Diabeł. Twój cień i grzech!

Diabeł- XV karta Tarota z Arkan Wielkich. Wywołująca wiele emocji, najczęściej strach. Gdy wypada w rozkładach widzę przestraszone twarze. Już sama jej nazwa jest kojarzona ze złem.

Tymczasem Diabeł to cień, czyli wyparta część mnie, której nie chcę widzieć. Odsuwam go i żyję w nieświadomości. Lecz  cień podąża za mną. Spotykam ludzi, którzy mi go pokazują.

Spotykam narzekających- i nie chcę ich słuchać.

Spotykam cierpiących, którzy szukają swojej drogi. Myślę- to oni- nie ja.

Spotykam ludzi, którzy łatwo rezygnują. Na przekór im jestem konsekwentna, chociaż i tak któregoś dnia zapytam siebie: po co to robisz?

Spotykam ludzi niecierpliwych, którzy nie potrafią czekać. Nie żyją „tu i teraz”, tylko marzą o tym co będzie jeśli…

Spotykam ludzi, którzy mają nałogi, lecz twierdzą że nad nimi panują.

Spotykam ludzi, którzy zazdroszczą innym wiedzy, talentu, pieniędzy, urody, mężów. A przecież nie można sobie kupić zdrowia, talentu i miłości.

Spotykam kobiety, które mówią, że kochają, ale tego nie okazują.

Spotykam mężczyzn, którzy boją się miłości i nie potrafią okazywać uczuć.

Spotykam ludzi, którzy z lęku zamykają się w swojej skorupie, byle odgrodzić się od świata.

Tak bardzo chcę być skałą konsekwentnie realizującą postanowienia. Czy to ja? Co z tym cieniem?

Czasami wychodzi z ukrycia. Jest wtedy diabłem, który buntuje się i krzyczy. Pożąda tego, co zakazane, ma nawet nieczyste myśli i pragnienia. Kusi, kusi nieustannie, że trudno zaakceptować samą siebie. Wtedy…

Bawię się grzechem

ma posmak dzikości

co odbiera rozum

że tak bardzo popełniam szaleństwo

dotykiem sprowadza piekło i niebo

Nie żałuję…

Nie jesteśmy idealni. Nie jesteśmy aniołami. Tak się nie da…

Każdy ma swojego diabła. Oswoić go- to poddać się całkowicie życiu. Czym byłby świat bez zła? Bez zła nie ma dobra. Grunt to akceptacja człowieka, istoty niedoskonałej, a przecież wyjątkowej. Danie sobie prawa do bycia nieidealnym, do popełniania błędów. Życie bez sztucznych ograniczeń. Czy to nie brzmi pięknie i prawdziwie? 🙂

Jeśli tłumisz swój cień, to przyjdzie kiedyś taki czas, że nie zechce się odsunąć. Wkroczy intensywnie burząc Twój uporządkowany, harmonijny świat. Pokaże rogi i diabelski chichot, że powiesz: mam już dość! Ale czy będzie to dobry moment dla Ciebie. I czy kogoś nie skrzywdzisz?

Teledysk rewelacyjnie pokazuje jak można żyć w świecie marzeń, co się dzieje gdy tłumione pragnienia wybuchną i że czasami, niestety, jest już za późno 🙁

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarzy na temat $2

  1. Droga Joanno, połaczenie Diabeł+ Kapłanka oznacza że ktoś nie ma wobec nas dobrych, uczciwych zamiarów i sama się o tym przekonałamm w praktyce. Jesli to znajomośc internetowa to ta 8 buław może mówić tu o kontakcie wirtualnym. Ktoś może pisac z nami, obiecywać cuda a potem nagle przestać się odzywać lub źle nas w jakiś sposób potraktować czy nawet oszukać.

   1. dziękuję za naprowadzenie 🙂 ale to nie jest znajomośc interntowa, pracujemy razem już ponad 4 lata i jest na razie super … co dalej ? myslisz że chce mnie oszukać?

 1. Joanno: Według mnie to Diabeł i Kapłanka wskazują, że On coś ukrywa. Nie jest to coś dobrego, co by Cię ucieszyło. 8 Buław może pokazywać, że to wyjdzie na jaw. Może nie tyle chce Cię oszukać, co ukrywa coś istotnego, nie jest szczery.

 2. Joanna: cieszę się, że mogłam troszkę pomóc i podpowiedzieć 🙂
  Dziękuję za fachowe wyjaśnienie i roztrzygnięcie dylematu 🙂 Pozdrawiam Was serdecznie. Magda

 3. Kochana, proszę o Pani podpowiedź.
  Na pytanie – co jest przyczyną tego, że moja firma/oferta nie jest zauważana (brak jest odzewu klientów) otrzymałam karty:
  9mieczy, 4mieczy, Diabeł
  Jak to interpretować…?

  1. Najpewniej to, ze nie ma Pan/i daru sprzedazy. Mozna sprzedawac zloto w cenie zlomu stalowego, a obok ktos bedzie sprzedawal kupe w cenie srebra, a ludzie beda sie tloczyc w jego sklepie.

 4. Z uwagą kształcę się na tej stronie, dziekuje 🙂
  czy mogę jednak prosić o fachową opinię i interpretację układu
  paź kielichów, 4 buław, słońce
  i
  papież, 7 mieczy, diabeł
  będę wdzięczna za pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *