Karty bramy w Tarocie, a pisanie pracy dyplomowej

W  Tarocie istnieją  karty bramy. W otoczeniu innych kart i w zależności od pytania, wskazują one, że pora zakończyć,  zamknąć określony i zazwyczaj bezpieczny rozdział w życiu i rozpocząć nowy. Karty Bramy jasno wskazują, że powinniśmy dokonać wyboru.

W tym roku skończyłam szkołę „ezo”. Od samego początku zaczynając naukę- wiedziałam, że na koniec wszyscy piszą prace dyplomowe. Niby wiedziałam… teoretycznie, bo praktycznie to moja świadomość jakoś tego nie przyjmowała.

Nie lubię kończyć czegoś, co sprawia mi radość. Postanowiłam więc, że wprawdzie szkołę skończę, bo nie mam innego wyjścia 🙂 ale żaden dyplom nie będzie mi do szczęścia potrzebny. Ponieważ wszyscy dziwili się dlaczego tak robię, a sama mogłam powiedzieć tylko: bo tak– to postanowiłam zobaczyć o co w tym chodzi.

Rozłożyłam rozkład w którym wypadły mi dwie karty bramy. Od razu wiedziałam, że muszę napisać pracę, bo otworzy to „dwie furtki”. A rozkład wyszedł tak:

tarot_pracarozklad

Istota problemu. 9 mieczy

To ucieczka i strach. Wolałam uciec, niż się zaangażować. Znalazłam sobie doskonały pretekst. Nie miałam zaliczonych jednych zajęć i musiałabym jechać na nie do Warszawy. Stwierdziłam, że nie chce mi się tam jechać, więc bardzo szybko postanowiłam, że pracy nie napiszę. Nie ma to jak pochopne podejmowanie decyzji 😉

Ja. Moje nastawienie i odczucia związane z koniecznością pisania pracy. 4 kielichów

Nie dostrzegałam konieczności posiadania dyplomu. Skoro do szkoły poszłam dla siebie, co miał mi dać jakiś tam papierek. 4 kielichów to taki stan, gdy jesteśmy pogrążeni w swoich myślach i nie dostrzegamy konieczności angażowania się w cokolwiek. Po prostu tego nie zauważamy i już…

Otoczenie. 9 monet (denarów)

9 denarów oznacza bogactwo duchowe i materialne. To karta brama. Pokazuje, że otrzymałam wszystko co mi potrzebne i że spokojnie mogę otworzyć się na nowe doświadczenia. Mam potrzebne umiejętności i wiedzę, które umożliwiają mi napisanie tej nieszczęsnej pracy.

A muszę przyznać, że otoczenie faktycznie było sprzyjające. Promotor chętny do współpracy, miałam wszystkie potrzebne materiały. W dodatku Pani Dyrektor postanowiła, że zrealizuje zajęcia, które miałam niezaliczone, i to jeszcze w tym roku i w moim mieście. Nie musiałabym więc nigdzie jechać.

Mimo to byłam uparta. Jak osioł. No bo przecież już postanowiłam 😉

Przyczyna problemu. Dlaczego nie chciałam pisać pracy? Królowa Mieczy

Królowa mieczy to kobieta, która za dużo myśli i nie chce czuć. Bez przerwy analizuje, głucha na argumenty. Jak sobie coś postanowi- to koniec. Trudno jej zmienić zdanie. Będzie się upierała przy swoim, nikogo nie słucha. Widocznie tak się zachowywałam 🙁

Istota problemu. Jaki jest głębszy powód tego, że nie chciałam pisać? Król Kielichów 

A król kielichów niesie w sobie uczucia takie jak miłość, zaufanie, troska, zrozumienie i bezpieczeństwo. To wszystko znalazłam w swojej szkole.

Więc zaczęłam się zastanawiać co tak naprawdę jest przyczyną, że tak się uparłam. I w końcu eureka! Po prostu bardzo kochałam swoją szkołę i nie zamierzałam jej skończyć 🙂 Czułam się w odpowiednim miejscu, o odpowiedniej porze i wśród ludzi, którzy okazali się wspaniali i tacy podobni.

Dyplom, jak każdy papier, świadectwo (szkolne, pracy itp.)- to symboliczne zamknięcie bramy. Jasno symbolizuje zakończenie pewnego etapu w życiu. I rozpoczęcie nowego. Było mi tak dobrze, że moja podświadomość najwidoczniej postanowiła sobie, że nie chce zakończyć tego etapu. Nie mając dyplomu, teoretycznie dalej będę czuła się uczniem szkoły i nie będę musiała zaczynać czegoś nowego, co wymagałoby wysiłku. Sprytnie 🙂 Ale czy to ma sens? Otóż nie ma. Życie to nieustanna nauka. Po to coś zaczynamy- żeby skończyć. Trwanie w iluzji i niechęć do skończenia czegoś- nie determinuje zaczęcia nowego etapu. Czemu nie miałam na to ochoty? Bo jeśli jest nam dobrze, albo chociaż bezpiecznie, to nie mamy chęci wychodzić z tego stanu. Sprawia, że stajemy na moment, albo i dłużej i nie idziemy do przodu. Zamknięcie pewnego rozdziału w życiu- zawsze niesie ze sobą jakieś ryzyko z którym trzeba się zmierzyć. Zrozumiałam, że po raz pierwszy w życiu nie miałam najmniejszej ochoty iść do przodu.

Co można zrobić? Co mogę zrobić, żeby rozwiązać problem i odczuć potrzebę pisania pracy oraz ją napisać? Giermek Mieczy

Giermek mieczy pokazał, żeby patrzeć racjonalnie. Skoro nie ma przeciwwskazań takich jak np. konieczność jazdy do innego miasta, to czemu by nie napisać tej pracy. Tym bardziej, że mogę wziąć się szybko do roboty i zdążę ją napisać.

Okoliczności pisania pracy. Jakie będą okoliczności pisania pracy? 4 buław

4 Buław to energia, szybkość, działanie. Doczekałam się i mam za swoje. Będę pisać w pośpiechu.

No i faktycznie zdecydowałam się w ostatniej chwili. Na napisanie miałam sobotę i pół niedzieli. Potem musiałam prosić promotora, żeby sprawdził pracę w jeden dzień, żeby zdążyła dojść pocztą.  Ale się udało. Zdążyłam 🙂

Rezultat. Wynik. 6 mieczy

6 mieczy to właśnie jedna z takich kart bram, która wskazuje na zakończenie etapu związanego z przekraczaniem granic intelektualnych. Towarzyszy jej strach przed porzuceniem tego co już znamy i obawy przed tym co nowe. Nie jest trudno przekroczyć kartę– bramę. Ważne żeby jeszcze skorzystać z szansy na zmianę jaka ona daje, żeby jej nie zaprzepaścić, zlekceważyć. Bo przecież i tak można.

6 Mieczy to „skok do wody”, niekiedy bardzo głębokiej. Wymagający podjęcia decyzji, wysiłku i zaakceptowania i zrozumienia, że odrzucając zmianę- staniemy w miejscu, bez możliwości rozwoju. A przecież nie można żyć w pełni nie wyrażając zgody i odrzucając zmiany, które wyznacza los.

6 mieczy to karta brama. Pokazuje, że otworzyłam kolejną furtkę do „dalekiej podróży”. Symbolizuje uwolnienie się od wykreowanych umysłem schematów myślowych, które wprawdzie zapewniały mi poczucie bezpieczeństwa, ale nie pozwalały iść dalej i otworzyć się na nowe doświadczenia i pomysły.

Po wysłaniu tej pracy, z jednej strony trochę mi ulżyło, bo jednak lubię klarowne sytuacje i wszelkie zawieszenie w niewiadomych, gdzie nie wiadomo w którą stronę iść i gdzie uderzyć- źle na mnie działa. Ale z drugiej było mi bardzo smutno i nie pomogły żadne tłumaczenia przyjaciół, że przecież i tak się często widujemy poza szkołą.

A jednak jeśli się czegoś bardzo chce to… czasami się udaje (niektórym wprawdzie zawsze, mi jednak czasami). I w mojej szkole otwierają nowy kierunek. No to teraz pora zacząć od września następny rozdział 🙂

Karty bramy w Tarocie to: Trójka Buław, Piątka Kielichów, Szóstka Mieczy, Ósemka Mieczy, As Denarów, Szóstka Denarów, Dziewiątka Denarów i Dziesiątka Denarów, Śmierć, Sąd, Świat.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *