Sentymentalne „podróże” z 6 kielichów

Marzenia są piękne, a wspomnienia są przyjemne, zarówno jedne jak i drugie bywają często wyidealizowane.

Snując różne projekcje widzimy barwniejszy świat i lepszą rzeczywistość. Czego dotyczy, jak to się odbywa, jak 6 kielichów mówi o tym „świecie”?

masz swój własny świat

jak Alicja z Krainy Czarów. 6 kielichów kojarzy mi się z tą bajką, a Alicja, która niemal nieustannie „odlatuje” w swój świat, przedstawia dla mnie „czystą” energię tej karty. W 6 kielichów zaczynasz zagłębiać się w sobie, w to co było, albo jakby było gdyby, a  twoje odczucia stają się ważniejsze od tego co ma być i co jest teraz. I od działania. Bo działasz w świecie marzeń.

 

Jak widać dzięcioł też ma swoje marzenia 😀

Native American Tarot by Laura Tuan
Native American Tarot by Laura Tuan

6 kielichów to dla mnie bajkowa karta. Świat baśni ma intensywne kolory, jest często piękniejszy niż ten, który nas otacza. Karta 6 kielichów ma często intensywne, barwne kolory, czasami się nieco „rozmazują”.

Monet, "Impression, Sunrise"
Monet, „Impression, Sunrise”

 

„Moim zdaniem to niczego nie jestem pewien, jednak widok gwiazd sprawia, iż zaczynam marzyć.” Vincent van Gogh

Vincent van Gogh, "Gwiaździsta noc"
Vincent van Gogh, „Gwiaździsta noc”

W energii 6 kielichów czytasz namiętnie książki, oglądasz filmy!

T.Axentowicz, "Czytająca kobieta"
T.Axentowicz, „Czytająca kobieta”

„Ja lubię literaturę, bo dla mnie tam jest więcej życia niż w moim własnym. Jest ono tam w takiej kondensacji, w jakiej nie znajdę go w rzeczywistości nigdy. Za cenę zgęszczenia płaci się nierealnością.” Stanisław Ignacy Witkiewicz „Nienasycenie”

6 kielichów często pokazuje, że dzisiaj, albo niedługo- czeka Cię dzień wspomnień. 6 kielichów to nostalgiczne i przyjemne wspominanie. Dzisiaj „żyjesz” przeszłością. Kielichy to odczuwanie sercem. A dla serca nie ma znaczenia, że to było, bo  ważne jest tylko to, że czuje „tu i teraz”.

Więc co będziesz wspominała?

Może dzieciństwo?

DruidCraft Tarot
DruidCraft Tarot

Niekoniecznie sama zaczniesz wspominać. Ostatnio przyszły do mnie dzieci (już nastoletnie) i zaczęły wspominać wydarzenia  „jak to były dziećmi”. Byłam zaskoczona jak bardzo jest to dla nich ważne i ile szczegółów pamiętają (nawet całe zdania, które mi już gdzieś umknęły).
Takie miłe wspomnienia powodują, że w sercu rozlewa się ciepło, i nie da się ukryć… nostalgię też powodują (och, jak ten czas szybko minął i już nie wróci).

a może są to dawne zdarzenia?

6 kielichów może oznaczać, że spotkasz osobę, której dawno nie widziałaś, osobę „z przeszłości”. Wrócą wspomnienia. Niekoniecznie spotkasz ją w rzeczywistości.
Gdy niedawno wypadała mi 6 kielichów miałam istną serię zdarzeń, które sprawiły, że powróciłam do przeszłości.
W Internecie odezwała się koleżanka, kiedyś bliska, potem wyjechała daleko i kontakt się urwał. Odezwała się po 20 latach. Miała dla mnie propozycję, ale zaczęła wspominać i to co usłyszałam o sobie to kompletnie mnie „rozwaliło” emocjonalnie na 2 dni.
Może Ci się ktoś przyśnić, a ten sen będzie tak realny, że powrócą uczucia i wspomnienia. Zazwyczaj budzi się tęsknota za tym co było.

6 kielichów może pokazać sen w którym powracasz do „przeszłości”. Znowu jesteś np. w szkole i spotykasz ludzi z klasy. Znowu powracają do ciebie sceny i wydarzenia z przeszłości, które cię kiedyś poruszyły i robią to znowu!

„Kiedy pożegnasz już Bajkę (…) Zamkniesz za sobą furtkę.
 Zaczarowany świat.  Świat Twoich zabaw, myśli i słów,
 pierwszych radości i pięknych snów”.

Usłyszysz piosenkę, która sprawi, że zaczniesz wspominać. Skojarzeń może być bardzo dużo,mogą być związane  z miejscem, osobą, sytuacją.

A kto pamięta „Akademię Pana Kleksa?”  😀  Pamiętam tę piosenkę z dzieciństwa, potem gdzieś mi  zniknęła, a teraz  po  latach usłyszałam ją ponownie.  Hmmm…  skojarzyła mi się z inną sytuacją, chociaż też z przeszłości.

Niestety, a  może to i dobrze?  Każda „bajka” kiedyś się kończy i należy wrócić do rzeczywistości i do „tu i teraz”.
A może pora odpowiedzieć samej sobie, jak te marzenia mają się do rzeczywistości i co Ci dają ?

„Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię”. Johann Wolfgang Goethe

 

 

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Jeden komentarz na temat $2

  1. Dzień dobry,
    Chciałabym się z Panią skontaktować. Będę wdzięczna za jakieś informacje dotyczące kontaktu, chcę z Panią porozmawiać tak indywidualnie.
    Pozdrawiam,
    M.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *