Świat. Wyjaśnienie sytuacji.

Ostatnia karta z Arkan Wielkich. Powszechnie uważana za jedną z najszczęśliwszych w Tarocie. Dla mnie jest trudna w interpretacji.

Z jednej strony pokazuje szczęście, właściwy wybór, radość, ale z drugiej zakończenie pewnego etapu a więc i zmiany. Te zmiany na poziomie świadomości nie zawsze nam się podobają, chociaż mogą być dla nas dobre, bo  po jakimś czasie, uświadomimy sobie, że tak miało być i w sumie to dobrze się stało. Jednak w momencie gdy wypada Świat, to niekoniecznie chcemy takiej zmiany, czasami wolimy uparcie trzymać się tego co znane, ale pewne (chociaż wiemy że nie przynosi nam spełnienia i szczęścia).

Ola spotykała się z Markiem od niedawna. Ola  jemu się podobała, ale on podobał się jej dużo bardziej. Mieli wspólne zainteresowania. Nie było jednak pomiędzy nimi „połączenia serc”.  Oboje zdawali sobie z tego sprawę, zwłaszcza, że on na początku uczciwie powiedział, że mogą się spotykać, ale niezobowiązująco. Ola mimo to była szczęśliwa, powoli otwierała swoje serce na „coś więcej”, gdy okazało się, że Marek się wycofał, bo  kocha, ale… inna kobietę. Na spotkaniach z Olą myślał o innej, a widywał się z nią, żeby nie być sam. Ostatecznie powiedział jej, że nie chce się już z nią spotykać. Właśnie to zerwanie pokazała karta „Świat”, która przecież … uważana jest za szczęśliwą. Chociaż to rozstanie sprawiło Oli ból, to jednak w rezultacie okazało się dobre, bo po jakimś czasie zrozumiała, że ten związek nie miał przyszłości, a Marek był uczciwy. Zrozumiała, że taki układ nie miał sensu, a dzięki Markowi uświadomiła sobie, że wspólne pasje to za mało, a ona również pragnie prawdziwej i „obustronnej” miłości. W głębi serca nie chce takiego związku przypominającego od początku układ,  przyjacielski-ale bez uniesień, z emocjami- ale bez miłości.

Nawet jeśli na początku mówimy: skrzywdził mnie i sprawił ból, to w rezultacie może się okazać, że to było konieczne rozwiązanie. W tym wypadku obok karty Świat była m.in karta „Śmierć”.

Na karcie Świat mamy cztery kierunki. Jeden może okazać się końcem sprawiającym ból, ale inne przynoszą szczęście. I je najczęściej pokazuje Świat.
Po prostu szczęście, sukces i szczęśliwe zakończenie.

Konieczne staje się analizowanie karty Świat w połączeniu z innymi kartami z rozkładu. Ważne żeby nie przyjmować zawsze, że skoro pojawiła się karta Świat to wszystko będzie tak jak sobie zaplanowałam, czyli: wspaniały i dłuuugi związek, czy właśnie ta praca do końca życia.

Jak jest więc z tym „Światem”? Cieszyć się gdy wypada, czy niekoniecznie?
Cieszyć się 🙂 Jednak zdawać sobie sprawę, że to co się zdarzyło jest dobre, chociaż czasami nasza świadomość tu i teraz mówi: to jest przykre, smutne, niedobre, bolesne.
Świat pokazuje więc pewne rozwiązanie sytuacji. Ostatecznie okazuje się ono zawsze dla nas korzystne. Fakt, że widać to czasami po upływie czasu, kiedy dopiero możemy przyznać: to było dla mnie dobre. W momencie przejawiania się tej karty możemy czuć rozgoryczenie i złość, że coś jest nie po naszej myśli.

Świat pokazuje, że niezależnie od tego co nastąpi- to dasz sobie radę, poradzisz sobie. Bo Świat może oznaczać wyzwolenie. Uwolnienie od niejasności, od spraw w które się uwikłaliśmy, a które nagle rozwiązują się. To zrozumienie, że to co ma być- staje się, bo takie jest przeznaczenie.

gdy pytasz jaki On jest? 

To Świat będzie oznaczał osobę otwartą, o szerokich horyzontach, posiadającą wiele zainteresowań. To osoba lubiąca ludzi i życie, nie domator.
To osoba lubiąca rozmawiać, poznawać i doświadczać życia.

gdy pytasz co on do mnie czuje?

Zazwyczaj oznacza, że kocha i chce z Tobą spędzać czas, chce z Tobą „przejść przez życie”.
Świata poza tobą nie widzi (w sąsiedztwie pozytywnych kart), w sąsiedztwie niektórych wymowa karty może osłabiać pozytywne aspekty tej karty.

gdy pytasz co nas czeka?

Pytanie o wspólną przyszłość- dwie opcje, zależy od sąsiedztwa pozostałych kart w rozkładzie
z jednej strony to szczęście, harmonia, pełnia w związku
a drugiej może oznaczać rozstanie (każde pójdzie w swoją stronę) – to przy innych kartach w rozkładzie.

Skąd wiedzieć, które akurat znaczenie przynosi? Jedna karta Świat będzie trudna, niejednoznaczna w interpretacji. Potrzebujemy  innych kart w rozkładzie i trzeba umiejętnie ją  zinterpretować.

I nie jest to taka „łatwa” karta jak się ją opisuje!

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarzy na temat $2

 1. Witam 🙂

  Właśnie zakończyłam znajomość ale cały czas mam nadzieję ,że to nie koniec , że zadzwoni ,napisze … 🙁

  Zapytałam karty czy dobrze zrobiłam kończąc tę znajomość i wyciągnęłam ;
  10 buław
  król mieczy
  świat

  Bardzo proszę o pomoc w interpretacji 🙁

 2. Witaj Ewo, zadałaś pytanie: „czy dobrze zrobiłam kończąc tę znajomość?”. Tutaj Świat pokazał jedną z opcji, którą opisałam powyżej. Zakończenie, rozwiązanie sytuacji, kiedy nie jesteś wcale przekonana do tego, że dobrze zrobiłaś. Wskazuje na to król mieczy (analityczne rozumowanie: czy na pewno dobrze zrobiłam), a 10 buław pokazuje, że ogromnie Ci ciężko i możesz mieć wrażenie, że nie dasz rady udźwignąć ciężaru swojej decyzji. Jednak Świat na końcu pokazuje, że ostatecznie w przyszłości, okaże się, że dobrze zrobiłaś i że była to dla Ciebie dobra decyzja. Sama dojdziesz do takiego wniosku. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  1. Witam ,

   Dziękuję Pani za pomoc.
   Bardzo lubię czytać Pani opisy do kart 🙂
   Tak sobie pomyślałam czy Pani stawia tarota ???
   Jestem w takiej pokręconej sytuacji , że nie wiem już sama jak z niej wybrnąć 🙁

   Pozdrawiam

  1. Witam 

   Bardzo bym chciała żeby ktoś postawił mi tarota. Nie znam nikogo w Wawie .
   Oczywiście nie zakończyłam znajomości , myślę ,że moja dusza tego nie chce…..
   Kończę ją od roku pewnie raz w miesiącu.
   Dziś zapytałam karty co on oczekuje ode mnie ?Od naszej znajomości ?
   3 monet
   6 mieczy
   Kochankowie

   Co Pani o tym myśli ???

   1. Bo to jest taka trudna znajomość 🙁
    Ciągłe myślenie o sobie, jeden krok do przodu a pózniej zawród kilka do tyło i tak już rok….Kiedy wydaje mi się ,że zbliżyliśmy się do siebie i wkońcu wyjaśnimy sobie nasze uczucia to coś się dzieje i udajemy ,że nic nas nie łączy a łączy ja to czyję .
    Ja jestem w związku karty też o tym powiedziały tak mi się wydaje. Na romas raczej mnię nie stać , właściwie to jest romans , romans dusz,myśli…serc…
    To boli 🙁

    Pozdrawiam

   2. Czy jemu może chodzi tylko o romans ze mną???
    Raczej nie bo nie trwało by to roku….
    Właściwie to my już mamy romans dusz…serc ale co dalej 🙁

    Pozdrawiam

 3. Ewo, taką „trudną znajomość” wybrała Twoja dusza i jego też. I na pewno mają w tym jakiś cel.

  Wydaje mi się, że tylko o romans mu nie chodzi, bo On już by się dawno zdecydował i by było po sprawie, czyli romans by trwał, albo przerodził się w związek „realny”, albo już by był koniec. Chodzi mu o coś więcej. Może sam nie umie poradzić sobie ze swoimi odczuciami?

  Druga sprawa to oczekiwania. Ty masz oczekiwania, sam związek dusz, serc to dla Ciebie za mało. I nie ma co się dziwić, bo żyjemy na Ziemi i mamy ciała fizyczne. Ale te nasze „związki” są różne. Są i romanse oparte tylko na seksie, są związki- układy, są związki dusz i ciał no i są same „związki dusz”, czyli te w energii. I są one najtrudniejsze dla nas. Bo, żeby się „spełniły i zrealizowały”- to wymagają od obojga partnerów wejścia na „wyższy poziom rozwoju”, który opiera się też na pozbyciu oczekiwań. Dusze chcą połączenia w czystej miłości, a jeśli takiej nie mają, to nie połączą się, stąd robimy w relacji krok do przodu, a potem do tyłu. Niektóre typowo „ziemskie” emocje jak np. zazdrość, ocenianie, obwinianie się, wymagania (on powinien zrobić to i to, powiedzieć to i to)- to wtedy robimy ten „krok do tyłu” o którym wspomniałaś, a dusza mówi, że to jeszcze nie ten poziom i że trzeba czekać. Dlatego bez rozwoju samoświadomości i „siebie wewnątrz”, pracy nad sobą po prostu- to się przedłuży, albo wcale nie zrealizuje na planie ziemskim. Nie chodzi o to, że macie teraz i zaraz czytać „mądre” teksty, czy praktykować medytację, czy inne techniki (chociaż nie zaszkodzi, a pomoże), ale raczej wyciągać wnioski i obserwować siebie. Jeśli Ty zaczniesz- to przy związku dusz- on to odczuje. A taka „praca nad sobą” nie jest jednorazowa i trwa i jest to proces. Chodzi o zgłębianie własnych odczuć i emocji, np. czujesz zazdrość, niepokój, gniew itp. spróbuj wyjaśnić (sobie!) dlaczego to czujesz i nauczyć się to „puszczać”. Samoświadomość pomaga na tyle, że naprawdę z czasem można się pozbyć zazdrości i oceniania, czy gniewu.

  Zapytałaś czego On oczekuje? Karty: 3 monet, 6 mieczy, Kochankowie. 3 monet to bardzo powolne działanie, On nie chce się spieszyć, powoli działa, ale w sumie wie czego by chciał. 6 mieczy pokazuje, że On widzi, ze Wasza „droga” jest cały czas otwarta, nie chce zamknąć tej relacji. Pytanie tylko dlaczego On nie umie zrealizować tego czego by chciał? Rozumiem, że nie możesz go zapytać wprost? Czy macie jakieś przeszkody „formalne”, zobowiązania, jakieś zranienia z przeszłości? Karta Kochankowie często pokazuje taką przeszkodę. Oznacza związek serc, czuły i poruszający, ale często jest tam właśnie jakaś trudność, przeszkoda.

  Ewo pytasz co dalej. Rok to długo, ale niestety może to potrwać dłużej… Jeśli już decydujesz się na zakończenie znajomości, to najlepiej być konsekwentną. I jedynym sposobem, chociaż bolesnym, jest zerwanie, albo całkowite unikanie kontaktu, w tym również widywania go nawet przez chwilę, bo wówczas wszystko wróci (i często silniej!) a Ty powracasz do punktu wyjścia. I znowu będzie bolało, bo będziesz tęsknić za nim. A tęsknota duszy niesamowicie boli. Z tego co napisałaś wynika, że na razie nie umiesz tego zrobić. Nie umiesz, bo nie chcesz tego puścić. Dlaczego nie chcesz puścić? Czego Ci będzie brakowało? Dlaczego akurat On (co On ma takiego), że zapełnia Twój brak, pustkę i tęsknotę? Zastanawiałaś się? Czasami uświadomienie sobie tego pomaga.

  Piszesz, że Twoja dusza nie chce zerwać kontaktu. Owszem tak to czujesz, bo wiele Was łączy z poprzednich wcieleń i nie zostało zakończone. Robiłaś sobie może odpamiętnienie poprzednich inkarnacji z nim? Może jesteś mu coś winna? Dobrze zrobić też proces wybaczania, gdzieś to opisywałam już na tym blogu. Dusza przede wszystkim chce zakończyć sprawy, których nie mogła zakończyć w zeszłych wcieleniach, bo to że się znacie i to dobrze z poprzednich wcieleń, to jest jasne. Nie zerwiesz kontaktu, jeśli nie będziesz umiała odpuścić, po prostu puścić tego, albo wyjaśnić. Jeśli teraz, w tym życiu go nie puścisz, albo nie wyjaśnisz, to się przeciągnie na przyszłe wcielenia.

  Ogólnie to wszystko można zrobić, można zerwać te połączenia, żeby nie czuć, można zrobić proces wybaczania, ale problem jest taki, że tak naprawdę to wcale nie chcemy tego puścić, bo odczujemy jeden wielki BRAK w sobie. Bo nie jesteśmy pełnią sami w sobie i potrzebujemy dopełnienia w energii. I dlatego nie umiemy się odciąć. Możemy sobie tłumaczyć, że przecież cierpimy, że to nie ma sensu, ale i tak nie odpuszczamy. Nawet jak mamy taką świadomość jest ciężko.

  No i niech ktoś powie, że jeśli nie ma seksu, to nie ma związku 😉 Tylko „z zewnątrz” wygląda to tak, że związku nie ma, ale co z tego jak czujesz jakbyś w nim była. Bo związek dusz, czyli w energii, jest mocno odczuwalny.

  Ewo, ja nie mieszkam w Warszawie, i nie znam nikogo z W-wy kogo mogłabym polecić tak na 100%. Pozdrawiam serdecznie, Ania

  1. Witam,
   po rostaniach i powrotach w koncu udalo mi sie zakonczyc skomplikowany zwiazek…to zapoczatkowalo kolejne zmiany w moim zyciu niekoniecznie mile- nierozmawiam z matka,strata pracy, wypadek i pobyt w szpitalu syna…spytalam kart o przyszly zwiazek i co mnie czeka
   pustelnik
   swiat
   slonce
   zakochani
   diabel
   Prosze o pomoc w interpretacji kart….dziekuje.

 4. Margo. Rozumiem , że zakończyłaś związek i pytasz się czy kogoś spotkasz? Bo na razie jest u Ciebie Pustelnik. A Pustelnik oznacza samotność, to potrzeba wejścia w siebie i odnalezienia tam spokoju. To też czas pogodzenia się z tym, że jesteś sama, że sama wcale nie oznacza samotna.
  Po etapie Pustelnika jest karta Świat, która oznacza, że dostaniesz szansę na wyjście do tego świata, czyli do ludzi. Słońce pokazuje, że skorzystasz z tej szansy i zakochasz się (karta Zakochani). Sama znajomość będzie bardzo namiętna, na pewno jest seks, dużo seksu (karta Diabeł). W połączeniu z poprzednimi kartami: Zakochani i Słońce może oznaczać spełnioną miłość. Pozdrawiam serdecznie 😀

 5. Czy ja zmienię miejsce zamieszkania? świat + mag + 9 denarów to z przełożenia i król denarów + 5 pałek + 4 miecze. Chciałabym ale tu nie widzę rezultatu na tak. Droga Pani proszę mi podpowiedzieć co pani o tym rozkładzie sadzi. Bardzo dziekuję. Alia

 6. Witam. jestem początkująca jeśli chodzi o karty, póki co używam tylko arkan wielkich. Poproszę o pomoc w interpretacji, nie chcę ich „nadinterpretować” ponieważ wyciągałam karty dla siebie i mojej relacji z pewnym mężczyzną

  Zapytałam się karty co mnie czeka jeśli chodzi o uczucia w ogóle: umiarkowanie

  W takim razie zapytałam się kart więc jaka jest aktualnie nasza relacja: Śmierć
  Potem wyciągnęłam wiselca (który mnie reprezentuje, moją sytuację) i pustelnika ( który jego reprezentuje, jego sytuację)
  I jaka będzie nasza przyszłość: Rydwan

  Potem zapytałam się kart co on do mnie czuje: Diabeł

  Jako że no uznałam, że póki co powyciągane karty się zgadzają aż za bardzo, stwierdziłam że zrobię rozkład dla decyzji – jaką podjąć/co robić i jaką nie podjąć/czego nie robić.

  Co robić:
  1. co powinnam: świat; 2. dlaczego: gwiazda; 3. wynik: śmierć

  Czego nie robić
  1. czego nie robić: pustelnik; 2. dlaczego tego nie robić: śmierć; 3. co się stanie, gdy to zrobię: moc

  Proszę o pomoc w interpretacji.

 7. Proszę o pomoc w interpretacji kart.
  Jestem osobą wolną z dwójką dzieci on w związku bez ślubu z jednym dzieckiem. Spotykamy się od dłuższego czasu. Razem pracujemy. Jest cudownie. Moje pytanie brzmiało: Jak potoczy się nasza znajomość? Wylosowane karty to:
  1. II mieczy
  2. VIII buław
  3. Papież
  4. Świat
  Z góry dziękuje za pomoc. kasiadab

 8. kasiadab: wygląda na to, że on ma spore rozterki i wcale mu (może Tobie tez) nie jest tak łatwo w tej sytuacji. 8 buław wskazuje na szybki rozwój wypadków. Papież to karta moralności, czystości. Może tutaj wskazywać, że on poczuje potrzebę podjęcia decyzji- Ty albo Ona. świat pokazuje wyjaśnienie, takie „oczyszczenie” tej sytuacji.

 9. Witam.
  Prosze o pomoc w interpretacji kart. Znamy sie od niedawna.
  co on do mnie czuje – 10 monet
  co miedzy nami bedzie – 3 kielichow
  czy to bedzie cos powaznego – swiat.
  Pozdrawiam Ewa

 10. Dobry wieczór. Zapytałam czy wrucimy do siebie z robertem . Wyciągam 9 monet i świat . Proszę o pomoc w interpretacji. Pozdrawiam

 11. Dzień dobry
  Zapytałam kart. Czy mężczyzna,na którym mi b.zależy chce być źe mną.wyciągnęła karty 8 buław, slonce i świat.proszę o intinterpretację
  Dziękuję i pozdrawiam

 12. Postawiłam krzyż. Jak zinterpretować? 1- arcykapłana,2- as denarów, 3 – rycerz mieczy, 4 – 7 mieczy, 5 – 10 monet, 6 – 9 monet, 7 – królowa kielichów, 8 – 8 mieczy, 9 -giermek mieczy, 10 – 10 buław.

 13. Witam,
  Zapytałam karty: co przyniesie mi rok 2017 w moim związku? Wyszło: 8 mieczy, Rydwan i Świat.
  Jest mi samej trudno zinterpretować moją sytuację. Czy mogę prosić o pomoc.

 14. Witam.
  Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z tarotem…
  Potrzebuję pomocy w rozszyfrowaniu kart.
  Jestem w niezobowiązującej relacji z mężczyzną, przynajmniej tak do tej pory było. Jednak w ostatnim czasie myślę, że pojawiły się między nami uczucia, szczególnie u Niego…
  Zapytałam karty:
  Jakie ma zamiary ten mężczyzna? I czy możliwe jest uczucie między nami? Związek z krwi i kości…
  1 karta 4 kielichy
  2 karta 6 kielichów
  3 karta 2 kielichy
  4 karta świat
  Bardzo proszę o pomoc w interpretacji:)

 15. Dla mnie historia Oli iMarka to raczej Sąd Ostateczny. Zaskoczenie i pozytywne rozwiazanie. Nie karta Świat. Świat to spełnienie na wszystkich plaszczyznach. To radosc, to euforia… Wszystko o czym moglismy zamarzyc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *