Rycerz monet (denarów). Poważny facet

Raczej nie spotkasz go na dyskotece, zabawie, imprezie. No chyba, że przyszedł tam ze swoją kobietą, ale wtedy nawet do ciebie nie zagada 😉  Usiądzie sobie i przyrośnie do krzesła wpatrzony w swoją dziewczynę, czy żonę.  Bo on nie tańczy, ewentualnie jak musi to zatańczy ze swoją kobietą.  Przy niej nigdy nie zrobi czegoś, co nie wypada. Bo to gentelman, który przynajmniej zewnętrznie ceni sobie pozory. Klasycznie, elegancko ubrany odpowiednio do sytuacji, choć niekoniecznie z gustem i fantazją.

jest konkretny

Nie pogadasz z nim o życiu, nie popłyniecie we wspólnej rozmowie.  Chyba że macie wspólne zainteresowania. Najlepiej w obszarze zawodowym. Będzie to rozmowa konkretna, fakty i stwierdzenia. Mało emocji. Porozumienie na płaszczyźnie relacji emocjonalnej zerowe. Na płaszczyźnie intelektualnej w miarę dobre, najlepsze jeśli w rozmowie przejdziecie do konkretów. Wówczas jest nadzieja, że on nawet  trochę się  rozrusza.

Ten brak emocjonalności stanowi czasami zaletę. Trudno go zdenerwować i wyprowadzić z równowagi. Potrafi zachować spokój, przynajmniej do czasu, ale wyprowadzony z równowagi jest dość groźny i może wpaść w prawdziwą furię, którą ciężko poskromić i opanować.

cierpliwy jest!

W każdym aspekcie. Potrafi konsekwentnie realizować swoje cele. Nie jest przy tym chaotyczny, ani nie zmienia zdania. On wie czego chce. Dlatego w pracy będzie również  realizował swój cel i parł do przodu. Wprawdzie porusza się małymi kroczkami, ale jakże konsekwentnie.

W miłości również. Jak upatrzy sobie kobietę to bynajmniej nie szaleje. Najpierw poobserwuje, upewni się czy warto nawiązać z nią bliską relację, obmyśli plan działania, a potem powolutku i spokojnie będzie wprowadzał go w życie.

Rycerz Monet działa dyplomatycznie. Mało ma wrogów w życiu. Nie unosi się emocjami, więc nie rzuca słów na lewo i prawo. Zanim coś powie to przemyśli. Co trwa niekiedy bardzo długo i dla osób, które nie są cierpliwe może być denerwujące.

Magdalena (19 lat) spotykała się z mężczyzną – „klasycznym” Rycerzem Monet (24 lata). Ona od początku czuła, że nie jest to ten jedyny, ale spróbowała, bo pomyślała, że może jednak jej intuicja się pomyliła? W zasadzie to pociągała ją jego odmienność, był inny niż mężczyźni których znała. Studiował matematykę,  interesował się informatyką i jeszcze pracował. Wszyscy wokół mówili, że taki idealny. Bo taki pracowity, zaradny, dobry itd. Faktycznie Rycerz Monet był bardzo porządnym chłopcem, grzecznym, cierpliwym, kulturalnym. Wprawdzie nie wykazywał żadnej inicjatywy, miał mało pomysłów, ale na wszystko się zgadzał 🙂  Co Magdalenie nawet na początku pasowało, bo sama miała w nadmiarze pomysłów. Magdalena była jednak dość emocjonalna. Nie trwało długo zanim się zorientowała, że z RM nie ma porozumienia. Gdy ona zaczynała się czymś ekscytować- to on jak głaz wykazywał stoicki spokój. Często nie rozumiał o co jej chodzi, co jasno komunikował: ale o co ci chodzi? Miała wrażenie, że jest dla niego za mało rozsądna, konkretna i opanowana. Czasami gdy zaczynała mówić widziała, że jego oczy robią się coraz większe. Ze zdziwienia. Czuła, że on postrzega ją czasami jako osobę dziwną, albo nawet (gdy zaczynała mówić o swoich zainteresowaniach) szaloną. W rezultacie odechciewało jej się o tym mówić. Gdy chciała się pokłócić i zaczynała mówić- on tylko słuchał. Magdalenę szybko to nudziło, bo co to za kłótnia bez reakcji drugiej osoby;) Tymczasem RM po kilku godzinach się „budził” i nawiązywał do tematu sprzed kilku godzin. Problem był taki, że Magdalena w zasadzie już nie pamiętała o co jej chodziło, bo zdążyła już ochłonąć. Może to wydawać się dobre. Ale czy na pewno? Brak emocji i wspólnego odbierania „na tych samych falach” wywołał w Magdalenie poczucie, że on jej nie rozumie. Poza tym on nie okazywał jej słowami i gestami, że naprawdę ją lubi. Zerwała z nim, a on nie mógl zrozumiec dlaczego. I się załamał. Taki RM. Nie pokazuje, że mu zależy, a jak jest już za późno to okazuje się, że jemu bardzo zależy. Bo RM jest stały w uczuciach. I jak już się zaczęli spotykać, to okazało się, że on miał w swojej głowie bardzo konkretne plany odnośnie ich wspólnej przyszłości. Magdalena chciała się bawić, a on myślał o poważnym i długotrwałym związku.

Jak działa RM?

 • bez porywów emocji
 • bez natchnionych wyznań
 • bez polotu

Ale jest za to:

 • konkretny
 • praktyczny
 • opanowany
 • ostrożny
 • odpowiedzialny
 • grzeczny
 • wierny !

Jak podrywa RM?

Kobieta może nawet się nie zorientować, że on ją podrywa. Jego wyznania są raczej praktyczne. On mówi słowa dokumentujące uczucia typu: dobrze prowadzisz samochód. Bo on jest bardzo praktyczny. Prędzej wyświadczy Ci konkretną przysługę na dowód swoich poważnych uczuć (np. naprawi komputer), niż wyzna, że mu się podobasz. A o głębokich spojrzeniach w oczy też zapomnij. Rycerz Monet jest mało romantyczny i niezbyt czuły.

Rycerz Monet nie zgłębia się zbytnio w rozumienie subtelnych odcieni emocji innych. Dla niego wszystko jest białe, albo czarne. Nawet kobieta, która mu się bardzo podoba nie  jest w stanie sprawić, że wzniesie się ponad przysłowiową ziemię, czyli poczuje uniesienie serca.

Więc  kobieto, jeśli  w rozkładzie wychodzi że spotkasz RM, a szukasz mężczyzny na którym można polegać, którego emocje szybko zrozumiesz (bo głębi tam nie ma), który doceni, że potrafisz gotować, sprzątać i interesujesz się planowaniem zakupów sprzętów domowych, czy innych pragmatycznych urządzeń, który doceni w tobie wzorową matkę, gospodynię domową, pracowitość i obowiązkowość- który nie będzie się oglądał za każdą ładną laską i nie da się uwieść !
To ciesz się, bo spotkasz swój ideał  🙂

Jednym słowem, gdy kręci cię przewidywalność, a przeraża spontaniczność to Rycerz Monet jest tym, którego szukasz 😉

Ale jeśli szukasz mężczyzny o skomplikowanej osobowości i bogatej wyobraźni, zmysłowego marzyciela, takiego który będzie Cię inspirował, dla którego ważniejsze jest to, że go przytulisz, niż to, że wyprasowałaś mu koszulę- a trafiłaś na RM to… szukaj dalej. To nie jest TEN. 😉

W gruncie rzeczy to RM podoba się większości kobiet. Zwłaszcza tym wszystkim, które zostały porzucone, zdradzone, oszukane, albo musiały utrzymywać mężów. Tym wszystkim kobietom,  które szukają stabilizacji, oparcia i wsparcia na męskim ramieniu, komfortu materialnego. Potrzebują spokoju i pewności, chca stworzyć „klasyczną” rodzinę, budować praktyczne gniazdo rodzinne. Ale niektórym kobietom  związek z RM niestety nie da spełnienia.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarze na temat $2

 1. Genialne przedstawienie kart Tarota, działające mocno na wyobraźnię. Opis Rycerza Monet pięknie oddaje energię karty. Jako astrolog dodam coś od siebie. To młody mężczyzna mający kilka planet
  osobistych w żywiole ziemi, najczęściej Koziorożcu (mimo że np.jest słonecznym Wodnikiem lub Rybą ) lub bardzo silnego Saturna (np. na ascedencie lub Medium Coeli, lub w
  mocnych aspektach do planet osobistych ) . Brak okazywania emocji i zewnętrzny uczuciowy chłód sprawia że ma niewielu przyjaciół, ale za to takich na których może polegać i
  przyjaźnie takie są trwałe. Poniesione porażki w młodości i nadmiar ambicji są często przyczyną stanów depresyjnych. O ile życie mu się ułoży, dzięki wytrwałości stanie się
  Królem Monet ze wszystkimi przywilejami władcy, bo ze wszystkich Rycerzy ma największe zadatki na królowanie. Rycerz Buław często się wypali, Rycerz Pucharów zagubi jak Don
  Kichot a Rycerz Mieczy wrogów będzie miał do końca swych dni …

 2. Bardzo lubie Pani interpretacje, bardzo dzialaja na wyobraznie. Ogromnie doceniam ogrom Pani pracy, dziekuje.
  Zauwazylam jednak, ze niektore opisy nie otwieraja sie ( np. rycerz mieczy,paz denarow ibulaw), szkoda, moze uda sie usunac te usterke,- bede bardzo wdzieczna i szczesliwa.
  Pozdrawiam

 3. Bardzo podobają mi się Pani opisy poszczegołnych kart szczególnie tych obrazujących mężczyzn.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *