, czyli pewność siebie i stanowczość i niestety… bardzo cię pociąga. Jednak z oczywistych przyczyn (albo mniej oczywistych) nie będzie mu wypadało, albo nie będzie chciał sobie komplikować życia romansem. Wówczas może przyjąć postawę „szefa” i oczekiwać, że jeśli się on  tobie podoba to ty masz ewentualnie  przejąć inicjatywę. Takie trochę zrzucanie odpowiedzialności na kobietę, ale wynikające tutaj z postawy: ty chcesz ? no to ty działaj. Ja mogę sobie poczekać.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarzy na temat $2

  1. Od kilku dni z dużym zainteresowaniem czytam opisy kart i wydają mi się bardzo trafne, a już na pewno do mnie wyjątkowo „trafiające”. 🙂 W związku z tym zastanawiam się, czy jest szansa, że w przyszłości będzie się pojawiać również symbolika karty odwróconej? Lub może jakiś wpis na ten temat? Pozdrawiam. 🙂

    1. Bardzo dziękuję Małgorzato za tak sympatyczną opinię. To miłe jak ktoś dzieli się swoją refleksją. Nie planowałam opisywania odwróconych kart, ale jakiś ogólny wpis na ten temat z pewnością kiedyś zamieszczę. Pozdrawiam serdecznie.

  2. Te opisy są typowo kobiece – same wzmianki o uczuciach, nie ma informacji o zdrowiu, o przyszlosci, o rzrczach ktore dane karty zwiastują. Same uczucia i romanse. Przecież tarot nie jest tylko wykładnią uczuć i romansów.

  3. Dzień dobry,
    Jestem trochę zaskoczona, że opis karty króla buław sprowadza się jedynie do wskazania tego że to facet, który może być dla kobiet atrakcyjny. Czy można liczyć na pogłębienie analizy tej karty?

  4. Witam Pani Grażynko chciałabym zapytać czy istnieje możliwość skontaktowania się z panią w jakiś sposób gdyż telefon który widnieje na stronie chyba jest już nie aktualny. Z góry dziękuje za odpowiedz

  5. poproszę o opis Króla Buław w innych znaczeniach, wydarzenia, miejsca, itp i czy może wyjśc kobieta w Królu Buław?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *