Jak wybaczyć

Co ma wspólnego rozwój duchowy z wybaczaniem? Dużo. Jeśli żyjesz w poczuciu krzywdy, żalu i złości, to nigdy nie pójdziesz dalej. Będziesz żyć w przeszłości, rozdrapując stare rany, co prowadzi do życia w istnej udręce. Nie ma mowy o odczuciu miłości absolutnej i spokoju. A przecież przeszłości już nie ma, jest teraz i masz na nie wpływ.


jak wybaczyć?

Pomyśl, że krzywdzisz samą siebie. Czy osoba, której nie możesz wybaczyć cierpi z tego powodu? Raczej nie. To ty sama czujesz się źle, nie możesz normalnie żyć i zaznać spokoju.
Oczywiście nie chodzi o to, że masz od razu wybaczać jeśli ktoś cię skrzywdzi. Jeżeli jednak minęło wiele lat, a ty dalej nosisz ból w sercu, to pora się od niego uwolnić.

techniki wybaczania

Nie musisz spotykać się z osobą, której chcesz wybaczyć, ani mówić jej ” w oczy” żadnych słów. Ona w ogóle może nie wiedzieć, że jej wybaczyłaś. Jak to zrobić?
Technika wybaczania jest prosta, a co najważniejsze skuteczna.
Weź kartkę papieru i napisz list do osoby, której chcesz wybaczyć. Koniecznie napisz do kogo kierujesz swoje słowa. Możesz zacząć: Kochana ……, albo po prostu napisać imię tej osoby.

Jeżeli nie wiesz jak zacząć, to przenieś się myślami i odczuciami w „przeszłość”. Co czujesz, dlaczego tak się dzieje? Teraz przelej to na papier, skupiając się na emocjach i odczuciach, a nie na „twardych faktach”.

Pomocny może być taki początek:
-Mam do ciebie żal, bo…………….
-Czuję się skrzywdzona, bo…………..
-Przez ciebie czuję ………………………
-Przez ciebie nie potrafię ………………..
– Nie mogę ci wybaczyć tego, że………………..

Na końcu listu podpisz się!

 

Ważne, żeby pisać z serca. Owszem, to boli, ale jeśli pojawią się łzy to dobrze.
Teraz wraz z listem udaj się na dwór, najlepiej nad rzekę. Tam przeczytaj list na głos (najlepiej mając przed oczami zdjęcie tej osoby) a potem go spal, a to co zostało wrzuć do wody mówiąc:

W imię światła, co ogień spalił i oczyścił, przyjmie i zabierze woda!

Spokojnie poczekaj do następnego dnia. Teraz napisz list sama do siebie w którym wyrazisz pretensje do… siebie. Pozwala to wyrzucić żal i złość, które odczuwamy względem siebie, a które muszą zostać uwolnione. Możesz zacząć:
– to przez ciebie….
– nie lubię ciebie, bo….
Potem z listem zrób dokładnie to samo co z pierwszym.

co daje ci wybaczenie

Jeżeli uda ci się wybaczysz to negatywne emocje, które tak bardzo cię obciążają- odejdą. Doświadczysz ogromnego uwolnienia, co pozwoli na odczuwanie nowych i pięknych rzeczy, życie tu i teraz.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *