4 kielichów. Czekanie na…

Przyznam, że akurat czwórkę pucharów było mi ciężko „rozgryźć”. Na początku myślałam, że oznacza tylko projekty, jakieś odległe marzenia, których nie mogę zrealizować. Ale potem pojawiła mi się w rozkładach karmicznych i wskazywała, że jedna osoba nie dostrzega tych powiązań, co w rezultacie prowadzi donikąd… Nie ma tutaj zamknięcia, więc nie  ma i  spełnienia. Dokładnie to (dla mnie) oznacza 4 kielichów.

jak to wyglądało?

Zobaczyłam go niespodziewanie. Pisząc niespodziewanie- mam na myśli, że pojawił się nagle, zamiast innej osoby, którą spodziewałam się zobaczyć. Nie potrafiłam później określić jak wyglądał. Zmieniał się w zależności od poruszanego tematu. I ciężko było mi określić kim właściwie jest. Sama nie wiem kiedy stawał się zagubionym chłopcem, a za chwilę władcą, który niczym król mieczy pokazywał siłę i rozsądek.

Po godzinie już wiedziałam, że był mężczyzną, którego dobrze znałam. Ale nie z tego życia.

Dlatego zmieniał się, a te nakładki z poprzednich żyć, nie pozwalały, abym teraz zobaczyła w nim jedną osobę. Jak powiedzieć komuś, że go znam, gdy on myśli, że widzimy się pierwszy raz? Wiara w reinkarnację jest sprawą dyskusyjną dla większości osób. Jak zwykle zdecydowałam, że poczekam, aż sam to dojrzy, gdzieś tam na dole, w którymś z kielichów.

Na razie zapatrzony w pusty kielich patrzy w górę – śni. A życie mija tak szybko…

Nie dostrzeganie tego co istnieje obok. Czy to tylko brak uważności, czy strach i niechęć przed poczuciem siebie tu i teraz?

Jeśli pozwolisz sobie na odczucie chwili- nawet słowa będą zbędne. Będziesz wiedział wszystko. Tak jak ja odczułam, a potem zrozumiałam. I stało się prawdą, że odkrywanie nowego i przekraczanie granic dzieje się w nas, jeśli tylko pozwolimy sobie na odczucie każdej, tak małej z pozoru rzeczy.

Wiele jest takich spraw co czekają, aby je dostrzec. Marzymy, tęsknimy o tych wielkich. Poświęcamy uwagę skupiając się na poszukiwaniach, albo biernie czekamy, myśląc kiedy i co się stanie. A jeśli to co jest obok przeminie, albo nagle odejdzie? Czy zdążymy nawiązać kontakt, dotykając tak intensywnie, by to odczuć?

Nie wiem ile uważności potrzeba i tzw. zbiegów okoliczności, by dostrzegać to co z pozoru niewygodne, dalekie i nieważne.

A wystarczy skupić się na wewnętrznym odczuciu. To proste. Jeśli coś wzbudza w nas odczucie- zgłębić je nie oddalając tego od siebie. Jeśli nie rozumiesz – nie znaczy, ze jest to złe, że nie warto się tym zajmować. Zgłębianie tych małych spraw prowadzi do wielkich odkryć. Wszystko jest w nas. Czekanie może się nigdy nie skończyć.

czasami myślę, że to sen

śnię o nieprzebranych polach pustki, której nie mogę odsunąć

albo śnię o nieprzebranych skarbach, których nie mogę dosięgnąć

czasami myślę, że trawa  

jest szczęśliwa w swej nieświadomości

a może jest bardziej świadoma ode mnie

i dlatego rozkwita co roku na wiosnę…

A może 4 kielichów też nie powinna patrzeć oczami ? Zamknąć je i otworzyć serce. Jest w końcu „kielichem”, potrafi odczuwać.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

$1 komentarze na temat $2

  1. Twoje wpisy na tej stronie są bardzo głębokie, refleksyjne, mądre. Towarzyszą mi coraz częściej. Wspaniała strona.

  2. Pięknie Pani opisuje znaczenie kart. Tak mi do tej czwórki kielichów pasuje cytat…: „Im wrażliwszy człowiek, tym trudniej mu zbliżyć się z podobnym sobie. Potrzeba wielu dziesiątków, setek sprzyjających okoliczności. Każde kolejne odkrycie czegoś wspólnego zbliża zaledwie o mały krok. A wystarczy jedno nieporozumienie, by wszystko przepadło. (Aleksander Sołżenicyn)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *