Miejsca w Tarocie. Arkana Wielkie

Czasami się zdarza, że pytamy karty o miejsca. Pytamy: Gdzie to (zdarzenie) się wydarzy? Gdzie ją/jego spotkam?  Przy określaniu miejsc na podstawie kart Tarota ważne są własne spostrzeżenia, doświadczenie oraz określona talia kart, której używamy. Na niektórych kartach są przedstawione różne miejsca i sytuacje, a talie różnią się od siebie,  zawsze należy to uwzględnić przy określaniu miejsc i brać pod uwagę dokładnie tę kartę, którą mamy przed sobą.

I jak zawsze w kartach, po pierwsze patrzymy na własne odczucia, a nie szukamy od razu gotowych odpowiedzi 🙂 Jeśli wybierzemy np. Kapłankę , a zobaczymy dyskotekę, to ten obraz będzie najważniejszy, chociaż wszelkie źródła wskazują na miejsca spokojne i magiczne.

Czy karty pokażą na 100%  i konkretnie każde miejsce? Nie pokażą. To nie jest instrukcja obsługi. Jak dana karta ma pokazać, że dany sklep to np. obuwniczy, czy może szewc? Najważniejsza jest intuicja i jeśli dostaniemy od niej taką konkretną odpowiedź,  to ona jest najważniejsza, a nie  „gotowe” opisy.

MIEJSCA W TAROCIE – ARKANA WIELKIE

Głupiec: Wesołe Miasteczko (karuzele), żłobki i przedszkola,  miejsce w którym jeszcze nigdy nie byłaś.

Mag: specjalistyczny gabinet (prawniczy, lekarski) w którym ktoś udziela specjalistycznych porad. Gabinety, instytuty naukowe, laboratoria. Miejsca w których przeprowadza się doświadczenia, pracuje naukowo.

loveoftarot.com
loveoftarot.com

Kapłanka: miejsca magiczne, czyli takie w których mocno się odczuwa. Wszelkie miejsca nieskażone cywilizacją, często odludne, czy w niewielkim stopniu zamieszkane przez ludzi. Może to być świątynia, kościół, czy zabytki, wszelkie miejsca mocy (Wawel, kamienne kręgi itp.).
Miejsca w których spotykasz się z tym co tajemnicze, czyli gabinet wróżki, czy astrologa, kursy rozwoju duchowego na których uczysz się.

Cesarzowa: dobrze i bogato wyposażone biura, okazałe budynki, eleganckie restauracje. Miejsce gdzie jest dość sporo ludzi, którzy są gustownie, elegancko, drogo ubrani. Pokazy mody. Luksusowe sklepy z markowymi artykułami, ubraniami. Sad z dorodnymi owocami.

Cesarz: gabinet szefa, urzędy państwowe, a jeśli prywatna firma to korporacja z jasno wytyczonymi regułami. Budynki policji, straży miejskiej, straż pożarna, wojskowe budynki również. Miejsce w którym będzie przewaga mężczyzn, albo dominujących, władczych kobiet.

Papież: kościół (ale stary, zabytkowy, taki z „duszą”), klasztory, miejsca odosobnienia. Renomowana uczelnia (wyższa), galerie sztuki, muzea.

Kochankowie: miejsca romantyczne, spokój i piękne otoczenie przyrody, np. willa z ogrodem, park z fontanną i alejkami, również przytulna  kawiarnia, kwiaciarnia, stadnina koni, piękne ogrody.

Rydwan: miejsca tętniące pośpiechem, w których szybko coś się zmienia. Wszelkie pociągi, samoloty, autobusy, samochody i miejsca z nimi związane czyli dworce autobusowe i PKP, lotniska, duże parkingi wielopoziomowe,metro, autostrady. Również stadiony sportowe, tor żużlowy, tory wyścigowe miejsca w których odbywają się wyścigi np. konne. To tez biuro podróży.

Moc: kluby fitness, siłownie, szkoły tańca

Pustelnik, Eremita: wyspa, miejsce skaliste, albo piaszczyste, góry (ale w górnej partii), schroniska górskie, latarnie morskie, kawalerka,

lunaea.com
lunaea.com

piwnica, więzienie, antykwariat, izolatka np. w szpitalu. Miejsce całkowicie wyludnione i ciche, często zaciemnione. Jeśli dom to jednorodzinny, wolnostojący na obrzeżach miasta, albo samotnie np. w lesie (leśniczówka), zamknięte (ogrodzone) osiedla mieszkalne.

Koło Fortuny: bary, kluby nocne, kasyna, banki, duże markety, galerie handlowe, rynek na którym się handluje. Pojazdy, które mają koła 🙂 Ronda, miejsca w których znajduje się scena (półokrągła, okrągła).

Sprawiedliwość: miejsca gdzie przeprowadza się poważne egzaminy, testy kompetencji np. prawo jazdy, językowe. Miejsca związane z prawem: gabinety prawnicze, sądy, urzędy skarbowe, ZUS.

Wisielec: miejsca w których woda „stoi” typu jezioro, staw, basen, czasami łazienka. Również domy opieki, starców. Miejsca w których coś się popsuło i nie działa.

Śmierć: miejsce którego nie znamy, albo które znamy i nas zadziwi, poznamy je od „innej strony”. To również miejsca związane ze śmiercią czyli cmentarze, domy pogrzebowe, kostnice, ale tez miejsce w których często dochodzi do wypadków (rzeka, jezioro w którym utonęło dużo osób, albo droga na której zginęło w wypadkach sporo ludzi), albo miejsca które dotknęła powódź, czy pożar.

Umiarkowanie: gospodarstwa agroturystyczne, biura (niezbyt duże), zwykłe bloki mieszkalne.

Diabeł: nocne kluby, dyskoteki, agencje towarzyskie, kasyna, meliny. Ogólnie miejsca w których jest głośno, niezbyt kulturalnie, w których jest seks i używki.

Wieża Boga: wszelkie wieże i wysokie budynki (również wieżowce), szczyty górskie. Miejsca z których łatwo spaść. Strychy i poddasza w domach.

Gwiazda: wyjątkowo urokliwe miejsca (przyroda), miejsca związane ze sztuką, ale taką przez duże „SZ” (filharmonie, teatry, opery, galerie sztuki) i mniejsze miejsca „z duszą”, które poruszają Twoje wnętrze.

Księżyc: miejsca związane z wodą (morze, jezioro) i związane z kobietami (np. takie w którym pracują, czy przebywają same kobiety). Miejsca związane z ciemnością, zmierzchem, również kina!

Słońce: sale koncertowe, miejsca przestronne, ciepłe (plaża, solarium), reprezentacyjne.

Sąd Boży: miejsca które znasz, w których już wcześniej byłeś. To również duże miasta (albo miejscowość, czy miejsca w której się urodziłaś, czy spędziłaś dzieciństwo, młodośc- ale nie dom rodzinny).

Świat: miejsca poza granicami zamieszkania, inne państwa, ambasada, kursy językowe, wczasy.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *