Sprawiedliwość. Rozsądne decyzje

Dosyć marzeń, nie czujesz, logicznie analizujesz i podejmujesz przemyślaną decyzję. Tak w skrócie można opisać kartę Sprawiedliwość. Karta w której nie znajdziesz ani odrobiny romantyzmu. Karta chłodna, do bólu racjonalna. Karta działania, która przynosi zawsze wyjaśnienie, rozwiązanie sytuacji, która staje się klarowna.  Często pokazuje, że skrywane tajemnice, które ci ciążą, wyjdą na jaw.

Sprawiedliwość to również karta karmy. W  znaczeniu:  to co wcześniej  „posiałaś”- teraz zbierzesz. Narobiłaś błędów, skrzywdziłaś kogoś? Przyjdzie czas, że odezwie się sprawiedliwość.

„przejrzałaś na oczy”

Karta związana z trzeźwym myśleniem i oceną sytuacji. Docierają do ciebie niektóre informacje i sygnały, które wcześniej istniały, ale wolałaś sama siebie oszukiwać wierząc w coś co jest nierealne.

 • Odchodzisz w końcu z pracy! Chociaż zbierałaś się całe lata. Znajdowałaś tysiące wymówek z których największą i tak był strach przed nieznanym. W końcu zgromadziłaś tyle argumentów i wszystko przemyślałaś, że podejmujesz decyzję.
 • kończysz znajomość, związek. To bolesne, kiedy nagle zdajesz sobie sprawę z tego, że tyle czasu wierzyłaś w coś, co sama sobie wymyśliłaś, nadinterpretowałaś pewne gesty. Nadszedł czas kiedy odrealnione marzenia stykają się z twardą rzeczywistością. Nagle widzisz jasno, że żyłaś złudzeniami i twoja intuicja cię zawiodła.

Sprawiedliwość przeważnie jest twarda i ma gorzki posmak. Przynosi oczyszczenie, zamknięcie rozdziału w twoim życiu. Często wyjaśnienie sprawy kończy się w sądzie albo może mieć inne formalne (realne) odniesienia w życiu (on się wyprowadza, składasz wymówienie z pracy, piszesz do kogoś list pożegnalny, wyjeżdżasz daleko i znikasz).

jak mogłam tego nie widzieć?

Czasami jesteśmy zaślepieni w uczuciach czy w pewnych dążeniach. Nie widzimy, że ktoś się może bawić naszymi uczuciami. Nie dostrzegamy, że sami sobie wmawiamy, że ktoś nas kocha. Dopiero po jakimś czasie dochodzi do nas, że przecież on nigdy nie powiedział, że kocha. Dlaczego tak długo się łudziłyśmy? Jakieś klapki na oczach i na sercu, przesłonięte oczy, które widziały, że on ma inne kobiety, ale serce nie chciało tego zobaczyć a rozum analizować. Dostawałaś coraz więcej sygnałów, nie tylko słów od innych ludzi, ale również sama zaczynałaś je w końcu dostrzegać. Upływ czasu tworzy pewien proces, na jego końcu stoi bezlitosna i obiektywna Sprawiedliwość z mieczem. Miejsce, gdzie nie można już żyć marzeniami i złudzeniami. Miejsce obiektywne, racjonalne. Sprawiedliwość ma miecz, którym potrafi celnie przeciąć raz na zawsze wszelkie więzy. Ostrym słowem, albo zdecydowanym czynem ucina to co bolało. Ucina, żeby zmienić sytuację.

Ucięcie tego co jest (albo wydaje ci się)  toksyczne, co nie ma przyszłości – w karcie Sprawiedliwość jest wynikiem procesu. Tutaj nie działasz pod wpływem emocji (czyli obraził mnie, zdradził mnie więc krzyczysz; ty podły kłamco, zrywam z tobą! jeszcze mnie popamiętasz! Nie, tutaj nie robisz świństw. Bo tutaj decyzja jest przemyślana, nie jest pochopna. Mogła przelać się szala jakiejś goryczy, jakieś zdarzenie mogło ci uwidocznić jasność sytuacji i zdjąć klapki z oczu. Zrozumiałaś, przemyślałaś, podjęłaś decyzję.

oczyszczenie sytuacji

Sprawiedliwość dla każdego oznacza co innego. To co dla jednej osoby jest sprawiedliwe, dla drugiej wcale takie nie będzie. Dlatego nie jest to karta jednoznaczna. Jednak zawsze przynosi rozwiązanie sytuacji. Sytuacji zazwyczaj trudnej, która niekiedy ciągnie się jak ogon i zazwyczaj trapi jak wrzód. Pewnego dnia ten wrzód pęka. Możesz czuć ból, możesz czuć radość. Zazwyczaj ulgę. Zawsze jest to oczyszczenie.

Możesz trwać w związku małżeńskim. Wiesz że jest do kitu, ale nie robisz nic. Bo się boisz, że będziesz sama. Bo jest jak jest, ale przecież może być gorzej. Rozwód? Nie mam na to siły. Nie poradzę sobie.
Aż w końcu przychodzi taki moment, kiedy nie masz wątpliwości, argumentów. Po prostu składasz pozew rozwodowy.

 jaki on/ ona jest?

Osoba sygnowana przez kartę sprawiedliwość jest konkretna, nie jest marzycielem. Potrafi jasno i rozsądnie ocenić sytuację. Nie patrzy przez różowe okulary i nie wie czym jest czytanie w myślach. Dla niej liczą się tylko słowa i czyny. Tak jak powie – tak i myśli. Nie bawi się w niejednoznaczne sytuacje, pełne niedomówień. Nie prowadzi takich gier. Wszystko jest jasne albo ciemne, tak albo nie, nie ma nic pośrodku, co wymagałoby wyjaśnień.

Sprawiedliwość czasami może być postrzegana jako „ucieczka”. Kiedy przemyślałaś albo zrozumiałaś że lepiej będzie odejść, zerwać kontakt, bo sytuacja cię przerosła. Nie chcesz (bo masz żal) powiedzieć jasno o co ci chodzi, albo jesteś pewna, że druga osoba doskonale wie dlaczego tak postępujesz. Odchodzisz bez słowa.

W tym wypadku jest to decyzja wewnętrzna, podyktowana myśleniem: zrobię to co najlepsze w tej sytuacji. Dla mnie, dla niej, dla niego. Skoro nie umiem dalej trwać w takiej sytuacji, to muszę to zmienić, choćby bolało i choćbym żałowała.

Decyzje podjęte i zrealizowane w tej karcie są raczej stałe, nieodwracalne. Nie da się ich cofnąć, ponieważ osoba zasłoniła oczy, by nie widzieć, zasłoniła też serce. Kieruje się rozsądkiem. Nie zmieni decyzji pod wpływem impulsów, emocji chwili. Zamknie się w sobie. Może zamknąć się też na ludzi i na świat (więcej nikogo nie pokocham, nie zaufam !) Zamyka się  chwilowo albo na dłużej.

Sprawiedliwość jest kartą chłodu. Nie ma tutaj ciepła, nie ma sentymentów. Osoba nie tyle odcina się od wspomnień, ale przestaje nimi żyć i zaczyna (albo stara się) skupiać się na tym co teraz i na tym co będzie, jak ma dalej żyć.

„Kładzie się, zasypia, śpi parę godzin, budzi się wypoczęty. Tak powinno być. Wieczór do kochania, noc do spania, ranek do picia kawy, dzień do działania. Wszystko proste i ostatecznie określone. Bez splinów, depresji, apatii, kaca albo innego gówna. Zwykłe życie. Dlatego z nim jestem, chciałam się poprzyglądać zwykłemu życiu.” (Hanna Kowalewska, Maska Arlekina)

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarzy na temat $2

 1. Witam Grażynko 🙂
  Już kiedyś pisałam lecz powtórzę – rewelacyjne opisy . Jestem tu codziennie 🙂 .
  Z przyjemnością czytam kolejne . I czekam na opis 6 Buław . Ostatnio często mi wychodzi , i mam problem z interpretacja .
  Pozdrawiam 🙂

 2. Ja tez czekam na kolejne wpisy. Prosze o giermkow! ps postuj czesciej:) i pytanie. Czym w odpowiedzi rozni sie miedzy soba np krolowa i krol mieczy, analogicznie monet bulaw i kielichow… Oprocz tego ze moze byc to kobieta i mezczyzna..

 3. Witaj,

  Z autopsji mogę potwierdzić, że jeśli na koniec związku, np. po zerwaniu wychodzi Sprawiedliwość to jest koniec i ludzie nie myślą o zejściu się, a już na pewno nie osoba, która odeszła.

  Ale moje pytanie dotyczy innego temat.. Czy mogłabyś opisać jak interpretować Króli, ale gdy wychodzą na pytania odnośnie kobiet? Gdy opisują kobietę..np. jak on ja odbiera? Czy ona mu się podoba? itp. I wychodzi Król Buław.

  Czasem mam wrażenie, że karta Król Buław w takiej sytuacji mówi: On uważa się za mężczyznę bardzo atrakcyjnego i doskonale wie, jakie robi wrażenie na kobietach, w tym na niej. Uważa, że „owinął ją sobie wokół palca”/zdobył.
  Czy można tak odczytać tę kartę na pytanie: Czy ona mu się podoba? Czy ja już mam tak zaniżone poczucie wartości, że w każdej karcie doszukuję się „kosza”? 😉

  Dzięki z góry i jak zwykle wspaniały opis karty.

 4. Witaj, dobry pomysł na oddzielny wpis 🙂 Tak jak napisałaś też może być, ale nie zawsze, to raczej opis tego „jaki on jest”, a nie jak odbiera kobietę.

  1. Cieszę się, że spodobała Ci się moja propozycja na wpis 🙂 Zwłaszcza, że zrobisz to po swojemu i dzięki temu rzucisz nowe światło i swoją unikalną perspektywę na ten temat.

 5. Witam

  Co w tarocie oznacza sprawiedliwosc+6monet w tarocie?Chodzi mi o sprawy związkowe kiedy jestem sam i nikogo przy mnie nie ma?

 6. Dziekuje za ten wpis. wylosowałam tą karte na zwiazek i doznalam OŚWIECENIA!. Już wiem, jak powinnam postapic, aby dalej ŻYĆ!!!

 7. Czesto mi wychodzi rydwan z wisielcem.Przyspieszenie z przeczekaniem. To tak jak jednoczesnie przycisnac na gaz i hamulec.Czy ktos mi wytlumaczy jak to rozumiec ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *