Wiedźmi kamień (hag stone), czyli magiczny kamień z dziurką

Wieki temu dostałam od zaprzyjaźnionej wiedźmy kamień.  Dała mi go w podziękowaniu za przysługę, mówiąc, że daje mi wiedźmi kamień. Był on szary, dość spory i posiadał dziurki na wylot.

Nigdy przedtem nie widziałam takiego okazu. Potem wielokrotnie szukałam po plażach w Polsce i na świecie takich kamieni. I znalazłam… jeden. Ale mniejszy, z jedną dziurką. Prosiłam koleżanki, które też jeździły nad morze. Wszak wiadomo, że te podarowane od kogoś życzliwego mają większą moc 😊 I choć wszystkie podobno pilnie wypatrywały kamieni z dziurkami, ba,   nawet nie bacząc na zdziwienia i śmiechy przyjaciół pracowicie przekopały plaże w ich poszukiwaniu-niestety…. Drugiego kamienia w prezencie już nie dostałam.

Co to jest wiedźmi kamień i jak go używać?

Wiedźmi kamień to zwykły otoczak, który ma naturalną dziurę, albo wiele dziur. Otwory mogą być mniejsze, większe, duże, ważne żeby były  takie „na wylot”.

Wierzono, że spoglądnie przez nie, powoduje, że widzimy inne światy i ich mieszkańców.  Kto by nie chciał zobaczyć wróżek czy elfów. Jednak nie jest to takie proste. Próbowałam kilka razy. Może brak wytrwałości, może wybrałam zły czas. Bo podobno najlepiej patrzeć podczas pełni. Niestety przez kamienną dziurkę innych  światów nie dostrzegłam, chociaż musze przyznać, że można odczuć inną, magiczną energię przy spoglądaniu.

Kamień do rytuałów

Posiada naturalne właściwości magiczne.  Czyli idealnie nadaje się do wszelkich rytuałów magicznych. Reprezentuje żywioł ziemi (jako kamień) i wody -dziurki są zrobione, a właściwie wydrążone naturalnie przez wodę.

Idealny do magii miłosnej, ponieważ dziurka w kamieniu symbolizować może kobiecą pochwę. Czyli wzmocni nasze wszelkie rytuały miłosne.

Do leczenia chorób

Zwykłe przyłożenie kamienia do ciała może przegonić również chorobę.  Umieszczony pod łóżkiem leczy reumatyzm, czy łagodzi skurcze, stąd korzystano z niego często przy porodach. Używany również w magii płodności. Noszenie go przy sobie, choćby w kieszeni,  wspomaga zajście w ciążę. Chociaż tutaj najlepiej sprawdzają się naprawdę duże kamienie z dziurą gdzieś w terenie, przez którą można samemu przejść, żeby  nasza intencja została wysłuchana.

Amulet ochronny

Przede wszystkim kamień z dziurkami chroni przed czarną magią, czyli pełni funkcje ochronne. Wystarczy umieścić go przed wejściem, czy przy łóżku. Nie trzeba go specjalnie oczyszczać. Wystarczy wystawić czasami na działanie pełni księżyca albo promieni słonecznych, czy „wykąpać” w porannej rosie, albo zanurzyć w morzu.

Spełnia życzenia

Zwany kamieniem życzeń. Chwytamy go lewą ręką i pocieramy go kciukiem (w prawą stronę) i wypowiadamy życzenie. Banalnie proste.

Do zaklęć, uroków

Kamienie posiadające wiele dziurek służyły szamanom i wiedźmom do czarowania. Przy jego pomocy rzucano zaklęcia, a nawet klątwy. W tym celu przez dziurki przewlekano czerwona nitkę i powtarzano zaklęcie.

Uwaga: aby wiedźmi kamień nam służył swoimi magicznymi mocami, musimy znaleźć go sami, albo dostać w prezencie od życzliwej osoby. Kupiony nie posiada mocy! A o nią wszak tutaj chodzi.

Stawiam tarota - dzwoń to do mnie - 708 770 410

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *