5 Buław. Burza w szklance wody

5 buław nie jest kartą, którą chętnie widzimy w rozkładach. Jednak gdy się pojawia, najczęściej sygnalizuje, że znalazłaś się w takiej sytuacji, która ma sprawić, że powinnaś skonfrontować się ze sobą (z własnymi myślami), czy z innymi ludźmi.

5 buław to walka, która może mieć wiele twarzy. Możesz walczyć z kimś, bronić swoich racji. A możesz też walczyć sama ze sobą. Która walka jest trudniejsza?

Trudno powiedzieć, obie są ciężkie. Można walczyć do końca, można też się wycofać z poczuciem przegranej, albo… odpuścić.
W 5 buław nie wycofasz się, nie odpuścisz. Walczysz do końca, aż poczujesz smak wygranej, albo poczujesz się totalnie zmęczona, wyczerpana i rozbita wewnętrznie.

w 5 buław

Jeśli z nikim nie walczysz, to 5 Buław mówi o tym, że to w Tobie sporo się dzieje. Dużo myślisz, trudno uspokoić Ci ogrom myśli, które przebiegają w Twojej głowie. Masz różne pomysły, sporo wątpliwości, wiele analizujesz, rozmyślasz.

Może oznaczać „walkę” z własnymi myślami. Poczucie bezsilności, kiedy chciałabyś jakoś zadziałać, ale nie umiesz, bo „coś”ci stoi na przeszkodzie. To najczęściej są zasady. Masz ochotę coś zrobić, ale przecież:

 • nie mogę, bo złamię swoje zasady
 • nie powinnam, bo podjęłam już decyzję i muszę przy niej pozostać
 • nie zrobię tego, bo wyjdę na słabą, okażę słabość
 • nie zrobię tak, bo to by oznaczało, że nie miałam racji, popełniłam błąd

To rozum kwestionuje, a następnie blokuje to wszystko co chciałabyś powiedzieć i zrobić.

Wewnątrz ciebie coś wyraźnie mówi, żebyś złamała swoje zasady, postąpiła inaczej, ale Ty się upierasz.

w pracy

5 Buław może oznaczać rywalizację. Chęć udowodniania swojej racji, ale również pokazania: to ja jestem najlepsza! To ja mam rację! Zazwyczaj pokazuje miejsce w którym znajduje się sporo ludzi, którzy między sobą rywalizują. Ambicja na pierwszym miejscu, a chęć wygranej jest silniejsza i ważniejsza niż cokolwiek innego. Oznacza, że powinnaś zaangażować się, bo inaczej … przegrasz.

poszukiwanie nowych doznań

5 buław to potrzeba zmian, doświadczania. Poszukujesz nowych doznań w świecie zewnętrznym, albo w sobie. Jeśli skupisz się na świecie zewnętrznym, to nie możesz usiedzieć” w miejscu”. Potrzeba zmian sprawia, że ciągle gdzieś wychodzisz, na imprezy, do klubów, do znajomych, na różne kursy. Ważne, że „się dzieje”, bo wtedy czujesz, że żyjesz. Jednak takie rozwiązania przynoszą Ci satysfakcję tylko na jakiś czas. Kiedy wrażenia i związane z nimi emocje opadną, czujesz się źle. W 5 buław ważne jest dla Ciebie żeby doznawać, natomiast niekoniecznie umiesz skierować energię, która Cię rozpiera na właściwe tory, wybierać to co dla ciebie najlepsze. I wszystko co robisz może być chaotyczne.

jeśli pytasz

 • jaki on jest: lubi mieć racje i rywalizować. Niekoniecznie z tobą, ale np w relacjach z innymi mężczyznami musi pokazać,  że to on jest najlepszy. Zazwyczaj zazdrosny. Szczególnie wtedy, gdy czuje się niepewnie.  Gdy pojawia się sytuacja w której czuje że jego pozycja jest zagrożona, to staje się zazdrosny. I to bardzo.
 • co on czuje: zależy od sytuacja w jakiej się znajdujecie. Na pewno nie jest to sielanka przy blasku księżyca, a raczej znajomość przypomina wojnę podjazdową. Zbliżanie i oddalanie w wielkich emocjach. Brak spokoju w relacji.

Jeśli się znacie, jesteście np. parą to: On ma wahania nastrojów, a wasza relacja przypomina  zabawę w „zimno-ciepło”. Nie umiecie żyć bez siebie, ale gdy jesteście ze sobą to często się kłócicie, albo robicie sobie „na złość”.

„Maciej przyszedł na imprezę, co mnie bardzo ucieszyło. Nie umiałam tego okazać, bo on podrywał inne kobiety. Więc ja podrywałam innych mężczyzn, chociaż oni mnie w ogóle nie interesowali. W rezultacie on się zdenerwował i wyszedł z inną kobietą, co spowodowało, że poczułam się totalnie zlekceważona, byłam na niego zła. I gdy on po kilku dniach łaskawie raczył do mnie zadzwonić, to nie odebrałam telefonu, nie odpisałam też na jego smsy. On przestał się odzywać. Po 2 tygodniach, gdy złość mi trochę przeszła (bo przecież on jednak się odezwał), to żałowałam, bo przecież mogłam odebrać ten telefon, albo chociaż odpisać.”

Powyższą sytuację obrazuje często 5 buław. W innej karcie mogłoby nastąpić rozwiązanie tej sytuacji, czyli pogodzenie się (bo jedna z osób ustąpi albo opadną jej emocje), albo wprost przeciwnie- całkowite zerwanie kontaktu.  Natomiast w 5 buław nie ma ani spokoju, ani ciszy. Sytuacja pozostaje dalej napięta i niewyjaśniona.  On dzwonił, ty nie odebrałaś telefonu, więc teraz on milczy urażony. Teraz Ty nie wytrzymujesz napięcia, bo cały czas myślisz co on robi, co myśli i czy przypadkiem nie zrezygnował z ciebie. W rezultacie zamiast odpuścić to piszesz do niego smsa z pretensjami. On twierdzi, że nic złego nie zrobił i pisze Ci rzeczy z którymi totalnie się nie zgadzasz. I sytuacja się ciągnie. Bo jedno bez drugiego tak naprawdę żyć nie może, ale jedno i drugie unosi się ambicjami, nie chce ustąpić. Jeśli dochodzi do zgody to przypomina wybuch namiętności. I znowu żyć bez siebie nie możecie. Do czasu 😉

Uczucie tak gwałtowne, że potrafi zniszczyć. Często rozstania (kłótnie wywołane przez emocje)  i powroty (bo żyć bez siebie nie możecie).

gra w zimno -ciepło 

Możesz się w tej grze pogubić. On raz pokazuje, że Cię kocha, nastawiony entuzjastycznie, by po chwili zadać ci cios w samo serce. Mówi ciepłe słowa, a za chwilę robi coś, żebyś poczuła się niepewnie, bo np. celowo wywoła Twoją zazdrość. Ogólnie chaos i mętlik w takiej relacji w 5 Buław.

Jeśli parą nie jesteście: on próbuje Cię zdobyć, jednak działa chaotycznie (patrz wyżej). 5 Buław to żywy, palący ogień, oznacza spore pożądanie seksualne. Często oznacza „gorący romans”.
Ogólnie jest zainteresowany. Nie chce Cię zostawić, będzie walczył o Ciebie. Wszelkimi dostępnymi metodami. Więc jeśli chciałabyś od niego odejść, to przygotuj się, że łatwo nie będzie, on nie zaakceptuje twojego „żegnaj” i nie odejdzie bez słowa w siną dal.

co będzie się działo?

5 Buław może oznaczać kłótnię. Zarówno na słowa jak i na czyny. Zazwyczaj agresywne, nie znoszące sprzeciwu. Słowa, które wypadają z ust niczym błyskawica i sieją spustoszenie, słowa po których trudno ochłonąć. Słowa gorące, potrafiące parzyć jak ogień, bezlitosne, okrutne. Wypowiadane bez zastanowienia, w emocjach. Z dużym ładunkiem żalu, pretensji, agresji, czy wrogości. Niepohamowane w swojej gwałtowności, potrafiące spalać na popiół, aż zostanie żar, który trudno zagasić, bo wciąż boleśnie pali serce. Niemożliwe jest tutaj zawarcie porozumienia, niemożliwe staje się dogadanie się w rzeczowej dyskusji.

pytasz jak minie dzień i wyciągasz 5 Buław?

Masz wrażenie, że wszystko co cię spotyka to jakiś nieprzyjemny żart, bo nawet martwe przedmioty sprzysięgły się w tym dniu przeciw Tobie. O takim dniu mówi się, że się wstało „lewą nogą”. Cokolwiek zrobisz nie przynosi oczekiwanego rezultatu. Słyszysz słowa, których się nie spodziewasz, bo nie zasłużyłaś na nie. Popsute sprzęty, autobus, który odjeżdża Ci sprzed nosa, ulewa gdy nie masz parasola, a Ty masz makijaż i idziesz na randkę. Przewróciłaś się, bo potknęłaś się o mały kamyk (albo i na prostej drodze), oblałaś się kawą, a szef Cię skrytykował. Cały czas masz wrażenie, że musisz walczyć, żeby przetrwać. Same kłopoty i chociaż niewielkie, ale denerwujące przeszkody, wszystko „pod górkę”.

 

 

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarzy na temat $2

  1. Bo tak jest.. Moja byla zwiazala sie z mlodszym o 16 lat.. Inne zainteresowania, doswiadczenia w zyciu i cele.. Ona chciala stabilizacji.. On zabawy.. Ja zwiazku na stale.. Wyszlo 5 Bulaw.. Spotkanie – jutro.. Chce to rozegrac uczciwie.. Czekalem na Nia prawie 2 lata… A nie 2 m-ce.. Jak…

 1. Pani Grażyno,
  w rozkładzie na związek wyszły mi kart 5 buław 4 buław 8 mieczy. Pierwsza karta opisuje stan na teraz i w sumie z interpretacją nie miałam problemu ..ciągłe oddalanie i przybliżanie walka ale co z dwiema pozostałymi ? i w sumie jak to wróży na przyszłość tej pary ? Uczę się dopiero i nie oczekuję od Pani dogłębnej analizy ale będę wdzięczna za podpowiedź w który kierunku powinnam odczytać taki rozkład. Dziękuję i pozdrawiam

 2. witam serdecznie Panią
  Mam pytanie zarazem prośbę do Pani …mianowicie Od niedwna zaczełam się interesować ezzo Kupiłam sobie karty Zloty tarot oraz Rider Waite
  interesują mnie jeszcze karty niebiańskie Pytanie czy mozna jednocześnie łączyć 2 pary kart
  Pozdrawiam serecznie i liczę na odpowiedz
  Ps jeszcze jedno jakie karty by mi pani poleciła jak dla layka
  dziękuje z pozdrowieniami Lucyna M

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *