Kim jest przewodnik duchowy

Przewodnik duchowy to istota niematerialna i z pewnością możemy powiedzieć, że „nie z tego świata’. Może jednak przybierać różne postaci czy kształty.  Jest formą energii, która przy nas czuwa i opiekuje się nami, pilnując abyśmy podążali ścieżką, którą wybrała nasza dusza przed inkarnacją.

Przewodnicy duchowi są niezwykle istotni dla osób, które współpracują ze światem niematerialnym. Są to uzdrowiciele, którym przewodnik duchowy pomaga w nawiązywaniu łączności ze światem subtelnych energii.

Czy każdy ma przewodnika duchowego?

Każdy z nas ma swojego przewodnika duchowego, a czasami ma ich kilku. Mogą pojawiać się w dowolnym momencie naszego życia. Szczególnie jeśli dusza tego potrzebuje, a my jesteśmy otwarci i prosimy o takie wsparcie.

Kim jest przewodnik duchowy?

Koncepcji jest wiele. Jedni uważają, że przewodnikami mogą być archanioły, anioły czy znany nam z dzieciństwa anioł stróż. Mogą to być zwierzęta mocy, a nawet nasi zmarli bliscy. Jest to teoria, którą dosyć łatwo nam zrozumieć, ponieważ możemy „po ludzku” wyobrazić sobie, że gdzieś tam obok nas istnieje jakiś anioł, czy inna energia, której nie widzimy, ale możemy poczuć.  Jesteśmy skłonni uwierzyć, że osoby, które mają zdolności postrzegania pozazmysłowego, są w stanie normalnie zobaczyć tych przewodników, jak również ich namalować. Stąd dużą popularnością cieszą się obrazy z przewodnikami duchowymi.

Inne koncepcje są już dla nas bardziej skomplikowane i mówią o tym, że przewodnik duchowy jest to cząstka naszej własnej duszy. Ta, która pozostała w „domu dusz”, nie wcielając się w ciało materialne. Nasza podzielona dusza ma z nią łączność. I podczas gdy naszej ziemskiej duszy wymazano pamięć (po to by uczyła się poprzez ziemskie doświadczenia), to nasza „niewcielona” cząstka duszy pamięta wszystko. Dlatego jest w stanie nam pomagać, doradzać i nam przewodzić.

Jak skontaktować się z przewodnikiem duchowym?

Podobnie jak w przypadku innych istot niematerialnych o wiele łatwiej będzie nam odczuć obecność przewodnika niż go zobaczyć. Najłatwiej skontaktować się z nim podczas medytacji, czy we śnie. Wówczas mamy o wiele lepszy kontakt ze swoją duszą.

Często przewodnika nazywa się również opiekunem duchowym. Jednak to nie to samo. Przewodnik ma wyższą świadomość. Jedni i drudzy jednak opiekują się nami nawet wtedy, gdy nie mamy pojęcia o tym, że istnieją.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *