Królowa Mieczy. Dwa oblicza

Królowa Mieczy, zwana często Królową Lodu. Zadziwia, że jest tak różnie odbierana i opisywana. Z jednej strony jako kobieta przypominająca lodową skałę, a z drugiej jako mądra i wrażliwa kobieta. Jak to jest faktycznie z Królową Mieczy? Czy faktycznie jest taka zimna, okrutna, wyrachowana? Niekoniecznie. W Królowej Mieczy widzę dwie strony: jasną i ciemną. W zależności od tego w jaką się wcieli, czyli od poziomu jej samoświadomości i rozwoju, to może przejawiać cienie , albo blaski.

Zewnętrznie wprawdzie zawsze  przypomina tę Królową. Niezwykle  opanowana i rozsądna. Często sztywna, „posągowa”, o przenikliwym i badawczym spojrzeniu. Jednak w czynach, a szczególnie wewnętrznie- widać to zróżnicowanie w Królowej Mieczy.

Nie pozwala sobie na działanie pod wpływem emocji, czy to będą namiętności, czy radość życia, czy też rozpacz i ból. Zewnętrznie nie da po sobie nic poznać. To silna kobieta, podchodząca racjonalnie do życia. Wewnętrznie może cierpieć, ale nie ujawni tego co czuje, aby nie pokazać się jako kobieta słaba, czy niezaradna.

W rozkładach dobrze wróży na wszelkie egzaminy, rozmowy formalne (urzędowe, w sprawie pracy), sprawy zawodowe, wszędzie tam gdzie pojawią się dokumenty, papiery, czyli formalności.

cienie Królowej Mieczy

Jeśli pozostaje w swojej „ciemnej” stronie, to jest  krytyczna, oschła, pedantyczna, zamknięta w sobie.  Narzucająca swoją wolę innym, nie znosząca sprzeciwu. Często pracoholiczka, niezadowolona ze swojego życia osobistego. Nie potrafi stworzyć głębszej więzi z partnerem, czuje się samotna i nierozumiana.

Ostry język ma czasami, potrafi być złośliwa, albo celnie podsumować czyjąś wypowiedź, czy zachowanie. Ma zazwyczaj świetną pamięć i dobrze kojarzy więc celność jej wypowiedzi bywa czasami wprost obezwładniająca. Tym bardziej, że swoje słowa wypowiada z siłą i mocno. Trudno z nią walczyć na słowa. Królowa Mieczy wydaje się taka opanowana, że trudno sprawić, żeby pokazała emocje, czyli wzruszyła się, albo zdenerwowała.
Dlatego Królowa Mieczy potrafi boleśnie zranić słowem. Często trafia w samo sedno, co wrażliwsze osoby przyprawia o łzy w oczach, albo załamanie.

W Królowej Mieczy często pojawiają się kobiety, które skupiają się na znajdowaniu przeszkód w życiu, negatywnych aspektów danej sytuacji, czy wad osób. Mają taką „zdolność”, że nawet jeśli sytuacja wydaje się w miarę i ma swoje dobre i złe strony, to ona akurat skupi się na tej złej. Takie „czarnowidztwo”, brak wiary, ufności i optymizmu.
Chłodna w okazywaniu uczuć. Często poblokowana, nie potrafi okazywać czułości. Zamiast okazywać- ona analizuje. Nie ma wielkiej potrzeby przytulania. W seksie mało spontaniczna. Potrafi blokować emocje poprzez rozum. Gdy ma wątpliwości jak się zachować zawsze posłucha głosu rozumu.


Ona nie potrafi kochać mężczyzny dlatego, że on po prostu jest. Jeśli kocha to za coś. Przeważnie za to, że spełnia jej oczekiwania i… wymagania. A jeśli nie jest tak jak sobie wymyśliła to próbuje go zmieniać. Potrafi osądzać, krytykować innych. Sama sobie stawia też wysoko poprzeczkę, jest osobą zdyscyplinowaną, konkretną. Wychodzi z założenia, że skoro sama stara się jak może, to inni również powinni. Jest przy tym bardzo konsekwentna i uparta.
Zazwyczaj rządzi w domu. Mężem i dziećmi. Podejmuje najważniejsze decyzje. Konsekwentnie stawia wymagania i precyzuje oczekiwania, które egzekwuje. Nie ma mowy, że odpuści dzieciom jakąś karę. Królowa Mieczy ma wysokie wymagania, a dzieci mają im sprostać.

Ciężko ma mąż, partner, czy mężczyzna z taką Królową Mieczy. Wymagania, brak czułości, często brak pełnej akceptacji.  Często go kontroluje. Jest zazwyczaj zazdrosna i zaborcza. Flirty, czy spotkania na boku nie wchodzą w grę, bo ona się zemści!

Potrafi walczyć o swojego mężczyznę z całą bezwzględnością. Potrafi wówczas intrygować, nie cofnie się przed niczym. Jeśli jakaś kobieta „wchodzi” jej w drogę- to biada jej. Bo jeśli KM zacznie „walczyć” to nie spocznie dopóki nie zwycięży.

Walczy zarówno „jawnie”, jak i skrycie. Jak to wygląda?  Jeśli spodobał Ci się mężczyzna, który ma za żonę Królową Mieczy, a on beztrosko nawiązał z Toba bliższą znajomość, to możesz być pewna, że  ona odkryje, że inna kobieta wchodzi jej w drogę (i to szybko!). Wówczas  możesz spodziewać się, że szybko się z tobą skontaktuje, może grozić, zranić, straszyć, ośmieszyć. Albo zadziała skrycie, np. odpisze na Twojego maila, czy smsa podszywając się pod partnera, nie zawaha się go ośmieszyć, byle tylko ciebie zranić i odsunąć. Walczy do upadłego stosując wszystkie dostępne środki i nie cofnie się , nie przestraszy.

blaski Królowej Mieczy

To kobieta inteligentna, błyskotliwa, o szerokich zainteresowaniach. Potrafi dobrze się wysławiać, elokwentna. Potrafi się wyrażać dobitnie i jasno. Konkretnie mówi czego oczekuje, albo co sądzi na dany temat. Bez emocji, bez niejasnych, czy niejednoznacznych sformułowań. Ona wie czego chce. Zazwyczaj doświadczona życiowo. Potrafi bacznie obserwować otoczenie. Nie popełnia drugi raz tych samych błędów. Umie wyciągać wnioski.
Dla Królowej Mieczy bardzo ważna, a często najważniejsza jest praca zawodowa. Często zajmuje wysokie stanowiska, bo potrafi się całkowicie zaangażować w pracę. Profesjonalna w każdym względzie. Wszystko ma zaplanowane, opanowane i opisane według planu. Często pracoholiczka, z twardymi zasadami. Ona zawsze osiąga wyznaczone cele. Jeśli coś sobie zaplanuje to na pewno to zrealizuje!
Jako szefowa Królowa Mieczy rzeczowo powie o co jej chodzi, wyjaśni czego oczekuje i sprawdzi, czy zadanie zostało wykonane (w jaki sposób i czy w terminie). Jeśli nie, to możesz na 100% liczyć na „fachowe” upomnienie, bez przymknięcia oka na „słabości”, czy jakąś niedyspozycję. Królowa Mieczy gardzi słabościami i wymówkami. Sama sobie również nie pozwala na słabości. Jest sprawiedliwa w ocenach. Zawsze stara się być silna, zaradna, mądra. Często prowadzi to do tego, że nie prosi nikogo o pomoc.

Jako szefowa będzie opanowana, rozsądna i wymagająca, pewna siebie! Będzie również doskonale wszystko pamiętać! Swoje polecenia i wymagania będzie konkretnie i przejrzyście formułować. Nie będzie zmieniała zdania co chwilę np. pod wpływem emocji.

Pracująca zawodowo Królowa Mieczy nie spełnia się w roli „gospodyni domowej”. Uznaje tutaj „równouprawnienie”, nie będzie przesiadywać w kuchni, czy prasować jego koszule. Wybiera równy podział obowiązków domowych.

Jeśli Królowa Mieczy nie spełnia się zawodowo, to staje się szefową w domu, która wprowadza tam ład i rygor. Wszystko chodzi „jak w zegarku” i jest ściśle zaplanowane i poukładane. Regularnie posprzątane, ugotowane, wyprane. Na pewno nie będzie tam chaosu. Po prostu prace domowe traktuje obowiązkowo, niczym pracę zawodową.

jeśli spodobała Ci się Królowa Mieczy

Królową Mieczy ciężko uwieść. Jednak nie oprze się mężczyźnie, który zafascynuje ją swoją inteligencją, czy dowcipem. Potrafi doskonale docenić jego wszelkie ironie, puenty, wiedzę i mądrość życiową. Niechętnym okiem patrzy na mężczyzn niepoważnych, czy  mówiących banały i głupoty. Takie teksty potrafi gasić jedym słowem, albo spojrzeniem.

Nawet gdy jej się spodobasz to odczujesz dystans. Ona długo nie pokaże, że jej zależy. I to ani w słowach, ani w gestach. Dlatego mężczyźni często się jej boją i dają sobie spokój. Wydaje się niedostępna. Ona nie ma nic z uwodzicielki, kusicielki. Gra na zmysłach, czyli uwodzenie ciałem, spojrzenia, dotknięcia, uśmiechy- to nie w jej stylu. Najprędzej będzie to flirt słowny, ale tak subtelny, że można nie zauważyć, że to flirt, bo może być zabarwiony ironią.

Jej niedostępność w połączeniu z zaradnością życiową, inteligencją i faktem, że w zasadzie o nic nie prosi oraz  tym, że nie pokazuje słabości, że czegoś nie umie, albo nie daje rady – sprawia, że mężczyźni się jej zazwyczaj boją. Szanują ją, ale obawiają flirtować, zagadywać, czy cokolwiek proponować.

wojowniczka!

Kojarzy mi się z wojowniczkami z filmów fantasy. Są zdecydowane, szybkie, inteligentne. Na zewnątrz opanowane, nie okazują emocji. Nie straszne są im wyzwania i sytuacje życiowe.

Nawet w obliczu katastrofy zachowa przytomność umysłu i będzie starała się znaleźć rozwiązanie. Ona się nie poddaje, nie załamuje, nie szlocha. Myśli i działa. Nie marzy zbyt wiele, skupiając się na działaniu i rozwiązywaniu problemów. Łatwo się nie zakocha, ale jeśli pojawi się ten co powinien, to porusza jej serce i jest w stanie zrobić dla niego wszystko.
Konkretne przykłady?
Choćby Eowina z „Władcy Pierścieni”. Smukła blondynka o przenikającym spojrzeniu. Niezwykle mądra i skryta. Walczy, nie czuje strachu. Nie ma rzeczy, której by się przestraszyła. Zdecydowana, realnie ocenia otaczającą rzeczywistość. Jest postacią kontrastową dla eterycznej, zmysłowej i uduchowionej Arweny. Eowina nie ucieka, a podejmuje wyzwania. Chociaż na zewnątrz jest jak skała , to w środku skrywa całą gamę uczuć,
„(…) księżniczka Rohirrimów, córka królów, smukła, lecz silna jak stal, piękna, lecz groźna”.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarzy na temat $2

 1. Ja nie walczę o faceta. To poniżej mojej godności. Raczej niszczę zarówno ją jak i jego . Pozdro! A w łóżku jestem niczego sobie- bo jak zwykle trafiam w sedno. Większość błaga o seks, tak im dobrze.

 2. Witam serdecznie, bardzo dziękuję za wspaniały artykuł o królowej mieczy- jest niezwykle ciekawy i wciągający. Od razu nasuwa mi się pytanie- jakoś nie mogę się powstrzymać. Jeśli kobieta pyta Tarota, kim jest dla mężczyzny, i wychodzą karty z przełożenia: Królowa Mieczy+9 monet+ Cesarzowa, to jak należałoby zinterpretować te karty? że jest dla niego inteligentną, atrakcyjną, kobietą- przyjaciółką? Bardzo proszę o podpowiedź, wyjaśnienie. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam gorąco. M.

 3. Witaj, dziękuję Ci za komentarz.
  Na pewno postrzega ją jako kobietę inteligentną (Królowa Mieczy), zaradną, a Cesarzowa wskazuje, że może być dla niego idealną kobietą (tzw. ideał kobiety), a w połączeniu z 9 monet pokazuje, że On myśli o kobiecie poważnie, nie jest to dla niego jakiś przelotny związek, czy zwykła relacja.

  1. Dziękuję za odpowiedź i pomoc. To co napisałaś, to by się zgadzało w 100%. Miałam kłopot z interpretacją tej 9 monet. Pozdrawiam serdecznie.

 4. To z mojej strony mogę dodać, że często kobieta spod znaku Koziorożca. Ceni blichtr, lubi zwierzęta często jest wegetarianką.
  Poza tym Panna również, ale ciut mniej zawzięta i nie tak mściwa.
  Zresztą, cały ten trygon ziemski obdarty jest z uczuć empirycznych.

 5. Ja uważam że każdego nadejdzie czas , że wejdzie chwilowo w role Królowej Mieczy. To bardzo ciekawa postać , która w życiu bardzo dużo przeszła ,wylała morze łez i swoje wycierpiała. Jej korona z motyli przedstawia symbol transformacji, na jednej ręce kajdanka z której możemy wywnioskować że ta kobieta uwolniła się swoim mieczem , poprzez rozum wyłączając kompletnie emocje , bo nie raz e życiu tak trzeba ! I to jest jedyna możliwość aby odzyskac wolność duszy, trzeba uwolnić się z różnych uzależnień , czy toksycznych związków czy z diabelskich pułapek możemy tylko wyjść kiedy zaczniemy klarować sprawę rozumem. Ta kobieta uwolniła się, obecnie znajduje się e transformacji aby później mogła znaleść równowagę między sercem a rozumem.
  Dziękuje królowej mieczy że mogłam puścić człowieka którego kocham wolno! W tym czasie często tarot mnie przedstawiał w roli tej królowej. Nie taka straszna jak się wydaje ale jej język może kaleczyć jak jej miecz 😉

 6. Będę wdzięczna za pomoc: Jak odczytać konfigurację trzech kart: dziewiątka mieczy, król kielichów i król mieczy?
  Proszę o podpowiedź. Dziewiątka mieczy to nie jest dobra karta, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *