Jak zmarli szukają z nami kontaktu

Zwykle nie myślimy o śmierci.  Jakieś pytania pojawiają się zwykle wtedy, gdy odchodzi bliska nam osoba. Najczęściej zastanawiamy się czy istnieje życie po śmierci, a może śmierć to koniec wszystkiego? Czy bliski nas widzi, słyszy, czy odszedł gdzieś dalej, a jeśli tak- to gdzie? Czy jest szczęśliwy, jak się czuje?

Czasami osoby, które nigdy nie słyszały i nie widziały rzeczy nadprzyrodzonych, dostają wyraźne znaki, że ktoś (coś) szuka z nimi kontaktu z „zaświatów’. Na początku nie mogą w to uwierzyć. Zadają pytania: czy to możliwe, że on (ona) są w domu ? Czy zmarły chce mi coś przekazać i czy szuka kontaktu ze mną? Co mam teraz zrobić? Jak mogę pomóc zmarłej osobie?

Najczęściej pierwsze znaki od zmarłego pojawiają się dość szybko po jego śmierci. Bliski, który zmarł 10 lat temu, czy dawniej, raczej nie będzie intensywnie odwiedzał cię w domu i dawał wyraźnych znaków. Co innego bliscy, którzy zmarli kilka dni (tygodni) temu.

Dlaczego bliscy zmarli do nas przychodzą?

 1. Niezałatwione sprawy na ziemi. Nie zdążyli  dokończyć swoich ziemskich spraw. Przychodzą, ponieważ chcieliby je pozamykać. Jednak nie jest to już możliwe. Dlatego żyjąc na ziemi warto pamiętać o tym, by żyć w taki sposób, żeby w każdym momencie życia móc powiedzieć: jeśli teraz odejdę to nie zostawię tutaj niezałatwionych spraw.
 2. Przywiązanie do materii. Większość ludzi uwielbia swoje mieszkania, meble, auta, czy inne materialne rzeczy. Rodzi to przywiązanie, które czasami zmarli przenoszą na drugą stronę. I zwyczajnie żal im zostawiać swoje dobra materialne. Dlatego pojawiają się w domach, żeby „doglądać” swojego dobytku dając żyjącym znaki „to moje”.
 3. Martwią się widząc rozpacz bliskich i chcą im przekazać, że ich widzą, pocieszyć, żeby przestali płakać. Zmarli bardziej potrzebują modlitwy niż łez. Dobrych i ciepłych wspomnień, niż rozpaczy, która ich ściąga na ziemię i nie mogą często „iść dalej’ w swojej zaświatowej podróży.
 4. Zmarli poprzez znaki chcą przekazać, że wszystko w u nich w porządku. Takie wizyty mają najczęściej miejsce w nocy, albo w snach. Nie dlatego, że jest ciemno. Nocą jesteśmy wyciszeni, nie rozprasza nas hałas, telewizor, czy tysiące ziemskich obowiązków. Sen w ogóle jest wejściem w inne wibracje, w których łatwiej zobaczyć i poczuć nam to, czego normalnie dojrzeć nie potrafimy.
 5. Potrzebują naszej pomocy. To się zdarza dość często.

Znaki, które dają nam zmarli

 • Owszem zdarza się, że widzimy sylwetki, twarze bliskich. Dzieje się tak w snach. Jednak na jawie nieczęsto zobaczymy tzw. ducha. Naprawdę zdarza się to bardzo, bardzo rzadko. I widzą je osoby, które mają zdolności postrzegania pozazmysłowego. Zwykły człowiek, który nigdy ducha w życiu swoim nie widział-raczej go nie zobaczy.  Jednak jak najbardziej może słyszeć  różne dźwięki, których nie może zidentyfikować, takie jak skrzypienia czy odgłosy kroków.
 • Dzieją się dziwne rzeczy: pękają szkła (szklanki, lustra, szklane świeczniki).
 • Zwierzęta zachowują się dziwnie. Wpatrują się w jeden punkt długi czas jakby na coś patrzyły. Pies podbiega w miejsce gdzie nic nie ma i cieszy się jak szalony, zupełnie jakby zobaczył domownika.
 • Włącza się samo radio, telewizor czy komputer. Wówczas należy posłuchać tekstu, który się akurat włączył , czy przyjrzeć obrazowi, bądź wsłuchać się w tekst piosenki. Są to często informacje od zmarłych bliskich. I naprawdę są one bardzo celne i zwykle od razu je rozumiemy.
 • Zmiany temperatury.  Jest to bardzo charakterystyczny znak. Nagły skok temperatury (nawet o 20 stopni) świadczy o tym , że zmarły jest obok nas w tym samym pomieszczeniu. Najczęściej temperatura wtedy spada.

Marysi zmarł dziadek. Bardzo to przeżyła. Pewnej letniej nocy Marysia obudziła się i poczuła, że jest strasznie zimno w pokoju. Niemożliwe- pomyślała, bowiem był bardzo upalny środek lata. Jednak było jej tak zimno, że cała się trzęsła. Usiadła i zobaczyła, że z jej ust wydobywa się para identyczna jak podczas mroźnego dnia. Na oknach dojrzała biały nalot, jakby szron. Marysia przestraszyła się i pobiegła po mamę. Nie chciała ona wierzyć córce, że w pokoju jest tak mroźno. Jednak poszła sprawdzić i przerażona zobaczyła, że dziewczynka mówi prawdę.

Znaki tego typu świadczą o tym, ze zmarły bliski przyszedł nas odwiedzić.

 • Awarie. Prądu i sprzętów, które nie wiadomo dlaczego nagle zaczynają się psuć. Pralki, miksery, odkurzacze, lodówki, wszystko może się popsuć. Jeśli tym usterkom towarzyszy jeszcze jakiś inny znak, to bez wątpienia twój bliski postanowił cię odwiedzić.
 • Zapachy. Pojawiają się niespodziewanie różne zapachy. Jeśli osoba paliła papierosy, to możesz je wyraźnie poczuć. Jeśli miała ulubione perfumy, czy kwiaty, to ich zapach również może się uaktywniać. Podobnie z ulubionymi potrawami do jedzenia czy napojami (na przykład kawą).
Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *