Wiara. Arcykapłan. Papież. Dokąd zmierzamy?

Piąta karta Tarota z Arkan Wielkich. Nosi nazwę Arcykapłan, Wiara, Papież.

W naszych wędrówkach po Ziemi jest jedno co sprawia, że możemy poznać więcej, oddalając myślenie, słowa i cały zgiełk świata. Co sprawia, że jesteśmy połączeni ze wszechświatem. To zdolność odczuwania, WIARA. Wiara w to, że istnieje coś więcej niż to, co sprawdzone i przebadane naukowo, coś, czego nie da się prosto zdefiniować, bo pochodzi z serca. Jest w naszej duszy, jest naszą głębią. Spala się w atmosferze dociekań, złości i sztucznych pochlebstw.

Przychodzimy na świat wierząc. Dziecko jest ufne, jest kochające, jest czułe. Nie musi mówić a rozumie. Wierzy w bajki, anioły i wszystko w co usłyszy. Jakie głupiutkie, naiwne- mówią wszyscy i przekonują do swoich racji ucząc je jak ma żyć i w co wierzyć. Gdybyśmy byli w sercach dziećmi, gdybyśmy czuli innych ludzi bez analizowania ich wyglądu, statusu społecznego, zachowania. Wierzyli w to co chcemy, a nie w to co wypada, bo tak mówią inni.

Gdy w sobie znajdziesz odpowiedzi- wiesz czym jest życie i dokąd zmierzasz. To trudniejsze, bo łatwiej jest nie mierzyć się ze sobą. Bez rozmyślań i odczuwania życie wydaje się prostsze. Ale nie ma w nim piękna, nie dostrzegamy kwiatów, deszczu, śpiewu ptaków i mnóstwa innych rzeczy. Jesteśmy poszukiwaczami, wędrowcami, którzy albo szukają swojej drogi, by nią podążać, albo czekamy- myśląc, ze idziemy prosto przed siebie.

A ile jest światów, które można badać w odniesieniu do siebie. Ile jest serc płaczących, które można wysłuchać… Ile słów ma oddech cierpienia, a ile waży słowo bólu? Gdy wierzysz- to wszystko wiesz. To wszystko czujesz.

Wiara mówi, że wstąpisz na świadomą drogę, aby zbierać w innych świadectwa wiedzy ze zdobytych doświadczeń. Wiara daje ci ufność i nadzieję, że nigdy nie jest za późno na dostrzeganie i okazywanie siebie. Lecz wiara mówi językiem bez słów, bo to mowa duszy. To znaki i symbole. W pędzie, trudzie życia to takie trudne do zauważenia. Ale warto z nią podążać, gdyż burzy nie nasze schematy i daje nadzieję w sens życia.

Tak, wiem, że często zamykamy się na wiarę. Upatrując prawdziwego i jedynego życia w materii, w tym co nam najłatwiej pojąć i określić rozumem i słowami. Ale co tak naprawdę zabierzemy ze sobą przechodząc na tamten świat, wracając do domu? Przecież nie mieszkania, tytuły, ubrania, ani nawet wspomnienia nie będą ważne dla duszy…

 

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarze na temat $2

  1. Czy jeśli na początek relacji wypadnie ta karta w uczuciach do drugiej osoby to pokazuje dojrzałe podejście do relacji czy raczej zwykłe koleżeństwo?

  2. W pytaniu o moją sytuację wewnętrzną wyszło mi: trójka mieczy i papież. Ja to może mieć znaczenie?
    A karty które mówiły o rozwiązaniu i osiągnięciu równowagi, (co powinnam zrobić, jaką przyjąć postawę żeby uzyskać równowagę) to król kielichów, siódemka buław i siódemka kielichów.
    Proszę o pomoc w zrozumieniu kart.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *