7 mieczy. Kłam, oszukuj, ale sprytnie?

Dużo widać z symboliki samej karty, ale i tak często na początku swoich spotkań z tarotem mamy kłopot z interpretacją tej karty. Często widzimy tylko jej negatywne strony.

Na pierwszy plan rzuca się w oczy noc. Karta jest ciemna, mężczyzna ubrany w obcisły strój na którym są gwiazdy. Kojarzy się z ciszą, chęcią ukrycia. Wniosek nasuwa się jeden: on robi coś w ukryciu i „cichaczem”, nie chce zostać zauważony. Mimo to jest bardzo sprytny, przebiegły, można by rzec- myślący z niego gość. Z pewnością on działa, bo dźwiga te ciężkie miecze. Wszystkich jednak nie zdołał zabrać, dwa musiał zostawić. Miecze mogą oznaczać rozum, myślenie, pomysły i sprawy do załatwienia. Kilka udało mu się „załatwić” i dźwiga je skrycie lekko uginając się pod ich ciężarem. Dwa zostały, nie dał rady aż tyle wziąć na swoje barki.

Jeśli byłyby to sprawy lekkie, radosne i przyjemne to nie byłyby ciężkie do udźwignięcia. Co zatem sprawia mu taki ciężar? Jak ciężkie, trudne są sprawy i jego myśli? Dlaczego on to robi?

ukrywanie prawdy

Może coś ukrywać. Przecież ludzie często kłamią. Dlaczego decydują się na kłamstwa? Najczęściej dla własnych korzyści. Małe kłamstwo, albo większe pozwala im na wpływanie na inne osoby. Różnych kłamstw jest tak wiele, że nie sposób ich zdefiniować. Po prostu kłamstwo- to kłamstwo, to nieszczerość, to w końcu oszustwo, bo kłamiąc oszukujemy innych. Osoba w 7 mieczy nie powie ci prawdy, albo tzw. całej prawdy, coś ukryje, coś skłamie, coś przekręci. Właściwie zawsze zrobi to dla własnych korzyści. Ona umie (dzięki rozumowi) przewidzieć efekt jaki zazwyczaj wywoła kłamstwem. Jeśli jest on dla niej korzystny- to zdecyduje się zastosować swoje sztuczki i przebiegłość. Dlatego ty otrzymasz przekłamane, czy nieprawdziwe informacje.

ucieczka

Osoba na karcie nie chce się mierzyć otwarcie z sytuacją w której się znalazła. Woli ją ominąć, uciec niż dążyć do konfrontacji i wyjaśnienia. Może się boi, może nie ma ochoty, może coś ja blokuje. W 7 mieczy może uciekać w zasadzie od wszystkiego, w zależności o co pytamy.

Ucieczka w uczuciach: nie ma odwagi konfrontować się z tym co czuje, więc woli się oddalić. Trochę jak małe dziecko, które się bawi i nagle coś mu przeszkadza i stwierdza: „Zabieram swoje zabawki  i idę do domu”. Po czym bez słowa wyjaśnienia  oddala się  i zostawia całe towarzystwo.

W 7 mieczy pojawia się mężczyzna (czy kobieta), która nagle znika. Znamy niestety takie sytuacje. Poznajemy kogoś i angażujemy się w związek. Wydaje się, że jest fajnie, że to ma przyszłość. Aż tu nagle, nie wiadomo dlaczego on nagle znika. Bez słowa wyjaśnienia. I wcale nie robią tak tylko dzieci, ani młodzi niepoważni mężczyźni, ale również ci wszyscy stateczni i odpowiedzialni w średnim wieku. Miał zadzwonić- a nie dzwoni i nie odbiera telefonu. Mieliście się spotkać- a on nie przyszedł i nawet nie poinformował cię o tym, że nie przyjdzie. Zniknął jak kamień w wodę. Masz wrażenie, że po prostu wyparował z twojego życia. Początkowo jesteśmy zszokowane, nie wiemy co się właściwie stało, o co mu chodzi. I zastanawiamy się jak po tych wspólnych chwilach, jak on w ogóle mógł tak zniknąć, bez słowa wyjaśnienia? Szukamy, drążymy więc temat, oj nie chcemy odpuścić. I gdy udaje nam się z nim skontaktować to okazuje się, że on mówi tylko: to koniec. Nie dzwoń do mnie. Więcej się nie spotkamy. Albo jeszcze „lepiej”: to koniec, to co nas łączyło nie miało przyszłości. No jak to nie miało??? Dla ciebie przecież miało. I gdy chcesz się dowiedzieć o co tak właściwie chodzi- to on unika konfrontacji i milknie. Dlatego 7 mieczy potrafi zszokować, a my potem mamy uraz. No bo jak mamy komuś zaufać i zaangażować się, jak może nagle zniknąć zostawiając po sobie pytania bez odpowiedzi i ból w sercu.

osoba w 7 mieczy

Z osobą w 7 mieczy może nam się bardzo dobrze rozmawiać na płaszczyźnie intelektualnej. Będzie to wzajemne porozumienie i rozmowa będzie toczyć się gładko i interesująco.

Czasami jeśli w pytaniu o niego wyjdzie 7 mieczy to trzeba uważać, bo on może skrywać prawdziwe intencje. Nie powie ci całej prawdy. Czasami pojawia się jeśli kobieta pyta o mężczyznę a uosabia go 7 mieczy. Wówczas jeśli przy niej (przy nim ) pojawia się np. królowa (a już w ogóle cesarzowa) to po prostu oznacza, że on jest w związku i to poważnym i to przed tobą ukrywa! A jak go zapytasz to unika odpowiedzi, albo idzie w zaparte i zwyczajnie kłamie, że przecież jest wolny.

7 mieczy może oznaczać, że obok nas jest osoba przebiegła. W tej karcie często pojawia się nasza koleżanka z pracy, która nas obgaduje za plecami. Źle nam życzy i w rzeczywistości bardzo nas nie lubi, chociaż tego nie pokazuje. Nawet jest bardzo miła i sympatyczna. Za to za plecami robi swoje, kopie dołki, a jak w nie wpadasz to możesz nawet nie wiedzieć kto je wykopał.

7mieczts

ucieczka w pracy

Sama również możesz być w energii  7 mieczy. Możesz wtedy uciekać od odpowiedzialności. W pracy robić „dobrą minę” do współpracowników i szefa, gdy w rzeczywistości możesz szukać już innej pracy. Oczywiście to ukrywasz. Z różnych powodów nie chcesz się przyznać szefowi, że planujesz zrezygnować z tej pracy. Może nie widzisz sensu, bo twoim zdaniem i tak by to nic nie zmieniło, a może nie możesz, bo jak powiesz to cię wywali, a ty zostaniesz bez pracy.

W każdym razie szukasz nowej pracy potajemnie, nie przyznajesz się do tego.

Jako pracownik możesz mieć swoje małe tajemnice. Możesz działać skrycie, udawać, że ciężko pracujesz, a tymczasem siedzieć na Fb. Wprawdzie w większości biur to odkryją, bo łatwo sprawdzić historię w przeglądarce, ale jak mają do ciebie zaufanie to możesz go nadużywać. 7 mieczy to taki mały krętacz, spryciarz, który wie jak skrzętnie lawirować, żeby wyciągnąć dla siebie jak najwięcej korzyści.

plusy 7 mieczy

Miecze to myślenie, a więc wszelkiego rodzaju analizowanie sytuacji, gdy trzeba wyciągnąć logiczne wnioski potrzebna jest chłodna decyzja podjęta rozumem i intelektem. Tutaj 7 mieczy dobrze działa. Pozwala bowiem (gdy wymaga tego sytuacja) na chłodne, rzeczowe podejście do problemu, zanalizowanie go i podjęcie najlepszej z możliwych decyzji, często takiej która przyniesie nam korzyści.

Stąd wniosek, że jeśli wyciągniemy ją w pytaniu o egzamin, rozmowę kwalifikacyjną, czy po prostu wszelkie zadania wymagające myślenia- to dobrze nam pójdzie i poradzimy sobie. Karta dobrze wróży we wszelkich sprawach dotyczących dyskusji, rozmów, a przede wszystkim pisania (władanie słowem jak również tzw. fikcja literacka, czyli prosto mówiąc zmyślanie).

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarzy na temat $2

  1. Rewelacyjnie opisane 🙂
    Ostatnio mi wyszła jako wspólna karta w relacji, z której usiłowałam się chyłkiem wycofać. Kilka dni później ta druga osoba „zniknęła” 🙂

    1. Dziękuję Lady, miło mi, że piszesz 🙂 Jako wspólna karta relacji, to tak jak piszesz, po prostu wycofanie jednej, albo dwóch osób i koniec relacji. Ogólnie wycofanie osoby o która pytasz.
      Ostatnio pokazuje mi też osobę, która zachowuje się jakby była obrażona. Czyli milczy, unika, ale nie powie o co jej chodzi.

  2. W połączeniu z 5 buław i rycerzem mieczy pokazał mi nagłe zakończenie znajomości. Wszystko było ok, a_ tu nagle FOCH, obraza nie wiadomo dlaczego i zero kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *