2 monet. Zdecyduj się

Karta mówi o niezdecydowaniu. Masz dwie albo nawet kilka opcji i nie wiesz co wybrać. Oznacza, że dobrze podjąć jakąś decyzję. Nie uciekać, nie bać się! Nawet jeśli niesie ze sobą ryzyko.

Osoba w energii 2 monet może słyszeć

 • Czego ty właściwie chcesz?
 • Weź się w końcu zdecyduj!
 • Ale o co Ci chodzi?

Niezdecydowanie może dotyczyć każdej sytuacji życiowej. Monety sugerują sprawy materialne, ale w uczuciach 2 monet też się pojawia. Oznacza, że dobrze podjąć jakieś konkretne i zdecydowane kroki.

Jednak w 2 monet nie potrafisz wybrać. Lawirujesz, balansujesz. Krok do przodu, potem do tyłu. I stoisz w miejscu. Potem od nowa. I myślisz sobie: przecież tak już było, znowu jestem w tym samym miejscu.. Owszem jesteś.

Dlatego dokonując wyboru, podejmując decyzję, nie warto się już wycofywać.

wybory w 2 monet są trudne

Nie dlatego, że sytuacja jest wyjątkowo skomplikowana (chociaż i tak bywa). Są trudne dla ciebie. To co dla jednych jest proste, dla kogoś innego jest niczym „skok w ogień”.

Marta myślała o tym, żeby rozwieść się z mężem. Pojawiło się tysiąc wątpliwości. Wiedziała, że go nie kocha, ale mówiła sama sobie, że nie wyobraża sobie życia z kim innym. Znowu poznawać kogoś od początku i przyzwyczajać się? Poza tym nie „zrobi tego dzieciom”. Tyle razem przeżyliśmy, mam to przekreślić? Marta spotkała Ewę- koleżankę z liceum. Ewa rozwiodła się pół roku temu. Wiesz, poczułam, że się duszę i złożyłam pozew o rozwód- opowiadała Ewa. Wspólne lata? Nie myślałam o tym. Dzieci? Powiedziały, że bardzo dobrze zrobiłam, bo już nie mogły patrzeć jak się męczę.
Marta nie zdecydowała się na rozwód, z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej, Marta czuje że powoli umiera, ale nie umie odejść od męża. Ewa ma nowego partnera i jest szczęśliwa. Czuje, że żyje.

Taka sama sytuacja, a dwa różne podejścia.

Możesz mieć to czego chcesz. Jednak musisz mieć pewność, że tego chcesz. Jeśli raz chcesz a potem się wycofujesz i znowu chcesz- to nie dziw się, że swojego celu nie osiągniesz.

dlaczego nie potrafimy podjąć decyzji?

Przyczyną jest najczęściej strach. Często nie uświadamiamy sobie czego się boimy. Marta tak naprawdę boi się podjęcia odpowiedzialności za siebie.
Wybór wiąże się tutaj często ze zmianą w życiu. Jeśli mamy pewność, że ta zmiana jest pozytywna- to nie wahamy się. Jeśli natomiast nie wiemy co nam przyniesie- wówczas wolimy to co znamy, niż wkroczyć w coś „nowego”.
O takich wahaniach mówi 2 denarów. Jednak w pewien sposób ostrzega: podejmij decyzję.

Jeśli nie podejmiesz będziesz dalej stała w miejscu, nie zrobisz kroku do przodu, nie rozwiniesz się tkwiąc w starych schematach czy w strachu przed tym, co nieznane.

Dwójka monet może oznaczać też dwie „opcje”

Przykładowo:
Dwie prace, dwa źródła dochodu równocześnie.
Prowadzenie podwójnego życia. On ma dwie kobiety jednocześnie (np. żonę i kochankę), ona ma dwóch mężczyzn jednocześnie.

Jeśli masz dwie opcje i nie umiesz podjąć decyzji, to uświadom sobie, czego się obawiasz? Strach ma „wielkie oczy”, często go wyolbrzymiamy. Uświadomienie sobie, że to właśnie tego się boję- często pozwala ten strach wyeliminować.

Jeśli czegoś chcesz powinieneś dokonać wyboru. Działać. Samo rozmyślanie nie przyniesie efektu.

Czasami niezdecydowanie wynika chęci posiadania dwóch rzeczy (a nawet osób) jednocześnie. Chcesz mieć i to i to, chcesz mieć żonę i kochankę. Z niczego nie chcesz zrezygnować. A tak się najczęściej nie da.

Karta mówi, że czas otworzyć się na zmiany

Pora porzucić wycofywanie się a podjąć ryzyko. Jeżeli zmiana okaże się niekorzystna? Owszem, może tak być. Jednak wszystko ma swój cel. I z perspektywy czasu wygląda inaczej. Ryzykować zmianą to znaczy żyć. Bez działania stajemy w miejscu, nie zmieniamy się, nie zmieniamy swojego życia. Wiele nas omija. Być może pięknych sytuacji.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarzy na temat $2

 1. Witam, chciałam się zapytać jak często można stawiać karty? Miałam ostatnio postawiony rozkład na związek, ale mam wiele szczegółowych pytań…jak postępować? co zrobić? co on myśli? karty były stawiane w ubiegłym tygodniu..Proszę o odpowiedź

 2. Witaj. Zależy od pytania. Zasada jest taka, że jeśli stawiasz to samo pytanie- to jak najrzadziej, przy czym na pewno nie codziennie, raz na miesiąc jest w porządku.
  W przypadku gdy zadajemy ciągle to samo pytanie, to karty wprawdzie odpowiadają, ale pokazują coraz bardziej szczegółowy obraz, jakieś pojedyncze aspekty, które coraz trudniej jest nam zinterpretować.
  Ale możesz trochę to „obejść”, np. pytać: co on dzisiaj/teraz czuje? (ale to będzie odzwierciedlać jego chwilowe emocje a nie to co czuje głęboko w sercu), możesz zapytać: co on dzisiaj/teraz myśli o … – to możesz też codziennie.
  Zawsze jeśli czujesz, że karty są chaotyczne, udzielają sprzecznych odpowiedzi- należy odpuścić np. na tydzień a nawet dłużej, dopóki TY nie odzyskasz wewnętrznego spokoju.

 3. Witam serdecznie,
  Pani Grażyno, jeżeli chodzi o te dwójkę monet.. czesto wypada mi ona na związki właśnie gdzie chce się trzymać przysłowiowe 2 sroki za ogon…
  Ja sama znalazłam sie w takiej sytuacji. Człowiek, którego obdarzyłam uczuciem jest w związku, tak jak i ja zresztą…nasza znajomość zaczęła się w listopadzie zeszłego roku. Teraz kontakt został zerwany, zakończony. Często pokazywała mi się ta dwojka monet. I ona potwierdza stosunek tego człowieka do naszej relacji. Myślę, że nie jestem mu obojętna, ale jego poukładane życie jest dla niego ważniejsze, nawet jeżeli bez większych uczuć…co też pokazują mi karty ( 6 monet, 10 monet, śmierć – to uczucia do jego partnerki; uczucia w stosunku do mnie : giermek pucharów, mag, 9 monet). Zresztą on od początku nie krył, że nie chce się angażować emocjonalnie. Karty pokazują mi jednak ze zal mu tego, co było między nami. Na pytanie jakie uczucia wywołują myśli o mnie: 5 pucharów, 8 pucharów, 6 pucharów…
  Niestety…czuję że on świadomie prędzej zrezygnuje z tej znajomości niż odważy się zaryzykować i zacząć wszystko od początku…tez kwestie finansowe grają tu dużą rolę.
  Wiem, że będzie w moim mieście pod koniec listopada i wiąże z tym ciche nadzieje, ze się spotkamy, porozmawiamy.
  Zapytałam kart czy on będzie chciał nadal kontynuować te znajomość jeżeli ja się odważę napisać pierwsza, bo myślę że on tego nie zrobi…
  Karty: as mieczy, 2 monet, czworka monet i dociagnieta karta : krol monet.
  Pani Aniu, proszę pomoc mi w odczytaniu tego układu, czy on zdecydowanie wybierze to co ma i odetnie się od znajomości ze mną?
  Kilka miesięcy temu chciałam zakonczyc te historię. Wtedy wyciągnęłam jedna kartę która miała być jego reakcją.To była 4 monet. Chęć zatrzymania tego co jest, co się zdobyło, nie tylko w odniesieniu do rodziny; wówczas dostałam bardzo ciepłą wiadomość.
  Chciałabym wiedzieć, czy on się kiedykolwiek odważy podjąć ryzyko, a jeżeli nie to poprostu zacząć zapominać. Moja historia jest dokładnie taka jak historia Marty z dwójki monet…pani Aniu to moja historia…

  1. Marto, moim zdaniem As Mieczy wskazuje, że on będzie chciał się odciąć, że zdecyduje się trwać w swoim związku. Tak jest na „teraz”. Zapomnieć o nim będzie ciężko i potrzeba czasu, jednak nie ma co się łudzić i tkwić w marzeniach. Warto jednak zając się sobą. Odpowiedzieć sobie na pytanie: czego ja chcę, zastanowić się nad swoim związkiem. Decyzja o rozwodzie jest sprawą bardzo trudną, nawet jeżeli ten związek nas zupełnie nie satysfakcjonuje. Łatwiej się rozstać i zaangażować w inny związek, jednak to jest tylko „zastąpienie” jednego mężczyzny drugim. Nie warto się rozstawać dla „kogoś” (bo mam nową miłość więc nie będę samotna). Czas po rozstaniu, tylko dla siebie, w samotności, jest potrzebny na zamknięcie starych spraw. Potem „w nowe” można wkroczyć z czystą kartą i wówczas taki związek ma sens.

 4. Potrzebuje odpowiedzi na jedno pytanie czy on mnie nadal kocha i czy jeszcze stworzymy zwiazek, rozstalismy sie ponad 5 miesiecy temu , a nadal mamy kontakt, on mowi, ze nie kocha mnie, to co go do mnie ciagnie. Tomasz 23 lata, magda 24 lata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *